Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2006., 20:53   #1
Popis od preko 630 000 žrtava Jasenovca

Pogledajte malo koje su to manipulacije, tu je popisi od preko 630 000 ljudi koji su kako se navodi poubijani u Jasenovcu. Gdje li su samo popisali te ljude. Na toj listi je polovica ljudi hrvatske nacionalnosti. Srbi imaju u BG popis od oko 50 000 - 60 000 ljudi za Jasenovac i Gradišku. Što je isto vjerojatno manipulacija ali ovo od 630 000 je načuveno. Trebalo bi za takve neistine krivično odgovarati. To je zloćin, ta manipulacija.

https://cp13.heritagewebdesign.com/~...victimlist.php
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:19   #2
OK da li imas za to "Argumentum ad hominem"?
Belicvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:23   #3
Spomenik žrtvama Jasenovca

Građevinsko preduzeće „Krajina“ iz Banje Luke izabrano je na tenderu za izvođača radova na izgradnji spomen - obilježja žrtvama Jasenovačkog holokausta na prostoru ispred Narodne skupštine Republike Srpske.

Saglasnost za izgradnju spomenika dala je Vlada Republike Srpske 25. jula ove godine.

Spomenik dimenzija 3,3 x 8 metara, djelo je mr Zorana Banovića, i u vidu je dvije plohe postavljene pod ugao od 90 stepeni. Spomenik simbolizuje stablo "Topole užasa" i biće postavljen na kružnom postolju kome se pristupa prilaznim stazama širine 3,90 metara.

Projektnu dokumentaciju izradilo je preduzeće "Beging" Beograd kao donaciju u realizaciji spomenika.

http://www.banjalukalive.com/images/...skupstina1.jpg
http://www.banjalukalive.com/images/...skupstina2.jpg

Budući izgled spomenika (iz Projekta)
rsbl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 01:25   #4
Quote:
rsbl kaže:
Spomenik žrtvama Jasenovca

Građevinsko preduzeće „Krajina“ iz Banje Luke izabrano je na tenderu za izvođača radova na izgradnji spomen - obilježja žrtvama Jasenovačkog holokausta na prostoru ispred Narodne skupštine Republike Srpske.

Saglasnost za izgradnju spomenika dala je Vlada Republike Srpske 25. jula ove godine.

Spomenik dimenzija 3,3 x 8 metara, djelo je mr Zorana Banovića, i u vidu je dvije plohe postavljene pod ugao od 90 stepeni. Spomenik simbolizuje stablo "Topole užasa" i biće postavljen na kružnom postolju kome se pristupa prilaznim stazama širine 3,90 metara.

Projektnu dokumentaciju izradilo je preduzeće "Beging" Beograd kao donaciju u realizaciji spomenika.

http://www.banjalukalive.com/images/...skupstina1.jpg
http://www.banjalukalive.com/images/...skupstina2.jpg

Budući izgled spomenika (iz Projekta)
Ma nema sto, lijepo, prelijepo ! Upravo mi dodje zao sto su nas svojevremeno zaustavili pred Banja Lukom !
__________________
Mediji su desna ruka anarhije !
Temporary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 01:34   #5
Quote:
Temporary kaže:
Ma nema sto, lijepo, prelijepo ! Upravo mi dodje zao sto su nas svojevremeno zaustavili pred Banja Lukom !
I meni je puno žaj šta smo stali.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 02:13   #6
Quote:
Cuka kaže:
I meni je puno žaj šta smo stali.
Ajde samo napred nije vam nikad kasno, pa posle opet: agresija itd.....
Belicvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:25   #7
Napravite usput i spomenik Drugu Titi

Quote:
rsbl kaže: Pogledaj post
Spomenik žrtvama Jasenovca

Građevinsko preduzeće „Krajina“ iz Banje Luke izabrano je na tenderu za izvođača radova na izgradnji spomen - obilježja žrtvama Jasenovačkog holokausta na prostoru ispred Narodne skupštine Republike Srpske.

Saglasnost za izgradnju spomenika dala je Vlada Republike Srpske 25. jula ove godine.

Spomenik dimenzija 3,3 x 8 metara, djelo je mr Zorana Banovića, i u vidu je dvije plohe postavljene pod ugao od 90 stepeni. Spomenik simbolizuje stablo "Topole užasa" i biće postavljen na kružnom postolju kome se pristupa prilaznim stazama širine 3,90 metara.

