Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2009., 18:23   #181
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
ej ljudi, hvala vam na savjetima

Nego, a gdje ubacim litru octa? sad taj dio nisam skužila, pa da to probam,
znači sol stavim u predviđeni pretinac za to, a ocat gdje ide?
sorry kaj gnjavim.

kad baci vodu od ispiranja (nakon par minuta, tako bar moja), i začuješ da uzima vodu za pranje - onda otvori perilicu i soli i ocat stavi na dno, zatvori, a ona neka dalje radi. stavi na neki program s višom temperaturom, 60-65-70 stupnjeva C. naravno, sve to na prazno, bez suđa i pusti je do kraja.....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 18:26   #182
Perilica
Sol rukom doslovce pobacaš po cijeloj mašini gdje inače stoji suđe i vratima.
Isto tako ocat proliješ po cijeloj površini. Jednom sam litru octa stavila u bocu sa raspršivačem, pa prskala, prskala, prskala i nikad da se boca isprazni. Sada
stavim u bocu koja ima na čepu kao onu dudalicu (svi sokovi i voda u manjim pakovanjima je manje-više imaju) i lijepo prolijem po cijeloj mašini. Znači ništa ne ubacuješ u pretince, sve direktno po unutrašnjosti mašine.

A što se tiče tableta, i ja primjećujem da nisu kao prije (ni Finish, ni DM).
Ne znam stvarno više šta da počnem koristiti.
nicegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 18:30   #183
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
kad baci vodu od ispiranja (nakon par minuta, tako bar moja), i začuješ da uzima vodu za pranje - onda otvori perilicu i soli i ocat stavi na dno, zatvori, a ona neka dalje radi. stavi na neki program s višom temperaturom, 60-65-70 stupnjeva C. naravno, sve to na prazno, bez suđa i pusti je do kraja.....
Perilica, ovo ti je prava varijanta. Točno tako mi je preporučio i serviser.
Moja perilica je dosta stara pa imam nekih problema kod naknadnih otvaranja vratiju pa se nisam ni sjetila ovako ti opisati. Kad ja imam problema sa vratima
mislim da imaju svi
nicegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 00:11   #184
Quote:
nicegirl kaže: Pogledaj post
Perilica, ovo ti je prava varijanta. Točno tako mi je preporučio i serviser.
Moja perilica je dosta stara pa imam nekih problema kod naknadnih otvaranja vratiju pa se nisam ni sjetila ovako ti opisati. Kad ja imam problema sa vratima
mislim da imaju svi
zbog problema s vratima ti to s octom i solju napraviš prije povlačenja vode? mislim da ti to onda i nema pravog efekta, bolje bi bilo da se to sve vrti unutra pri višoj teperaturi zbog odštopavanja mlaznica.

ja sam ovo sve radila sa sodom bikarbonom umjesto kuhinjske soli. vjerujem da je dobro jedno i drugo.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 07:32   #185
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
zbog problema s vratima ti to s octom i solju napraviš prije povlačenja vode? mislim da ti to onda i nema pravog efekta, bolje bi bilo da se to sve vrti unutra pri višoj teperaturi zbog odštopavanja mlaznica.

ja sam ovo sve radila sa sodom bikarbonom umjesto kuhinjske soli. vjerujem da je dobro jedno i drugo.

Ima efekta, ali naravno puno manje nego kad se to naknadno stavi.
nicegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 08:45   #186
Quote:
nicegirl kaže: Pogledaj post
Ima efekta, ali naravno puno manje nego kad se to naknadno stavi.
da, sigurno. tebi je zbog tog problema možda i bolje kupiti u dućanu sredstvo za čišćenje perilica. ono ima voštani čepić na sebi koji se otopi i sredstvo iscuri tek kad se mašina ugrije. ja sam je čistila tim sredstvom iz dm-a i ne mogu reći da nije dobro ili da nije pomoglo, a nije skupo.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:31   #187
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
da, sigurno. tebi je zbog tog problema možda i bolje kupiti u dućanu sredstvo za čišćenje perilica. ono ima voštani čepić na sebi koji se otopi i sredstvo iscuri tek kad se mašina ugrije. ja sam je čistila tim sredstvom iz dm-a i ne mogu reći da nije dobro ili da nije pomoglo, a nije skupo.
Operem svako toliko s onim sredstvom za čišćenje perilica u bijeloj
plosnatoj bočici iz DM-a. Nije loše.
nicegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 14:19   #188
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
kad baci vodu od ispiranja (nakon par minuta, tako bar moja), i začuješ da uzima vodu za pranje - onda otvori perilicu i soli i ocat stavi na dno, zatvori, a ona neka dalje radi. stavi na neki program s višom temperaturom, 60-65-70 stupnjeva C. naravno, sve to na prazno, bez suđa i pusti je do kraja.....
E budem ja onda to tak danas probala! hvaaala vam svima!
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 14:42   #189
LJUDI, USPJELOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Čaše su opet blistave!!!!!!
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 14:54   #190
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
LJUDI, USPJELOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Čaše su opet blistave!!!!!!

