Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2016., 21:33   #221
predlažem, nije loša uredna arhiva fotografija s vremenom kad se dijete usralo, možda bi pomoglo u dijagnozi, može se otvoriti i profil na društvenoj mreži da doktor ima uvid uživo
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 13:35   #222
tema o davanju lijekova djeci.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 13:20   #223
Quote:
User90 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima, ako nocas bude opet trazio mljeko probat cu svakako to sa brasnom..danas je krenulo na bolje, prosli smo cijeli dan sa dva proljeva.. najeo je se kiflica domacih i caja od sipka.. stavila sam u istu bocu ko ji mljeko pa je se utjesio bar malo i uspio zaspat bez mljeka pa cemo vidjet kako ce noc proc


Diarino vrečice kupi u ljekarani,to ti je zakon za zaustaviti proljev. Moja je evo već 4 put od toga stala sa proljevom oooodmah.
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 20:52   #224
Za proljev preporucam Enteros gel, evo sad ga prvi put isprobala i na malome i na sebi - prezadovoljna sam!
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 17:34   #225
Isuse ja ne znam kaj je meni, ali ja taj Enteros gel nisam mogla progutati! Grozno nesto, ko otopljena plastika. Za svaku zlicu sam imala pripreme od pol sata i nis mi nije pomoglo.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:33   #226
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Isuse ja ne znam kaj je meni, ali ja taj Enteros gel nisam mogla progutati! Grozno nesto, ko otopljena plastika. Za svaku zlicu sam imala pripreme od pol sata i nis mi nije pomoglo.
oduran je, ne okusom nego teksturom

ja ga smućkam sa malo gustog soka, u čašicu za rakiju i tak suknemo i on i ja, pa je podnošljivo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:17   #227
Ajme koja cijena

Mi za takve stvari gutamo Linexe. Al ne bi bilo lose ovo imati u pricuvi. Jedino zbilja jako puno kosta (10 vrecica 160 kn, tako nekako)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 13:29   #228
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ajme koja cijena

Mi za takve stvari gutamo Linexe. Al ne bi bilo lose ovo imati u pricuvi. Jedino zbilja jako puno kosta (10 vrecica 160 kn, tako nekako)
Što je još i ok jer vrećice ne moraš sve odjednom otvoriti, ali toga uglavnom nema za kupiti

Mi smo kupili u tubi, ogromnoj, oko 200 kn a rok trajanja 30 dana
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 15:00   #229
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mi smo kupili u tubi, ogromnoj, oko 200 kn a rok trajanja 30 dana


To je zbilja onda kad cijelu obitelj kolektivno ulovi rota, pa se u jednom djiru potrosi cijela tuba
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:58   #230
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Što je još i ok jer vrećice ne moraš sve odjednom otvoriti, ali toga uglavnom nema za kupiti

Mi smo kupili u tubi, ogromnoj, oko 200 kn a rok trajanja 30 dana
I mi smo to prosle godine kupili, ja sam pocela s tim cim je klince uhvatilo, mm-u isto bilo grozno, meni nista. E sad da li je to pomoglo.. Uglavnom, nama ped.to preporucila.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:00   #231
Pišem ovo kao već pomalo očajna, i jako zabrinuta, mama.

Imam djevojčicu koja će u siječnju napuniti 3 godine.
Inače je vesela, zdrava, dobre konstitucije, snažna apetita i živahna.

Međutim, u zadnjih 21 dana prolazimo jednu specifičnu situaciju.

Krenulo je, dakle, 01.11. u večernjim satima. Proljev.
Trajao je dva, tri dana (4-5 vrlo mekanih stolica dnevno), onda je stalo.
Točnije rečeno, jedan dan nije kakala uopće.
Onda je opet krenulo, doduše, od onda idu samo 2 stolice dnevno.

I od onda se zapravo ponavlja sljedeći uzorak: prođe dan, dva da ili ne kaka uopće ili se pokaka... paaaaa... skoro pa normalno i tako nam da lažnu nadu da će napokon sve biti OK, da se njeno malo tijelo oporavlja.
I taman kad se čovjek ponada evo opet vražjeg proljeva.
I tako već u nekoliko navrata u ta zadnja tri tjedna.

