Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2008., 22:17   #81
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Ispricavam se na upadu

Al šta nije da kod tromboze noga boli onak jako par dana, a ne tako dugo (mjesec, dva)?
Čuj, mene je lijeva ruka (tromb ispod ključne kosti) zezala nekoliko mjeseci ranije, samo nisam znala šta je. Trnula mi je često tokom noći, znala sam se probuditi da je uopće je osjećam. Ima sitnih simpoma, na koje ne obraćamo pažnju nego ih pripisujemo nekim drugim stvarima.
Vjerovatno je slično i sa nogom.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 16:46   #82
Bila danas u bolnici na kontroli pv-a. Super je!
Ista doza lijeka, sve po starom i što je najbolje kontrola tek za tri tjedna.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 00:51   #83
nemam nikakve promjene na nozi osim te boli.....a pocelo je od kad sam nedavno nakon par godina sjela na bicikl......imam osjecaj kao da mi je cijela noga sa straznje strane nategnuta ili pulsira tak nekak......stvar je u tome da to nije konstantno, ne boli cijeli dan i cijeli tjedan......u biti to nije bol nego bas na jednoj tocki lista skoro kraj kosti osjetim to nekakvo zarenje ili stezanje...neznam...otici cu doktoru sljedeci tjedan samo ovaj tjedan cijeli radim kao hostesa i stojim cijeli dan pa me strah da mi se "mozebitni ugrusak" ne pomakne.....ma ja sam hipohondar
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 08:36   #84
kayla

Ne mora biti tromboza, može biti i da si samo istegnula mišić lista noge ili si dobila upalu tog mišića. Vjerojatno si malo pre dugo vozila bicikl, i meni se to jednom dogodilo. Sigurno da je to što uglavnom stojiš ovaj tjedan možda i malo pojačalo bol u nozi i pogoršalo stanje. Slijedeći tjedan se malo odmori i više miruj. Nemoj voziti bicikl niti trčati dok ti ta bol ne prođe. Možda da i odeš do doktora, da budeš mirnija da nije tromboza.

Imaš li možda povišenu temperaturu? Jedan od simptoma tromboze je i lagano povišena temperatura, recimo oko 37,2 ili 37,4. Kod tromboze je još cijeli list noge jako otečen, noga je crvena, bolna i topla ako je dodirneš rukom. Bolovi su stalni, a ne povremeni. Koliko imaš godina? Uzimaš li kontracepcijske tablete? Kod mlađih osoba izgleda da je samo uzimanje tih tableta rizični faktor za dobivanje tromboze. I ove cure koje su se javljale tu na forumu su uzimale kontracepcijske tablete pa su dobile trombozu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:27   #85
Hej ditta, evo i meni kontrola prosla super, nastavljam sa 2 marivarina - opet kontrola poslije nove god. i ako test hemofileije bude ok skida me sa tableta. Beba super, papa kasice i pocela je biti prava ziiiiiiiiiva beba koja otkriva svijet oko sebe, sad je u 6-om mjesecu.
ren21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 17:26   #86
Quote:
ren21 kaže: Pogledaj post
Hej ditta, evo i meni kontrola prosla super, nastavljam sa 2 marivarina - opet kontrola poslije nove god. i ako test hemofileije bude ok skida me sa tableta. Beba super, papa kasice i pocela je biti prava ziiiiiiiiiva beba koja otkriva svijet oko sebe, sad je u 6-om mjesecu.
Super! Baš mi je drago da sve ide na dobro!
Navijamo sad da ti testovi budu dobri, pa da te što prije skinu sa lijeka.

Ja sebi, a i svima ostalima želim da nam ovo sa trombozom bude neka suluda epizoda, koja se više nikad neće ponoviti.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 04:20   #87
Bok cure koje testove ste radile kada ste otkrile da imate trombozu i da li su to teski testovi ja bi htjela mamu odvest na te pretrage
dunja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 09:48   #88
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Marivarin hvala bogu ne ide u mlijeko, tako da ga bez bojazni mogu koristiti žene koje doje.
ispravak draga... marivarin prolazi kroz posteljicu i ne smiju ga koristiti ni trudnice ni dojilje.
Heparin (Fragimin, Fraksiparin i te vrste niskomolekularnog heparina) ne prolaze koz posteljicu i uzimaju ga trudnice.

Evo ja primjer...svaki dan se bodem Fraksiparinom (heparinom) i to je to

Nikako marivarin.... od prolazi kroz posteljicu i šteti bebi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 11:58   #89
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ispravak draga... marivarin prolazi kroz posteljicu i ne smiju ga koristiti ni trudnice ni dojilje.
Heparin (Fragimin, Fraksiparin i te vrste niskomolekularnog heparina) ne prolaze koz posteljicu i uzimaju ga trudnice.

