Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2011., 18:05   #2221
Fevarin

Bila sam mjesec i pol na Prozacu.S tim da sam se dosta dobro osjećala,ali me bacao previše up,tu i tamo down.Sve u svemu dosta dobar osjećaj.Imala sam energije i osjećala se napokon živom.Sad me psihijatrica stavila na Fevarin.Pijem 2 dana ujutro 50 mg za prilagodbu.
Osjećam se jako umorno,tužno i razdražljivo.
Pala sam u veliku depru.Mislim da ne podnosim ovaj lijek.Mučno mi je malo od njega.
Baš mi je bilo dobro na Prozacu.Ok,priznam bila sam malo hipomanična i povremeno imala napadaje bijesa,ali sam se dobro osjećala.S nikim se nisam posvadila,kontrolirala sam se.
Tako sam tužna sad od Fevarina.Mrzim taj lijek.
emma 88 is offline  
Old 22.04.2011., 18:51   #2222
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Bila sam mjesec i pol na Prozacu.S tim da sam se dosta dobro osjećala,ali me bacao previše up,tu i tamo down.Sve u svemu dosta dobar osjećaj.Imala sam energije i osjećala se napokon živom.Sad me psihijatrica stavila na Fevarin.Pijem 2 dana ujutro 50 mg za prilagodbu.
Osjećam se jako umorno,tužno i razdražljivo.
Pala sam u veliku depru.Mislim da ne podnosim ovaj lijek.Mučno mi je malo od njega.
Baš mi je bilo dobro na Prozacu.Ok,priznam bila sam malo hipomanična i povremeno imala napadaje bijesa,ali sam se dobro osjećala.S nikim se nisam posvadila,kontrolirala sam se.
Tako sam tužna sad od Fevarina.Mrzim taj lijek.
koliko si dugo na fevarinu? treba proći 2-3 tjedna da se organizam privikne. ako je prošlo više, a tebi je i dalje loše, dr ti treba promijeniti lijek. nisi dužna uzimati nešto što ti ne odgovara. reci sve doktorici.
ray of light is offline  
Old 22.04.2011., 19:37   #2223
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
koliko si dugo na fevarinu? treba proći 2-3 tjedna da se organizam privikne. ako je prošlo više, a tebi je i dalje loše, dr ti treba promijeniti lijek. nisi dužna uzimati nešto što ti ne odgovara. reci sve doktorici.
Samo sam na njemu dva dana,a pala sam u takvu depru da ti ne mogu opisati.Totalni sam potonula i nemam volje za ništa.Kontrola mi je za 8 dana.Treba to izdržati.Opsesije su mi se povećale još više.Fuj,grozan osjećaj.Nema lijeka koji će mi pomoći,gubim nadu.
Već sam sve lijekove isprobala iz skupine ssri.
emma 88 is offline  
Old 22.04.2011., 21:01   #2224
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Samo sam na njemu dva dana,a pala sam u takvu depru da ti ne mogu opisati.Totalni sam potonula i nemam volje za ništa.Kontrola mi je za 8 dana.Treba to izdržati.Opsesije su mi se povećale još više.Fuj,grozan osjećaj.Nema lijeka koji će mi pomoći,gubim nadu.
Već sam sve lijekove isprobala iz skupine ssri.
meni je odmah sjeo, samo sam bila u početku jako pospana. ali kod mene je izražena anksiozna crta, pa me fino smirivao.

pila sam inače dosad: prozac, zoloft, velafaks, cipraleks. neke duže neke kraće.

koje si ti pila i koliko dugo koji. zašto ti je sad dr promijenila ad? imaš recidiv?
imaš li njezin broj mobitela da ju nazoveš, jel privatnica?
ray of light is offline  
Old 23.04.2011., 16:07   #2225
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
meni je odmah sjeo, samo sam bila u početku jako pospana. ali kod mene je izražena anksiozna crta, pa me fino smirivao.

pila sam inače dosad: prozac, zoloft, velafaks, cipraleks. neke duže neke kraće.

koje si ti pila i koliko dugo koji. zašto ti je sad dr promijenila ad? imaš recidiv?
imaš li njezin broj mobitela da ju nazoveš, jel privatnica?
meni je cipralex broj 1 ! zato jer mi pomaže i nuspojave su ..,ma ne osjetim ih..
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 23.04.2011., 19:03   #2226
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
meni je cipralex broj 1 ! zato jer mi pomaže i nuspojave su ..,ma ne osjetim ih..
ja sam izdržala samo 3 tjedna na cipraleksu jer sam bila kao polupijana stalno i dr mi ga je morala maknuti. užasno iskustvo. brrrrr. to samo govori u prilog tvrdnji da svaki ad drugačije djeluje na ljude.
ray of light is offline  
Old 23.04.2011., 23:01   #2227
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
meni je odmah sjeo, samo sam bila u početku jako pospana. ali kod mene je izražena anksiozna crta, pa me fino smirivao.

