Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2008., 00:19   #21
užasavam se pomisli na fritezu i na svu tu količinu ulja. nikad ne poham i ne radim pomfrit, sve to radije ispečem u pećnici. inače nisam uvrnuta na "zdravu stranu" ali mi hrana pečena u ulju teško sjeda na želudac i uopće mi ne paše.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 10:03   #22
To mi je najogavnije kuhinjsko pomagalo. Nikad ga nisam imala ni koristila i neću...:ljuta:
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:03   #23
Ne. Niti u ludilu ne mogu zamisliti situaciju da dva puta nešto pržim u istom ulju
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 13:41   #24
Quote:
gotovanka kaže: Pogledaj post
ako si primjetila oni ostave pomfri na nekakvom cijedilu da se dobro ocijedi. ja nemam zivaca to cekat pa sve sto przim stavim na upijajucu salvetu i ne bude mi tako jako nauljeno.... inace, ne treba sa nicim pretjerivat pa je przene hrane jednom do dva puta na tjedan sasvim dovoljno.....
pa i kućna friteza ima dio u koji se stavlja pomfri i koji kasnije može poslužiti za to cijeđenje

meni je pomfri sa salvete nekako čudan, poludrven bih rekla
 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 14:40   #25
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
Ne. Niti u ludilu ne mogu zamisliti situaciju da dva puta nešto pržim u istom ulju
a odakle ideja da se mora pržiti dva puta u istom ulju? pa promijeni ulje poslije svake uporabe...
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 19:29   #26
meni je smrznuti pomfri zakon za fritezu. svašta sam isprobavala, ali nijedan mi nije kao taj. valjda zato što je blanširan i već malo pečen, pa onda smrznut.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 02:02   #27
evo ti prijedloga

pohana puretina,orli puretina,zagrebački,pomfrit,pohani šampinjoni,pohani sir,lignje.
ima brdo stvari za fritezu.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 02:05   #28
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
Ne. Niti u ludilu ne mogu zamisliti situaciju da dva puta nešto pržim u istom ulju
a šta misliš kako se radi u pečenjarama?kad bi mjenjali ulje za svaki pomfrit s čevapima mislim da bi pomfrit bio 20 kn a ne 10.
dva put speci zasto ne ali ne mjesati ribu i meso.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 10:49   #29
Quote:
finky kaže: Pogledaj post
a odakle ideja da se mora pržiti dva puta u istom ulju? pa promijeni ulje poslije svake uporabe...
Za svaki obrok nova litra ulja?
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 13:02   #30
Quote:
sara tancredi kaže: Pogledaj post
pa i kućna friteza ima dio u koji se stavlja pomfri i koji kasnije može poslužiti za to cijeđenje

meni je pomfri sa salvete nekako čudan, poludrven bih rekla
bog. je, kucna friteza ima tu kosaricu, al ja nemam zivceka cekati da se vecina ulja ocijedi sa nje pa stavim na salvetu i ubrzam postupak. i nije mi poslije pomfri poludrven. mozda zavisi od vrste krumpira?
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 18:45   #31
Quote:
NekaNovaJa kaže: Pogledaj post
Za svaki obrok nova litra ulja?
da... što je tu čudno?
ne paše joj friteza jer misli da bi trebala dva puta u istom ulju ispržiti...
nije ni rješenje svaki put novu bocu točiti? skupo je?
onda za takve i te nije friteza...

iako ne shvaćam što je tako urnebesno smiješno u činjenici da neki svaki put promijene ulje u fritezi...

ja se jednako čudim ljudima koji ispeku jaja na oko pa sačuvaju ulje za drugi put... uvijek za jaja uzimaš novo ulje, pa uzmi onda i za krumpiriće...
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 18:53   #32
Quote:
finky kaže: Pogledaj post
da... što je tu čudno?
ja se jednako čudim ljudima koji ispeku jaja na oko pa sačuvaju ulje za drugi put... uvijek za jaja uzimaš novo ulje, pa uzmi onda i za krumpiriće...
Neki ljudi neke stvari izgleda ne kuže pa ću da pojasnim.

Nije isto obično sunokkretovo ulje i npr. palmino ulje za višekratnu uporabu.
U friteze se stavlja palmino baš zbog toga jer nije zgodno mijenjat nakon svakog ponfrita 3l ulja. A sa palminim se može pržiti više puta bez da ulje postane štetno. Bar do negdje 5 puta.

Za obično pečenje na tavi nema smisla čuvati ulje jer ga se niti ne troši puno a i ostaje puno ostataka hrane u njemu.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 18:59   #33
neki isto izgleda neke stvari ne kuže...
ako se nekome gadi / ne paše/ pržiti dva puta u istome ulju, kakvo god ono bilo, neka ga promijeni...

nije nikakvo pravilo da se u friteze mora stavljati isključivo palmino ulje, ni da se to isto palmino ulje ne smije nakon jedne uporabe baciti...
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:00   #34
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post

Za obično pečenje na tavi nema smisla čuvati ulje jer ga se niti ne troši puno a i ostaje puno ostataka hrane u njemu.
pa ipak znam da neki ljudi to rade, i što sad? isto kao što ja ulje bacam, pa se neki tome čude k'o pura glisti
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:24   #35
Quote:
finky kaže: Pogledaj post
neki isto izgleda neke stvari ne kuže...
ako se nekome gadi / ne paše/ pržiti dva puta u istome ulju, kakvo god ono bilo, neka ga promijeni...

nije nikakvo pravilo da se u friteze mora stavljati isključivo palmino ulje, ni da se to isto palmino ulje ne smije nakon jedne uporabe baciti...
Pa niko ne kaže da se NE smije baciti .
Stvar je u tome da ako netko baca zbog štetnosti tog ulja to ne mora sa palminim jer je pogodno za višekratno korištenje.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 02:02   #36
jel netko vidio gdje ima za kupiti 'rotirajuća' friteza? mislim na košaricu koja se unutra vrti.
rebecca brandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 09:03   #37
mi imamo rotirajuću, naša je DeLonghi... dobili smo ju na poklon, no možda ti može pomoći ako znaš proizvođača pa potraži njihove... nisam sigurna, ali mislim da su ju nam kupili u Mercatonne-u...

http://www.delonghi.com/Int/AT/produkte.html
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 14:41   #38
Ja sam siromah pa si ne mogu priuštit par litara ulja za svaki obrok....:šmrc:
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 18:28   #39
hvala ti finky
rebecca brandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:25   #40
Smile FRITEZA 1 KAŠIKA ULJA

Zanima me dali netko ima onu fritezu u koju ide samo 1 kašika ulja..vidjela sam to u nekom prospektu i zanima me jeli to stvarno moguće i kako radi?????
darija67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.