Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 15:28   #41
Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
Ne, ne i i ne
Ono što sam svojim postom htjela reći jest da ako žena ima plan i želi kroz nekih 5-8-10 god od kad se zaposli steći neku nekretninu, stančić, svojih par kvadrata da ne ovisi o starcima i nekom drugom, zar je to nešto loše??? Dok s druge strane dobar dio muškaraca u tim godinama uopće ne razmišlja o tome!
Prirodno da se osamostališ (istina, kao što sam prije spomenula, nekima i s dobrim primanjima nije). I kak bi ženska trebala reagirati da upozna tipa kojemu je s 30 godina sve crno jer je eto takva situacija u državi, nema posla, a ne bi ipak radio bilo što jer je to bez veze i sitna lova a i ne misli odselit od staraca uopće jer čemu doma mu je dobro, ima skuhano i oprano, a više mu niti ne treba?? Koliko samo takvih primjera ima! Nije nitko savršen i danas se stvarno teško živi ali ruku na srce dobar dio muške populacije su pomalo gotovančići kojima odgovara da im mama bira čarape s 30 i onda ih strefi kad završe sa starcima sa 50 god.
E, neznan... kad ću ja imat 50 god moji starci budu imali 90, ko zna oće li bit u stanju kuhat i prat, nadam se da da, moram im kupit vitamine koji put .
A kaj bi i oni bez mene, kak da žive sa malom penzijicom, a baš i nemam love da ih dam u dom, a uostalom i da imam ne bih ih dao. Jest da je prednost što živim u kući, ali uopće ne osuđujem ljude koji žive sa starcima u stanu. Njihov život njihova stvar.

Mali broj ljudi si može priuštit samostalnost, osim ak se ne uvaljaju u doživotni kredit, kakva je to onda budućnost do kraja života plaćat za nekoliko kvadrata gajbe, kakvu budućnost će imat djeca iz takvih obitelji, bit robovi isto kao što su im i roditelji robovi.

Kuiš, možda nije riječ o gotovančićima, možda su neki ljudi samo uključili mozak . A žene koje žele imat svoju nekretninu nek ju zarade, ravnopravni smo jelda, ja ću se sa zadovoljstvom priguzit nekoj.
single coil is offline  
Old 08.01.2012., 15:37   #42
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
E, neznan... kad ću ja imat 50 god moji starci budu imali 90, ko zna oće li bit u stanju kuhat i prat, nadam se da da, moram im kupit vitamine koji put .
A kaj bi i oni bez mene, kak da žive sa malom penzijicom, a baš i nemam love da ih dam u dom, a uostalom i da imam ne bih ih dao. Jest da je prednost što živim u kući, ali uopće ne osuđujem ljude koji žive sa starcima u stanu. Njihov život njihova stvar.

Mali broj ljudi si može priuštit samostalnost, osim ak se ne uvaljaju u doživotni kredit, kakva je to onda budućnost do kraja života plaćat za nekoliko kvadrata gajbe, kakvu budućnost će imat djeca iz takvih obitelji, bit robovi isto kao što su im i roditelji robovi.

Kuiš, možda nije riječ o gotovančićima, možda su neki ljudi samo uključili mozak . A žene koje žele imat svoju nekretninu nek ju zarade, ravnopravni smo jelda, ja ću se sa zadovoljstvom priguzit nekoj.
Ne možeš tako razmišljat. Lijepo je da brineš za starce ali moraš planirat svoj život, pa ak ćeš imat djecu to će biti 3 generacije pod istim krovom, to ne znači da ih nećeš posjećivat i potpomagat... Mislim situacija je sad takva ali ne možeš tako crno gledat u budućnost... I ako sretneš neku žensku koja će htjet planirat budućnost s tobom a ti nećeš htjet ići od doma kak će to izgledat
Zlatorepa is offline  
Old 08.01.2012., 15:45   #43
Zahvaljujem na dosadašnjem sudjelovanju u raspravi. Budući da većina, osim Prometeusa i još ponekog, promašuje temu, pokušat ću još pojasniti.