Projektnu dokumentaciju izradilo je preduzeće "Beging" Beograd kao donaciju u realizaciji spomenika.

http://www.banjalukalive.com/images/...skupstina1.jpg
http://www.banjalukalive.com/images/...skupstina2.jpg

Budući izgled spomenika (iz Projekta)
Možete ga nazvati Drug TITO!
šmuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 23:42   #8
Quote:
Belicvet kaže:
OK da li imas za to "Argumentum ad hominem"?
Argumentiraj ti da je itko od srba ubijen u jasenovcu.
Lipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 23:45   #9
ma ovo je već 3 put bilo. na tim popisima su ubacili sve poznate žrtve sa ovih prostora i stavili ih pod Jasenovac.
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 23:47   #10
Quote:
Joe Tortura kaže:
ma ovo je već 3 put bilo. na tim popisima su ubacili sve poznate žrtve sa ovih prostora i stavili ih pod Jasenovac.
Ma da, mucna tema! tamo je svatko nasao neku svoju rodbinu.

Jos mi ne idu u glavu bolesnici koji lazu na taj nacin...nevjerovatno.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 10:15   #11
Quote:
Joe Tortura kaže:
ma ovo je već 3 put bilo. na tim popisima su ubacili sve poznate žrtve sa ovih prostora i stavili ih pod Jasenovac.
Prijateljica mi je jednom prilikom ispricala kako je vlastitog djeda nasla na nekom spisku zrtava u Jasenovcu, a nesretnik je poginuo kao partizan u Semberiji...

E sad zasto se to radilo ? Nije rijec o velikoj srpsko-komunistickoj zavjeri protiv Hrvata, vec o novcu kao i obicno - kada se pricalo o reparacijama u poslijeratnim godinama komunistima je vise odgovaralo da odgovornost za nastradale prebace na okupatore i njihove domace saradnike (u ovom slucaju rezim NDH). Zasto bi Svabo placao odstetu za partizane koji su poginuli ratujuci protiv cetnika u gradjanskom ratu...
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 11:10   #12
Quote:
...ska kaže:
Prijateljica mi je jednom prilikom ispricala kako je vlastitog djeda nasla na nekom spisku zrtava u Jasenovcu, a nesretnik je poginuo kao partizan u Semberiji...
Ja sam u tražilicu upisao ime manjeg mjesta u kojem živim, i pronašlo je četiri "žrtve Jasenovca". A svi oni su poginuli kao partizani u sukobu s Njemcima, i vjerojatno u životu nikad nisu vidjeli Jasenovac

Postoji i spomenik AF borbi, gdje se na ploči nalaze njihova imena, a čini mi se da su i pokopani na lokalnome groblju!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 00:26   #13
Quote:
Joe Tortura kaže:
ma ovo je već 3 put bilo. na tim popisima su ubacili sve poznate žrtve sa ovih prostora i stavili ih pod Jasenovac.
nemaju srbi pametnija posla nego se bavit piskaranjem....

i kad mi onda dođe onaj seljačič rsbl i kaže "mi smo ekonomsmi razvijeniji entitet"

kako če bit razvijeni kad niko ništa neradi nego se bave istorijom...
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 00:54   #14
Quote:
Zgembo_Adislic kaže:
kako če bit razvijeni kad niko ništa neradi nego se bave istorijom...
Mi imamo istoriju pa se imamo čime baviti. Vaša istorija se svodi na zadnjih 30 god. i ja ne vidim ništa nazadno u tome da se ljudi bave istorijom.
Vi pošto nemate istoriju probajte se baviti sadašnjošću umjesto što živite u budućnosti i razmišljate kako ćete se namnožiti, kako će se RS ukinuti, kako ćete imati više od 30 % školovanog stanovništva i tako to...
rsbl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:00   #15
Quote:
Belicvet kaže: Pogledaj post
OK da li imas za to "Argumentum ad hominem"?
Ma ljudi, ima;
Citat SUBNOR-a, "Njemačka nije priznala 1,7 milijuna žrtava" niti platila odštetu, nikad ni neće. Sveukupno za Yu, popis koji su oni napravili, unutra je i Jasenovac ....!

