Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 13:22   #1
Prometheus (2012)

Prometheus [2012]

Otkad su sredinom 2009. godine počele kružiti neslužbene informacije kako će Ridley Scott biti aktivno uključen kao producent ir edatelj dva prequel Alien filma, navednei projekt je do početka ove godine doživio značajne izmjene, a najznačajnija među njima bila je veliki odmak od standardne priče o ksenomorfima u pravcu nečeg potpuno drugačijeg, no ipak smještenog u Alien sevmir.

Tako smo dobili Prometheus - nadolazeći SF spektakl, u režiji Ridleya Scotta, koji u američka kina stiže 8. lipnja iduće godine, a prema scenariju Damona Lindelofa (Lost, Star Trek XII) i Johna Spaihtsa. U filmu nastupaju Noomi Rapace, Michael Fassbender (kao android), Charlize Theron, Guy Pearce, Idris Elba, Katie Dickie, Logan Marshall-Green i Sean Harris, a nedavno je najavljeno kako će se ekipi priključiti i Ben Foster.

Što se radnje tiče, još je sve obavijeno velom tajne, no ipak se kroz taj veo može nazrijeti kako će glavna tema filma biti Space Jockey iz prvog Aliena, odnosno njegova vrsta. U tom smislu je nedavno izašao i neslužbeni sinopsis filma, koji je studio nedugo potom ublažio sa službenim priopćenjem.

Wikipedija
IMDB
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 04:23   #2
Naziv filma je opak,nekako mračan i mističan,baš mi paše uz Aliena. Koliko znam Prometheus je bio neki bog i ili nešto tome slično.

E sad neka mi netko objasni jel ovo prequel prvog djela? Jer tako je bilo rečeno da će biti,a sad me ovi gore postovi zbunjuju.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:06   #3
Prometej je u grčkoj mitologiji poznat kao bog koji je oblikovao ljude i kasnije im dao vatru. Nama je najpoznatiji po onoj kazni koja je uslijedila od Zeusa, kada mu je ona ptičurina svaki dan kljucala jetru koja bi onda opet izrasla. I tako sve dok ga nije Heraklo spasija.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 16:18   #4
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Prometej je u grčkoj mitologiji poznat kao bog koji je oblikovao ljude i kasnije im dao vatru. Nama je najpoznatiji po onoj kazni koja je uslijedila od Zeusa, kada mu je ona ptičurina svaki dan kljucala jetru koja bi onda opet izrasla. I tako sve dok ga nije Heraklo spasija.
Mislim da on nije bio Bog i da je ukrao vatru od Bogova da bi dao ljudima.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:51   #5
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Mislim da on nije bio Bog i da je ukrao vatru od Bogova da bi dao ljudima.
Bia je Titan, šta je bila jedna od vrsta božanstva. Ono, nije bog Bog ka Zeus nego je bog Titan
I da, ukraa je vatru od Zeusa zbog čega ga je ovaj kaznia

Zadnje uređivanje Ono : 05.07.2011. at 21:56.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 01:52   #6


Koliko je samo veliko to bice/stvorenje Zaista SJ je prevelik. Deluje mi veci i od alien kraljice.

Pitam se kako ce igledati kao ziv jer ovde vidimo samo kosti odnosno njegov kostur/skelet.
Kako ce se kretati, kako ce se ponasati, hoce li doci u kontakt sa ljudima sto bi jako voleo...

Uz TDKR ovo je defitivno film koji najzeljnije iscekujem, verovatno cak i vise od TDKR.

edit:

Zasto nema novih slika ? Kada ce poster ? Kada ce teaser ? jbt kako sam nestrpljiv !
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 22:38   #7
Definitivno nešto što željno iščekujem, makar alieni ne bili u centru pažnje. Nadam se da će sve to skupa biti dobro odrađeno, a s obzirom da je Ridley Scott u igri, vjerojatno nema straha.

Meni osobno su Alien i Aliens gotovo jednako odlični, prvi mi se sviđa zbog tog svemirskog horror ugođaja/ambienta, mase detalja u vezi samog broda i prilično uvjerljivih i dobro odglumljenih likova. U drugom su dodali više akcije, po mojem ukusu taman; science fiction je još uvijek ostao na razini, tako da nisam imao zamjerki.

Trojka i četvorka su mi ok, ali niti blizu jedinici i dvojci. Trojka mi nije bila baš nešto, prvenstveno zbog smanjenog svemir-i-svemirski-brodovi udjela. Smještenost radnje primarno na nekakvom planetu i to sa relativno siromašnom tehnologijom (pa samim time i premalo futurističkih elemenata koji mi nekako neodvojivo idu uz alien svijet) mi se baš i nije pretjerano svidjela, iako priča mi je ok. S obzirom da me ni trojka nije baš oduševila, četvorka mi nije bila toliko strašna. Akcija, svemir, alieni, Ripley? Može. Da nisam fan alien svijeta, vjerojatno bih imao lošije mišljenje o tom filmu.

