Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2011., 23:38   #3561
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Ja na corsi B 1.2 imam 165/70R13.

S2 je prava zimska guma ali prastara i vjerojatno losa.
No, u tim mini dimenzijama i dalje se proizvodi S2 pa ju je moguće naći svježe proizvodnje...
Z4_M is offline  
Old 09.11.2011., 23:43   #3562
Svjeze proizvodnje, ali guma je dizajnirana pred 15 ili vise godina i tada je bila u najboljem slucaju osrednja, sto li je tek danas...
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Old 10.11.2011., 07:49   #3563
a kaj u današnja vremena pada drugačiji snijeg i drugačija je bljuzga na cesti nego od prije 15 godina?
tomi0806 is offline  
Old 10.11.2011., 08:38   #3564
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Svjeze proizvodnje, ali guma je dizajnirana pred 15 ili vise godina i tada je bila u najboljem slucaju osrednja, sto li je tek danas...
Nebi se nikak složil, svojevremeno kad je ta guma izašla, bila je čudo, vrhunska po snijegu, sječam se ko klinac dok je stari vozil jugića pa poslje favoritku, i dok je znal padati pravi snijeg, a ne danas ova 2 cm kaj opadnu, nema kam nismo išli, bez većih problema.
subaru13 is offline  
Old 10.11.2011., 08:42   #3565
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
a kaj u današnja vremena pada drugačiji snijeg i drugačija je bljuzga na cesti nego od prije 15 godina?
Ma pada danas isto sranje, ali vidiš lijepo se sjetit tih vremena prije 15, 20 godina kad su bile prave zime, s puno snijega, kad se išlo pješke u školu i tak. Bila su drugačija vremena, mi smo ko klinci uživali u snijegu, ko se mogel vozit taj je vozil, ko ne išel je pješke i super. A gle danas sranja, svi voze svemirske aute, gume su čudo, svi su vrhunski vozači, i onda opadne 5 cm snijega ,a stanje na cesti je ko da bu smak svijeta, opči kaos.
subaru13 is offline  
Old 10.11.2011., 09:33   #3566
Quote:
strmeckim kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo! Opel Corsa 1.2 gore je Sava S2 155/80 R13. Sad trebam nove zimske gume pa me zanima da li je ta Sava S2 prava zimska guma? Pošto nema neki drugi pametan izbor u toj dimenziji zanima me i da li se može uzet i koja druga dimenzija i kaj bi onda trebalo učiniti. Hvala Vam!
U 155/80/13 imaš još: novi model Barum Polaris 3, Toyo S942, Michelin Alpin A3, Bridgestone LM-18.
Ja bih uzeo Barum Polaris 3, cjenovno bi trebala biti najprihvatljivija, i to što je novi model, nećeš dobiti gumu koja je ležala koju godinu u skladištu, što nije rijetkost kod "divljih" dimenzija. Ako ćeš cjelu godinu vozit te gume, onda Savu S2.

" Eskimo S2 generacija je lamelnih guma za zimske uslove vožnje. Svojstva gume: izvrsno, još bolje ležanje, minimalna mogućnost akvaplaninga, odlična upravljivost i manja potrošnja goriva. Spomenuta obeležja omogućuju sigurnu, udobnu i ujedno sportsku vožnju u svim vremenskim prilikama."
Ivo_22 is offline  
Old 10.11.2011., 09:36   #3567
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
znači nekima vrate kao npr. https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=564 a nekima ne? sve zavisi od volje carinika?
Prema iskustvima u 99,5% slučajeva sve prođe OK, Janez nije budala, jasno mu je što se događa i iako je de facto protiv propisa pustit će te. Ostaje onih 0,5% slučajeva u kojima Zlovenski domaći izdajnik, koji u svojoj gluposti ne vide štetu koju rade svojoj vlastitoj državi, zajebava i slijepo se drži zakona.
Osobno sam uvezao desetak setova guma i NIKAD problema. Zapravo lažem - jedan me zajebavao no onda smo lijepo ljudski porazgovarali i udario je žig.
CDRW is online now  
Old 10.11.2011., 09:53   #3568
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Ja na corsi B 1.2 imam 165/70R13.

S2 je prava zimska guma ali prastara i vjerojatno losa.

U toj dimenziji sam neki dan kupio curi za njenu Corsu B u Konzumu kada sam išao po špeceraj 4 zimske Sava S3+, bila neka akcija s 380 na 330 kn i još sam imao kupon s 10% popusta na kupnju tako da me komad izašao 290 kn (zaokružio sam cifre da se ne .ebem sa sitnišem). Vozi se samo po ZG, na posao i s posla po dva km tako da će joj te gumice biti OK za naredne tri, četiri zime.. Ne bih ni u SLO prošao nešto puno jeftinije...
Henry Miller is offline  
Old 11.11.2011., 07:32   #3569
inace, jel valjaju kaj Hankook gume u dimenziji 175/80/R14? ne mogu ih niti u jednom testu naci, pa ne znam kako bi to interpretirao...
Dukkai is offline  
Old 11.11.2011., 09:03   #3570
Ne valjaju. U niti jednoj dimenziji. Bolje kupi Savu (ako ti je do uštede).
CDRW is online now  
Old 11.11.2011., 09:31   #3571
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ne valjaju. U niti jednoj dimenziji. Bolje kupi Savu (ako ti je do uštede).
ma, nije mi do ustede.. nego za moju dimenziju u Furlanu imaju Savu, Hankook, Fuldu, Kormoran i Goodyear..

Kormoran sam odmah otpisao jer je srot, a Goodyear mi je malo preskup i ne smatram da je toliko bolji od ovih ostalih... nekak, posto je duplo skuplji od ostalih guma, smatram da bi trebao biti duplo bolji... u sto sumnjam..

