Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 13:56   #341
Meni nije jasno kako se to preko noći smiri, a preko dana razbukta. Danas ujutro sve je bilo blijedo, ujutro sam namazala canesten kao i jučer navečer i već pri prvom presvlačenju opet crveno!
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:20   #342
Prvo i osnovno vlaga, odnosno ukloniti istu. Kod kuće nikako ne koristiti vlažne maramice kod djece sa osjetljivom kožom nego isključivo čistu vodu, barem na kraju ako se već maramice koriste....krpica, gazica, što vam je pri ruci i zgodno. Nakon što je pelenska regija isprana čistom vodom, osušiti tapkanjem mekim ručnikom i par minuta osušiti fenom, na lagano, toliko da je sva vlaga definitivno isparila.

Sudokrema ide u tankom sloju, kad se nanese treba je dobro laganim kružnim pokretima utrljati, isušuje kožu, jer sadrži cink.

Gljivice su prisutne ako se vidi točkasto crvenilo slično prištičima, onda se par dana može koristiti neki antimikotik, kao što je plymicol krema

Najbolja je za standardnu njegu neka masna dječja krema a la Pavlovićeva koja se nanese u debelom sloju i ima ulogu osim njege i zaštitne barijere.

Urin i stolica nagrizaju kožu, ne nužno uvijek jednako.

Dosta ovisi i o prehrani. Kada se uvodi dohrana u vidu voća naročito jogurta i sličnih stvari, stolica postane "kiselija" i samim time agresivnija za dječju kožu.

Ne znam o koliko staroj bebi se radi, ali ako ima osjetljivu kožu, pelenu bi trebalo mijenjati prije svakog podoja (hranjenja) i po danu i po noći. Pri tome ponoviti cijeli postupak ( pranje čistom vodom, temeljito sušenje, zaštitna krema po izboru).

Vrlo velika da ne kažem sva problematika tog područja izazvana je upravo vlagom i njenom eliminacijom, problemi se povlače vrlo brzo. Kasnije je održavanje lakše. Ponekad se dese sekundarne infekcije kao što su gljivice i bakterije, naročito kad je koža više oštećena no i to se lako riješi.

nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 09:09   #343
Ovo što nisamtoja piše je istina pogotovo ovo sa fenom to je super ideja i ja sam svojoj tako radila jer se znala tako dosta često osuti i zacrveniti i upaliti u pelenskoj regiji.

Iskreno meni je pedica vijek davala plymicol i betrion kada s to dogodilo i onda sam kroz 5 dana to mazala i na način da je jedno prematanje namažem plymicolom a sljedeće betrionom i tako stalno ali 5 dana da se to do kraja izliječi.
I da napomena - uvijek kada bi išla spavati navečer sam pazila na raspored krema da to bude betrion po noći jer mi je to od njega super prolazilo. I prođe za 3 dana ali meni je pedica uvijek govorila da mažem 5 jer onda se na zaliječi do kraja pa se sve ponovno vrati.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.