Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2009., 01:09   #41
i mi imamo malih problema oko setnje.. moja stafordica obozava snijeg ali nakon 20ak minuta ludiranja pocne dizat sapice jer joj snijeg udje izmedju i bas ju "boli/pece", jastucici promrznu i postanu kricavo rozi, i na mjestima se kao rasjeku ali ne kao porezotina vec kao da su "pukli od hladnoce".
Jos ako stane na sol, krene cvilit da mi se srce slama

Danas sam joj stavila kilu vazelina na sape i bilo je super, puno bolje bez. Snijeg se nije toliko hvatao.... ali ima jedna savrsena stvar koju nisam stigla naruciti, ali hocu za sljedecu zimu - Musher's Secret , to je kao vosak za zastitu...evo linka sa ebay-a. Netko probao?

http://cgi.ebay.com/Mushers-Secret-M...item45ef53a76c
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 01:37   #42
Moja Luna isto obožava snijeg. Jedini je problem kada joj se na dugačkoj dlaci nogu naprave grozdovi ledenih kuglica, pa joj to smeta. Isto tako i kada joj led uđe među jastučiće. No, ona stoički nastavi na tri noge, a onda to nekako sama iščeprka i veselo nastavi dalje.

A što se mazanja šapica tiče, ja to radim s kantarionom ili nevenovom mašću i prije i poslije šetnje. Kako ona u slobodno vrijeme uživa lizuckati svoje šape (zna da ne smije, ali dok je ja ne gledam, ona si malo priušti), ne volim joj stavljati melem ili slične, nejestive kreme.

A što se tiče cipelica, upravo intenzivno tragam za nekakvim rješenjem toga tipa. Ove kojih ima nabaviti u našim pet shopovima su jako tvrde i za psa zapravo nespretne za hodanje. Svojevremeno sam na netu vidjela izvrsno rješenje, ali sam zaboravila stranicu i nikada je poslije nisam mogla više naći. Radilo se o tome da su čizmice bile od veoma tanke tkanine, nešto poput šuškavca ili, recimo, kišobrana i samo su u području stopala imale pojačanje da se ne skliže. Nešto donekle slično sam vidjela kod Lunine groomerice (u katalogu), pa ću ovih dana otići to još jednom pogledati i najvjerojatnije naručiti.


I da ne zaboravim. Pretpostavljam da znate, ali nije suvišno ponoviti. Kada psu ispirete šape, voda neka bude najviše sobne temperature, jer bi u protivnom mogao dobiti promrzline.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 07:05   #43
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
A što se mazanja šapica tiče, ja to radim s kantarionom ili nevenovom mašću i prije i poslije šetnje. Kako ona u slobodno vrijeme uživa lizuckati svoje šape (zna da ne smije, ali dok je ja ne gledam, ona si malo priušti), ne volim joj stavljati melem ili slične, nejestive kreme.
Kantarion je poprilično otrovan, ja ne bi baš to stavljala ako si može lizati. Bolji ti je onda Vazelin kad smo kod nejestivih lizalica
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 10:27   #44
nobie, ne vjerujem da pas koji je naučen obavljati nuždu vani se tako jednostavno može opet šaltati na obavljanje nužde unutra. I ja to nebi radila. Izvedeš ga 3-4 puta dnevno, jednom duže da se poigra i protrči, ostale samo na piš-piš i to je to. Ja imam određenih zdravstvenih problema vezanih za hladnoću (zglobovi), pa smo i mi vani ovih dana češće, a kraće.

Kona obožava snijeg. Baca se, kotrlja, zakopava... Ma naravno da je pustim da gušta koliko hoće, neće ovo trajati dugo pa dok traje da uživa maksimalno. Većinom se držimo livadica blizu doma, tako da čim joj počne smetati za nogice, možemo otići kući. Ali ne smeta joj baš (ili to ne pokazuje). Čini mi se da joj više smeta ljeti vrući asfalt. Kad dođemo kući se "otopi" na svom ručniku, pa onda očistimo šape, trbuh itd. i to je to. Postoje cipelice, koristila ih nisam. Kaputići dobro dođu, jer je manje posla sa sušenjem i uređivanjem dlake. Mi imamo trenirke tako da su joj samo otvoreni glava, šape i pola trbuha.

