Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 13:51   #101
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Ja se nikako riješit tih mrlja, nisu uvijek, ali jesu, evo baš malo prije pisala o tome na drugoj temi.
Aneri, da nije kod tebe ovo:
Ako sam dobro razumjela, calgonit 3 u 1 plus sjajilo, plus sol ???
3 u 1, ili sad već 5 u 1, ima u sebi sjajilo i sol, pa ako uz takve tablete, staviš još posebno sjajilo i sol u dozatore, onda dupliraš doze...
Možda je to...
Ma nije, treba ti dodatna sol bez obzira da li je ima u tabletama (3 u 1, 5 u 1 isl.)... tak sam i ja donedavno prao bez soli i požalio se kolegici da mi ne pere nešto... kada sam posebno dodao sol bilo je bolje ...a možeš posebno dodati i sjajlilo samo nemoj na staviti na 4 već na recimo 1,5 (kak je kod mene )
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:51   #102
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Ma nije, treba ti dodatna sol bez obzira da li je ima u tabletama (3 u 1, 5 u 1 isl.)... tak sam i ja donedavno prao bez soli i požalio se kolegici da mi ne pere nešto... kada sam posebno dodao sol bilo je bolje ...a možeš posebno dodati i sjajlilo samo nemoj na staviti na 4 već na recimo 1,5 (kak je kod mene )
dok isprobam sve varijacije, uništi mi pola staklenine ...
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:44   #103
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
dok isprobam sve varijacije, uništi mi pola staklenine ...
a jesi ti dobro zatvorila ( zavidala ) onu rupu gdje sipaš sol?
ostanu mrlje ako zaboraviš stavit čep ( dešava se )
il ga ne zatvoriš kako treba , ostanu zrnca soli oko navoja pa ne prijanja kako treba
pušimalboro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 00:32   #104
Ma ne zaboravim stavit čep
Nemam ni osjećaj da ga ne zatvorim kako treba, ali ajde probat ću i to,
baš svjetli lampica za sol pa ću doooobro obrisat navoje.
Thanks
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 01:57   #105
Problem ti je u tabletama CALGONIT. Meni se to stalno događalo. Onda sam u Lidlu kupio neke jeftine tablete ADRIT i bijelih mrlja više nema, a i super operu. Probaj i ti tako.
dh1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 02:29   #106
Nema kod mene Lidla, još...
Ali na drugoj temi je netko jako hvalio dm-ovu marku, pa moguće i to upali....
thanks
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 08:50   #107
Kod mene su se bijele mrlje pojavile samo kada sam zaboravila staviti reg.sol.
međutim,primjetila sam da se nesmije svu stakleninu prati u perilici,jer nije pogodna za pranje u istoj.(pri kupnji nema uvijek oznaka za to)
Miele(imam sve njihove kuć. strojeve)preporuča vlastite proizvode: Sredstvo za pranje,reg.sol,sjajilo,ali to je čini mi se samo reklama,jer sam jednako dobre rezultate postigla i s upola jeftinijim sredstvima,drugih proizvođača.
No često je problem tvrdoća vode,koja nama nije poznata ili smo krivo obaviješteni.
Tek kada sam pozvala stručnjaka koji je izmjerio tvrdoću vode,baš u kući,
iznenadila sam se da sam imala krivi podatak koji sam dobila od Uprave vodovoda,jer ne koriste se za sva mjesta ,samo jednim crpilištem.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 20:55   #108
Kako bi se izmjerila tvrdoća vode, ima li neki "kućni test" ili tako nekako?
Znate ono: čaša vode, papirić tester, boja itd... itd....
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 10:10   #109
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Kako bi se izmjerila tvrdoća vode, ima li neki "kućni test" ili tako nekako?
Znate ono: čaša vode, papirić tester, boja itd... itd....
Probaj u ljekarni ... tamo bi trebali imati testove na tvrdoću vode ...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 23:53   #110
Kupila sam perilicu (Elektrolux) prije dva dana. Napunili smo ju sa soli Pagomat za perilice, a teblete i sjajilo smo kupili u DM-u, njihova marka. Dozer za sjajilo sam stavila na najmanju vrijednost.
Već nakon prvog pranja smo primjetili da čaše, osim što su blistavo čiste ) imaju čudan, metalni okus tj. voda u njima. Skužila sam i da kad čašu napunim vodom, ona se skroz lagano zapjeni . Čim ju jednom isperem, sve je O.K.