pila sam inače dosad: prozac, zoloft, velafaks, cipraleks. neke duže neke kraće.

koje si ti pila i koliko dugo koji. zašto ti je sad dr promijenila ad? imaš recidiv?
imaš li njezin broj mobitela da ju nazoveš, jel privatnica?
Joj,kaj sam ti ja sve pila!Seroxat i zyprexu+ apaurin po potrebi
seroxat i rispolept
seroxat i anafranil
anafranil i eglonyl
onda nekaj za epilepsiju,samo tri dana,povraćalo mi se od toga ,fuj
serdolect(samo tri dana),grozno iskustvo,fuj,mučnina
anafranil i solian
prozac,super,al jebiga hipomanična od njega,napadaji smijeha.hiperaktivnost.povremeno depresije.al pasao mi najviše,bila sam najborbenija od njega
i sad fevarin + xanax po potrebi,fuuuuuuj

Sve u svemu,svašta sam pila.I što mi je pasalo i što nije.
Pijem lijekove 8 godina.

Lijekovi mi drže par godina pa onda više nemaju efekta.Neke nisam htjela piti zbog loših nuspojava.Npr zyprexa jako otvara apetit i time deblja,a i nije mi baš pomogla.A od rispolepta sam bila jako umorna,zakočena i jedva sam radila.
Doktorica nije privatna neg socijalna.

Pozdrav,sretan Uskrs.
Bit će valjda bolje.
Smotana sam .Pijem tri dana Fevarin umjesto 50 mg, 100 mg.
Zato mi je muka i glava mi pucaaaaaaa.
emma 88 is offline  
Old 24.04.2011., 07:05   #2228
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Joj,kaj sam ti ja sve pila!Seroxat i zyprexu+ apaurin po potrebi
seroxat i rispolept
seroxat i anafranil
anafranil i eglonyl
onda nekaj za epilepsiju,samo tri dana,povraćalo mi se od toga ,fuj
serdolect(samo tri dana),grozno iskustvo,fuj,mučnina
anafranil i solian
prozac,super,al jebiga hipomanična od njega,napadaji smijeha.hiperaktivnost.povremeno depresije.al pasao mi najviše,bila sam najborbenija od njega
i sad fevarin + xanax po potrebi,fuuuuuuj


Sve u svemu,svašta sam pila.I što mi je pasalo i što nije.
Pijem lijekove 8 godina.

Lijekovi mi drže par godina pa onda više nemaju efekta.Neke nisam htjela piti zbog loših nuspojava.Npr zyprexa jako otvara apetit i time deblja,a i nije mi baš pomogla.A od rispolepta sam bila jako umorna,zakočena i jedva sam radila.
Doktorica nije privatna neg socijalna.

Pozdrav,sretan Uskrs.
Bit će valjda bolje.
Smotana sam .Pijem tri dana Fevarin umjesto 50 mg, 100 mg.
Zato mi je muka i glava mi pucaaaaaaa.
jel imaš bar psihoterapije, nadam se da te ne kljuka samo kemijom iako je i ona važna????
a ja mislila da sam ja....

anafranil samo 1 dan,, usrala se od straha
ladiomil, bila nekako čudno pomalo psihotična? pa ga maknuli na brzake
vaira, antipsihotik u jednoj teškoj gap fazi, ali dobila gadni tremor, makli brzo
pijem stabilizator tegretol
pila prije lamictal
xanax obični, a poslije xanax sr, pa skidanje s njega pomoću normabela, sad lorsilan, ...
ray of light is offline  
Old 24.04.2011., 15:39   #2229
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
jel imaš bar psihoterapije, nadam se da te ne kljuka samo kemijom iako je i ona važna????
a ja mislila da sam ja....

