Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2010., 19:36   #1
T-Mobile ili Vip mobilni internet ?

Ovako, trebam pomoć kod izbora uređaja za mobilni internet.

Dakle, želim na laptopu povremeno provjeravati mail na putu i lagano surfati. Kupio bih prepaid mobilnu internet karticu ili USB stick.

Malo gledam ponude VIPNeta i T-Mobilea.

Nadoplata putem bona.

Tarife su mi malo nerazumljive, pa koje je cjenovno prihvatljivije i tko ima bolju mobile broadband mrežu ?

Hvala za pomoć
__________________
Istina je moj motto
Kochis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 20:22   #2
Ne znam kako je kod Vipa, Ali kod T-Mobilea bih ti umjesto prepaid interneta preporučio onu promo akciju gdi plaćaš samo promet.
* na prepaidu je 1MB = 1 kn
* u toj tarifi plaćaš 1 MB = 0,20 kn

potpisuješ Ugovor na 24 mjeseca, ali ti je obaveza plaćati samo radijsku frekvenciju od 10 kn, a promet kolko potrošiš, znači po cijienama onih 100,200,300 kn tarifa promet, ali nemaš te iznose za platit
Pomalo_zbunjen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:55   #3
ne znam za vipovu prepaid ponudu, al preporučam njihov mobilni internet, kudikamo povoljnije od timobajla
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 00:21   #4
isto kažem.. ja koristim vip mobilni internet već godinu i 3 mjeseca i jako sam zadovoljna. uzela sam paket od 5 giga za 100 kn (preko carneta). pa tako da se meni isplati. ako imaš nekoga tko ima carnet uzmi si vip.
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 14:53   #5
Ja bih ti preporucio Simpa voice karticu, znaci obicnu Simpa karticu (ne onu specificnu za internet) i aktiviras Simpa W'nW opciju 20kn=100Mb i to mozes neograniceni broj puta u mjesec dana. To slicno ima i VIPme ali je nesto skuplje 100Mb=30kn. Ja korisim tu Simpa karticu preko USBa sticka i radi odlicno (da ne bude zabune da se to moze samo na mobitelu koristit) A za obicni internet bi ti preprorucio Tele2 gdje je ipak 100Mb=0,39kn (kod VIPa i t-mobile je 1Mb=1kn)

Detalji:
http://www.t-mobile.hr/1/10-10-10-00-00.asp?t=4#wnw

http://www.tele2.hr/mobilni_internet...na_bonove.html
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 21:02   #6
moja preporuka je vip! netko gore je napisao zašto

javi što si uzeo
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 17:05   #7
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
Ja bih ti preporucio Simpa voice karticu, znaci obicnu Simpa karticu (ne onu specificnu za internet) i aktiviras Simpa W'nW opciju 20kn=100Mb i to mozes neograniceni broj puta u mjesec dana. To slicno ima i VIPme ali je nesto skuplje 100Mb=30kn. Ja korisim tu Simpa karticu preko USBa sticka i radi odlicno (da ne bude zabune da se to moze samo na mobitelu koristit) A za obicni internet bi ti preprorucio Tele2 gdje je ipak 100Mb=0,39kn (kod VIPa i t-mobile je 1Mb=1kn)

Detalji:
http://www.t-mobile.hr/1/10-10-10-00-00.asp?t=4#wnw

http://www.tele2.hr/mobilni_internet...na_bonove.html
iako imam dobar udio u vlasništvu t-coma, uvjerena sam da t-com ne može biti jeftiniji od vipa, pogotovo ako imaš carnet.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:05   #8
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
iako imam dobar udio u vlasništvu t-coma, uvjerena sam da t-com ne može biti jeftiniji od vipa, pogotovo ako imaš carnet.
lol iznenađujuće je da ne znaš da je to onda t-mobile, a ne t-com. budući da imaš dobar udio u vlasništvu.


timobajl ima najbolju pokrivenost, al je najskuplji, a tele2 ima očajan signal osim ako nisi u tramvaj zoni u zg.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 09:58   #9
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
lol iznenađujuće je da ne znaš da je to onda t-mobile, a ne t-com. budući da imaš dobar udio u vlasništvu.


timobajl ima najbolju pokrivenost, al je najskuplji, a tele2 ima očajan signal osim ako nisi u tramvaj zoni u zg.

Hahaha OWN bijach!!!
ScuderiaBull is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 21:09   #10
Moja preporuka ti je da uzmeš Internet stik na tjedan dana za probu od sva tri operatera i probaš signal na onim mjestima gdje se misliš spajati na internet!
Zašto?
Zato da se ne zajebeš kao ja sa VIP-om, koji nema signala u centru Siska - manje od 500m zračne linije od vodotornja.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 19:02   #11
koristim vip-ov internet i mogu ti dati informacije iz prve ruke.

Nedostaci - zna puknuti veza i usred zagreba (??!!) ali se opet nazad spojiš bez problema
- pokrivena je cijela Hrvatska, ali u određenim dijelovima se veza automatski prebacuje na internet kakav koriste mobiteli (GPRS? Ispravite me ako griješim) i onda ti je brzina 3kb/sec, što je za 2010. godinu sramotno.

Prenost - 100 kn je 5GB ako uzmeš ugovor, što je naspram ostalih super. Trenutačno ga plaćam 50kn jer koristim CARnet račun od nećaka.
- Stick je dosta čvrst i izdržljiv, iako se zna jako zagrijat.


Moj glas za VIP, iako je i tih 100-200kn koje platiš za tu količinu interneta smiješna ali bolje išta nego ništa... Bit će bolje kad uđemo u EU, valjda
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.