Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2006., 23:45   #21
bol u prsima

koji je mogući uzrok boli u prsima kod jednog dvadeset-i-nešto-godišnjaka? (radi se o mom dragom koji je pretvrdoglav da ode liječniku, a ja se brinem...)
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 17:33   #22
Quote:
yeya kaže:
koji je mogući uzrok boli u prsima kod jednog dvadeset-i-nešto-godišnjaka? (radi se o mom dragom koji je pretvrdoglav da ode liječniku, a ja se brinem...)
Puno toga može biti... od sasvim jednostavnih stvari pa do nebaš tako jednostavnih...

U svakom slučaju, bilo bi dobro znati kakvi su ti bolovi... kad se javljaju...

Može biti samo previše cigareta... ili pak pojačana želučana kiselina koja može izazvati bol u prsima... Može biti i uklješteni živac pa se bol prenosi sa kičme na prsa (kad se "zaležiš" - to sam ja imao i nije nimalo ugodno)...

Uglavnom, nek se ne zajebava i nek ode kod doktora... velike su šanse da nije ništa obiljno, ali uvijk postoji ono ALI!!!

Zato ne treba tražit dijagnoze po internetu nego otić kod doktora da vidi što mu je...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 18:20   #23
Quote:
yeya kaže:
koji je mogući uzrok boli u prsima kod jednog dvadeset-i-nešto-godišnjaka? (radi se o mom dragom koji je pretvrdoglav da ode liječniku, a ja se brinem...)

Najvjerojatnije je ezofagealni refluks ili spazam, moze biti i muskulfiber ako je trenirao prsne misice, a moze biti i ishemija u slucaju hipertrofijske kardiomiopatije (sto i nije tako rijetka bolest) ili aortne stenoze. U svakom slucaju, trebalo bi izmjeriti tlak, napraviti EKG i/ili UZV srca. Moguce je da ima i neku neprepoznatu srcanu anomaliju. Moguce da ima obiteljsku hiperkolesterolemiju. Jel netko u obitelji mozda imao infarkt?

Svasta je moguce, a pitala si za moguce uzroke boli u prsima, ja sam ti ih rekla. Bilo bi najbolje da ode na pregled.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 19:54   #24
široki spektar od neuroze do infarkta.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 20:04   #25
Quote:
yeya kaže:
koji je mogući uzrok boli u prsima kod jednog dvadeset-i-nešto-godišnjaka? (radi se o mom dragom koji je pretvrdoglav da ode liječniku, a ja se brinem...)
Daj vise detalja...ovak mozemo samo nadadjati...
Meni se recimo jednom ukljestio zivac izmedju misica i prsnog kosa...kad god bih duboko udahnuo i naprezao se, uzasno bi me bolilo...
Trebalo je par dana mirovanja da prodje...

Al, kazem, daj vise detalja..
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 21:10   #26
Quote:
NeVeR kaže:
Daj vise detalja...ovak mozemo samo nadadjati...
Meni se recimo jednom ukljestio zivac izmedju misica i prsnog kosa...kad god bih duboko udahnuo i naprezao se, uzasno bi me bolilo...
Trebalo je par dana mirovanja da prodje...

Al, kazem, daj vise detalja..
znam da bi trebao doktoru, on kaze da nema vremena i da ne zna ni tko mu je dr. (njegova je dr. otišla na specijalizaciju). dakle, dečko ne puši, uglavnom se zdravo hrani, pomalo trenira s utezima, vozi bicikl i tako. kao klinac je bio na nekoliko operacija (lomljenje kostiju i sl.) pa mislim da bi mu već otkrili urođenu srčanu manu. ja ne znam točno kakva je ta bol (ne boli mene), a on ne želi reći previše, kao sad je dobro, nije to ništa i slično.
ali hvala vam svima što ste mi sve rekli, sad mu mogu reći da je možda jako opasno (uz neki stručni termin koji zvuči strašno), možda me posluša pa ode doktoru.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 20:54   #27
POzz,slucajno naidje na ovakvu temu.

