Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2008., 22:25   #21
Aparat za mjerenje šećera u krvi Accu-check active-199kn, trakice 50 komada-149kn, lancete 200 komada-149kn sve novo

http://img134.imageshack.us/img134/5624/dsc04065td7.jpg
http://img134.imageshack.us/img134/9748/dsc04066zv9.jpg

--------------------------------------------------------------------------------
bonifacio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 18:35   #22
Djeca sa dijabetesom

Vidim da vec postoji topic o dijabetesu ali ne i onaj o juvenilnom dijabetesu..

Potaknuta sada vec ne tako svjezim vijestima o izlasku lijeka Prochymala,koji je sigurno vratio nadu u izljecenje,kako oboljelima od dijabetesa tako i nama, roditeljima oboljele djece,otvaram ovaj topic.
Roditelji,javite se da podijelimo nadu i iskustva u borbi protiv ove opake bolesti koja je zadesila nase malisane.

Pozdrav!
__________________
Proxima Estación.....Esperanza
canabinola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 14:25   #23
mene zanima jedna stvar da li bi se mogao izljeciti diabetes tipa 1 kada bi se transplantirala gusteraca ako se to uopce moze
A.m. 1304 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 01:44   #24
Mama sam deckica od godine i pola kojem je dijagnosticiran dijabetes tip1. Ako ima koji roditelj s na zalost istom situacijom molila bi da se javi.
Bolest mi je osim osnovnih stvari nepoznanica pa bi mi svaka info dobro dosla.
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 02:01   #25
Quote:
"maslinica" kaže: Pogledaj post
Mama sam deckica od godine i pola kojem je dijagnosticiran dijabetes tip1. Ako ima koji roditelj s na zalost istom situacijom molila bi da se javi.
Bolest mi je osim osnovnih stvari nepoznanica pa bi mi svaka info dobro dosla.
NE ZNAM DA LI ĆE POMOĆI.U obitelji imam dva odrasla dijabetičara,ovaj jedan je isto TIP1 kao tvoj maleni,na početku mu je bilo jako teško,omršavio je,osjećao konstantno glad,ali sa vremenom smo uveli hranu sa manje šećera,manje masti,takođe puno vježba,vozi bicikl i puno se kreće,sada jede kao i prije dijabetesa,inzulin daje tri puta na dan,a šećer mjeri najmanje tri puta,al uglavnom je to puno više,takođe je jako bitno puno tekućine piti i zbog šećera i bubrega (sad će ti to znati stručnije liječnici ovdje objasniti zašto),kolačiće i sl mu možeš zasladiti sa voćnim šećerom ili steviom,umjesto bijelog brašna možeš najbolje kao mi koristiti integralno,raženo,kupovati dijabet kruh-nisam sigurna al mislim da se tako zove,nije nimalo fuj,dapače fin je i ja ga jedem.Znam da ti je sada preteško,čitam tvoju temu na RID-uželim mu brzi oporavak,sa vremenom sve će biti lakše i postat će vam rutina,liječnici će ti pokazati kako treba dati inzulin,kako mjeriti šećer,sve će preko HZZO-a dobiti,trakice,iglice,aparate,sad ne znam da li će i maleni imati dva različita inzulina mi jedan zovemo "brzodjelujući" drugi "spori",liječnici će ti u bolnici,a ima i tu stručnih osoba pa će ti bolje znati reći,nadam se da sam ti bar malo pomogla.P.S.Postoji mnogo slatkiša u prodaji koji su namjenjeni dijabetičarima i jako su fini,pa ne brini i to se može nadomjestiti.Nisam sigurna al znam da neka djeca sa tipom 1 dobiju nekakav aparatić koji im sam daje inzulin,raspitaj se malo tu ili kod liječnika,googlaj,znam da se to kod nas spominjalo u kući...
