Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2013., 12:17   #2541
Nekad je i meni to privlačno izgledalo, ali iz trenutne perspektive, mislim da to nije ni blizu nalik onome što vidimo na filmićima i sl. Već bi izgledalo kao da te napao morski pas
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 12:20   #2542
Pa uvik mo'š odustat Čisto stvar izbora, a činjenica da voda opušta i da se lakše namistit dok ne moraš ležat i to na leđima (mene ležanje duže od 10 min na leđima već sad užasava, a nije mi bilo drago ni prije trudnoće tako da sve mi je draže od toga). A stolčić još nekako najprirodnije izgleda (bar po mom mišljenju).
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 12:27   #2543
Ja sam bila i na leđima, i na boku.. i u jednom trenu i hodala neko vrijeme. Jako puno ovisi o tome kako se TI postaviš prema njima tamo. Mislim da bi se za bazen verziju odlučila samo ako bi se voda svako malo mijenjala, jer kad vidiš što sve izađe iz tebe, ne znam baš da bi ti bio gušt sjediti u tom bazenu okružena time..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 12:33   #2544
Bravo! I što ti je najviše pomoglo/ odgovaralo? Ja sam čula samo za varijante lezi i ne mrdaj dok ne rodiš Kako si ih nagovorila na šetanje ako nije tajna
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 12:43   #2545
Nema lezi i ne mrdaj Oni su tamo zbog nas, a ne obrnuto. Za dizanje i šetanje su mi čak sami predložili (nakon 4h).. iskoristila sam i šetala, bila na wc.. i sl. nekih skoro sat vremena. Kasnije nisam više ni tražila jer sam bila preumorna da bi se digla. A okretanje, sama se okrenula na bok kada mi je tako odgovaralo. Malo je ctg gubio signal s vremena na vrijeme, ali postoji i opcija da se stavi iznutra.. pa su onda to napravili.
Uglavnom, kada se ti okreneš na bok, neće nitko doći i reći ti vrati se na leđa, osim ako treba raditi pregled. Ionako sam većinu vremena žmirila, i disala (prodisavala), koncentracija na maksimum.. I da, sve ih ispitivala, do u detalje.. bila dosadna samo tako Dobro da me nisu izbacili van
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 09:39   #2546
Spremam torbu za rodilište, koja je situacija u Splitu sa wc papirom,spavačicama i pelenama? Koliko treba da se ponese ako bog da za tri dana?
Rodila sam u starom rodilištu pa ne znam sadašnju situaciju. Ima li netko neku preporuku što sve spakirati? Termin mi je polovicom trećeg mjeseca.
leomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 11:21   #2547
Wc papir i spavaćice će ti dobro doći. Nekada ih ima, nekada ne, sve ovisi.. Pelene ti trebaju samo za izlazak.
U sobi ima stvarno puno mjesta za staviti stvari, tako da se ne moraš ograničavati. Ormar nije nešto jako velik (tj. uzak je, to mu je mana), ali i u kupaoni ima mjesta po ormarima, tako da će ti sve stati..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 12:41   #2548
Da li dopuštaju mobitel u box-u, vodu? Kakve su sestre, lječnici? U starom sam rodilištu nakon sedam sati mučenja dobila epiduralnu, da li sada to odobravaju? Da li se nosi izdajalica?
leomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 13:48   #2549
Quote:
leomar kaže: Pogledaj post
Spremam torbu za rodilište, koja je situacija u Splitu sa wc papirom,spavačicama i pelenama? Koliko treba da se ponese ako bog da za tri dana?
Rodila sam u starom rodilištu pa ne znam sadašnju situaciju. Ima li netko neku preporuku što sve spakirati? Termin mi je polovicom trećeg mjeseca.
wc papira ima, čistačice ga ostave svako jutro... spavačice ponesi svoje 2-3 jer njih izgleda nemaju baš sada, dobiješ njihovu koju imaš tokom poroda, ja sam se ujutro presvukla u svoju... pelene imaju oni, ali možeš uzeti nekoliko ako ćeš sama prematati bebu
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 13:49   #2550
Da, mozes imati i mobitel i vodu (ja svakako preoprucam i pratnju!). Sestre i doktori su kako koji, u svakom slucaju za vecinu stvari profesionalni (kazem vecinu, jer mi je ostalo posteljice). Nemoj se suzdrzavati pitati sve sto te zanima, sto planiraju raditi, sto u odredjenom trenu rade. Jer oni nemaju obicaj reci sto rade ili ce raditi, a ti imas izbor sutiti i glumiti gljivu, ili pitati i sudjelovati.