Zapravo sam htio Fuldu, ali koliko vidim, nje nemaju na stanju... Zvati cu popodne kad dodjem s posla da provjerim..

tako da mi je zapravo ostao izbor Hankook ili Sava.. ako Hankook ne valja, onda mi ne gine Sava ocito..
Dukkai is offline  
Old 11.11.2011., 16:18   #3572
A mora se kupit baš kod Furlana i nigdje drugdje...
yedwy is offline  
Old 11.11.2011., 16:29   #3573
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
A mora se kupit baš kod Furlana i nigdje drugdje...
pa, Lasic ima na lageru samo dva tipa guma, Savu i Kormoran... Furlan ima siri izbor.. da Lasic ima isto Fuldu ili opcenito siri izbor guma profila koji mi treba, gledao bi da kupim tamo.. ne vidim u cemu je problem...

naravno, ako imas uz njih dvoje nekog treceg koji ima gume otprilike iste cijene, uzeti cu i to u obzir..
Dukkai is offline  
Old 11.11.2011., 17:49   #3574
A lasic i furlan su jedini vulkanizeri u slovenji ili ima možda još koji?

Inače google ti je prijatelj...

Npr
http://www.gume-oblak.si/index.php?o...d=34&Itemid=10

Ili

http://www.vulkanizerstvo-tds.si/cen...ske2011-12.pdf

Zadnje uređivanje yedwy : 11.11.2011. at 17:56.
yedwy is offline  
Old 11.11.2011., 18:19   #3575
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
A lasic i furlan su jedini vulkanizeri u slovenji ili ima možda još koji?

Inače google ti je prijatelj...

Npr
http://www.gume-oblak.si/index.php?o...d=34&Itemid=10

Ili

http://www.vulkanizerstvo-tds.si/cen...ske2011-12.pdf
gle, prvi put u zivotu kupujem gume.. cinjenica da znam za Furlana i Lasica je opcenito vec napredak...

takodjer, oba gore navedena nemaju moju dimenziju guma (175/80 R14)
Dukkai is offline  
Old 11.11.2011., 18:24   #3576
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
gle, prvi put u zivotu kupujem gume.. cinjenica da znam za Furlana i Lasica je opcenito vec napredak...

takodjer, oba gore navedena nemaju moju dimenziju guma (175/80 R14)
A reci za koji je to auto? Takvu "balon" gumu n isam vidio već godinama ....
CDRW is online now  
Old 11.11.2011., 18:27   #3577
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A reci za koji je to auto? Takvu "balon" gumu n isam vidio već godinama ....
pa, vjerojatno jer nije bas toliko nov auto...

to je za Golfa IV...
Dukkai is offline  
Old 11.11.2011., 19:28   #3578
jel zna netko jel ima di u slavoniji opet akcija zimskih guma? lani je bremse imao 3+1 gratis.
denis235 is offline  
Old 11.11.2011., 19:55   #3579
Pozdrav! Opet ja s pitanjem za Corsu. Da li se smije umjesto 155/80 R13 staviti recimo 155/70 R13. Osim što brzinomjer neče ispravno raditi da li i radi nečega drugog nije preporučeno. Hvala!
strmeckim is offline  
Old 11.11.2011., 21:12   #3580
Da, sad znam da mi se to prošle godine nije desilo slučajno. I ove godine isti slučaj. Nakon montaže Michelin Alpina A4 (195x65 r15) na auto, loše utjeće na mene. Ta guma mene, koji inače vozim normalno, lagano, prisiljava da tražim granice. Daje toliko kvalitetne povratne informacije na volan, toliko je ažurna, toliko sluša svaku moju misao i naredbu, da jednostavno diže adrenalin. Imam osječaj da je proljeće, da sam skinuo zimske gume i stavio neki ljetni sport, preciznu i kvalitetnu gumu koja traži oštre ulaske u zavoj, opušteno približavanje koloni bilo suho ili mokro, nema straha od paljenja ABS-a ili proklizavanja, uz sve to nečujna je, ta guma dušu daje za vozaća, no, u svemu izrečenom, neistina je samo početak, nisam prešao na ljetne, nego na ZIMSKE gume koje nude sve napisano. Jednostavno mi ne da pustit nogu sa gasa u zavoju, traži da probam granice, i kuda idem sa Dunlopom ljeti, dakle isti zavoj u kojem inače volim probat gume, danas sa ponovo prošao Michelin Alpinom A4 i ja tvrdi da SP SportFastersponse daje lošije povratne informacije na volan, lošije napada zavoj i isprobano, navedenim Michelinom prolazim zavoj bez proklizavanja večom brzinom vozila. Temperatura 7stupnjeva, cesta polusuha, dakle zavoji i pojedini dijelovi ceste imaju mokre površine, rose, vlage.

Žalosno je da navedeni Dunlop pri temperaturi od 5-10stupnjeva po mokroj cesti nema ništa bolje perfomanse nego Sava Perfecta na drugom autu, a bome niti Energy Saver na trećem. Na mokroj cesti sa tim Dunlopom ne smijem naglije pipnut kočnicu i držat je dulje od 3sek, odmah ABS radi svoje, a auto kliže li kliže, nikad stat. To je strašno, za gumu sa toliko malo km, staru 1godinu, jako jako loša guma. Također prilikom ulaska u zavoj, osjetim pod guzicom kako se auto namješta, guma ne drži, nego popušta, pošto se ne radi o velikoj brzini, popuštanje je kontrolirano, ali da uletim 10km/h brže, bojim se da bi samo produžio ravno.
Josip09 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.