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 02:40   #26
mogu li djeca od puno slatkiša dobiti bilo koji oblik dijabetesa ili samo debljinu?
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 12:07   #27
Quote:
Lily kaže: Pogledaj post
Toksicne tvari se nalaze svugdje, npr. u hrani (herbicidi, konzervansi) ili zraku (ispusni plinovi). Okriviti cjepiva za unos toksicnih tvari u dijete je najblaze receno smijesno! Posebice ako se hrani majcinim mlijekom. Aluminij i formaldehid se cjepivima ne dodaju bez veze vec da bi im povecali ucinkovitost. .
možeš li mi reći kako aluminij i formaldehid pojačavaju učinak cjepivu? Zar oslabljeni virusi nisu dovoljni?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 16:24   #28
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
mogu li djeca od puno slatkiša dobiti bilo koji oblik dijabetesa ili samo debljinu?
Pretilost,a s tim i DM tip II,prije inzulinsku rezistenciju,ali nije ni DM isključen.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 20:33   #29
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
NE ZNAM DA LI ĆE POMOĆI.U obitelji imam dva odrasla dijabetičara,ovaj jedan je isto TIP1 kao tvoj maleni,na početku mu je bilo jako teško,omršavio je,osjećao konstantno glad,ali sa vremenom smo uveli hranu sa manje šećera,manje masti,takođe puno vježba,vozi bicikl i puno se kreće,sada jede kao i prije dijabetesa,inzulin daje tri puta na dan,a šećer mjeri najmanje tri puta,al uglavnom je to puno više,takođe je jako bitno puno tekućine piti i zbog šećera i bubrega (sad će ti to znati stručnije liječnici ovdje objasniti zašto),kolačiće i sl mu možeš zasladiti sa voćnim šećerom ili steviom,umjesto bijelog brašna možeš najbolje kao mi koristiti integralno,raženo,kupovati dijabet kruh-nisam sigurna al mislim da se tako zove,nije nimalo fuj,dapače fin je i ja ga jedem.Znam da ti je sada preteško,čitam tvoju temu na RID-uželim mu brzi oporavak,sa vremenom sve će biti lakše i postat će vam rutina,liječnici će ti pokazati kako treba dati inzulin,kako mjeriti šećer,sve će preko HZZO-a dobiti,trakice,iglice,aparate,sad ne znam da li će i maleni imati dva različita inzulina mi jedan zovemo "brzodjelujući" drugi "spori",liječnici će ti u bolnici,a ima i tu stručnih osoba pa će ti bolje znati reći,nadam se da sam ti bar malo pomogla.P.S.Postoji mnogo slatkiša u prodaji koji su namjenjeni dijabetičarima i jako su fini,pa ne brini i to se može nadomjestiti.Nisam sigurna al znam da neka djeca sa tipom 1 dobiju nekakav aparatić koji im sam daje inzulin,raspitaj se malo tu ili kod liječnika,googlaj,znam da se to kod nas spominjalo u kući...
Raspitala sam se zove se inzulinska pumpa taj aparatić koji sam daje djeci inzulin,ne znam sada to stručno objasniti.Raspitaj se,googlaj malo kad budeš mogla,držim vam palčeve.
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 16:30   #30
pozdrav,