Naime ja takodje imam jake bolove,sad tacno ne znam dje,odprilike oko prsa,strasno boli,ono nista se ne primijeti na meni,al najradije bi se ubio koliko boli.Kao mali sam imao sum na srcu,no to je kao prestalo.Ovi bolovi mi se najcesce javljaju ovako preko zime...
Ne pusim,ne drogiram se...Pijem cesce gazirane sokove.Ovi bolovi najcesce nestanu cim jedem nesto(smijesno ali istinito)pa se opet javljaju.Najteze mi je preko noci kada spavam,ma razara me

Da li neko ima predstavu odn. savjet sta dalje da uradim itd.
Doktoru cu otici sigurno...ali pored toga...
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 18:07   #28
Quote:
Wazza kaže:
.Pijem cesce gazirane sokove.Ovi bolovi najcesce nestanu cim jedem nesto(smijesno ali istinito)pa se opet javljaju.Najteze mi je preko noci kada spavam,ma razara me
A... da odes doktoru?
Imas zgaravicu?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 18:46   #29
Neam zgaravicu...
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 19:14   #30
možda je gušterača! neodređena bol u žličici, rebrima, zna se proširiti na leđa i ramena, samo ne bi trebala reagirati značajnije na udisanje.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 20:30   #31
A... da se pregledas kod doktora?

Zvuci kao problem sa zelucem... ali...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 21:38   #32
Quote:
Jones kaže:
Ovaj tjedan u ponedjeljak imao sam bolove u prsima, a imam ih i danas.
Nemam kašalj samo bol u prsima koja je konstantna ali nije jaka.
Kada udahnem punim plučima bol je jača, koji je to vrag.
Pušač sam (manje od kutije dnevno), mislim na najgore.
Možda ima kakve veze sa srcem jer sa boli povezano je i peckanje.

Da li bi trebao doktoru ?

Strah me da vam ne mogu objasnit ...

Pozdrav svima ...
Čuj, najgore je najlakše eliminirati rengenom srca i pluća.Najbrža i najjeftinija pretraga. Odmah znaš na čemu si.Odi sutra kod dr. pa na slikanje.
Sretno,držim fige
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:43   #33
Quote:
x-type kaže:
možda je gušterača! neodređena bol u žličici, rebrima, zna se proširiti na leđa i ramena, samo ne bi trebala reagirati značajnije na udisanje.

Nista saznat cu ubrzo dok odem kod doktora.
Dosta simptoma mi je povezano s ovom bolescu "angina pectoris"
Nadam se samo da ce sve biti dobro,jer ova nedefinisana bol me dokrajci
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 17:48   #34
Bol u prsima

Kad legnem na bok nakon nekih 15tak sekundi počinjem osjećat bol u prsima na strani na kojoj ležim. Bol se pojačava sve dok se ne dignem ili okrenem. Kad legnem na leđa osjećam bol po cijelim prsima ali blažu.
Ovo mi se događa zadnjih 6 mjeseci svakih 2-3 tjedna i traje par dana tjekom kojih ne mogu spavat jer ne mogu ležat.

Imate neku ideju u čem je problem? Planiram doktoru ali nikak da odem, uvjek nekaj iskrsne.
CapsLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 01:01   #35
moguće priraslice kao posljedica preboljele upale pluća. također možda se radi o nezgodnom položaju za mišić. ev neka neoplazma čudne lokacije dolazi u obzir. koliko imaš godina?kako se hraniš, da li vježbaš dovoljno?imaš visok tlak, povišene lipide u krvi?pušiš li?imaš li astmu?ima li ti itko u obitelji plućnih kroničnih bolesti?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 11:15   #36
Imam 21 godinu, nisam imao upalu pluća, astmu nema nitko u obitelji, tlak mi je idealan, tjelesna težina isto. Jako se loše hranim i tjelesna aktivnost mi se svodi na šetnju do faksa i nazad.Ne pušim
CapsLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 12:59   #37
da li se bol pojača pri dubokom disanju?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:19   #38
Kad izdahnem punim plućima
CapsLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:28   #39
pa ne mogu ti bit siguran, jer ti je potreban bar jedan fizikalni pregled,auskultacijom pluća se mogu dosta dobro isključit dr uzroci, ja mislim da je to vjerojatno posljedica priraslica,a upalu pluća su manje-više svi imali bar jedamput, samo što ona može proći asimptomatski ili ne prepoznata kao takva(zamjena sa virozom npr)
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:57   #40
Kaj su to priraslice?
CapsLock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.