Čitavo vrijeme pazimo čim je hranimo.
Od voća jede samo jabuke (obožava ih!) i banane.
Od mesa jede uglavnom piletinu, i to skroz nemasno bijelo meso.
Jede kuhanu rižicu, kuhani krumpir, kuhanu butternut tikvu, mesnu juhicu... uglavnom, sve kuhano.
Doslovno ništa u ulju, ništa masno, ništa prženo.

Uopće ne jede kruh, samo slane štapiće ('davi' se u njima) i slane krekere.
Ne jede doslovno ništa slatko osim tamne čokolade (srećom da je voli čak i više od mliječne).

Probala sam joj davati jogurt (kojeg inače obožava) ali je jako loše na njega reagirala (pogoršao je proljev) pa sam ga maknula i sad siroče ni to ne smije.

Pije probiotik.
Od danas je, na telefonsku preporuku liječnika (nakon što nam je pročitao nalaze), i na Enterosgelu.

Dali smo na analizu uzorak stolice. Danas su nam stigli nalazi.
Nema virusa (ni rote ni bilo kojeg drugog), nema ni bakterija.
A evo, ona je danas imala jednu normalnu stolicu i onda, cca sat vremena kasnije, pitala je kakati ali nije stigla do WC-a. Skinem je, sve raskašeno, usrana (da prostite na izrazu) doslovno do pazuha.

I uglavnom, stalno se tako vrtimo u krug. Malo joj krene na bolje i onda opet nazad ta mekana stolica koju ne može zadržati.
Nikad nisu više od 2 takve dnevno ali i to je dovoljno da zaključim da nije dobro.

Inače, tijekom cijelog ovog razdoblja nije niti jednom imala povišenu temperaturu ili bilo koju drugu smetnju. Samo bi je povremeno malo zabolio trbuščić u prva 2-3 dana, nakon toga više ni to.
Da je vidite, izgleda potpuno zdravo, veselo dijete. 'Samo' ima taj problem s kakanjem.

Sutra popodne opet ide pedijatru no voljela bih čuti mame i tate koji imaju više iskustva s ovim, postoji li još neki način na koji joj mogu pomoći. Naime, ona je već očajna od te vražje 'dijetne' prehrane, pita kad će opet vidjeti drugu dječicu u vrtiću, nesretna je jer je nigdje ne možemo voditi van (osim u parkić ispred kuće) zbog straha da će negdje obaviti 'ono' u gaće... Uglavnom, koma.

Samo nemojte reći 'čaj od šipka' jer ga mrzi iz dna duše.

Unaprijed svima zahvaljujem na preporukama i pomoći.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:50   #232
pinksky, nisam uspjela skužiti jel pije mlijeko?

Mojoj curki je bilo slično, odjednom se pojavila reakcija na mlijeko (čekamo nalaze alergologa), čim smo skroz maknuli kravlje mlijeko proljev je nestao, stolica je odlična. Njoj je isto jogurt pogoršao proljev pa smo i njega maknuli (mliječno).

Želim vam svu sreću da što prije otkrijete uzrok.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:37   #233
Inače pije mlijeko i voli ga, ali čim je počeo proljev u potpunosti smo ga ukinuli.

Kao što rekoh gore, čak smo ukinuli i jogurt (i sve mlječne proizvode) od kako su krenuli simptomi. Tj. jednom je probala jogurt ali nije dobro na njega reagirala pa smo ga maknuli.

Uopće u kući nemamo mlijeko da je ne vabi.

Hvala na dobrim željama, nadam se da će biti bolje...
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:46   #234
I meni zvoni na neku alergiju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:58   #235
Odite po uputnicu i na testiranje. Moguće da se razvila alergija na nešto pa sad smetaju i samo tragovi te namirnice.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:02   #236
Svakako ću sutra, kad ima dogovoren pregled, reći pedijatru da mi da uputnicu da je testiramo na alergije.