Epiduralna, kako kada..meni su (nakon cca 6h) ponudili dolantin (mada ti kazu "nesto za bolove"), rekoh da ne bih jer sam i ovako vec preumorna da me dodatno osamuti, i da zelim epiduralnu (bila najfinija sto sam u tom trenu mogla bit)..i dali mi.
Izdajalica, nekome ce trebat (mene spasila, i bila skoro pa najbitnija), netko ce bez beda dojiti od prve pa mu nece trebati. Ako imas, ponesi, nece biti viska..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 13:52   #2551
Lalea
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:03   #2552
Quote:
leomar kaže: Pogledaj post
Da li dopuštaju mobitel u box-u, vodu? Kakve su sestre, lječnici? U starom sam rodilištu nakon sedam sati mučenja dobila epiduralnu, da li sada to odobravaju? Da li se nosi izdajalica?
mobitel, vodu, foto... to možeš u box, stavi u onu malu torbu koju nosiš sa sobom jer veliku ti donose tek kad su posjete

sestre, babica i liječnica na porodu su mi bili super, nikakvih problema i skoro stalno su bili s nama... na odjelu, babinjače 2, isto sestre sve bile super, pomogno oko dojenja ako treba, a isto tako daju nadohrane ako ti se čini da beba nije ništa posisala...

izdajalicu ti lako tvoji donesu ako se pokaže potreba za njom, kao i sve ostalo
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:04   #2553
Quote:
BellaTheCat kaže: Pogledaj post
Lalea
ej
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:09   #2554
Zadnja iskustva koja sam cula su da su dosta kooperativni, cure koje su slusale i suradjivale su prosle i bez rezanja jer su izrazile zelju i babice su im pomagale....
Pidjama stvarno nema, i ne komentiraju ako obuces svoju jednom kad si na odjelu... Bar meni nisu :-))))
Cure koje su sa patoloije odlazile u radjaonu su nosile mob i vodu i npr. Neku cokoladicu i vlazne maramice.... Tri sam ih ispratila u protekla 4 dana ...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:15   #2555
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
Zadnja iskustva koja sam cula su da su dosta kooperativni, cure koje su slusale i suradjivale su prosle i bez rezanja jer su izrazile zelju i babice su im pomagale....
jesu... tu se čini mi se dosta promjenilo oko toga... ja sam potrefila babicu koja je sama rekla da bi radije da izbjegnemo rezanje i cijelo vrijeme je masirala i rastezala međicu tako da sam samo mrvicu popucala za dva šava
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:24   #2556
Tako je i meni bilo... A sad cemo vidit sta ce bit, za 5-6 tjedana ... Ne ranije
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:34   #2557
Ni mene nisu rezali. Babica se stvarno trudila i masirala koliko je u ono malo vrimena uspila. Imala sam samo dva sava, malo sam popucala, bebo je bio velik.
Stvarno svaka cast i babicama, doktorima i sestrama sa patologije i sa babinjaca!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:21   #2558
Ni mene nisu rezali (masiranje nisam primjetila, možda i je? ), samo popucala isto za neka dva šava..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 12:25   #2559
Uh joj... je mi frka :// Boze pomozi ) jos 3 tjedna do termina.....
Tik-tak 222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 12:49   #2560
Quote:
Tik-tak 222 kaže: Pogledaj post
Uh joj... je mi frka :// Boze pomozi ) jos 3 tjedna do termina.....
Vježbaj disanje, duboki pooolagani udisaji skroz do trbuha, pa duuugi polagani izdisaji. Nedaj da te išta omete dok to budeš radila, i samo se koncentriraj na disanje..i to od trena kad uđeš dok ne kreneš tiskati... i sigurno nećeš ni glasa pustiti! Bit će sve ok!
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.