Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 14:00   #1
daytrading - dionice

jel tko trguje na američkim burzama preko neta?
uplatio bi u brokersku kuću ameritrade da malo "okušam sreću", ali mi treba "zvijezda vodilja" ...ako ima tko bilo bi mi drago da podjeli iskustva...
hvala
__________________
Miki80
miki1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:19   #2
Quote:
miki1980 kaže: Pogledaj post
jel tko trguje na američkim burzama preko neta?
uplatio bi u brokersku kuću ameritrade da malo "okušam sreću", ali mi treba "zvijezda vodilja" ...ako ima tko bilo bi mi drago da podjeli iskustva...
hvala
POČNI OD PRVE STRANICE
helsinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:05   #3
DayTrading

Nesto kao spust u skijanju, tako i daytrading u burzovnom poslovanju cesto oznaceno kao 'samo za one sa dozom ludosti'...

Koliko vidim, ovdje ima par ljudi koji se bave time pa bi bilo zanimljivo, ako imate volje, da podijelite svoja iskustva, neke osnovne zakonitosti, na sta obracate paznju, prosto, kako to izgleda u praksi?
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:20   #4
moras bit pred kompom od 9:30 do 16:30 svaki radni dan bez iznimke. kupujes nelikvidne dionice koje su trenutno in, po mogucnosti u fazi dok jos nije mnogo ljudi culo za njih. moras citat forume od jutra do mraka, svaki dan. lako ces prepoznat dionice koje trebas kupit po tome sto se masovno spominju na sve strane, a uglavnom nitko nezna gdje je ta firma, i sta radi. najvaznije u cjeloj toj igri je pogodit pravi trenutak kad izac, zato ne bit previse pohlepan. to je vise manje sve.

e da, i jos jedna stvar, ti u biti daytradingom zaradujes na masi ljudi koja vidi da neka dionica raste i onda kupuje ko mutava. nakon naglog rasta sljedi i nagli pad, zato uvjek razmisljaj kao masa, i uglavnom ce ti bit prilicno jasno sta trebas napraviti.
vecina ljudi koja se pokusa bavit ovime gubi novac. neke procjene kazu da cak 95% malih investitora na burzi gubi, vjerojatno se misli na daytradere.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:15   #5
dakle, ako ispravno shvacam, poanta bi bila uc u nelikvidnu dionicu trenutak prije nego svi polude za njom (da ti lova ne bi stajala bezveze) i znat kad je dovoljno za izac na vrijeme, right?

s kakvim ciframa ima smisla ulazit u daytrade? recimo ispod koje cifre nije smisleno/isplativo? i kakve su tu zarade, u postocima, jasno? (o gubicima necemo ovaj puta )
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 20:04   #6
pa ja bih rekao da s manje od 100 000 nije previse isplativo.. no na daytradingu se lako i gubi ...
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:05   #7
daytrading je najisplativiji način trgovanja na burzi (ali nije za početnike). To je ujedno i najmanje riskantan način, a ima i najpovoljniji omjer rizik/profit. Nema nikakve veze u kakvom je stanju tržište niti što se dešava, trguje se na 'autopilot' principu

Moguće je zaraditi mjesečno 5-30%, ne treba gledati u ekran cijeli dan ako nam nije po volji. Dovoljno je par sati (ujutro) ali treba biti discipliniran i vrlo strpljiv. Premda nije naročito teško ima toga dosta više nego što mi se da ovdje pisati.

Za početak najvažnije je da pojedinac odluči je li spreman fizički i psihički par sati dnevno biti koncentriran na ekran. Kod nas ljudi vole opuštenost, kave, nalaženje sa prijateljima bez obzira na posao koji se radi. Ovdje toga nema, kada si na tržištu ne postoji ništa drugo. To definitivno nije hobi
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:03   #8
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
daytrading je najisplativiji način trgovanja na burzi (ali nije za početnike). To je ujedno i najmanje riskantan način, a ima i najpovoljniji omjer rizik/profit. Nema nikakve veze u kakvom je stanju tržište niti što se dešava, trguje se na 'autopilot' principu
i
vrijedi ako si broker
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:38   #9
i da, ne treba više od 3,000 EUR kapitala
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 21:49   #10
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
daytrading je najisplativiji način trgovanja na burzi (ali nije za početnike). To je ujedno i najmanje riskantan način, a ima i najpovoljniji omjer rizik/profit. Nema nikakve veze u kakvom je stanju tržište niti što se dešava, trguje se na 'autopilot' principu

Moguće je zaraditi mjesečno 5-30%, ne treba gledati u ekran cijeli dan ako nam nije po volji. Dovoljno je par sati (ujutro) ali treba biti discipliniran i vrlo strpljiv. Premda nije naročito teško ima toga dosta više nego što mi se da ovdje pisati.