Sve u svemu, jedva čekam novi film i nadam se da bude ispao ok.
Charobniak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 15:08   #8
Normalno da će biti u 3D, Scot više ni neće snimati bez 3D: Ridley Scott on ‘Prometheus’ 3D: “I’ll never work without 3D again,” “Wonderful Experience”

A evo PanScananog ranijeg trailera: Prometheus trailer cleaned up
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:32   #9
Ridley Scott on ‘Prometheus’ 3D: “I’ll never work without 3D again,” “Wonderful Experience”
Ako on tako kaže tko sam ja da tvrdim suprotno.
Da sam ja birao glumce bolje ne bi izabrao
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 22:16   #10
Spoiler

Ridley Scott Reveals the Connection Between Prometheus and Alien
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 00:10   #11
Predobro .
Guy Pearce u ulozi Peter Weylanda .
Prožimali su me trnci dok sam ga slušao kako govori masi, oni trnci koji ti se polako uvlače pod kožu i spuštaju niz kralježnicu.
Trud koji ulaže u promociju "Prometheusa" je nešto neviđeno dosad. Nebi me začudilo da neki malo stariji fanovi od uzbuđenja iščekivanja filma da stigne u kina dožive infarkt od napetosti. Tolko je dobro.

Nego baš me sad malo zainteresiralo. Jel zna netko jel ovaj Peter Weyland ima ikakve veze s Charles Bishop Weylandom (Lance Henriksen) iz Alien vs. Predator. Sin? Unuk? Rođak? Nećak? Anything?
Mislim zanima me hoće li stavit kakvu poveznicu s tim il će jednostavno preć preko toga.

Zadnje uređivanje Nick7 : 29.02.2012. at 00:22.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 00:47   #12
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne znam ali ovo je nesto premocno. Definitivno najiscekivaniji film ikada, za mene.

edit:

Ljudi sta mislite koliko bi film mogao trajati ? 2h, 2h i 30min, 2h i 45min, 3 h ? Po meni 2h i 30min vrlo moguce.
Toplo se nadam minimumu od 2h.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 23:42   #13
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Znači ipak su stavili poveznicu s Aliens vs. Predator filmom.
Nakon što je Charles Bishop Weyland poginuo naslijedio ga je ovaj Peter Weyland. Eh sad jel mu on unuk, sin il nešto treće je sada manje bitno. Mislim razumijem ih na neki način, mada je onaj Aliens vs. Predator bio po meni katastrofalan film ipak su stavili taj vremenski tijek da imaju neke stvari donekle smisla.
Sad kad se u Prometheusu pojave još i Predatori .
Ne vidim razloga zašto bi bilo neke povezanosti sa Alien vs Predatorom. Zašto bi išta izvlačili iz tog bijednog filma. U prvom Alienu ljudi koji su poslali ekipu Nostroma na LV -426, su upravo oni iz Weyland Yutani korporacije. Možda su dobili naziv po nadređenom.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 23:42   #14
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Ima nesto i bolje od trailera:
...
Iscrpnije.

To ja zovem viralnom kampanjom.
Čim sam pročitao na gornjem linku: "...We have no idea if the script, heavily revised by Damon Lindelof from John Spaihts‘ original draft, is any good..." odmah se sjetim Ridleyevog Robin Hooda kojeg su isto tako "heavily" revidirali, jer "nije bilo dovoljno streličarenja Robina Hooda" isl. pa mi padne mrak na oči. Nadam se da sam u krivu.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 00:06   #15
Pa uskoro ćemo se uvjeriti u to, ostalo je još nešto malo manje od 100 dana do izlaska filma u kinima u Americi.
Nadam se da nećemo morati ćekati predugo da dođe i u naša kina .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 00:07   #16
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Ne vidim razloga zašto bi bilo neke povezanosti sa Alien vs Predatorom. Zašto bi išta izvlačili iz tog bijednog filma. U prvom Alienu ljudi koji su poslali ekipu Nostroma na LV -426, su upravo oni iz Weyland Yutani korporacije. Možda su dobili naziv po nadređenom.
Problem je što u AVP filmu firma "Weyland" već postoji i u njemu Bishop pogiba, dok se sad imlicira da je Peter osnivač firme, a Bishop se pojavljuje i u Prometheusu. Sad je pitanje kao što/tko se pojavljuje, moguće kao android. Samo je problem što se androidi sa Bishopovim izgledom pojavljuju 100-njak godina kasnije ("Aliens").
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 11:10   #17
Ja i dalje mislim tj. nadam se da neće biti baš nikakve poveznice s AVP jer to niti ima smisla niti ima potrebe.
Ono šta za sad službeno znamo je da će u filmu postojati Peter Weyland (Guy Pierce) kao osnivač kompanije i to je to. Vidim da je c0bra napisao da će Patrick Wilson u Prometeju biti Charles Weyland, ali na imdb trenutno piše da će biti otac od Elisabeth (Noomi).
Na službenoj stranici za njega piše ovo:
Quote:
Little is known about Patrick Wilson's character. But in a recent interview with MTV, Patrick assured readers that his role was an "important" one, regardless of role size - as he was added to the Prometheus cast later in development.
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 16:48   #18
Evo jednog malo svetlijeg postera (bolje se vidi):



Inace voleo bi da se film dotakne i nekih stvari iz Aliensa te da nam se pojasni kako je Kraljica nastala.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 19:35   #19
To je pitanje jednako onome kako su nastale zene
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 11:24   #20
Pa šta nije neka teorija da su Space Jockey bioengineeri i da su oni kreatori Aliena? Šta ne onda i matice? To bi bilo najelegantniji odgovor.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.