Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 20:49   #1
filmovi jakova sedlara

dragi prijatelji,gdje mogu na netu nac sve filmove jakova sedlara kad ih vec nasa draga televizija ne pusta
stipe101 is offline  
Old 03.03.2011., 21:27   #2
Quote:
stipe101 kaže: Pogledaj post
dragi prijatelji,gdje mogu na netu nac sve filmove jakova sedlara kad ih vec nasa draga televizija ne pusta
Zašto, o bože, zašto bi si iko poželio takvo iskustvo? Ti si neki mazohista, a ? Ili možda trol
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 03.03.2011., 22:57   #3
Netko traži filmove Jakova Sedlara?!
Reci da se zezaš,jer to je zbilja
bonaem is offline  
Old 03.03.2011., 23:03   #4
Quote:
bonaem kaže: Pogledaj post
Netko traži filmove Jakova Sedlara?!
Reci da se zezaš,jer to je zbilja
ako cete pomoc pomozite jer mi se neslusaju bas vase frustracije
stipe101 is offline  
Old 04.03.2011., 00:53   #5
Da li istražuješ noviji hrvatski trash za neki seminar? bez uvrede, nije rijec o frustracijama...rijec je o izuzetno smiješnim...zapravo, smiješno lošim, amaterskim filmovima.
"Gospa", "Četverored"...ajde, možda "Fergismajniht" ima nekih u redu momenata..
inače Sedlar je jako ok lik, tako da ništa kontra njega..jednostavno je kriminalno loš redatelj. Iako, kažu za njegov prvi film s kraja 80-ih da je actually dobar. Navodno je i prvi film Slobodana Praljka "Povratak Katarine Kožul" također dobar film. Nažalost Praljak nije nastavio filmsku karijeru, nego je danas poznatiji po rušenju jednog mosta u BiH
A jbga...zajebana vremena.
Liberatore is offline  
Old 04.03.2011., 01:57   #6
šta ima loše ako čovjek traži sadlarove filmove? jeste vi snimili ikad koji film? pljujete po sebi!! on je naš redatelj!!! to smo MI!!
lako je ameru snimit dobar film kad se ima love, ona jedna njihova scena košta koliko naša tri filma!! BTW: Inače nisam ljubitelj hr filmova, ali puno bolje nego prije!
SaleIII is offline  
Old 04.03.2011., 02:10   #7
Quote:
SaleIII kaže: Pogledaj post
šta ima loše ako čovjek traži sadlarove filmove? jeste vi snimili ikad koji film? pljujete po sebi!! on je naš redatelj!!! to smo MI!!
lako je ameru snimit dobar film kad se ima love, ona jedna njihova scena košta koliko naša tri filma!! BTW: Inače nisam ljubitelj hr filmova, ali puno bolje nego prije!
Naravno da nema ništa loše, rado bih mu pomogao da znam gdje se mogu skinuti...ali u startu netko otptuzuje za "frustracije", a sedlar je doista neprikosnoveno najlošiji naš živući redatelj.

To što je netko "naš" ne znači da je i dobar redatelj. Preporučam da pogledaš "Četverored" i "Gospu".

Sretno.
Liberatore is offline  
Old 04.03.2011., 08:08   #8
Quote:
SaleIII kaže: Pogledaj post
jeste vi snimili ikad koji film?
Nisam nikad ni operirao čovjeka. Imam li pravo kritizirati kirurga koji će pacijentu prišiti kurac na mjesto nožnog palca?

Quote:
lako je ameru snimit dobar film kad se ima love, ona jedna njihova scena košta koliko naša tri filma!!
Ovo ti ne stoji. Pogledaj kakve filmove snimaju česi, rumunji, iranci...A zacijelo nemaju holivudske buđete

Uglavnom, malo sam se šalio u prethodnom postu. Sedlar jest užasno loš redatelj, ali i on, kao i svi mi, samo traži ljubav Zato, stipe101, sretno u potrazi
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 05.03.2011., 14:09   #9
kad sam pitao za sedlara nije me zanimala kvaliteta njegovog rada nego tematika o kojoj govori u svojim filmovima,a to je najveci problem kod nas danas.i da se ispravim,gdje naci njegove dokumentarne filmove,a ne igrane,kao sto su hrvatska,ljubavi moja,o hrvatskim povijesnim osobama ili ovaj najnoviji o zlatku sudcu i ostalim gdje slobodno govori o domovinskom ratu i hrvatskoj povijesti
stipe101 is offline  
Old 05.03.2011., 17:16   #10
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post