anafranil samo 1 dan,, usrala se od straha
ladiomil, bila nekako čudno pomalo psihotična? pa ga maknuli na brzake
vaira, antipsihotik u jednoj teškoj gap fazi, ali dobila gadni tremor, makli brzo
pijem stabilizator tegretol
pila prije lamictal
xanax obični, a poslije xanax sr, pa skidanje s njega pomoću normabela, sad lorsilan, ...
Ah,da pila i zoloft.Kratko.
Ma išla sam na kognitivno-bihevioralnu terapiju,davno,ali ništa mi nje pomoglo.Išla na bioenergiju,hipnozu,ne pomaže apsolutno ništa. Išla na psihoanalizu,bljak.
Tam više ne bum otišla nikad.
Ništa ne pomaže.
Uglavnom se kljukam lijekovima.
Fevarin više ne ću uzimati.Još mi je najgore od njega.Samo ležim i spavam od petka.
Moj organizam ga jednostavno ne podnosi.
emma 88 is offline  
Old 24.04.2011., 16:39   #2230
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Ah,da pila i zoloft.Kratko.
Ma išla sam na kognitivno-bihevioralnu terapiju,davno,ali ništa mi nje pomoglo.Išla na bioenergiju,hipnozu,ne pomaže apsolutno ništa. Išla na psihoanalizu,bljak.
Tam više ne bum otišla nikad.
Ništa ne pomaže.
Uglavnom se kljukam lijekovima.
Fevarin više ne ću uzimati.Još mi je najgore od njega.Samo ležim i spavam od petka.
Moj organizam ga jednostavno ne podnosi.
koliko si dugo bila na psihoanalizi?ja sad idem 8.godinu. i totalno mi odgovara.
ray of light is offline  
Old 24.04.2011., 22:53   #2231
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
koliko si dugo bila na psihoanalizi?ja sad idem 8.godinu. i totalno mi odgovara.
Kratko 4 mjeseca kod dr. Grudena.Čovjek je rekao da ga ništa ne slušam i da sam jako tvrdoglava.Izludila sam ga,hehe. Ajd ,da i ja psihijatra izludim,hehehe. Ne odgovara mi on kao osoba,nit mi se ne sviđa njegov stil.
Osim toga psihoanaliza nije baš učinkovita kod okp-a.Bolja je bihevioralno-kognitivna,al mi ni to nije pomoglo.Ja sam neizlječivi slučaj,jebiga. :P
U utorak idem kod dr. Plećka.On mi je zadnja nada.Javim ti kak je bilo.
Uglavnom,nisam popila danas Fevarin tak jer mi je totalno muka od njega.Ne podnosim ga,al sam možda trebala uzeti bar četvrtinu lijeka.Nisam dobro napravila i sad me navečer ulovio napadaj plača.Onda sam se dobro obžderala od muke i praznine.Napadaj užasne gladi,a inače jedem kao ptičica.Valjda mi nedostaje ad.
Već vidim da ću poslije praznika na dijetu.
Popila xanax i sad sam se smirila,ali me glava i dalje boli.
Luda sam cijeli dan.Samo spavam i spavam cijelo popodne.
Čini mi se da mi je bilo najbolje od Prozaca.Trebala mi je samo smanjiti dozu i dati nešto tipa tegretol da me stabilizira od up & down sranja.
Od Fevarina sam jebeno down da ne mogu biti više.Fuuuuuj.
Kako sam nesretna!
emma 88 is offline  
Old 24.04.2011., 23:17   #2232
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Kratko 4 mjeseca kod dr. Grudena.Čovjek je rekao da ga ništa ne slušam i da sam jako tvrdoglava.Izludila sam ga,hehe. Ajd ,da i ja psihijatra izludim,hehehe. Ne odgovara mi on kao osoba,nit mi se ne sviđa njegov stil.
Osim toga psihoanaliza nije baš učinkovita kod okp-a.Bolja je bihevioralno-kognitivna,al mi ni to nije pomoglo.Ja sam neizlječivi slučaj,jebiga. :P
U utorak idem kod dr. Plećka.On mi je zadnja nada.Javim ti kak je bilo.
Uglavnom,nisam popila danas Fevarin tak jer mi je totalno muka od njega.Ne podnosim ga,al sam možda trebala uzeti bar četvrtinu lijeka.Nisam dobro napravila i sad me navečer ulovio napadaj plača.Onda sam se dobro obžderala od muke i praznine.Napadaj užasne gladi,a inače jedem kao ptičica.Valjda mi nedostaje ad.
Već vidim da ću poslije praznika na dijetu.
Popila xanax i sad sam se smirila,ali me glava i dalje boli.
Luda sam cijeli dan.Samo spavam i spavam cijelo popodne.
Čini mi se da mi je bilo najbolje od Prozaca.Trebala mi je samo smanjiti dozu i dati nešto tipa tegretol da me stabilizira od up & down sranja.
Od Fevarina sam jebeno down da ne mogu biti više.Fuuuuuj.
Kako sam nesretna!
fevarin spušta, djeluje anksiolitički. tako da ti očito ne odgovara. moja dr za okp propisuje seroxat i većina ljudi koje znam da boluju od toga, piju taj lijek. hm. u svakom slučaju želim ti sreću koliko si se napatila. pasm.
ray of light is offline  
Old 24.04.2011., 23:40   #2233
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
fevarin spušta, djeluje anksiolitički. tako da ti očito ne odgovara. moja dr za okp propisuje seroxat i većina ljudi koje znam da boluju od toga, piju taj lijek. hm. u svakom slučaju želim ti sreću koliko si se napatila. pasm.
Hvala ti i ja tebi želim sreću i da ti bude svaki dan sve bolje.
Seroxat mi je pomagao malo i kratko. oko godinu i pol bila na njemu.pa sam iza njega bila 7 god na Anafranilu.Držao je dosta dugo u kombinaciji s drugim lijekovima.
Onda raspad sistema!prestalo djelovanje.
Najradije ne bih više ništa pila,muka mi je već od svega.Totalna zbrka u glavi više.
Pozdrav.
emma 88 is offline  
Old 25.04.2011., 00:01   #2234
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Hvala ti i ja tebi želim sreću i da ti bude svaki dan sve bolje.
Seroxat mi je pomagao malo i kratko. oko godinu i pol bila na njemu.pa sam iza njega bila 7 god na Anafranilu.Držao je dosta dugo u kombinaciji s drugim lijekovima.
Onda raspad sistema!prestalo djelovanje.
Najradije ne bih više ništa pila,muka mi je već od svega.Totalna zbrka u glavi više.
Pozdrav.
vjerujem ti da ti je muka. sretno i javi se, možeš i na pm.
ray of light is offline  
Old 25.04.2011., 01:19   #2235
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ja sam izdržala samo 3 tjedna na cipraleksu jer sam bila kao polupijana stalno i dr mi ga je morala maknuti. užasno iskustvo. brrrrr. to samo govori u prilog tvrdnji da svaki ad drugačije djeluje na ljude.
da,vidiš meni zoloft NE paše !
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 25.04.2011., 20:09   #2236
sve o antidepresivima i anksioliticima