Za početak najvažnije je da pojedinac odluči je li spreman fizički i psihički par sati dnevno biti koncentriran na ekran. Kod nas ljudi vole opuštenost, kave, nalaženje sa prijateljima bez obzira na posao koji se radi. Ovdje toga nema, kada si na tržištu ne postoji ništa drugo. To definitivno nije hobi
Al bi ti opalio jednu iza uha, al poštenu.

Dijete nema pojma šta priča.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:53   #11
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
daytrading je najisplativiji način trgovanja na burzi (ali nije za početnike). To je ujedno i najmanje riskantan način, a ima i najpovoljniji omjer rizik/profit. Nema nikakve veze u kakvom je stanju tržište niti što se dešava, trguje se na 'autopilot' principu

Moguće je zaraditi mjesečno 5-30%, ne treba gledati u ekran cijeli dan ako nam nije po volji. Dovoljno je par sati (ujutro) ali treba biti discipliniran i vrlo strpljiv. Premda nije naročito teško ima toga dosta više nego što mi se da ovdje pisati.

Za početak najvažnije je da pojedinac odluči je li spreman fizički i psihički par sati dnevno biti koncentriran na ekran. Kod nas ljudi vole opuštenost, kave, nalaženje sa prijateljima bez obzira na posao koji se radi. Ovdje toga nema, kada si na tržištu ne postoji ništa drugo. To definitivno nije hobi
Ovo je besmrtno.
Ja ću popizdit
bickomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:45   #12
cemu takve reakcije? pa ne slazete se s njim, iznesite to, i navedite razloge.
ja se takoder ne slazem s navedenim

ne slazem se s ovim
To je ujedno i najmanje riskantan način, a ima i najpovoljniji omjer rizik/profit.
ovo je cista laz, daytrading je najriskantniji oblik investiranja. jedino riskantnije je kupit zdenku.

Moguće je zaraditi mjesečno 5-30%
moguce je zaradit i 300% mjesecno, ali najcesce toliko izgubis

tako da je zakljucak da, lik najvjerojatnije nema pojma o cemu prica.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:15   #13
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
moras bit pred kompom od 9:30 do 16:30 svaki radni dan bez iznimke. kupujes nelikvidne dionice koje su trenutno in, po mogucnosti u fazi dok jos nije mnogo ljudi culo za njih. moras citat forume od jutra do mraka, svaki dan. lako ces prepoznat dionice koje trebas kupit po tome sto se masovno spominju na sve strane, a uglavnom nitko nezna gdje je ta firma, i sta radi. najvaznije u cjeloj toj igri je pogodit pravi trenutak kad izac, zato ne bit previse pohlepan. to je vise manje sve.

e da, i jos jedna stvar, ti u biti daytradingom zaradujes na masi ljudi koja vidi da neka dionica raste i onda kupuje ko mutava. nakon naglog rasta sljedi i nagli pad, zato uvjek razmisljaj kao masa, i uglavnom ce ti bit prilicno jasno sta trebas napraviti.
vecina ljudi koja se pokusa bavit ovime gubi novac. neke procjene kazu da cak 95% malih investitora na burzi gubi, vjerojatno se misli na daytradere.