Evo ja primjer...svaki dan se bodem Fraksiparinom (heparinom) i to je to

Nikako marivarin.... od prolazi kroz posteljicu i šteti bebi
Ma piše na lijeku da se smije piti kod dojenja. U trudnoći nikako, ali se može dojiti za vrijeme terapije marivarinom.

Citiram sa upute: "Liječnik će odlučiti o uzimanju martefarina tijekom trudnoće. Ako planirate zatrudniti ili ste zatrudnili tijekom liječenja martefarinom, morate se obratiti liječniku, jer uporaba marfetarina tijekom trudnoće može naštetiti fetusu.
Varfarinnatrij se ne izlučuje u majčino mlijeko, pa se dojenje može nastaviti tijekom liječenja martefarinom."


Isto ovo sa trudnoćom, važi i za sintrom.

Napomena: dosadašnjeg marivarina već neko vrijeme nema na tržištu, ali se daje martefarin, koji je navodno identičan.

Laro, u bedro se bodeš? Imaš li problema sa kvrgama i hematomima? Mene je to izluđivalo jer su me u bolnici boli kleksanom (heparin) u trbuh i to je bilo užasno bolno i dugo je trebalo da prođe. Nadam se da ti bolje podnosiš svakodnevne igle.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:59   #90
Moja mama je isto dobivala te injekcije heparina u trbuh kada je bila u bolnici. Sada uzima Marivarin. U 6. i 7. mjesecu ove godine bila je nestašica Marivarina, ali onda se ipak sredinom 7. mjeseca pojavio u ljekarnama i mi smo uzeli nekoliko kutija za mamu. Jednu kutiju Marivarina je dobila i iz Slovenije. Tako da i dalje uzima Marivarin. Kada potroši ovo što ima doma, morati ćemo opet ići u potragu. Mama je pitala doktora ovo ljeto i on je rekao da je bolje da uzima Marivarin i dalje dok ga još ima za kupiti. Iako ne znam baš u čemu je razlika kada bi taj Martefarin trebao biti potpuno isti lijek i količina u miligramima je ista i djelatni sastojak je varfarinum i kod Marivarina i kod Martefarina.

Ditta

Zar je opet nestašica Marivarina? Znam de je Martefarin trebao u potpunosti zamijeniti Marivarin, ali je valjda to uzimanje Marivarina i stvar navike.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 10:10   #91
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ditta

Zar je opet nestašica Marivarina? Znam de je Martefarin trebao u potpunosti zamijeniti Marivarin, ali je valjda to uzimanje Marivarina i stvar navike.
Koliko ja znam marivarina uopće više nema u ljekarnama. Potpuno ga je zamijenio martefarin koji regularno dobiješ na recept za antikoagulativnu terapiju. Neki doktori su mi rekli da je navodno identičan marivarinu, dok drugi kažu da ima sitnih razlika.

U biti, meni je svejedno jer sam rezistentna na njega, pa pijem Sintrom koji mi se pokazao kao odličan. Jedino što ga ne mogu na recept dobiti ali važno da ga se može nabaviti u Zg.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:08   #92
Dobro, hvala.

Mojoj mami je doktor rekao da uzima Marivarin ako ga još ima. Treba vidjeti da li ga ima za kupiti u Sloveniji jer Marivarin proizvodi Krka ili je potpuno prestala njegova proizvodnja. Prije Sintroma ti si uzimala Marivarin ili Martefarin? U 7. mjesecu su dobili pošiljku Marivarina u sve ljekarne u Zagrebu, a nekako istovremeno je došao i taj Martefarin koji je trebao zamijeniti Marivarin.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:32   #93
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Dobro, hvala.

Mojoj mami je doktor rekao da uzima Marivarin ako ga još ima. Treba vidjeti da li ga ima za kupiti u Sloveniji jer Marivarin proizvodi Krka ili je potpuno prestala njegova proizvodnja. Prije Sintroma ti si uzimala Marivarin ili Martefarin? U 7. mjesecu su dobili pošiljku Marivarina u sve ljekarne u Zagrebu, a nekako istovremeno je došao i taj Martefarin koji je trebao zamijeniti Marivarin.
Čini mi se da je na forumu bila tema o nestašici marivarina, martefarinu, licencama itd. Pošto ne baratam provjerenim informacijama o cijeloj toj priči, ne bih nagađala i pretpostavljala.

Nego, stavljam ispod link na brošuricu vrlo korisnu za sve pacijente na antikoagulansima.