Dakle, mene taj model zanima principijelno, ne radi se o jednoj osobi koja mene neće. Radi se o brojnim primjrima oko mene, ženama koje mene hoće, ženama koje mene neće, rođakinjama i sl. Kod svih primijećujem otprilike one karakteristike koje sam napisao u prvom postu. Nije tema kako i zašto su one do takvog stanja došle, niti je li dobro biti ambiciozan ili živjeti kod roditelja.Tema je - postoji li uopće model suživota u kvalitetnoj ozbiljnoj vezi sa takvom ženom, te kako i zašto muškarac kojega bi ona odabrala uopće ima interesa biti s njom.

Uzmimo da sam ja onaj pravi. Poslovno još uspješniji od nje, budući da se uspješne žene zaljubljuju samo u još uspješnije, neuspješniji jednostavno nisu sexy . Uzmimo da dobro izgledam i izueztno dobro jebem, imam sve materijalno što je nužno, samostalan sam, duhovit, inteligentan i sve to. Dakle, dovoljno sam dobar da bi me ona uopće odabrala za sebe. Moje pitanje je: iz kojeg bih ja razloga, takav kakav jesam, ako sam zainteresiran za ozbiljnu vezu, ušao u vezu sa ženom koja bar jedno vrijeme te ozbiljne veze ima za mene vremena utorkom poslije 21.00 h, petkom nakon 18.00 h, ako taj vikend ne ide na poslovni put, jednom u 3 mjeseca provodimo vikend u Opatiji, a u medjuvremenu se čujemo telefonom ili SMS-amo? Napominjem da nije stvar samo u velikoj poslovnoj zauzetosti, već i mnogim privatnim obavezama i "obavezama" takve žene. Neizostavnim aktivnostima sa rodbinom, širim krugom ljudi iz potreba socijalnog networkinga, kupkama, masažama, fitnessom, plesanjem na štangi i sl. Zašto bih ja, atraktivniji od nje, dulje vrijeme trpio njenu upper-hand poziciju, prilagođavao se njoj, a uz to, svoju "ozbiljnu vezu" upražnjavao u tolikoj mjeri kolika je otprilike sa prosječnom ljubavnicom?

Ako mislite da bih ja to trebao iz ljubavi, bi li bilo zgodno da se ona iz ljubavi odmah na početku preseli u moj stan, da žrtvuje svoju samostalnost? Bi li bilo zgodno da ona iz ljubavi počne kuhati onoliko često koliko kuham i ja? Da za potrebe vremena potrebnog za upražnjavanje ozbiljne veze, od početka odustane od dobrog dijela slobodnih aktivnosti, ako već ima karijeru koja oduzima prosječno 12 sati dnevno i jedan vikend mjesečno?
JakovM is offline  
Old 08.01.2012., 15:52   #44
Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
Ne možeš tako razmišljat. Lijepo je da brineš za starce ali moraš planirat svoj život, pa ak ćeš imat djecu to će biti 3 generacije pod istim krovom, to ne znači da ih nećeš posjećivat i potpomagat... Mislim situacija je sad takva ali ne možeš tako crno gledat u budućnost... I ako sretneš neku žensku koja će htjet planirat budućnost s tobom a ti nećeš htjet ići od doma kak će to izgledat
Viš, u pravu si, morao bi zamrznut malene, navodno da s godinama dolazi do nepovratnih oštećenja kromosoma il tak nekaj.

No nema straha, uz tolke sposobne, a same žene sa vlastitim nekretninama i menađerskim plaćama nema brige ni za me, valjda će me koja posvojit, besplatno dovedem i starce da nam, jelte, kuhaju .

A ovo da je budućnost crna, jest... budućnost uistinu jest crna, i to ekonomska budućnost, i treba računat s tim. Ako ću srest neku žensku, nadam se da će i ona uvidjet tu crnu budućnost, da me bezveze ne maltretira.

No, ak se ispostavi da mi je procjena bila pogrešna odmrzavam epruvetu i tražim žensku sa odgovarajućim genima. Eto, svi sretni i zadovoljni.
single coil is offline  
Old 08.01.2012., 15:55   #45
Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Zašto bih ja, atraktivniji od nje, dulje vrijeme trpio njenu upper-hand poziciju, prilagođavao se njoj, a uz to, svoju "ozbiljnu vezu" upražnjavao u tolikoj mjeri kolika je otprilike sa prosječnom ljubavnicom?
A jebote pa nemoj onda biti sa takvima

Ti bi i ovce i novce čini mi se.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Old 08.01.2012., 15:59   #46
Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post

