Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2012., 15:29   #1
Pusić prozvala Sloveniju zbog vojnog broda kod Savudrije

Pusić prozvala Sloveniju zbog vojnog broda kod Savudrije

Nakon jučerašnjeg upozorenja Ministarstva unutarnjih poslova o uplovljavanju slovenskog vojnog broda u hrvatske teritorijalne vode, ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić odmah je kontaktirala potpredsjednika slovenske vlade i ministra vanjskih poslova Karla Erjavca, priopćio je MVEP u petak

Ministrica Vesna Pusić zatražila je od Karla Erjavca objašnjenje nastale situacije koja je suprotna duhu Arbitražnog sporazuma i šteti njegovoj provedbi, stoji u priopćenju kojeg potpisuje Berislav Živković, v.d. glasogovornika MVEP-a.

Ministar Erjavec istaknuo je pak kako prema slovenskim izvorima nije došlo do uplovljavanja u hrvatske teritorijalne vode.

Glasnogovornik slovenske vojske Simon Korez izjavio je u petak za dnevnik Slovenske novice da je patrolni čamac Ankaran u četvrtak 5. travnja 'plovio prema planu', te da se 'nalazio unutar slovenskih voda'.

Na pitanje je li slovensko vojno plovilo doista prešlo crtu razgraničenje u Savudrijskoj vali, kako tvrdi hrvatski ribar koji je susret sa slovenskim plovilom prijavio hrvatskim vlastima, Korez je odgovorio da se Ankaran prema njihovim koordinatama 'svakako nalazio unutar slovenskih voda i to u njihovu krajnjem južnom dijelu'.

MVEP podsjeća kako se sastavni dio Arbitražnog sporazuma, o čemu je bilo riječi i tijekom službenih razgovora u okviru prošlomjesečnog posjeta slovenskog ministra vanjskih poslova Zagrebu, temelji na tome da su se obje strane dužne suzdržavati provokacija te incidentnih i dvojbenih situacija do donošenja odluke Arbitražnog suda.

U tom smislu Ministarstvo izražava nadu da u budućnosti neće biti sličnih situacija, te napominje kako će upravo sredinom ovog mjeseca Arbitražni sud započeti s konzultacijama s obje strane.

Inače, 25 metara dugački patrolni čamac koji je nazvala Ankaran, Slovenija je kupila 1996. godine u Izraelu, a može razviti brzinu od 42 čvora. Patrolne brodove iz iste klase 'Dvora II' Izrael je prodao i mornaricama Eritreje, Indije i Sri Lanke. Uz Ankaran slovenski mornarički divizijun sa sjedištem u Ankaranu kod Kopra raspolaže još i s vojnim brodom Triglav kupljenim u Rusiji za 35 milijuna dolara. Triglav je dugačak 49 metara i može razviti brzinu od 27 čvorova.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...Savudrije.html
babalui777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 15:53   #2
Zašto naša flota ne bi, čisto radi patrole, obićla naše sjeverne morske granice.

Ovo mi djeluje kao agresija jedne pudlice, a da se dogodi ovo što ja predlažem,kukali bi po ciejloj Europi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:32   #3
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Zašto naša flota ne bi, čisto radi patrole, obićla naše sjeverne morske granice.