Jel' netko imao slično iskustvo i znate li možda od čega je to i jel' opasno?

Da si baš ne potrujem cijelu familiju...
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 08:38   #111
candy CDI 2012

Baš sam kupio perilicu posuđa candy CDI 2012,
čudno mi je što se vrata ne mogu otvoriti a da ostanu otvorena
nego ih se mora držati, čim ih pustim zatvore se.
Da li je to inače tako kod perilica ili nemam sreće?
ogic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 09:40   #112
Quote:
ogic kaže: Pogledaj post
Baš sam kupio perilicu posuđa candy CDI 2012,
čudno mi je što se vrata ne mogu otvoriti a da ostanu otvorena
nego ih se mora držati, čim ih pustim zatvore se.
Da li je to inače tako kod perilica ili nemam sreće?
nije problem - u uputama montaže označen je regulacioni vijak za natezanje ili za otpuštanje opruge vrata, otpustite oprugu aman toliko da vrata stoje u svakom položaju ili kako vam već odgovara
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 23:14   #113
Thumbs up

Quote:
dado_o1 kaže: Pogledaj post
Da li se u perilicu za suđe stavlja sol za omekšavanje vode u poseban spremnik ako se za pranje koriste tablete koje sadrže sol?
Hvala!
Sol koju vi stavljate u spremnik koristi se za omekšavanje vode, a sol u tabletama koristi se da ne ostaju bijele mrlje po suđu
Service is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 23:58   #114
Ogic kad namontiraš ploču na frontu vrata ostajat će ti u donjem položaju
Digit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:36   #115
A koje tablete su najbolje, ja sam luda već od tih silnih marki i funkcija koje idu od 3 u 1 do 10 u 1?
Calgonit, Somat, Finish, Likvi, Čarli...koje? A vjerujem da nisam sve ni pobrojala...
Dosad sam koristila Calgonit i mislim da je sve bilo ok, nemam baš bogato iskustvo s tim, imam perilicu tek godinu dana . Ali Calgonit-a baš i nema u Konzumu ispod zgrade..
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 15:09   #116
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
A koje tablete su najbolje, ja sam luda već od tih silnih marki i funkcija koje idu od 3 u 1 do 10 u 1?
Calgonit, Somat, Finish, Likvi, Čarli...koje? A vjerujem da nisam sve ni pobrojala...
Dosad sam koristila Calgonit i mislim da je sve bilo ok, nemam baš bogato iskustvo s tim, imam perilicu tek godinu dana . Ali Calgonit-a baš i nema u Konzumu ispod zgrade..
nema dobre tablete- izmišljotina za "dame", kojima je teško dozirati tri elementa , pa prakticiraju tablete
usipati sol u posudu soli , koje mora stalno biti
usipati sjajilo u posudu, i povrmeno nadodavati
prašak za pranje dodati u posudu svaki put prije samog pranja
sa posuđa prije stavljanja u stroj odstraniti ostatke hrane
povremeno kontrolirati i po potrebi očistiti hvatač nečistoće na dnu stroja

jeli to neka nauka?
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 15:13   #117
Imali i mi doma sličan problem, nije otapalo tablete. U to vrijeme nam i prifalilo soli. Sol nadopunjena, tablete se normalno otapaju, ne znam dali ima to kakve veze, ali kod nas sad sve u redu
kuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 15:57   #118
Ja imam trenutno AEG perilicu i kaj se susenja tice, pise u uputama da nakon sto je zavrsilo pranje, kratko otvorim vrata da dio vruce pare izadje van, onda opet zatvorim i onda se to fino sve posusi. I funkcionira odlicno.

