Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2008., 19:45   #221
Već dvije godine uzimaš Zoloft? Koliko ga još dugo moraš piti?
__________________
za one koji razmišljaju o samoubojstvu, zapamtite: iz problema su se izvukli mnogi, iz groba se nije izvukao nitko.
matija-123 is offline  
Old 04.11.2008., 22:11   #222
Quote:
matija-123 kaže: Pogledaj post
Već dvije godine uzimaš Zoloft? Koliko ga još dugo moraš piti?
Nemam pojma, možda zauvijek... Stvarno ne znam, pitala sam svog psih.zadnji put na kontroli, a baš sam se nakon dugo vremena osjećala nekako panično, pa je rekao da za sad još ne treba prekidati.
midleage is offline  
Old 15.11.2008., 19:31   #223
Propisana mi je Halea (što je ista stvar kao Zoloft?) i moj doktor kaže da bih je trebala uzimati cca tri godine, ali da je to teško unaprijed procijeniti jer se, naravno, trajanje terapije razlikuje od slučaja do slučaja.

Ono što me brine su posljedice dugoročnog uzimanja takvog lijeka na organizam. "Glava" će mi možda biti u boljem stanju, ali što je sa jetrom, s krvi itd.?

Također me zanima kolika je vjerojatnost vraćanja depresije i tjeskobe nakon prestanka dugogodišnjeg uzimanja antidepresiva? Što onda? Opet tablete?
__________________
za one koji razmišljaju o samoubojstvu, zapamtite: iz problema su se izvukli mnogi, iz groba se nije izvukao nitko.
matija-123 is offline  
Old 15.11.2008., 21:21   #224
Quote:
Logicboy kaže: Pogledaj post
Uzima san Zoloft, nakon tjedan dana već donese svjetlo u život, osjećaš se bolje, i tako. OK. Nuspojave: ponekad mucnina i slicno, neke tegobe u probavi, al sve je to sitno, dakle, nije jako izrazeno. Jedino impotencija i nedostatak seksualne zelje, to me mucilo... Al svi smo individualni, nekome pase Xanax nekome zoloft itd.
zoloft je antdepresiv a xanax je psihotik ovo drugo totalno sjebe prvih 20 dana u velikim količina kao što je mene
mfarka35 is offline  
Old 15.11.2008., 22:03   #225
Pila sam Zoloft i Xanax nekoliko meseci, zajedno, izgleda da mi je ta kombinacija odgovarala. Nije bilo lako ni sjano ali nakon mesec, dva, kada sam se navikla onda je sve bilo ok. Nisam imala mucnine niti sam se budila nocu i sl. Psihijatar mi je prepisivao dozu ali sam na kraju prekinula sama, na svoju ruku. Stvar je u tome sto sam tada intenzivno isla na psihoterapije, mnogo se trudila i radila na sebi. Mislim da je to bilo kljucno jer sam pronasla problem i resila ga. Naravno, jos uvek moram da se trudim tj. niije sve sjajno ko pre depresije i mislim da nikada ni nece biti kao nekada.
Ali zar mislite da je resenje piti lekove godinama ili cak i citav zivot? Znam, skupo je ici na psihoterapije redovno ali i lekovi su skupi, zar ne?
To oko doza mi nije jasno. Zar vam ih psihijatar ne ispise? Nije valjda da te lekove mozete da uzmete bez recepta?
lignja is offline  
Old 16.11.2008., 00:29   #226
Postoji li netko tko je dugo uzimao antidepresiv (tj. onoliko dugo koliko je doktor odredio), pa da mu se depresija ponovno javila nakon prestanka sa ljekovima?