Ako mislite da bih ja to trebao iz ljubavi, bi li bilo zgodno da se ona iz ljubavi odmah na početku preseli u moj stan, da žrtvuje svoju samostalnost? Bi li bilo zgodno da ona iz ljubavi počne kuhati onoliko često koliko kuham i ja? Da za potrebe vremena potrebnog za upražnjavanje ozbiljne veze, od početka odustane od dobrog dijela slobodnih aktivnosti, ako već ima karijeru koja oduzima prosječno 12 sati dnevno i jedan vikend mjesečno?
sad si došao do toga da si ti zapravo isti kao i ona

eto pravog primjera zašto ljudi u 30-ima (tako ti stariji koji se nisu skučili onda dok još nisu znali tko im nosi glavu) vole komplicirat i ne pristaju na kompromise
indian is offline  
Old 08.01.2012., 16:04   #47
Jakove da si ti ili muškarac iz te priče još uspješniji od nje ti bi jako dobro razumio što znači povetiti se karijeri i ne bi ti smetalo što se rijetko vidite... Inače, ne vidim u čemu je problem, ako ste obadvoje uspješni i posvećeni karijeri to može biti samo prednost jer jedno drugo razumijete i znate kvalitetno iskoristiti slobodno vrijeme... nemoj se uvrijediti ali kad kažeš "Zašto bi ti uopće bio s njom u vezi itd" dobivam dojam da se plašiš takvih žena. Ako se desi kemija između ljudi bili oni uspješni ili ne znam kakvi tu ne bi smjelo biti mjesta za pitanja "zašto bi ja njoj ovo" ili sl. I spomenuo si da su to žene s kojima imaš doticaja - da ti se koja od njih STVARNO dopala (bilo tebi ili generalno govoreći o nekom xy muškarcu koji bi trebao biti s tom našom ambicioznom ženom) ne bi kalkulirao nego bi bio s njom i amen.
Ne razumijem zašto ljudi sami stvaraju probleme tamo gdje ih ne bi trebalo biti
Zlatorepa is offline  
Old 08.01.2012., 16:04   #48
Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na dosadašnjem sudjelovanju u raspravi. Budući da većina, osim Prometeusa i još ponekog, promašuje temu, pokušat ću još pojasniti.

Dakle, mene taj model zanima principijelno, ne radi se o jednoj osobi koja mene neće. Radi se o brojnim primjrima oko mene, ženama koje mene hoće, ženama koje mene neće, rođakinjama i sl. Kod svih primijećujem otprilike one karakteristike koje sam napisao u prvom postu. Nije tema kako i zašto su one do takvog stanja došle, niti je li dobro biti ambiciozan ili živjeti kod roditelja.Tema je - postoji li uopće model suživota u kvalitetnoj ozbiljnoj vezi sa takvom ženom, te kako i zašto muškarac kojega bi ona odabrala uopće ima interesa biti s njom.

Uzmimo da sam ja onaj pravi. Poslovno još uspješniji od nje, budući da se uspješne žene zaljubljuju samo u još uspješnije, neuspješniji jednostavno nisu sexy . Uzmimo da dobro izgledam i izueztno dobro jebem, imam sve materijalno što je nužno, samostalan sam, duhovit, inteligentan i sve to. Dakle, dovoljno sam dobar da bi me ona uopće odabrala za sebe. Moje pitanje je: iz kojeg bih ja razloga, takav kakav jesam, ako sam zainteresiran za ozbiljnu vezu, ušao u vezu sa ženom koja bar jedno vrijeme te ozbiljne veze ima za mene vremena utorkom poslije 21.00 h, petkom nakon 18.00 h, ako taj vikend ne ide na poslovni put, jednom u 3 mjeseca provodimo vikend u Opatiji, a u medjuvremenu se čujemo telefonom ili SMS-amo? Napominjem da nije stvar samo u velikoj poslovnoj zauzetosti, već i mnogim privatnim obavezama i "obavezama" takve žene. Neizostavnim aktivnostima sa rodbinom, širim krugom ljudi iz potreba socijalnog networkinga, kupkama, masažama, fitnessom, plesanjem na štangi i sl. Zašto bih ja, atraktivniji od nje, dulje vrijeme trpio njenu upper-hand poziciju, prilagođavao se njoj, a uz to, svoju "ozbiljnu vezu" upražnjavao u tolikoj mjeri kolika je otprilike sa prosječnom ljubavnicom?