ovdje:

http://www.promente.biz/index.php?op...=40&Itemid=270
ray of light is offline  
Old 26.04.2011., 15:28   #2237
d

kronična bolest ,to znači da je ta bolest ne izlječiva pa se liječi do kraja života,liječi se do kraja života. kronična recidivirajuća bolest - tako su meni rekli u vinogradskoj,i eto uz to sada imam i depresiju i nekako se bojim da je i ona kronična...
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 26.04.2011., 19:16   #2238
Jedan od cestih uzroka neuspješne terapije antidepresivima jest nedovoljna doza lijeka ili prijevremeni prekid terapije. Najcešci razlog za to su nuspojave lijekova i/ili neinformiranost depresivnih bolesnika i njihovih obitelji. Danas se drži nužnim da depresivni bolesnik uzima antidepresive najmanje godinu dana ako je rijec o prvoj depresivnoj epizodi, a 3 do 5 godina ako se radi o ponovljenoj epizodi.

i do 5 godina ?! Toliko dugo da pijem svaki dan tablete
ajme pa ja sam mala beba,pijem ih tek 3 tjedna
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 26.04.2011., 21:16   #2239
Ima li itko kakvih iskustava sa Aurorixom? Meni je vec dosta ovog Seroxata od kojeg nema nikakvog poboljsanja, a pijem 60 mg dnevno.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Old 27.04.2011., 02:05   #2240
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Jedan od cestih uzroka neuspješne terapije antidepresivima jest nedovoljna doza lijeka ili prijevremeni prekid terapije. Najcešci razlog za to su nuspojave lijekova i/ili neinformiranost depresivnih bolesnika i njihovih obitelji. Danas se drži nužnim da depresivni bolesnik uzima antidepresive najmanje godinu dana ako je rijec o prvoj depresivnoj epizodi, a 3 do 5 godina ako se radi o ponovljenoj epizodi.

i do 5 godina ?! Toliko dugo da pijem svaki dan tablete
ajme pa ja sam mala beba,pijem ih tek 3 tjedna

Promijenila sam puno lijekova.Uzimala ih dosta dugo,u najvećim mogućim dozama.Slušala doktoricu i pila lijekove i koji mi nisu pasali i koji su mi pasali.
Al ja imam usrani okp.Lijekovi samo ublažavaju simptome.Rijetki su sretnici kojima u potpunosti makne simptome.Tu treba vezati psihoterapije koje meni nisu pomogle.Možda nisam imala dobrog psihoterapeuta.Možda?Ja sam dosta težak slučaj.
sad mislim krenuti ponovno,kod nekog drugog.Ne mogu se suočiti s prljavštinom jer je kod mene velika doza anksioznosti pri takvim susretima sa stvarima koje su mi prljave.
Imam težak oblik okp-a.Koji me hebe pa skoro 9 godina.Život mi je totalno zakompliciran.A imam povremeno i depre.
emma 88 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.