A kako bi bilo namazati jastučiće maslinovim uljem? Dali bi bilo kakvog efekta? Palo mi je napamet, jer nema frke čak i da poližu.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 11:44   #45
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
A kako bi bilo namazati jastučiće maslinovim uljem? Dali bi bilo kakvog efekta? Palo mi je napamet, jer nema frke čak i da poližu.
Pa, mislim da je stvar upravo u tome da ne poližu. Jasno da je bolje, ako već ližu, da ližu nešto neotrovno, a ne neven ili kantarion, ali moje bi najvjerojatnije, da dobiju maslinovo ulje na šape, najprije sjele, sve pedantno oblizale, a onda krenule dalje. Srećom, labići su "zimski" psi pa ih zapravo smeta samo sol. Tu kad im se zgrči šapica, uzmem čistog snijega, dobro protrljam šapu da procirkulira pa idemo dalje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 11:46   #46
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Kantarion je poprilično otrovan, ja ne bi baš to stavljala ako si može lizati. Bolji ti je onda Vazelin kad smo kod nejestivih lizalica
Moja majka već desetak godina radi kantarionovo ulje i redovno ga koristimo eksterno, iako ga u literaturi u nekim slučajevima preporučuju i za oralnu upotrebu.

"Kantarionovo ulje (hyperici oleum) je isti prirodni proizvod koji sadrži kantarionovo ulje proizvedeno iz svježe ubranih cvjetnih vrhova kantariona maceriranih u vegetabilnom ulju velikog stupnja čistoće"


Kantarionovo ulje je, jednostavno rečeno, maslinovo ulje + gospina trava. I jedno i drugo se koristi oralno (govorim i iz prve ruke )

Smartie, pretpostavljam da si ti mislila ili čula za serotoninski sindrom, serotoninski sindrom? "...Gospina trava (Hypericum perforatum) je biljni ekstrakt koji se izdaje bez recepta u svrhu terapije blage do umjerene depresije. Radi se o snažnom inhibitoru ponovne pohrane serotonina koji može precipitirati serotoninski sindrom. ..."

U kantarionovom ulju ni izdaleka nije takva koncentracija gospine trave da bi dovela do ikakvog predoziranja od konzumiranja jedne žlice, a naročio ako govorimo o tankom namazu preko šapica. Tako da i dalje smatram da je kantarionovo ulje jedno od boljih rješenja, jer istovremeno i štiti i zacjeljuje kožu šapica.

No, ako baš postoji sumnja, onda preporučujem mast od nevena. No, ovo isključivo iz home made proizvodnje (moje mame ) jer ne sadrži nikakve dodatke (stabilizatore, konzervanse... ), već samo svinjsku mast + neven.

Dobro je znati da gospina trava može sinergirati s nekim lijekovima, odnosno, pojačati njihovo djelovanje, pa je zato naglašen oprez prilikom uzimanja njezinih priparavaka.


Vazelin i melem su dobra rješenja za polarne hladnoće i dugotrajan boravak na ledu i snijegu, ali ne želim da ih moja Luna liže, a nakon svakog izlaska mi joj se ne šamponiraju šapice da bih ih potpuno saprala.



Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
A kako bi bilo namazati jastučiće maslinovim uljem? Dali bi bilo kakvog efekta? Palo mi je napamet, jer nema frke čak i da poližu.
Kada sam u prethodnom postu pisala o kantarionovom i nevenom ulju, mislila sam dopisati i maslinovo ulje, ali, rekoh, valjda je to jasno vizavi kantarionovog ulja. Uopće mi nije palo na pamet da poznavanje sastava kantarionovog ulja nije pitanje opće kulutre

Mislim da bi za mazanje šapica svinjska mast bila najbolje rješenje, i to ona nesoljena. Ima je kupiti na Dolcu, ali se baš mora naglasiti da ne bude slana, jer je uobičajeno posole, a pas, kao što znamo, ne smije jesti slano.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:00   #47
moja obožava snijeg al jučer i danas vrlo kratko nakon izlaska bi počela dizati nove, julčer je stražnje naizmjenice dizala a danas prednju. nadam se da je to zbog grudica na šapama, jer obožava snijeg i trči i skače cijelo vrijeme.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:45   #48
Moja mimozasta beštijica već 10-ak dana ne ide van.
Ima topli kaputić + još flis majicu ispod, no njoj je sve ispod nekih 5-6 stupnjeva čisti užas.
Uopće ne želi hodati, ukopa se na mjestu i tužnjikavo drhturi.
Sva sreća da je naviknuta i na pelenu pa se ne maltretiramo.

Naravno, krcata je energijom & muž i ja na smjene pokušavamo izmoriti ju dovoljno da nam ne rasturi stan.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 13:16   #49
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Gledaj mu sapice sljedecih dan-dva... to upaljeno i crveno ce mu se možda guliti...