BRITISH Society for Haematology uputa za pacijente na antikoagulansima:
http://www.tamesidehospital.nhs.uk/D...20Patients.pdf http://www.tamesidehospital.nhs.uk/D...20Patients.pdf
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:14   #94
Bila je ta tema o nestašici Marivarina i baš sam je ja pokrenula ovo ljeto u 7. mjesecu. Izgleda da sada nema više nestašice jer je došao u prodaju taj novi lijek Martefarin. Koji si ti uzimala lijek pa ti nije djelovao i morala si prijeći na Sintrom?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 22:01   #95
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Bila je ta tema o nestašici Marivarina i baš sam je ja pokrenula ovo ljeto u 7. mjesecu. Izgleda da sada nema više nestašice jer je došao u prodaju taj novi lijek Martefarin. Koji si ti uzimala lijek pa ti nije djelovao i morala si prijeći na Sintrom?
Upravo taj zamjenski, Martefarin.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:19   #96
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post

Laro, u bedro se bodeš? Imaš li problema sa kvrgama i hematomima? Mene je to izluđivalo jer su me u bolnici boli kleksanom (heparin) u trbuh i to je bilo užasno bolno i dugo je trebalo da prođe. Nadam se da ti bolje podnosiš svakodnevne igle.
je bodem se u bedro noge svaki dan niskomolekularnim heparinom Fraxiparinom 0.6 mjernih jedinica. Dosta je to jaka terapija ali eto nisma ju birala

čuj, bitno ti je da ju sporo daješ... i da ne ubodeš u kapilar ispod kože.
U trbuh je to super..jer u trbuhu je masno tkivo... ali ispod kože vrlo često se zna ubosti i kakva žilica

pa kako podnmosim...mijenjam nogu...malo jednu nogu pa malo drugu. Bedro sma podijelila na medije 12 i svaki dan se bodem u jedno imaginarno mjesto.

Nakon 12 dana mijenjam nogu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:27   #97
Pitala sam jučer u tri različite ljekarne u centru Zagreba i rekli su mi da nemaju više Marivarina i da ga neće niti dobiti. Kod nas je u prodaji je samo zamjenski Martefarin. Zna li možda netko da li je zaista Krka izgubila licencu za proizvodnju Marivarina? Ima li možda Marivarina u ljekarnama u Sloveniji?
Nadam se da će za mamu biti dobar i taj Martefarin, ako nećemo moći nabaviti Marivarin.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 14:40   #98
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
je bodem se u bedro noge svaki dan niskomolekularnim heparinom Fraxiparinom 0.6 mjernih jedinica. Dosta je to jaka terapija ali eto nisma ju birala

čuj, bitno ti je da ju sporo daješ... i da ne ubodeš u kapilar ispod kože.
U trbuh je to super..jer u trbuhu je masno tkivo... ali ispod kože vrlo često se zna ubosti i kakva žilica

pa kako podnmosim...mijenjam nogu...malo jednu nogu pa malo drugu. Bedro sma podijelila na medije 12 i svaki dan se bodem u jedno imaginarno mjesto.

Nakon 12 dana mijenjam nogu
Da, definitivno je fora u tome da se lagano ubrizgava. U bolnici sam već bila napravila top ljestivicu sestara koje to najbolje rade i onda ih u šali izvještavala koliko dobro su se plasirale.

Pomogne ako na to mjesto nakon ubrizgavanja staviš gazu natopljenu medicinskim alkoholom. To su meni pred kraj radili i nisu izlazile kvrge. Inače, nemam nešto masnog tkiva na trbuhu, pa zato i jeste bilo tako bolno.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 14:41   #99
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Pitala sam jučer u tri različite ljekarne u centru Zagreba i rekli su mi da nemaju više Marivarina i da ga neće niti dobiti. Kod nas je u prodaji je samo zamjenski Martefarin. Zna li možda netko da li je zaista Krka izgubila licencu za proizvodnju Marivarina? Ima li možda Marivarina u ljekarnama u Sloveniji?
Nadam se da će za mamu biti dobar i taj Martefarin, ako nećemo moći nabaviti Marivarin.
Probaj pitati u ljekarni na Dolcu. Ako oni to ne mogu nabaviti, onda teško da će ići drugačije.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 09:38   #100
Hvala, ditta.

Bila sam ja već po ljeti na Dolcu kada je bila najveća nestašica Marivarina, a nije još bio registriran Martefarin. Bili su jako ljubazni i rezervirali su mi jednu kutiju koju sam podigla isti dan i platila sam mislim oko 80 kn. Vjerojatno sada više niti ne uvoze Marivarin kada je sada već registriran ovaj novi lijek Martefarin i dostupan je u svim ljekarnama.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.