Ako mislite da bih ja to trebao iz ljubavi, bi li bilo zgodno da se ona iz ljubavi odmah na početku preseli u moj stan, da žrtvuje svoju samostalnost? Bi li bilo zgodno da ona iz ljubavi počne kuhati onoliko često koliko kuham i ja? Da za potrebe vremena potrebnog za upražnjavanje ozbiljne veze, od početka odustane od dobrog dijela slobodnih aktivnosti, ako već ima karijeru koja oduzima prosječno 12 sati dnevno i jedan vikend mjesečno?
Ne znam, meni se ovo čini kao borba za moć, kakva upper-hand pozicija... ne razumijem, ti bi htio da ona troši više vremena na tebe, a ona neće.. očito takva ženska traži low maintenance partnera i izgleda da je u zaista boljoj poziciji od tebe, her way or highway. Ako misliš da možeš bolje proć na tržištu sa svojim karakteristikama, zašto pokušavat bit sa ženom koja funkcionira na minimalnom broju okretaja te vjerojatno treba i takvog partnera?!
single coil is offline  
Old 08.01.2012., 16:06   #49
Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na dosadašnjem sudjelovanju u raspravi. Budući da većina, osim Prometeusa i još ponekog, promašuje temu, pokušat ću još pojasniti.

Tema je - postoji li uopće model suživota u kvalitetnoj ozbiljnoj vezi sa takvom ženom, te kako i zašto muškarac kojega bi ona odabrala uopće ima interesa biti s njom.

Moje pitanje je: iz kojeg bih ja razloga, takav kakav jesam, ako sam zainteresiran za ozbiljnu vezu, ušao u vezu sa ženom koja bar jedno vrijeme te ozbiljne veze ima za mene vremena utorkom poslije 21.00 h, petkom nakon 18.00 h, ...... Zašto bih ja, atraktivniji od nje, dulje vrijeme trpio njenu upper-hand poziciju, prilagođavao se njoj, a uz to, svoju "ozbiljnu vezu" upražnjavao u tolikoj mjeri kolika je otprilike sa prosječnom ljubavnicom?

Ako mislite da bih ja to trebao iz ljubavi, bi li bilo zgodno da se ona iz ljubavi odmah na početku preseli u moj stan, da žrtvuje svoju samostalnost? Bi li bilo zgodno da ona iz ljubavi počne kuhati onoliko često koliko kuham i ja? Da za potrebe vremena potrebnog za upražnjavanje ozbiljne veze, od početka odustane od dobrog dijela slobodnih aktivnosti, ako već ima karijeru koja oduzima prosječno 12 sati dnevno i jedan vikend mjesečno?
Tvoje slobodno vrijeme je pretpostavljam puno manje opterećeno? Sam si si odgovorio, treba ti dadilja poslije 4. Iako za kuhanje se slažem, mislim da je bilo kakvi oblik nesvjesnog iskorištavanja bolje ne imati.

Ako ovo dulje traje (svi imamo periode bez vremena) situacija je nepromjenjiva. Tvoja premisa o ženama kao modelima (autiju valjda) mi je presmiješna, kao i ostatak ovog posta. Ako važeš da li ti je bolja prosječna ljubavnica od modela žene koju navodiš, mislim da nemamo isto razumijevanje ljubavi. Ljubav ne razmišlja kako ti ramišljaš. Koliko dam toliko zahtijevam i slično....

Mislim da ti se je bolje držati modela prosječne ljubavnice i da je bolje za model ostalih žena da se emotivno ne veže uz tebe.
Tutankhamon is offline  
Old 08.01.2012., 16:06   #50
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
Viš, u pravu si, morao bi zamrznut malene, navodno da s godinama dolazi do nepovratnih oštećenja kromosoma il tak nekaj.

No nema straha, uz tolke sposobne, a same žene sa vlastitim nekretninama i menađerskim plaćama nema brige ni za me, valjda će me koja posvojit, besplatno dovedem i starce da nam, jelte, kuhaju .

A ovo da je budućnost crna, jest... budućnost uistinu jest crna, i to ekonomska budućnost, i treba računat s tim. Ako ću srest neku žensku, nadam se da će i ona uvidjet tu crnu budućnost, da me bezveze ne maltretira.