Kaj se tableta tice, koristim dm sol, dm sjajilo i dm tablete bez tih dodatnih "100 u 1" sumanutih funkcija, dakle kao obican prasak al ipak tableta, i otapa se super i pere odlicno.
oscar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 16:31   #119
Očito neki još nisu skužili tajne ovog aparata:

Nema potrebe kupovati 3 u 1 tablete, posebno tamo gdje voda ima više od 18dH. To je komercijalno "sranje".
Nema potrebe kupovati razvikane marke tipa Calgonit i Finish: to je bacanje novaca, a jednako se suđe može oprati i s onim tabletama iz DM-a Denkmit koje su super.

Tableta najoptimalnije djeluje na temperaturi iznad 55 C. Koristiti normalni program 65 ili onaj automatic. Neće obične čaše puknuti ni na programu 70
Kupiti one obične tablete, a ne nikakve 4 u 1, 5 u 1 ,quantum i slične fore.

Kad se pokreće pretpranje u nekim perilicama, u onaj odjeljak koji ima proreze na sebi staviti žlicu sode bikarbone, a u drugi tabletu. Kila sode bikarbone u većim centrima košta oko 10kn. Nikako ne kupovati ona mala pakovanja od 4kn.

Prije pokretanja rukom zavrtiti gornju prskalicu radi provjere blokade od strane posuđa.

Za kraće programe koristiti DM prašak.

Redovito nadolijevati sjalilo i sipati sol. Može se koristiti krupna kuhinjska sol. Ne nasjedajte na fore da je to zabranjeno. AKo baš nećete, ima za kupiti Pagomat sol za perilice-najjeftinija na tržištu. Ionskom izmjenjivaču u svakoj perilici ionako treba samo Natrij iz soli.

Ne kupovati čistila za perilicu. Perilica ne može pravilnom upotrebom nikad izgledati ko ona s reklame.
Perilica se čisti tako da se u odjeljak gdje stavljate tabletu stavi žlica limunske kiseline i pokrene normalni 65 program ili onaj 70. Prazna perilica naravno.
Drugi način je da u posudu od litre sipate običnog octa i stavite ju u donju košaru ko što ju stavljajte na štednjak. Uključi se brzi program bez prethodnog ispiranja.
Ovo super skida kamenac i bolje čisti nego komercijalna sredstva. Serviseri znaju podvalit limunsku kiselinu kao sredstvo za čišćenje i to masno naplatiti.

Povremeno čistiti filter-ima ih 2-idu jedan u drugi-to izvaditi i isprati dobro vodom.

Gumu kod vrata povremeno čistiti razrijeđenim octom, isprati mokrom krpom i namazati malo glicerinom ili talkom. Tako nikad neće raspucati.

Perilica se može natrpati suđem, samo gledati pri slaganju da voda može slobodno prskati po svakoj posudi-suđu.

Zakoreno suđe: uključiti ispiranje-prije toga po dnu baciti žlicu sode bikarbone i pustiti da tako stoji neko vrijeme, uključiti intesiv 70 program.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 16:44   #120
Blomberg, i ja sam samoinicijativno došla do zaključka da je najbolje koristiti tablete 1 u 1. Ali takvih skoro pa i nema više po dućanima , barem po dućanima po kojima se ja krećem (Mercator, Billa, odnedavno Konzum). Obzirom da ne kupujem u DM-u, osim Denkmit-a što se još preporučuje?
Kod mene ne postoji nikakav drugi odjeljak osim onog u koji ide tableta i onog u koji ide sjajilo (barem mi se sad tako čini, ne mogu sad baš vizualizirati). Tako da ne znam gdje bih tu sodu stavljala.
A nisam ni znala ovo za sušenje o čemu piše oscar13, ali sam metodom samostalnog eksperimentiranja došla do istog zaključka.
Nije mi jasno zašto ovakve stvari ne napišu u uputstvu za upotrebu pojedine perilice. Pa nismo se rodili sa perilicama suđa pod rukom da znamo sve o tome što je dobro, a što loše. Samo nas sa svih strana bombarduju s tim silnim multifunkcionalnim tabletama.
Eh da, i još jedno pitanje od dummy user-a: prašak za pranje ide u onaj isti odjeljak u koji ide tableta? To bude dovoljno praška?
laella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.