Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2008., 18:59   #21
Može jedno pitanje da ne otvaram novu temu,imam mačića starog mjesec dana dajem mu kravlje mlijeko ali čula sam da nije dobro davati to mačićima,pa da li da mu kupim mačje , ili jeli slučajno mace mogu biti zobeno mlijeko
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 19:09   #22
Kravlje nikako nije dobro. Kravlje savjetujem da se da samo u hitnim situacijama tipa "noć je, pa ne rade pet shopovi" i to pomješano 50:50 sa vodom. Kupi mu mlijeko za mace (limenka sa mlijekom u prahu koje se miješa sa toplom vodom košta oko 50 kn), a s obzirom da imaš samo jednog trebalo bi ti potrajati, a i brzo će mica početi jesti mačju hranu. Imaš mlijeko od Royal canina, beaphara, gimpeta... Sva su dobra, sadrže sve sastojke ko majčino mlijeko, jer mačićima treba više bjelančevina nego npr. štencima.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 19:40   #23
Ok,hvala kupujem sutra ,btw. dala sam mu sad zobeno jeli to ok
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 19:47   #24
Nemam pojma, ne koristim za životinje ništa drugo od onog namjenjenog za njih. Ali nebi trebala tako malom mačiću davati bez savjetovanja sa nekim iskusnijim ili veterinarom pripravke za ljude. Tako mala životinja je užasno osjetljiva i svaka promjena hrane može uzokovati i želučanu virozu i proljev i povraćanje... A onda može dehidrirati, prestati jesti i bok... Ma sto muka! Uz to, mačić od mjesec dana bi još bar mjesec trebao biti sa mamom... Fino ga hrani onim što je predviđeno za malog mačića i mirna si, a maca zdrava i sita.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 21:27   #25
ok,hvla na infu ,nisam našla to mlijeko u prahu,pa sam kupila ono već gotovo u boci
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 23:46   #26
Helou
Da ne otvaram novu temu, bit ću dobar forumaš pa ću ovu dići iz pepela

Naime, dobila sam na čuvanje malenu macu staru otprilike dva i pol tjedna.
Maca je nađena mokra i pothlađena sa svojim mrtvim bracama i sekama prije tri dana. Tko zna koliko je tamo provela i kada je zadnji puta jela.
Bila je kod mog dečka i njegove obitelji koja se probala boriti sa maleckom pa su ju ipak dali meni na čuvanje jer sam već odgojila nekoliko mica maca i sve je išlo vrlo lako. Međutim ova maca ima jedan veliki problem - nije kakala već tri dana.
Oni su ju samo hranili razrijeđenim kravljim mlijekom i tetošili i nisu joj masirali stomak pa pretpostavljam da je i to jedan od razloga zatvora.

Ja joj masiram tibicu nakon svake papice ( sada jede kozje mlijeko i dodajem joj vitamine u hranu), ali ona samo uredno piški, kakanja nema nikakvog osim kakvog zalutalog prdeka :')
Pa me zanima kako da potaknem veliku nuždu bez odlaska veterinaru, to nekako čuvam kao zadnju opciju ako se ne pokaki u idućih 48h u vrh glave?

Hvala unaprijed svima, svaki savjet je dobrodošao.
neću bato is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 17:45   #27
masiraj anus. zagrebači melem ili nešto slično na blazinicu.
bolje je mačiće hraniti zamjenskim mlijekom nego razrijeđenim kravljim koje ima previše proteina i premalo masti.
budući da ima 2,5 tjedna ja bi se usudila dati joj malo punomasnog kiselog vrhnja.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.