Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2009., 08:49   #21
http://www.kapital-plus.net/index.ph...ijest&id=14772
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 11:47   #22
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Znači ako kuna padne za duplo vi očekujete profit. A imat ćete 50% manje stranog novca osim ako sta u uložili u stranim novcima, i znat cete da je država bankrot. Ako se i poveca prodaja poduzeca za to će trebati vremena.
Ajde papaštrumf ne seri.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:11   #23
nece papa stumf jer je dionica roba, a ne fiktivna vrijednost: valuta. dionica ima realnu vrijednost za razliku od valute jer iza nje stoji neka proizvodnja. ako je dionica prije devaluacije od 20% bila 100 kuna, nakon devaluacije vrijedi 120 ne zato sto joj je cijena porasla, nego zato sto gospodarstvo iza te dionice vrijedi vise.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:13   #24
najsmjesnije je sto su prije krize svi bjezali iz dionica u kune, a sad kad okine devaluacija svi u kunama ce izgubit jos tolko kolko su izgubili na dionicama i onda ce lovit devize. to ti je tako, mentalitet krda. kud svi turci tud i mali mujo.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:28   #25
Meni je gora fora ona koju je ekipa popušila na punoj nižoj razini moždane tvari i onoj narodnoj: ja imam veći kurac od susjeda.

Kupujte rajo aute na benzin + plin, jer je diesel skuplji od benzina.

Em su skupo plaćali instalacije/em nije bilo plina na postajama/em je sada opet benzin skuplji od diesela/em diesel uvijek manji troši.

Em dan danas puše...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:44   #26
Mislim da si nešto zabrijao debelo, free, vožnja na autoplin je i danas jeftinija nego na benzin i dizel.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:46   #27
Nismo se shvatili - Nije! Ako nisi imao kamo tankati plin kada ga nije bilo u vrijeme RUS-UKR ''plinskog'' rata.

Genaralno to stoji što si ti rekao.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:47   #28
eto, popusili smo na svim razinama
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 14:48   #29
Još malo pa ćemo popušiti i 3% + 1%!

A ja se da tako i ostane, jer kako je krenulo...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 18:23   #30
Kod plina je problem što ništa ne zagađuje a plačaš jednako one ekološke i sl. naknade. Pa gdje to ima. A i polako poskupljuju plin. Prije si za litru dizela mogao dobiti malo više od 2 L plina. Sad sigurno nije više tako.

A dizlo je majka, još od Golfa 3
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:56   #31
bojim se da bi devalvacija kune izazvala upravo kontra efekt jer su naši građani dosta zaduženi a to bi im povečalo kredite koje ionako jedva vračaju, što bi rezultiralo manjim ulaganjem u dionice a time i ne povečanjem cijene dionice, bez obzira što bi neka poduzeća bolje poslovala to ne znaći da bi njihova cijena na burzi rasla, rasla bi knjigovodstvena vrijednost firme a tržišna vrijednost je sasvim nešto drugo
matkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 21:40   #32
Što donosi devalvacija, korist izvoznicima? Pa mislim, naša država se toliko brine o izvoznicima da im je, zajedno s ostalima, nametnula najveća davanja na svijetu putem harača. A sada bi trebala devalvacijom sjebati i građanstvo i bankarski sustav i povećati vanjski dug? Nekako mi se čini da se taj film ne bude gledao, barem dok je Rohatinskog.

Ljepše je ovako, sjebavati standard mic po mic, pomalo grickati PDV i povećavati poreze, kuhati žabu dok se vani kriza ne stiša pa da se proda ostatak obiteljskog srebra.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 02:03   #33
mlad sam...mislim da cu krenut u politicku karijeru. najprije se idem prijavit u neku stranku.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 08:45   #34
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
mlad sam...mislim da cu krenut u politicku karijeru. najprije se idem prijavit u neku stranku.
nadam se, da ćeš ka umirovljenicima
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 09:57   #35
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
mlad sam...mislim da cu krenut u politicku karijeru. najprije se idem prijavit u neku stranku.
Ako si mlad, ovo je rješenje svih tvojih problema:
http://www.hrvatskastrankamladih.hr/

__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 11:39   #36
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Što donosi devalvacija, korist izvoznicima? Pa mislim, naša država se toliko brine o izvoznicima da im je, zajedno s ostalima, nametnula najveća davanja na svijetu putem harača.
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Dakle, mnogi se slažu da nam vrlo brzo (možda još ove godine) slijedi devalvacija kune zbog stanja u kojem se nalazi Lijepa Naša.
Ne želim da na ovom topiku raspravljamo o posljedicama za naš svakodnevni život, uzrocima, krivcima, o tome hoće li uopće biti pritisaka na slabljenje kune i sl. - imamo topik o tome na gospodarstvu (od free-ja).

Želim da raspravljamo o tome što će se događati s dionicama ako dođe do pada kune, odnosno na koje će dionice to naročito dobro utjecati.
Vrlo jasno, ako dođe do devalvacije, u koje dionice treba ubaciti lovu..
Ili misliš da eventualna devalvacija neće dignuti uopće cijene dionica (znam da to ne misliš ali svejedno pitam )?

Ili si uvjeren da neće biti devalvacije pa uopće nema smisla govoriti o tome?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:23   #37
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Nismo se shvatili - Nije! Ako nisi imao kamo tankati plin kada ga nije bilo u vrijeme RUS-UKR ''plinskog'' rata.

Genaralno to stoji što si ti rekao.
Daj Free ne lupaj, kakve veze ima NAFTNI plin (propan-butan) koji se koristi u autima sa ZEMNIM plinom (metan) koji dolazi iz Rusije?
Ovog prvog čak izvozimo preko 60% koliko se davimo u njemu, opskrbljujemo cijeli Balkan i Mađarsku s naftnim plinom. Prirodni/zemni plin uvozimo, ali on nikakve veze nema s autoplinom.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 16:37   #38
Nikakve, ali to je samo bila paralela ima/nema - kako plina iz Rusije, tako plina i za aute.
I baš se bilo poklopilo.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.