No, ak se ispostavi da mi je procjena bila pogrešna odmrzavam epruvetu i tražim žensku sa odgovarajućim genima. Eto, svi sretni i zadovoljni.
Ubio si me u pojam, predajem se
Zlatorepa is offline  
Old 08.01.2012., 16:09   #51
Quote:
Prometeus kaže: Pogledaj post
JakovM

Vidi takav tip žene(karijeristica) kakvu si opisao je vrlo zajeban i djele se u 2 skupine:

Prva skupina traži, traži, traži pravog muškarca i nikada ga ne nađe. I onda se negdje u 45-oj pomiri da će to tako biti i dobro. Naravno frustracija i kajanje ne izostaju, barem kod većine žena.

Ova druga skupina traži, traži, traži i kada dođe u 35-tu, a ne nađe idealnog muškarca, počne ju hvatiti panika. Želi se realizirati kao majka, imati obitelj itd.

I onda počne spuštati kriterije i nađe si nekog prosječnog muškarca da joj napravi djete. Često se zna dogoditi i da dođe do rastave jer te žene sve podređuju karijeri, i njihovi tipovi popizde i odu. Ali sada barem imaju djecu pa im nije baš žao.

Osobno ne bih mogao biti sa takvom ženom, jer eto to mi ne odgovara.
Većina muškaraca želi da žena radi od 8-16h.
Blago tebi tako pametnom - u tome vidim potencijalnog kandidata koji će napokon riješiti vječnu tajnu odnosa među spolovima

Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
Dakle, dovoljno sam dobar da bi me ona uopće odabrala za sebe.
Zašto imam feeling da se iza ovog krije nešto drugo?

No, da čujemo - koja te to dama neće i u čemu je konkretno problem?
kiss me is offline  
Old 08.01.2012., 16:19   #52
Problem je što Jakov trpa žene u određene ladice, a istovremeno sebe stavlja u neki nadređeni položaj. Da plane iskra i ako je on the one - nema mjesta pitanjima tko će kak i kad kuhat i sl gluposti.
Zlatorepa is offline  
Old 08.01.2012., 16:19   #53
Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post

Quote:
Moje pitanje je: iz kojeg bih ja razloga, takav kakav jesam, ako sam zainteresiran za ozbiljnu vezu, ušao u vezu sa ženom koja bar jedno vrijeme te ozbiljne veze ima za mene vremena utorkom poslije 21.00 h, petkom nakon 18.00 h, ako taj vikend ne ide na poslovni put, jednom u 3 mjeseca provodimo vikend u Opatiji, a u medjuvremenu se čujemo telefonom ili SMS-amo?
...čisto se čudim da ste se i spetljali..bar po ovoj priči...hipotetski rečeno ofc..
Quote:
Napominjem da nije stvar samo u velikoj poslovnoj zauzetosti, već i mnogim privatnim obavezama i "obavezama" takve žene. Neizostavnim aktivnostima sa rodbinom, širim krugom ljudi iz potreba socijalnog networkinga, kupkama, masažama, fitnessom, plesanjem na štangi i sl.
Mene bi više plašio netko ko bi inzistirao da piljimo jedan u drugog svako veče na početku veze...jel to zato kaj možda nemaš širok krug kontakata pa su ti njeni previše?
Quote:
Zašto bih ja, atraktivniji od nje, dulje vrijeme trpio njenu upper-hand poziciju, prilagođavao se njoj, a uz to, svoju "ozbiljnu vezu" upražnjavao u tolikoj mjeri kolika je otprilike sa prosječnom ljubavnicom?
...treba razumjevanja u vezi...a posao je posao...
Quote:
Ako mislite da bih ja to trebao iz ljubavi, bi li bilo zgodno da se ona iz ljubavi odmah na početku preseli u moj stan, da žrtvuje svoju samostalnost? Bi li bilo zgodno da ona iz ljubavi počne kuhati onoliko često koliko kuham i ja? Da za potrebe vremena potrebnog za upražnjavanje ozbiljne veze, od početka odustane od dobrog dijela slobodnih aktivnosti, ako već ima karijeru koja oduzima prosječno 12 sati dnevno i jedan vikend mjesečno?
...pa daj joj razloga da zna da ti je bitna u životu...i da hoćeš nešto više...nitko nikome ne čita misli...
...odmah na početku preseli u tvoj stan??pa da ti je to napravila pomislio bi da je ženska izvršila desant na Drvar i bila bi ti neka napasna kujica...
...zašto se sve svede na kuhanje?kad uopće nij to bitno nego ti želiš pažnju...reci joj...