koliko se smatra "puno" pije tekučine za curicu od 2 godine?
Naime, moja mala pije sigurno preko 1lit tekučine dnevno jer već ujutro popije 2,6 dcl mlijeka a gdje je ostatak dana...
ponukana temom o malom Lovri ( miš mali-želim mu brz oporavak ) promatram svoju malu i primječujem da pije.
a ovo za glad- da puno papa, ima 86 cm i preko 13kg. sva je zbita.
ali po meni nije umorna-ona je na duracell baterijama :-)
i koja pretraga se prva napravi da se provjeri šečer?

hvala
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 20:26   #31
Quote:
Kikica123 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

koliko se smatra "puno" pije tekučine za curicu od 2 godine?
Naime, moja mala pije sigurno preko 1lit tekučine dnevno jer već ujutro popije 2,6 dcl mlijeka a gdje je ostatak dana...
ponukana temom o malom Lovri ( miš mali-želim mu brz oporavak ) promatram svoju malu i primječujem da pije.
a ovo za glad- da puno papa, ima 86 cm i preko 13kg. sva je zbita.
ali po meni nije umorna-ona je na duracell baterijama :-)
i koja pretraga se prva napravi da se provjeri šečer?

hvala
Glukoza natašte.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 21:44   #32
Quote:
Kikica123 kaže: Pogledaj post
i koja pretraga se prva napravi da se provjeri šečer?

hvala
Evo kao što je Hrvoje napisao, prvo se vadi šećer u krvi ali se mora biti na tašte. Ovisno o rezultatima se rade ostale pretrage.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:45   #33
Quote:
"maslinica" kaže: Pogledaj post
Mama sam deckica od godine i pola kojem je dijagnosticiran dijabetes tip1. Ako ima koji roditelj s na zalost istom situacijom molila bi da se javi.
Bolest mi je osim osnovnih stvari nepoznanica pa bi mi svaka info dobro dosla.
pozdrav. moj mali je prije godinu dana obolio od dijabetesa tip1.
gmaj001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:45   #34
Ima netko čije je dijete u stanju pred dijabetes?Samo na dijeti zasad?Meni je kaos u glavi od količine informacija
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 11:07   #35
zara, jesu li rađena antitijela?

Ako su negativna, onda će se prehranom moći pomoći i možda čak i riješiti situacija.
Koliki su C-peptidi, HbA1c?
Znam za slučajeve odraslih ljudi koji su prvo dijagnosticirani kao tip 2 jer su imali prekomjernu težinu i mršavljenje im je donekle pomoglo, ali na kraju se ispostavilo da je njihov dijabetes ipak autoimunog porijekla pa su nakon nekoliko godina ipak završili na inzulinu.

Nadam se da kod tvog djeteta neće biti tako, ipak je lakše živjeti bez pikanja.

Informiraj se o ugljikohidratima i ostalom, ali nauči govoriti "carbonese" - to je sposobnost da kad vidiš neki obrok i otprilike znaš kako je spremljen, možeš pouzdano procijeniti koliko grama ugljikohidrata ima unutra, neka ti daju plan prehrane, zaguglaj glycemic load (gikemijski indeks nije dovoljan)... evo ti jedna dobra stranica, NIJE u pitanju nikakav forum: childrenwithdiabetes.com

Carbonese je koristan prvenstveno ljudima na inzulinu radi određivanja bolusnih doza inzulina, ali mislim da bi i vama sada koristio.
Sretno
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 23:37   #36
Je nakon lošeg guk-a napravljene su dodatne pretrage,ali gotov je samo ogtt koji počinje sa 5.7 dolazi do 14.9 i na kraju 9.9.
HbA1c je 6.8.Ostali nalazi,među njima i antitjela se ne zna kada će biti gotovi(vinogradska bolnica).
Dijeta mjesec dana pa kontrola i guk 2 opet,ako se nebi nešto počelo dešavati ranije.Imamo plan prehrane od 1700kalorija,objasnili su nam što i kako,ali kad smo ga počeli primjenjivati tek su krenula pitanja u mojoj glavi
A i nikako skombinirati obroke u isto vrijeme kad je škola popodne
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 10:27   #37
Što su oni rekli za taj HbA1c, je li itko komentirao? I kolike su referentne vrijednosti za njihov laboratorij?

Za dijetu, je li to redukcijska? Oni su vam dali standardnu shemu prehrane, vjerojatno i upute koje sadržavaju informacije o 6 grupa namirnica, pretpostavljam da je predloženo 5 obroka devno.

S obzirom da dijete ima dva različita ritma, trebali su vas uputiti kako to prilagoditi. Ni uz inzulinsku terapiju plan nije rigidan da se to ne može modificirati, a kod vas bi trebalo biti lakše. Tražite da vam to objasne.