Bolje da preformuliram pitanje, postoji li netko tko je pio antidepresive, a da mu se po prestanku terapije depresija više nije vratila? Itko?
__________________
za one koji razmišljaju o samoubojstvu, zapamtite: iz problema su se izvukli mnogi, iz groba se nije izvukao nitko.
matija-123 is offline  
Old 16.11.2008., 12:16   #227
Evo kako sam ja, na osnovu vlastitog i iskustva ljudi koje poznajem, shvatila da to ide.
Lekovi treba da budu samo baza da ti pomognu da radis na sebi, pronadjes u cemu je problem i izlecis se. Npr. ja sam pila lekove da bi mogla uopste da ustanem iz kreveta, da bi mogla ista da uradim, da me odrze u zivotu, da me smire tj. umrtve kako se ne bih samopovredjivala i da mi sprece napade panike. Za sve to vreme sam isla na psihoterapiju, dobijala sam mnogo zadataka koje mi je bilo tesko da uradim zbog nedostatka volje ali sam se nekako naterala. Bilo je to jako mucan period, morala sam mnogo mnogo da se trudi ama bas svakog bozijeg dana i na kraju sam uspela. Posle toga su dolazili losi periodi ali sam se ja promenila i sve probleme sam resavala na drugaciji nacin nego prethodnih 10 godina. I dalje moram da se trudim ali uspela sam da se resim svih onih groznih osecaja koji su bili u meni i izjedali me citavu deceniju. Neverovatno je kako zivot moze biti potpuno drugaciji. Ipak, jednom do dva puta nedeljno sam isla na psihoterapije, u tom periodu nisam nista radila osim sto sam se posvetila lecenju i imala sam punu podrsku roditelja. To je jako bitno.
E sad, druga prica je ta da neko pocne da pije lekove, a ne ide na psihoterapije nego jednom u dva meseca ode kod psihijatra samo da mu da nove recepte i eventualno koriguje dozu. Imam drugarice koje su tako vec godinama na tim lekovima i kada ih pitam dokle misle da ce tako samo ravnodusno kazu "citav zivot". Jedna se vec pomirila sa time. Kada sam je pitala zasto nece na psihoterapiju i da proba da iskoreni depresiju i sve te propratne poremecaje, malo se zamislila i rekla da nije spremna na to. Naravno, najlakse je kljukati se lekovima ceo zivot.
Za kraj ... Ne, ne znam nikoga ko je SAMO pio lekove i da mu se nije vratila depresija nakon sto je prekinuo da ih konzumira.
lignja is offline  
Old 16.11.2008., 20:41   #228
Quote:
lignja kaže: Pogledaj post
Ne, ne znam nikoga ko je SAMO pio lekove i da mu se nije vratila depresija nakon sto je prekinuo da ih konzumira.
Divno - ako to onda znači da se nikome tko nije SAMO pio ljekove (nego je uz to redovito išao na razgovore, osvijestio i rješio svoj problem) depresija nije vratila kad je prestao piti antidepresive.
__________________
za one koji razmišljaju o samoubojstvu, zapamtite: iz problema su se izvukli mnogi, iz groba se nije izvukao nitko.
matija-123 is offline  
Old 17.11.2008., 14:17   #229
Hehe, pa nije da nije nikome
lignja is offline  
Old 17.11.2008., 14:40   #230
Quote:
Zolta kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je tko od vas koristio Zoloft? Ako je, da li je i kada primjetio neke pozitivne promijene? Nuspojave?
ja sam imala vjerojatno sve nuspojave koje su navedene kao moguce u uputstvima, tako da nemam bas neko pozitivno iskustvo s njim.. nesanica, mucnina, tremor ruku i nogu, mislim da bi ga trebalo kombinirat s kakvim sedativima ako vec pijes jer meni je znao izazvat jaku uznemirenost u trenucima.
al sve je individualno, probaj pa vidi ako ti pase..navodno je trenutno najbolji ad na trzistu, pa sad..
__________________
One day we're gonna live in Paris, I promise.
joolz is offline  
Old 18.11.2008., 00:35   #231
Evo, ne uzimam Zoloft (na preporuku psih. je je rekla da mi ne treba jer je kao ionako najmanja doza) vec dva-tri mjeseca. Ne znam da li je to samo osjecaj ili strah da ne padnem ponovo u depresiju, ali osjecam lagano neke losije promjene (idem opet prekasno spavati, sve me lako razivcira).
kikakm is offline  
Old 19.11.2008., 00:21   #232
Samo čista 5 za Citalon,mene je totalno podigao!!!!!
__________________
Princezo borba je lakša kraj tebe!
Sarić is offline  
Old 06.12.2008., 13:00   #233
Coaxil

Ima li tko iskustva sa uzimanjem ovog lijeka? Nakon koliko je kod vas počeo djelovati? Zbog čega vam je prepisan? Kako ste se osjećali na početku uzimanja, a kako se osjećate danas?
Jovan_Hovan is offline  
Old 06.12.2008., 14:04   #234
znam da si novi, ali moras malo pretraziti po googlu i sl. prije otvaranja teme..

https://www.forum.hr/showthread.php?t=373909
samonesto is offline  
Old 06.12.2008., 14:46   #235
Vidio sam to, a nisam htio otvarati staru temu.
Jovan_Hovan is offline  
Old 07.12.2008., 13:47   #236
Zar nema baš nitko da je koristio ovaj lijek?
Jovan_Hovan is offline  
Old 07.12.2008., 22:56   #237
Quote:
Jovan_Hovan kaže: Pogledaj post
Zar nema baš nitko da je koristio ovaj lijek?
Ja sam ga koristila jedno godinu dana, 3x dnevno, i dobro sam ga podnosila. Dobila sam ga za liječenje depresivno-anksioznog poremećaja.
No nakon nekog vremena, postao mi je "preslab", tj. depresivni simptomi su se vraćali preko njega. Coaxil je dosta blagi ad, sa izrazito malo nuspojava.
Ne moraš ga se bojati!
JayGee is offline  
Old 08.12.2008., 02:36   #238
Quote:
JayGee kaže: Pogledaj post
Ja sam ga koristila jedno godinu dana, 3x dnevno, i dobro sam ga podnosila. Dobila sam ga za liječenje depresivno-anksioznog poremećaja.
No nakon nekog vremena, postao mi je "preslab", tj. depresivni simptomi su se vraćali preko njega. Coaxil je dosta blagi ad, sa izrazito malo nuspojava.
Ne moraš ga se bojati!
Ja sam ga također dobio zbog anksiozno-depresivnog poremećaja i pijem ga peti dan u dozi od triput dnevno. Prva dva dana sam osjetio poboljšanje, no treći dan i dalje više ne osjećam ništa. Koliko mu je trebalo da kod tebe počne djelovati?
Jovan_Hovan is offline  
Old 08.12.2008., 10:38   #239
Ja ga pijem jedno tri tjedna... tek sam sad osjetila djelovanje. U biti, pretpostavljam da je to što se bolje osjećam radi tih tableta
__________________
Outside of you...
Maza_ is offline  
Old 08.12.2008., 15:57   #240
Quote:
Maza_ kaže: Pogledaj post
Ja ga pijem jedno tri tjedna... tek sam sad osjetila djelovanje. U biti, pretpostavljam da je to što se bolje osjećam radi tih tableta
Odlično, znači kod tebe je kao što i piše u uputstvima. Zbog čega ti je točno prepisan lijek i kako se manifestiralo poboljšanje?
Jovan_Hovan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.