Nego jel ima možda netko neki link gdje mogu razgledati obuću za pse i kolko to košta??? Ti ide i na prednje i na zadnje šape jel da???
joj ja ti ne zna da li ima kakav link,vjerujem da ima,pogledaj malo na stranicama od pet centra,mislimda sam vidjela cizmice u petcentru za njih..samo ne znam kako bi u tome oni uopce hodali..moj sigurno nebi htjeo,jedva sam ga nekako na kaputic naucila....
njemu je crveno ono ispod crnih jastucica,onako stalno kida zubima,ne znam sa cim bi mu to malo namazala.vidim da su mu crveni plikovi neki...
a njima je to sok za capice taj snijeg i jaka hladnoca kao i po ljeti velike vrucine,kad se asfalt jako ugrije..zato treba izbjegavat duge setnje.pogotovo ovima koji su nauceni na stan i spavanje po krevetu u toplom,kao moj npr...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 13:26   #50
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ti ide i na prednje i na zadnje šape jel da???
zavisi da li ima prednji ili stražnji pogon ili je možda 4x4
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:04   #51
Moj obožava snijeg...jučer smo bili pola sata vani i ludirali se i njemu nikad dosta,samo skakuče i valja se. Nisam primijetila da ima problema poslije sa šapama...
Nisam našla nikakav link osim ovog. Treba malo bolje tražiti. Ali pogledaj malo ovdje ako ti bar malo pomogne! Vjerojatno piše gdje kupuju.
http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=8254.90
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 15:38   #52
Evo ja imam cipelice za psice,koje su FENOMENALNE,pogotovo za uvjete kao sto su u unutrasnjosti.Detalji su u albumu,pa pogledajte
stcarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 15:41   #53
Quote:
stcarica kaže: Pogledaj post
Evo ja imam cipelice za psice,koje su FENOMENALNE,pogotovo za uvjete kao sto su u unutrasnjosti.Detalji su u albumu,pa pogledajte
Gdje si ih kupila i kolko koštaju???
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 15:44   #54
nexi voli snijeg i nije joj zima, no ponekad joj se grudice snijega zabiju na jastučiće, kao npr jučer.
nisam tu grudicu uopće mogla odvojiti, a ona nije mogla hodati zbog nje.
na kraju sam ju držala u rukama dok se nije otopila.
i bilo je puno manjih među prstićima.
inaće nema problema sa jastučićima na snijegu, već samo to.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:51   #55
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
nije njima toliko hladno koliko ih peče sol
Da!
Moji psi obožavaju snijeg i nikad nemaju problema s šapicama, čak štoviše prekrasno čiste su im, ali mi imamo šumu iza kuće i ne idu na cestu gdje je sve posuto sa soli!
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 19:23   #56
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Gdje si ih kupila i kolko koštaju???
U Americi.Preslatke su.200,00 kn.

Zadnje uređivanje stcarica : 21.12.2009. at 20:07.
stcarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 14:33   #57
ima još ko problema da mu psu šapice krvare ot trčanja po snijegu i ledu? zao mi ju je gledat dok si to poslije licka, al ju nemrem cijele dane doma drzat jer ima energiju za 3 psa
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 14:52   #58
Mi ćemo joj kupiti šlapice, tj. cipelice i za snijeg i za hodanje po asfaltu kasnije jer svaki dan napravimo cca. 10 km pa šapice pate.

S time da mi imamo samojeda koji je 'zimski pas', ali realno oni polarci koji se i koriste za vuču ili imaju neke cipelice ili furaju samo po suhom snijegu, ne po ledu.

Primjer: pasji.net, Pet centar
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 15:03   #59
Moji su isto furt krvavi.
Pticarka si je razrezala na led sape, jako, pa je jucer sepala; danas ju nisam pustila da ide puno po ledu da to bar malo zaraste (i dobro sam joj to namazala vazelinom da ju ne pece od soli); a staff je raskrvario apsolutno sve nokte, kako, nemam pojma.

Kaj vi delate sad kad je ovak sve puno leda? Slape ne dolaze u obzir jer ih brzo nebi bilo
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 15:12   #60
moja je hiperaktivka i mora dobit istrcavanje na dnevnoj bazi inace je nemoguca doma, em luduje, em stalno cvili, slapice ne bi isle jer bi zavrsile u komadicima, ima neka krema il nekaj da pomaze?
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.