S kojim ćeš si samo guštom sada natočiti jedno ledeno pivo ili
večeras koje dobro rashlađeno vino
nicegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 18:38   #191
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
LJUDI, USPJELOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Čaše su opet blistave!!!!!!

ajd...baš mi je drago!!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 19:49   #192
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
baš sam to htjela reći.....i meni je tako bilo sve dok nisam napravila čišćenje. DM=>17 kn i problem riješen!
Ovaj proizvod iz DM je geniajlan mi već planirali kupiti novu perilicu, ali sva sreća pa sam naišla na ovaj topik
joshuatree is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 20:10   #193
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
da, sigurno. tebi je zbog tog problema možda i bolje kupiti u dućanu sredstvo za čišćenje perilica. ono ima voštani čepić na sebi koji se otopi i sredstvo iscuri tek kad se mašina ugrije. ja sam je čistila tim sredstvom iz dm-a i ne mogu reći da nije dobro ili da nije pomoglo, a nije skupo.
Meni su takvi proizvodi super, okrenem s time prazno pranje par puta godisnje i to je to. Nista ocat, rekli su mi da bi dihtunge ucinio poroznim. Nego sa tekucinom iz te bocice prebrisem gumu prije nego ukljucim, bas kako pise na uputi.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 21:28   #194
Vidim da se mučite sa smradom. U tekućinu za ispiranje stavite 30-ak kapi nekog cirusnog eteričnog ulja tipa limun/narandža i cijela perilica i posuđe miriše svježe .
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 21:59   #195
Meni nije tolko problem smrad iz perilice kolko smrad koji ostaje na sudju, odnosno najbolje se to osjeti na čašama, poslije pranja imaju neki teški miris po deterdžentu, tako da prije nego ih stavim na stol moram ispirati pod mlazom vode, nije potrebno prati, dovoljno je da samo isplahnem i smrad ode.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 22:04   #196
Unhappy Problem s perilicom suđa Quadro DW-S4551

Dragi svi, eto i nas snašle teškoće s perilicom.

Još samo prije 10 dana (i početka godišnjeg) radila je normalno.

Sad kad smo se vratili, upalili ju ponovno u struju i dodali vodu, sve što uspije napraviti je - primiti vodu i onda stane. Nema akcije. Ne vrti.

Ima li koja dobra duša da zna pomoć. (Osim "pozovi servis"...)

Probali smo sljedeće: Ništa ne zapinje od suđa, voda dolazi pod dovoljnim tlakom (provjerili da nije došlo do "zapetljaja" crijeva za vodu), rupice na zapršivačima nisu začepljene, struje ima...

Heeeeeeeeeeelp!!!

Zadnje uređivanje fonemf : 14.08.2009. at 22:11.
AJOJ4862 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 23:30   #197
Ista perilica... DW-S4551 - Isti problem :(

Quote:
AJOJ4862 kaže: Pogledaj post
Dragi svi, eto i nas snašle teškoće s perilicom.

Još samo prije 10 dana (i početka godišnjeg) radila je normalno.

Sad kad smo se vratili, upalili ju ponovno u struju i dodali vodu, sve što uspije napraviti je - primiti vodu i onda stane. Nema akcije. Ne vrti.

Ima li koja dobra duša da zna pomoć. (Osim "pozovi servis"...)

Probali smo sljedeće: Ništa ne zapinje od suđa, voda dolazi pod dovoljnim tlakom (provjerili da nije došlo do "zapetljaja" crijeva za vodu), rupice na zapršivačima nisu začepljene, struje ima...

Heeeeeeeeeeelp!!!
Molim Vas da i meni pomognete bio bih Vam jako zahvalan, nije stara niti god. dana, a vec ne RADI.

Imam isti problem kao ljudi koje QUOUT-am, stoga oprostite, ali stvarno trebam pomoc, uputstva sam zametnuo, (a na netu kao da upute za taj uredaj ne postoje)

Kako rijesiti problem (jer je isti kao sto su ga naveli ljudi iznad mene) i u cemu je problem ???

Molim pomoc - bio bih Vam veoma zahvalan...

S stovanjem,

HVALA!!

Zadnje uređivanje slatki203 : 15.09.2009. at 23:31. Reason: Pravopis ...
slatki203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 09:49   #198
imam i ja pitanje.ja imam candycu,koja me izluđuje od kad je kupljena, a tome ima 6 g.zadnja dva-tri mjeseca mi ne izbaci vodu do kraja nakon pranja,a suđe je suho,samo ostane dva prsta vode na dnu.mislila sam da je zbog starih cijevi,ali sada je i to sređeno, a problem ostaje.ima tko kakvu ideju prije nego što pozovem servisera?
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 19:13   #199
NAŠE RJEŠENJE...

Dragi svi,

nakon dugo vremena palo mi je na pamet da pogledam je li se ikada uopće našla neka dobra duša da odgovori na naš upit... Odgovor je sam po sebi očit...

Mi smo svoj problem riješili zvanjem servisera.
Kako je perilica nova, tako nije bilo problema jer imamo garanciju.

Ipak, ono što zabrinjava je njihovo tumačenje kako je kvar izazvala "tvrda" hrvatska voda čija je "bogatost mineralima" nakon islahpljivanja začepila dovod vode. Točnije protočnost je navodno znatno opala.

Na pitanje kako prevenirati, "odličan odgovor"...
Jedina prevencija je ugraditi skupi filter koji će vodu pročistiti i prije ulaska u perilicu. Sjajno...

Eto. Sad znate. Sretno.

AJOJ4862 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 23:58   #200
@AJOJ

znači,.......na sve imaju odgovor. al njihova perilica je inače super, hm?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.