Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2014., 20:40   #81
kastrirati obojicu. još su mladi mužjaci u punoj snazi.
krenuti ih upoznavati na neutralnom teriroriju pa kasnije uvesti u dvorište, pod vašim nadzorom. produljivati vrijeme.

moji su devetogodišnjaku doveli vršnjaka, ali prije su ih par mjeseci upoznavali, tj. dovodili svojeg u dvorište gdje je bio smješten drugi pas, a nakon toga drugog u svoje. problema nikad nisu imali, no prvih par mjeseci su ih hranili na par metra razmaka, nisu im davali kosti i slične mjere predostrožnosti.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 19:52   #82
Domaći pas i udomljeni pas

Ovako, prije par dana sam našao kujicu na cesti kako luta sama i odveo sam je veterinaru, dao je ošišati i oprati i za sada je privremeno samnom dok se ne nađe trajno riješenje (ja nemam novaca za uzdržavati još jednog psa).

No ja isto tako već imam jednog psa, malog havanezera (Benny). On je dušica od psa, pacifist i uvijek izbjegava sukob. Isto tako je vrlo strpljiv i stvarno može dugo trpiti psa koji mu je naporan, upozoravajući samo režanjem (izdržao je jednom kod susjedovog bigla četiri sata bez incidenta ikakvog (koji mu je taj dan bio naporan)).

Kujica (Tia) se isto čini kao drag i umiljat pas. Praktički se ne odvaja od mene (evo sada dok ovo piše sjedi pored mene, maše repom i capom pokušava dobiti pažnju). Na cesti se prema psima ponaša random; neke izignorira, neke izbjegava, a na neke laje (iako mi nije davala dojam agresivnog "rastrgatćute" laveža).

Kada se zajedno šećemo vani Benny je bez lajne, a ova je na lajni. Jedno s drugim nemaju nikakvog problema, no Benny je malo promjenio obrazac ponašanja; sada manje njuška uokolo, a puno više vremena provodi meni uz nogu. Što meni ustvari i više paše.

Problem je kada sam u kući. Benny ju izbjegava, ali nije da je se boji. Prema njemu nikada nije pokazala ništa osim slabe znatiželje. Jedino sam zabrljao kod hranjenja. Stavio sam hranu Bennyu i nisam ja na vrijeme odmaknuo. došla je do hrane prije njega, a kad se on približio je zarežala. Kada sam je onda ja odmaknuo od hrane se prilično naljutila i "ugrizla me" (osjetio sam joj zube, ali kad me pustila nije bilo nikakvih tragova ili ozljede).

Sada kada sam ih opet hranio njemu sam stavio normalno hranu (pobrinuvši se da je ova van dometa), a onda sam njoj u posebnu zdjelicu stavio sa strane. Ona je uredno svoje pojela i nije išla na njegovo, no on svoje nije takao dok ju nisam odveo u drugi kraj kuće (što mogu razumjeti). Isto tako sam ga pokušao staviti gdje bi bio kad bi jeo dok je ova jela i nije izreagirala nikako (ni režanje ni ništa). Također ona mi pušta da joj uzmem hranu bez ikakve reakcije.

Ali taj dio problema razumijem. Stvar je u tome kada god njega dragam, ona gura glavu, ako je ona u blizini nemogu ostvariti fizički kontakt s njim bez da se ona bojavi a on pokupi. Znam da samnom neće biti dugo (morat ću joj do Božića naći novi dom, bilo stalan ili privremeni), ali stvarno bih htio što bolje razumjeti njihovo ponašanje.

Ako želite udomiti kujicu, pogledajte ovaj link[staviti ću ga za par min kad napravim temu].
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 20:28   #83
ne vidim problem. oba psa se ponašaju normalno i očekivano.
mala ima želju za što bližim kontaktom s čovjekom kojeg je prihvatila kao svojeg, a beni pokazuje normalnu pseću ljubomoru na sasvim ok način. svakako moraš odvojiti vremena za njega i posvetiti mu više pažnje nego njoj. taman nju stavio u kupaonu, s ležajem, igračkom i hranom na sat vremena koje ćeš posvetiti beniju.

teško da ćeš joj brzinski naći dom. razglasi svim prijateljima, rodbini, na fejs.
ako kod tebe ostane duže, vidjet ćeš, benijeva ljubomora će splasnuti za par tjedana.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 01:40   #84
Link na temu za udomljavanje:

link
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 11:10   #85
Hvala na odgovoru, sinoć sam umoran došao doma i samo sam htio dodati link. =)
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 05:50   #86
kaže tupelo.....7. U autu bi oboje trebali biti na zadnjem sicu (tako ti je i za Facu sigurnije). To je navika koju bi mogla i Faci promijeniti - mreža između prednjeg i zadnjeg sica će riješiti stvar. Dva slobodna psa u autu su ti malo preveliki rizik---------------------------------------------------------------------
a ja ima labradoricu..uredno uđe u auto na stražnje sjedalo----obožava se voziti-- ali nakon koje minute skoči na prednje sjedalo do mene, i s velikim zanimanjem promatra svijet kroz prozor i vjetrobran...Onda joj ja svežem sigurnosni pojas...ali pazim da joj ne ide preko vrata. Prihvaća ga bez problema, i tako lijepo koegzistiramo dok se vozimo.
Ali, obožava gledati kroz prozor.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 06:06   #87
Pekinezer