Ovo ti ne stoji. Pogledaj kakve filmove snimaju česi, rumunji, iranci...
Iznimno dosadne?
LouReeth is offline  
Old 05.03.2011., 17:21   #11
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Iznimno dosadne?
To je već stvar ukusa....Ali priznati su od kritike, što ne bi mogao reći ni za jedan Sedlarov film
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 05.03.2011., 17:23   #12
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
To je već stvar ukusa....Ali priznati su od kritike, što ne bi mogao reći ni za jedan Sedlarov film
Iskreno, nisam upoznat s radom Jakova Sedlara. Sjećam se da sam gledao neki njegov intervju di je rekao da je priznatiji u svijetu nego u Hrvatskoj...
LouReeth is offline  
Old 05.03.2011., 17:26   #13
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Iskreno, nisam upoznat s radom Jakova Sedlara. Sjećam se da sam gledao neki njegov intervju di je rekao da je priznatiji u svijetu nego u Hrvatskoj...
M'daj nisi gledao Gospu ili Četverored? Gdje si ti bio u devedesetima

Inače, židovi ga jako vole. Svako malo skokne do Izraela. U zadnje vrijeme je snimao dokumentarce o nekim tamošnjim političarima, pojma nemam šta je bilo s time
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 05.03.2011., 17:29   #14
Nisam nikad pretjerano pratio hrvatsku filmsku scenu.

E sada, baš me zanima, je li Sedlar tehnički loš redatelj ili je loš zbog, kako čitah, propagandnog materijala u filmovima?
LouReeth is offline  
Old 05.03.2011., 17:33   #15
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
To je već stvar ukusa....Ali priznati su od kritike, što ne bi mogao reći ni za jedan Sedlarov film
na stranu sad sedlar. tolko se priča npr o češkoj kinematografiji ili rumunjskom novom valu u kontekstu da mi to nećemo dostići za tisuću godina, a ja još nisam vidio češki ili rumunjski film koji se mogu mjeriti sa tanhoferom ili berkovićem. laički i subjektivno, al ja to tako vidim.
Serse is offline  
Old 05.03.2011., 18:03   #16
Ja bih se složila sa Cahitom u vezi češke,rumunjske i iranske kinematografije-snimaju izvrsne filmove.Pogledala sam sve do čega sam mogla doći...
A mi smo imali jako dobrih redatelja-Tanhofera,Golika,Berkovića,Mimica je isto bio dobar...a ovi sad mlađi...ne znam baš koga bih mogla pohvaliti...
Ne bih rekla da je stvar u sredstvima,snimale su se dobre stvari i sa malo novca,
U čemu je zapravo stvar to se često pitam...
bonaem is offline  
Old 05.03.2011., 22:00   #17
This is such a croc of shit, Sedlar je (navodno, i ja ga trazim) snimio jedan odlican film/dokumentarac - Searching for Orson.

Pogledah dosta Sedlarovih filmova, ne bih o tome (dodje mi da vristim).
La Familia is offline  
Old 06.03.2011., 00:21   #18
ljudi, o čemu mi to ovdje razgovaramo!?!
La Familia , btw..."Searching for Orson" je utoliko dobar jer ima zanimljive sugovornike i ponešto arhivske građe..sad se više ne sjećam, ali znam je imao izjavu Spielberga i mase "faca"...
O Orsonu Wellesu, tako živopisnom frajeru, teško da se može snimiti nešto negledljivo. Tako da je uz element Sedlarove režije to ispalo čist' prosječno...
Liberatore is offline  
Old 06.03.2011., 20:49   #19
Je li mislis na dokumentarce ili igrane?
strujnik is offline  
Old 06.03.2011., 23:30   #20
U odnosu na današnje hrvatske filmove Sedlar je cvijeće. Prvi hrvatski camp. Bar me ponekad i razveseli.
grga1968 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.