Mada ne znam na što bi mogla biti alergična. Na banane? Na jabuke? Na slane štapiće? Na piletinu? Na nemasnu teletinu? Na krumpir? Na butternut tikvu? Na rižu? To mi baš ne zvuči kao hrana na koju je netko alergičan...

OSIM ako joj fakat ne smeta i ono mlijeko u tragovima u tamnoj čokoladi... mada do sad nikad nije. U biti, nikad joj ništa nije smetalo.

Uglavnom... razmišljam naglas. Nisam više pametna.

I... zaboravih pitati. Gdje se ide na testiranje za alergije (Zagreb) i koliko se cca čekaju rezultati?
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:59   #237
Osoba može biti na svašta alergična.

Ako slučajno smetaju tragovi mlijeka smetat će doslovno tragovi. To vrijedi za bilo koju namirnicu.

Ja sam baš prije koji tjedan dobila uputnicu za alergologa. Šalješ uputnice u bolnice i vidiš gdje ćeš prije dobiti termin. Ja sam slala Srebrnjak, Rebro, Vinogradska, Klaićeva. Redom sam dobila termine za dva tjedna, prosinac, siječanj, veljača tako da smo otišli na Srebrnjak. Tamo su joj radili prick test, negativan, vadili krv i to čekamo nalaze za tri tjedna kad idemo na kontrolu.

Nabavi sutra uputnicu pa sretno dalje. Ja sam barem znala na što sumnjam pa je bilo puno lakše.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:18   #238
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Svakako ću sutra, kad ima dogovoren pregled, reći pedijatru da mi da uputnicu da je testiramo na alergije.

Mada ne znam na što bi mogla biti alergična. Na banane? Na jabuke? Na slane štapiće? Na piletinu? Na nemasnu teletinu? Na krumpir? Na butternut tikvu? Na rižu? To mi baš ne zvuči kao hrana na koju je netko alergičan...

OSIM ako joj fakat ne smeta i ono mlijeko u tragovima u tamnoj čokoladi... mada do sad nikad nije. U biti, nikad joj ništa nije smetalo.

Uglavnom... razmišljam naglas. Nisam više pametna.

I... zaboravih pitati. Gdje se ide na testiranje za alergije (Zagreb) i koliko se cca čekaju rezultati?
Za pocetak neka ti pedica da uputnicu za klaicevu za lab za izvadit ukuono IgE, a ako on pokaze danje neka alergija onda cete dalje u obradu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:41   #239
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Za pocetak neka ti pedica da uputnicu za klaicevu za lab za izvadit ukuono IgE, a ako on pokaze danje neka alergija onda cete dalje u obradu
Misliš na ovo? http://breyer.hr/pretrage/sve-pretra...pecifican-rast

Naime, iz nekih osobnih razloga moram u Breyer pa bih usput nju uzela da je piknu. Je li to to?

Edit: i, ako sam dobro shvatila iz teksta na linku, zar taj IgE ne funkcionira tako da im ja kažem na što točno sumnjam da je alergična'? A ja blage veze nemam što bi to moglo biti...
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:10   #240
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Misliš na ovo? http://breyer.hr/pretrage/sve-pretra...pecifican-rast

Naime, iz nekih osobnih razloga moram u Breyer pa bih usput nju uzela da je piknu. Je li to to?

Edit: i, ako sam dobro shvatila iz teksta na linku, zar taj IgE ne funkcionira tako da im ja kažem na što točno sumnjam da je alergična'? A ja blage veze nemam što bi to moglo biti...
ukupni igE je opceniti pokazatelj posjece alergije i nije bitno na sta je dijete alergicno, a tek ako je on povise tada se rade specificne igE testovi na grupe namirnica ili alergene kao i na pojedine namirice/alergene.

Prije nego odvedes dijete na pikanje u Breyer nazovi laboratorij gdje mislis raditi obradu da vidis dal zele primati epruvete jer neki ne zele. Za Rebro znam da primaju pune epruveze izvađene krvi od drugdje ali to ne rade svi.

BTW: lab u Grizanskoj ne prima epruvete krvi izvađene van doma zdravllja a isto tako ne zeli vam niti vditi krv za druge laboratorije.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.