Daytrading je spojiv jedino sa tehnickom analizom,shortanjem,patternima karakteristicnim za pojedinu vrstu daytradinga i trzistima na kojima je ona moguca.Osim toga trebaju ti discount brokeri kao sto je npr. Interactive brokers koji naplacuju dolar za svakih 100 dionica ,drugacije ne ide.Dakle zaboravi balkanska trzista i svako drugo u kojem nema ovih mogucnosti.Znaci kada govorimo o pravom daytradingu mislimo pretezno na ono na Nasdaq-u i NYSE-u.
Daytrading u osnovi znaci da ni pod kojim uvijetima ne ostajes u poziciji dulje od jednog dana odnosno noci.To je prvo i osnovno pravilo svakog daytradera.Koliko se tesko drzati toga znaju svi koji su se barem jednom pokusali igrati daytradera.Da bi bio uspjesan daytrader moras imati vrhunsko znanje tehnickog trejdanja,celicnu disciplinu,iskustvo i zivce kao konj.I naravno veliku dozu srece.Uglavnom savrseni daytrader bi bio Mr.Spock iz zvjezdanih staza,znaci racionalan tip koji ima znanje ,a moze kontrolirati emocije.Medjutim posto smo svi mi ljudi koji smo vodjeni emocijama straha i pohlepe vredi da ako ti fali bilo koji od onih sastojaka koje sam nabrojao budi siguran da ces izgubiti svu lovu i to veoma ekspresno.Znaci ako nemas iskustva bolje uzmi novac,pobacaj u wc i pusti vodu.Brze je i bezbolnije.Jos vecu glupost koju mozes napraviti je da daytradeas na margin.U tom slucaju bi ti se mogla dogodit sljedeca situacija where's my money
Da ne napisete da valjam gluposti samo da znate da sam prve dvije godine bio u minusu da bi tek na kraju 3. dosao na razinu sa koje sam poceo.U medjuvremunu mi je bankrotirao racun...Dvaput...A mnogi se ne uspiju vratiti nikada.Zato se drzite ovih trzista dok ide ,a daytrading ,swing trading i ostalo ostavite nekome drugom jer se tamo greske placaju skupo...
Pozdrav i happy trading...
Greate White is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:29   #14
nase trziste je mnogo jednostavnije od vaseg pogledaj samo dionice, svaki dan imas barem 5 dionica koje odrade rast veci od 10%, i isto toliki pad. u nekoj optimalnoj situaciji bi mogao kupit tu dionicu ujutro i prodat popodne za 10% profita svaki dan! kod nas mozes ubost sta hoces, najvjerojatnije ce rast, i male su sanse da ces zavrsiti u minusu ako dovoljno cekas. nase trziste ce evoluirat s brojem ljudi koji trguju na njemu, na nama ostaje samo da ga pratimo i evoluiramo zajedno s njim. zarade nece prifalit

btw tehnicke analize (a i bilo koje druge) jako malo znace na trzistu gdje svaki fond ima jednu dionicu kojoj upravlja cjenom kao marionetom. fondove nemozes procitat. sretan si ako shvatis sta rade tek kad su to obavili do kraja, a kamoli predvidjet. ali masu mozes, pogotovo ako si nekad bio dio nje
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 12:51   #15
Wink Kupi / prodaj isti dan

hello Ekipa. Evo, tio bi da jedno druztvo sta radi na burzi svaki dan, malo tu pricaju dok kupuju, i prodaju svaki dan.

Danas naprimjer VIRO si moga kupiti u 10:15 i prodat u 11:30 i zaraditi 7%.


Ja cu poceti ovako dosta kupovati i prodavati. Ako idem u minus, pisat cu i to, ali ako bi ekipa sta to radi dnevno dali savjet, puno bi pomoglo.

Pozdrav.

__________________
depeche is from Canada and living in Split now and I apologize for my BAD Croatian Language skills!

Zadnje uređivanje depeche : 10.10.2007. at 16:54.
depeche is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.10.2007., 12:56   #16
sretno!
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 13:08   #17
Da, zanimalo bi i mene od strane znalaca što misle o daytradingu?
Dosadašnja mišljenja koja bi tu i tamo pročitao po netu nisu bila baš pozitivna.
cromaidenfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 13:21   #18
svi kazu negitivno za DAYTRADING, ali vidim i sam sada na PBZINVESTOR, ovi dionice sta sam od jutros poceo gledati svi od jutros su na 4-5%....

ATPL-R-A 5%
DLKV-R-A 5%
VIRO-R-A 8%
IGH-R-A 3%

od jutros ovi su svi skocili.. sada iman nalog za VIRO i Duro Dakovic... mislim da je moguce daytrading kao kum moj u kanadi i svi ostali sta to radu...

pozdrav,
__________________
depeche is from Canada and living in Split now and I apologize for my BAD Croatian Language skills!
depeche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 13:27   #19
depeche,

bez uvrede, drž se ti prodaje gaća - da ne bih ostao bez istih
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 13:30   #20
Cool

Quote:
Akrap kaže: Pogledaj post
depeche,

bez uvrede, drž se ti prodaje gaća - da ne bih ostao bez istih
gace sami prodaju se .. ima Amerikanci sta puno toga kupuju ovi zadnji par miseci.... samo trebas ideju i prodaj po svitu.

ali ko ne riskira, ne profetira... Znam da svi cekamo Atlatic Group, ali imamo jos 10 dana trgovati ...

Akrap, jeli ti radis sa dionicama ili samo kritiziras ljudi tu?
__________________
depeche is from Canada and living in Split now and I apologize for my BAD Croatian Language skills!

Zadnje uređivanje depeche : 10.10.2007. at 14:14.
depeche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.