Citat V.Ž-a, "U ratu stradalo 1.027.000 ljudi, 59.188 u jasenovačkom i starogradiškom logoru(pobrojani), od toga 49.000 u Jasenovcu, u oba najviše 85.000(dodano nepobrojani), ni jedno novije istraživanje nije došlo do većeg broja"

Citat A.M-a, "26.000 pimenice nabrojanih žrtava", Ž.K-a, Đ.Z-a, "77.000 Beograd naručio popis 1964.g., na Međunarodnoj konferenciji u N.Y. 1997.g. A.M-ć ponovio 77.000, prihvatio i glavni promotor preuveličavanja žrtava Milan Bulajić"

I da ne duljim, u popisu Jasenovca je i moj stric partizanski kurir, ubili ga četnici(pa zato valjda znaju za njega), po supruginoj strani, u popisu je 5 joj rođaka, nikad vidjeli Jasenovca!!!! U popisu je i baka "poginula prilikom savezničkog bombardiranja Kaštel Sućurca" g.D.D-a, i umrli u zbijegu u El Shattu!!!!

No, ajmo spisak Jasenovca pogledati s "druge strane medalje", pa će te vidjeti da je popisana cijela Bitola, Skopje, Gevgelija .... Maribor, Šentilj, pa se može zaključiti da na ovim prostorima "brdovitog Balkana" i nije bilo druge vojske do Ustaša. A zašto to onda mora biti loše????
pivecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:18   #16
Quote:
pivecko kaže: Pogledaj post
Ma ljudi, ima;
Citat SUBNOR-a, "Njemačka nije priznala 1,7 milijuna žrtava" niti platila odštetu, nikad ni neće. Sveukupno za Yu, popis koji su oni napravili, unutra je i Jasenovac ....!...
Njemačka je platila reparacije Jugoslaviji. Odavno. Za Adenauera, čini mi se.

1,7 milijuna je demografski gubitak što znači oko 1,1 milijun poginulih plus njihova nerođena djeca
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 07:17   #17
Quote:
Belicvet kaže: Pogledaj post
OK da li imas za to "Argumentum ad hominem"?
Da apsurd bude veći, ovi što su među ostalima stavili i mnoge članove moje familije pobijene od strane četnika su ih u nekim mjestima kod nas nasilu krstili, kasnije i blagosiljali njihove dželate, a sada ih koriste u propagandne svrhe.

Pisao sam im, a dobio sam odgovor kako se radi o žrtvama na prostoru bivše Jugoslavije. Ovo je za tužbu jer diraju u uspomene na ljude od kojih mnogi nisu nikada ni našli mira, jer nemaju svoje grobove!

Sve je ovo maslo SPC.
Fočak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 15:05   #18
hi

zacudio sam se kada sam nasao imena iz moje okoline na popisu stradalih osoba u Jasenovcu . svi na tom, popisu ubijeni su okolo od cetnika. neki imaju i grobove u blizini mjesta. prosla vlast ih nikada nije dala ničim obiljeziti. nisu, nazalost ni danas obiljezena. radi se o okolini Vareša. Ako su srbi uvijek lagali kao sto su ovom posljednjem ratu onda ne bilo cudo da je ta stvarna cifra i 10 puta manja.

Zadnje uređivanje esmeraldo : 26.04.2009. at 15:18.
esmeraldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 20:04   #19
Quote:
Belicvet kaže: Pogledaj post
OK da li imas za to "Argumentum ad hominem"?
total war related deaths at 1,027,000. Military losses of 237,000 Yugoslav partisans and 209,000 Ustaše. Civilian dead of 581,000, including 57,000 Jews. Losses of the Yugoslav Republics were Bosnia 316,000; Serbia 273,000; Croatia 271,000; Slovenia 33,000; Montenegro 27,000; Macedonia 17,000; and killed abroad 80,000
maki83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:29   #20
Quote:
maki83 kaže: Pogledaj post
total war related deaths at 1,027,000. Military losses of 237,000 Yugoslav partisans and 209,000 Ustaše. Civilian dead of 581,000, including 57,000 Jews. Losses of the Yugoslav Republics were Bosnia 316,000; Serbia 273,000; Croatia 271,000; Slovenia 33,000; Montenegro 27,000; Macedonia 17,000; and killed abroad 80,000
bilo bi OK navesti odakle ti ovi podaci.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.