Ovo mi djeluje kao agresija jedne pudlice, a da se dogodi ovo što ja predlažem,kukali bi po ciejloj Europi
Ja sam pročitao da takvim provokacijama Janša želi prekinuti arbitražni postupak što bi mu poslužilo za blokadu ratifikacije Hr. pristupnog sporazuma, pa bi dalje mogao Hrvatsku ucijenjivati.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:44   #4
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ja sam pročitao da takvim provokacijama Janša želi prekinuti arbitražni postupak što bi mu poslužilo za blokadu ratifikacije Hr. pristupnog sporazuma, pa bi dalje mogao Hrvatsku ucijenjivati.
Ako je istina,mislim da bi Hrvatska trebala povući ambasadora i prekinuti diplomatske odnose sa tom državom(ako se ista može nazvati ozbiljnom državom)
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:45   #5
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ja sam pročitao da takvim provokacijama Janša želi prekinuti arbitražni postupak što bi mu poslužilo za blokadu ratifikacije Hr. pristupnog sporazuma, pa bi dalje mogao Hrvatsku ucijenjivati.
Budala bi nam time učinio masnu uslugu. Ne bismo ušli u EU, a i opasni arbitražni sporazum bi propao. Neka se samo Slovenci zaribaju.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:48   #6
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ako je istina,mislim da bi Hrvatska trebala povući ambasadora i prekinuti diplomatske odnose sa tom državom(ako se ista može nazvati ozbiljnom državom)
To je ustvari bio komentar pod člankom i koliko u tome ima istine ne znam, ali je činjenica da je Karel Erjavec nedavno Pusićki predložio prekidanje arbitraže i da će se obje države kakti "same dogovoriti", a Hrvatska je naravno rekla njet takvom prijedlogu (pisao je o tome Večernji) pa bi ta provokacija mogla biti povezana sa tim.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:53   #7
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Budala bi nam time učinio masnu uslugu. Ne bismo ušli u EU, a i opasni arbitražni sporazum bi propao. Neka se samo Slovenci zaribaju.
A može biti da je riječ samo o skretanju pozornosti sa problema u kojima je slovensko gospodarstvo, jer je slovenska vlada u parlament poslala neusklađeni sporazum sa sindikatima javog sektora u kojem su jako skresana prava i najavljeni su čak štrajkovi pa bi mu te provokacije dobro došle za pokrivanje pravih problema (što je Janša uostalom već i radio).
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:57   #8
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
A može biti da je riječ samo o skretanju pozornosti sa problema u kojima je slovensko gospodarstvo, jer je slovenska vlada u parlament poslala neusklađeni sporazum sa sindikatima javog sektora u kojem su jako skresana prava i najavljeni su čak štrajkovi pa bi mu te provokacije dobro došle za pokrivanje pravih problema (što je Janša uostalom već i radio).
A, diverzija. Ma krepavat ću o' smija ako Janezi stvarno odustanu od arbirtaže, pa nas počnu opet blokirati u svezi EU.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:59   #9
Stisla kriza pa se stvaraju spinovi. Već viđeno, nažalost.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 17:01   #10
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
A, diverzija. Ma krepavat ću o' smija ako Janezi stvarno odustanu od arbirtaže, pa nas počnu opet blokirati u svezi EU.
Ali štogod ja mislim o Pusićki, čini mi se ipak ona nije baš tako glupa da nasjedne na ovako jeftine štoseve, a nije niti Milanović, on za razliku od Sanadera ipak ima nekog iskustva u diplomaciji.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 17:14   #11
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ali štogod ja mislim o Pusićki, čini mi se ipak ona nije baš tako glupa da nasjedne na ovako jeftine štoseve, a nije niti Milanović, on za razliku od Sanadera ipak ima nekog iskustva u diplomaciji.
Ovo nije stvar gluposti, nego nacionalnog interesa. Mi bi upravo trebali navući Slovence da se zaribaju. Dignuti bure oko ovog incidenta koliko treba.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 18:56   #12
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Budala bi nam time učinio masnu uslugu. Ne bismo ušli u EU, a i opasni arbitražni sporazum bi propao. Neka se samo Slovenci zaribaju.
I bili bi u limbu, podložni svakoj ucijeni još godinama, ali sada u regionalnom paketu za EU...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 20:08   #13
Većinsko raspoloženje u Hrvatskoj je za ulazak u Europsku Uniju. Vlada je za ulazak u EU, Vesna Pusić je apsolutno za ulazak u EU. Državnu politiku treba usmjeravati prema tom cilju. Žao mi je što Slovenija opet pokušava provocirati, ovo treba upamtiti, a nakon 1 srpnja 2013-e im dobro naplatiti. Do tada samo smireno i hladno.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 20:16   #14
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Većinsko raspoloženje u Hrvatskoj je za ulazak u Europsku Uniju. Vlada je za ulazak u EU, Vesna Pusić je apsolutno za ulazak u EU. Državnu politiku treba usmjeravati prema tom cilju. Žao mi je što Slovenija opet pokušava provocirati, ovo treba upamtiti, a nakon 1 srpnja 2013-e im dobro naplatiti. Do tada samo smireno i hladno.
Slažem se, kakav god je bio Pahor, takav fašist kao što je Janša nije nikad bio, a pogotovo nije bio provokator. Ja ne znam što Janša želi postići ali nakon ulaska u EU treba mu Hrvatska vratiti sa kamatama. Ja mislim da je to Pusićka dobro odigrala (možda se i varam).
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 20:51   #15
Kakvi smo tek mi kad nam taj kurac od države prošetava vojne brodove po teritorijalnom moru.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:03   #16
Slučajno ili ne,ovo nove provokacije iz Slovenije, Kučan je povodm 20. godišnjice Sarajeva, rekao da je rat bio dogovor Tuđmana i Miloševića
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...E-11344E04118A

Bolje nek kažu kakve su dealove napravili sa Jovićem i Miloševićem, a ne da ponavljau 1000 puta iste laži...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:04   #17
Nisam nikada mislio da ću to napisati ali evo jedan plus gđi. Pusić.
llepu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:16   #18
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Slučajno ili ne,ovo nove provokacije iz Slovenije, Kučan je povodm 20. godišnjice Sarajeva, rekao da je rat bio dogovor Tuđmana i Miloševića
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...E-11344E04118A

Bolje nek kažu kakve su dealove napravili sa Jovićem i Miloševićem, a ne da ponavljau 1000 puta iste laži...
Treba tom komunističkom aparatčiku Kučanu kao i kompanjonu mu Mesiću ispsovati kao što je Hartmanica Bildtu. Poznata je Kučanova i Tuđmanova međusobna netrpeljivost. Na takva trabunjanja koja su i protivna zdravom razumu treba odgovoriti Kučanu da nek radije sam počisti pred svojim pragom što se dogovaranja sa Miloševićem tiče kad je mislio Hrvatsku nasamariti, a Tuđman na to naravno nije nasjeo. Evo i Davora Domazeta Loše o toj temi između ostalog: http://www.youtube.com/watch?v=Q8Pe3...ure=plpp_video
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 00:40   #19
Ne mogu ni ja vjerovat ali cini se da ce nasa lijeva vlada bolje stititi nacionalne interese od tzv. desne HDZ-ove. Koliko god mi Vesna Pusic bila antipaticna i sve, ponekad me ugodno iznenadi nekom svojom reakcijom. No, onda sa slijedecih 10 me ipak podsjeti o kome se radi
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 02:52   #20
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ali štogod ja mislim o Pusićki, čini mi se ipak ona nije baš tako glupa da nasjedne na ovako jeftine štoseve, a nije niti Milanović, on za razliku od Sanadera ipak ima nekog iskustva u diplomaciji.
sanaderu je slo blokada radi piranskog zaljeva dosla ko narucena, jos je i podgrijava sukob. novine su jednog godinu dana se ugl bavile s time.

a on kra di je stiga.


brw za pusic sta ignorira ove sitne provokacije. tribamo ic na arbitrazu pa sta bude.
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.