Molio bih pomoć. Imamo pekinezera starog 4 godine a sin mi je donio kući pitbula starog godinu i pol. Prvih sat vremena je bilo sve u redu ali nakon toga postali problemi od strane pekinezera napada pitbula a pitbul je miran. Ne znam kako reagirati na nastalu situaciju. Svaka pomoč u odgovorima bi mi dobro došla.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 09:50   #88
Quote:
Plavi-9 kaže: Pogledaj post
Molio bih pomoć. Imamo pekinezera starog 4 godine a sin mi je donio kući pitbula starog godinu i pol. Prvih sat vremena je bilo sve u redu ali nakon toga postali problemi od strane pekinezera napada pitbula a pitbul je miran. Ne znam kako reagirati na nastalu situaciju. Svaka pomoč u odgovorima bi mi dobro došla.
Moraš ih privikavati jednog na drugog i u početku ne ostavljati same bez nadzora. Najbolje bi bilo da nađeš igru koju obojica vole pa se na taj način, kroz igru više skompaju i upoznaju. Ako su oba mužjaci trebaš paziti u smislu da pitu ne dosadi pekić ako ga bude stalno gnjavio. S obzirom na veličinu, mogao bi slučajno ozlijediti pekića pa ih svakako moraš držati pod nadzorom stalno.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 10:11   #89
Pozdrav,

evo ovako... starosjedioc sterilizirana ženka, dvije godine stara, male pasmine. U globalu se slaže sa svim psima, malo plaha no ništa strašno. U kući velika maza, obožava igru, češkanje i svaki slobodan trenutak je nekom u krilu ili na garnituri.

Prije 4 dana udomili mladog mužjaka 8 mjeseci starog, male pasmine, nekastriran. Dečko je plah, rekla bih nesocijaliziran, nije naučen na povodac, nezna obavljati nuždu vani, boji se ostalih pasa iako je boravio s više njih zajedno.

Upoznavanje je bilo na neutralnom terenu, ženka mu je prilazila, pokušavala se igrati, on nezainteresiran, tresao se, kasnije se onjušili i malo se opustio.

Doveli ih kući i dečko se počeo opuštati, ne boji se više ženke već stalno pokušava s njom uspostaviti kontakt.

Sad dolazimo do problema... Ženka već dva dana ne jede, ne želi izaći iz svog transportera u kojem je do sada samo nead spavala, ne da da joj priđemo, a kamoli da ju pomazimo. Dečko joj dolazi ipred transportera i traži kontakt no ona reži na njega.

Sklonili smo ga u drugu protoriju i namamili da izađe van, no amo nas pomiriše i zareži na na. Napominjem da se radi o pu koji dvije godine nije zarežao niti na jednog psa, a kamoli na nas.

Dečko se polako opušta, no bojim se za ženku, da li da im dam još vremena ili što...
galo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:13   #90
Prije mjesec dana dobili smo još jednog retrivera,mužjaka. Moja retriverica ima 8g i užasno je umiljata i poslušna no sad kad sam dobila mužjaka ona cijelo vrijeme reži na njega i neda mu da joj priđe. Vani se sve to mijenja i čim izađemo van ona dopušta da on skače po njoj,ćak spava ispod nje u kafiću no čim dođemo doma situacija se mijenja. Na početku ga je željela ugrist,sad se to smirilo i čak toliko više ni ne reži ali čim joj se malo približi ona ode ili zareži. Ostavila sam ih par puta same i bilo je sve ok. Toliko bi željela da se sprijatelje. On ju je jako zavolio i stalno želi bit s njom. Kad njega podragam nju podragam dvaput. Više se bavim njom da se ne bi osjećala ugroženo. Hranu dobivaju u isto vrijeme i idu van u isto vrijeme. Taman se bila malo smirila i mama je pogriješila jer je jedno popodne izvela samo njega a ne nju i kad se vratila ona je bila toliko ljuta, režala je cijelu večer na maloga baš je bila izvan sebe tako da sam ju zatvorila u drugu sobu da se malo smiri. Svi dodatni savjeti su dobrodošli. Nikad nisam imala drugog psa u stanu tako da ne znam je li ona ljubomorna po prirodi. Baš bi ih voljela sprijateljiti
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.