...mislim da je bitno nać osobu koja će ići u vezi u istom smjeru kao i ti...meni se ovo čini kao neka isključivost, u stilu ili ćeš ovo ili ćeš ono...ako je to tako na početku onda se ni ne čudim ovoj temi...
...ako si u nekoj kombinaciji s takvom osobom onda nije samo u njoj problem nego i u tebi...ti njoj moraš reć što želiš odvas...
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Old 08.01.2012., 16:27   #54
[QUOTE=JakovM;37544724]
Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
Problem je što Jakov trpa žene u određene ladice, a istovremeno sebe stavlja u neki nadređeni položaj. Da plane iskra i ako je on the one - nema mjesta pitanjima tko će kak i kad kuhat i sl gluposti.
pa normalno da nema kad je on atraktivni alfa...ko je vidio da oni kuhaju??oni samo mogu izraziti želju što bi i kako bi a ako im se servira mogu to nagraditi riječima...ok je al mamino je bolje ))
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Old 08.01.2012., 20:00   #55
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Sam si si odgovorio, treba ti dadilja poslije 4
Nisam stručnjak za logiku, ali mi se čini da se kod ove tvrdnje radi o pogreškama Straw man i False dichotomy. No iskoristit ću tu tvrdnju da bih njenim demantiranjem objasnio pojam ozbiljne veze. Pod pojmom ozbiljna veza podrazumijevam upravo ono što proizlazi iz riječi koje čine tu sintagmu. To je veza, a ne situacija. Ona je ozbiljna, nije usputna, nije to priča koja ide uz accessoire uspješne žene ili muškarca. Meni znači da se ta veza upražnjava, da ona zauzima jedno bitno vrijeme u životima oba partnera. Dakle, ja nisam od onih koji pod pojmom ozbiljna veza podrazumijevaju vezu muškarca koji živi u SAD i žene koja je u Moskvi. Niti 30 minuta razgovora srijedom, i 45 minuta seksa ponedjeljkom i četvrtkom. Ne trebaju mi ni ukras u životu, niti poslovna partnerica.
Jednostavnije rečeno: ne, ne treba mi "dadilja poslije 4", već žena s kojom liježem u krevet, razgovaram, jedem, putujem i sl. Kojoj dajem koliko i dobivam, kojoj je naše zajedničko vrijeme važno koliko i meni, kojoj kompromis znači nalaženje na pola puta kao i meni. I vjerujem da to nije samo moje mišljenje, već temelj svake zdrave i ozbiljne veze.

Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Tvoja premisa o ženama kao modelima (autiju valjda) mi je presmiješna, kao i ostatak ovog posta. Ako važeš da li ti je bolja prosječna ljubavnica od modela žene koju navodiš, mislim da nemamo isto razumijevanje ljubavi. Ljubav ne razmišlja kako ti ramišljaš. Koliko dam toliko zahtijevam i slično....
Osjećam da velika većina žena u ovom topicu na ravnopravne partnere u vezi gleda različito, ovisno o spolu. Pitam koja je razlika između ljubavnice i ovakve veze, ako su u oba slučaja jednaka kratka vremena koja se provode zajedno, jednako kratki razgovori, jednako stvarno (ne)poznavanje one druge osobe, jednaka (ne)sklonost kompromisu i sl. No to je dio pitanja koji je retorički.