Također, s obzirom na sve promjene i ograničenja u prehrani, ne bi bilo loše da dijete razgovara sa psihologom. Ili da se vi posavjetujete oko toga kako se postaviti. Ne mislim da išta krivo radite (ni ne znam ništa), ali za očekivati je da će djetetu koje voli jesti (ako sam dobro shvatila postoji višak kila?) sve skupa biti teško... plus vaš strah od dijagnoze. Može se desiti da mu je nova prehrana prerestriktivna i da npr. kriomice jede slatko, da vi dođete u situaciju ponašati se kao policajci (no offence policiji ), i slično.
Naravno, ne mora biti ništa od ovoga, ja samo spominjem uobičajene situacije do kojih može doći u ovoj fazi.

Antitijela se obično čekaju oko mjesec dana, doduše, to ovisi i o labosu.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 13:33   #38
Je bili smo kod dr.s nalazima,ne znam koje su referentne vrijednosti ne piše mi na nalazu,ali rekla je da je povišen i da će ga ponavljati za 3 mjeseca.
Dijeta je redukcijska.
Bili smo mi kod sestre al odmah nakon posjeta dr.i objašnjavala nam je taj plan prehrane,samo nam nažalost nije palo napamet da ide u 2 smjene...Pišem ja sva pitanja,pa ću nositi na idući pregled.Problem je kad je popodne jer ode već u 11.45 i dojde u 17.00.
je 5 obroka s tim da su 3 glavna obavvezna.Zasad se on super nosi s tim,ali tek smo na početku.Samo ja imam milijun scenarija u glavi
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 12:15   #39
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Je nakon lošeg guk-a napravljene su dodatne pretrage,ali gotov je samo ogtt koji počinje sa 5.7 dolazi do 14.9 i na kraju 9.9.
HbA1c je 6.8.Ostali nalazi,među njima i antitjela se ne zna kada će biti gotovi(vinogradska bolnica).
Dijeta mjesec dana pa kontrola i guk 2 opet,ako se nebi nešto počelo dešavati ranije.Imamo plan prehrane od 1700kalorija,objasnili su nam što i kako,ali kad smo ga počeli primjenjivati tek su krenula pitanja u mojoj glavi
A i nikako skombinirati obroke u isto vrijeme kad je škola popodne
Dob? Visina ,težina?
Dali je kod La Graste ili Stipančičke? Koliki je inzulin? Dali je to obrađivan hospitalno ili amb.?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:40   #40
10 godina,142.6 cm 49.3 kg.
ambulatno(na odjelu)-inzulin 5x nije gotov,kao ni inzulinska at.,c peptid,24 h urin(to sve čekamo ne znam koliko).
La Grasta.
Guk je vađen svakih pola sata u 2 h i ide 5.9 nakon 30 min.12.4,60 min.14.8.,90 min.11.9,120.min 9.9.
Zašto pitate kod koje dr.?doktorica je skroz susretljiva,ljubazna sve 5 zasad,samo smo mi zbunjeni,još kad te nalazi zateknujer na 1.pregledu kada smo k njoj poslani zbog šećera 6.5 natašte bila je uvjerena da je povezan uz virozu koju je prethodno imao,no 1.guk 2 puta je odmah bio loš.
Imam hrpicu pitanja,pišem,čekam kontrolu,čitam....i onda me tek panika hvata.
s tim da se zadnja 2 dana žali na glavobolju,umor,ne piški više nego inače,ne pije više nego inače,svrbe ga oči-suhe su mu-jeli od šećera ili alergije(imamo i to)nemam pojma
Gladan je,ali se držimo jelovnika i nadamo se da ćemo čim duže moći biti na prehrani,a ne na inzulini.
Jedino trenira takevando 3 puta tjedno po sat vremena,pa se bojim da mu nakon toga ne padne šećer.Hipoglikemiju ne znamo prepoznati ili je nema
Što vi predlažete da li kontrolirati šećer ovih mj.dana ili čekati kontrolu.Naime možemo posuditi aparatić od nekoga,samo ne znam koliko puta dnevno i kada????
Ispričavam se na dugom postu,al sam ga zakomplicirala

Provjeravamo glukozu u urinu trakicama i zasad je bila negativna.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 07.05.2012. at 19:34. Reason: spajanje postova
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.