Iščitavam da od žena ovdje neću dobiti odgovor na pitanje zašto bi muškarac iz ljubavi trebao sve i svašta, a žena to isto ne bi trebala. Zato bih radije želio znati jesu li ikad i igdje, u stvarnosti, naišle na takav model uspješne veze.
Znam da brojni izmišljeni slučajevi postoje u TV-serijama i literaturi namijenjenoj ženama, onima koji iskorištavaju princip Rhetta Butlera iz Ghone with the wind. Tim izmišljenim slučajevima, suprotnima logici, ženama se sugerira da je najatraktivniji muškarac na svijetu samo zato da zadovolji njene potrebe, da se pod pojmovima ljubav i veza krije asimetričan odnos u kojoj ona daje zahtjeve i samu sebe, a on brigu i razumijevanje za nju. Jedan od primjera koji dobro opisuje taj izmišljeni sustav je serija Završni udarac (The Closer). Tamo superuspješna šefica policije, istovremeno zgodna i ženski nespretna, komandira brojnim glupljim muškarcima u policijskom odjelu. Za ovu temu je važnije to što kod kuće ima superzgodnog muža, koji je, onako usput, još uspješniji agent CIA-e, ali on gotovo nikad zapravo ne radi, beskrajno trpi njene hirove, brine se za njene roditelje dok je ona na zadatku, nikad ne ispada iz takta, kuha i sl.
Mene ne zanima taj izmišljeni i potpuno nelogični svijet ženske mašte, zanima me je li netko od vas ikad u stvarnosti doživio takvu vezu, ili ju bar primijetio. Ili ipak takav svijet ne postoji, a uspješne i ambiciozne samice u 30-tima zapravo imaju čvrsti kostur samoživosti u kojem ozbiljna veza i kompromisi ne mogu naći puno mjesta..? Volio bih da mi netko otkloni sumnje.
JakovM is offline  
Old 08.01.2012., 20:06   #56
Quote:
Emerencijana kaže: Pogledaj post
pa normalno da nema kad je on atraktivni alfa...ko je vidio da oni kuhaju??oni samo mogu izraziti želju što bi i kako bi a ako im se servira mogu to nagraditi riječima...ok je al mamino je bolje ))
Ako pažljivije pročitaš ono što sam napisao, shvatit ćeš da muškarac kuha. BTW: i ja kuham. Ono što primijećujem kod modela žene kojeg opisujem u prvom postu jest da one ne kuhaju. Uopće. U teoriji je razlog tome njihov enormni nedostatak vremena, ali u praksi iščitavam i nekakav ideološki otpor prema kuhanju. Osjećaju da kuhanje pripada ženama prošlosti, majkama i bakama, te da ne ide uz image uspješne moderne žene. One zapravo ne kuhaju niti kad imaju vremena, osim ako se ne radi o prilici u kojoj se kuhanjem nekoga impresionira.
JakovM is offline  
Old 08.01.2012., 20:38   #57
....btw. uspješni ljudi ne trebaju kuhat, hrane se po restoranima... a ti baš želiš da ona kuha, je li to nekakva borba za nadmoć, jer vidim da padaš na uspješne žene ali im onda kao želiš podrezat krila, ili šta......
robijas-- is offline  
Old 08.01.2012., 20:45   #58
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
A jebote pa nemoj onda biti sa takvima

Ti bi i ovce i novce čini mi se.
...pa da...on kao bi pa ne bi....čudna tema....
...ako smatraš da te takve ne mogu ubacit u raspored zašto te toliko opsjeda takva vrsta žena?...
robijas-- is offline  
Old 08.01.2012., 20:51   #59
Quote:
JakovM kaže: Pogledaj post
...Tim izmišljenim slučajevima, suprotnima logici, ženama se sugerira da je najatraktivniji muškarac na svijetu samo zato da zadovolji njene potrebe, da se pod pojmovima ljubav i veza krije asimetričan odnos u kojoj ona daje zahtjeve i samu sebe, a on brigu i razumijevanje za nju.....
Uh, predobro opaženo. Tim "sugeriranjima" stvara se osnova za mazohističko-sadistički odnos s muškim spolom (davanje sebe do krajnje granice u zamjenu za priznanje, ljubav, osjećaj samovrijednosti, uz istovremeni prikriveni sadizam zbog vlastitog uvjetovanja i ovisnosti o drugome koji se ne ponaša sukladno zamišljenome). No, dosta psihoanalize. S velikim zanimanjem pratim daljnji razvoj teme.

nota bene - rečeno je teoretski konstrukt i ne smije se shvatiti kao generalizacija upravljena na negativno vrijednosno percipiranje žene; riječ je o kritici sustava rodnih uloga.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Old 08.01.2012., 20:59   #60
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
...pa da...on kao bi pa ne bi....čudna tema....
...ako smatraš da te takve ne mogu ubacit u raspored zašto te toliko opsjeda takva vrsta žena?...
zato što alfa voli imat alfu
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.