Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2009., 18:42   #61
čaša ti je jako korisna, em ima oznake litraže na sebi i visoka je pa ne prska.

možeš oboje napravit i te kako, evo ja napravijo humus
jutros vidijo neki mulitipraktik na akciji reko joq!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 21:58   #62
Quote:
MalaPlavaLajava kaže: Pogledaj post
Sad sam opet počela filozofirat :-)
uzmi sa čašom, pjenjačom i pazi da je nastavak za sjeckanje metalni te da je sprava jaka
i više ti niš ne treba osim toga
možeš radit sve od kašica do kolača i pašteta

to kaj sam ja napisala da sam svoj proslijedila dalje je iz subjekivnih razloga, ne zato kaj je sprava loša, paće predobra je
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:55   #63
štapni mikser koristim jedino za frape i guste krem juhe, za kolače obični mikser
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 18:16   #64
Bosch ima super štapni mikser koji ima nastavke i za melice, posudicu za sjeckanje, može biti klasični štapni mikser, mislim da košta oko 500 kn, ja imam najprostiji ali mi je savršen, krem juhe njam, frape njam.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 02:05   #65
Večeras sam kuhala mermeladu od marelica i štapni je odradio svoj dio kao i uvijek kad kuham mermelade.
Učinim dva tri puta bzzzzzzzzzzz po rajngli i ako ne želim komadiće voća sve se lijepo smiksa u glatku smjesu
Ja to čudo koristim od kako mi se rodio klinac (12. g) gotovo svakodnevno
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 08:24   #66
Quote:
MalaPlavaLajava kaže: Pogledaj post
Sad sam opet počela filozofirat :-)

Evo, ovaj je fakat jeftin, nije loš. Jedino kaj nema čašu. A jel mi ta čaša treba?

Mene zanima - jel ja s ovim mogu napravit kašicu od špinata? I neki šejk? Eto, ako mogu, kupujem...Jest da če špricat na sve strane....uff
Kupi visoku plastičnu posudu i nema prskanja.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 09:58   #67
pa jel kupljen više taj mikser? ajme jab' već raketu na mjesec lansirao



ot.

posuda definitivno, moja sestričina ne može prežalit šta je uzela brez posude,ae
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 10:16   #68
Ja sam posudu kupila posebno. A birala sam samo po snazi motora. Jer sam prva dva jeftinjavka skurila već na pašteti od pilećih jetrica
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 18:07   #69
Koju si snagu uzela na kraju?
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 00:30   #70
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Ja sam posudu kupila posebno. A birala sam samo po snazi motora. Jer sam prva dva jeftinjavka skurila već na pašteti od pilećih jetrica
recept molim
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 08:30   #71
Quote:
MalaPlavaLajava kaže: Pogledaj post
Koju si snagu uzela na kraju?
Bosch, 600 W, bez ikakvih nastavaka i bez posude. Odličan!

Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
recept molim

Pileća jetrica 'mekano' pržiš na malo maslaca i maslinovog ulja, miješaj da ne zagore i ne stvrdnu. Kada porumene, staviš u neku prikladnu posudu skupa sa umakićem koji je nastao pri prženju, te dodaš začine po želji - može npr kadulja, brandy, sol i papar, ili klasično peršin, češnjak ili nešto prema osobnom izboru. Možeš svaki pu drugu varijantu.

I štapnomiksaš do željene glatkoće. Premjestiš u prikladnu posudu i ohladiš. Najjednostavniji recept što može biti
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 09:15   #72
ja stavim slatkog vrhnja
i pržim na masti (ulje se ne stvrdne na hladnom pa bljakavo izgleda) i luku
prefino

i dobro ih je prije prženja sitno narezat, da ne povuku gorčinu od predugog prženja
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 09:22   #73
Ne izgleda bljakavo, bar ne mješavina maslinovog i maslaca. Masti, nažalost, nemam a vrhnje ne koristim. Vjerujem da je i tvoja verzija odlična, ali kad sam probala s prženom kapulom, imalo mi je nekako gulašast okus. Ukusnije mi je bilo kad sam dodala svježu kapulu.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 09:45   #74
ma svakom svoje, samo sam napisala kak ja radim

a luk ispržim, na zlatno-smeđe i hrustljavo, ne dinstam ga
meni bi pak svježi luk bio preintezivan, a i ne smijem ga sirovog jest, buba buša od sirovog

netko je jednom napisao da jetrica poprži na hamburgeru, tko je probao pohvalio je recept
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 09:51   #75
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ma svakom svoje, samo sam napisala kak ja radim

a luk ispržim, na zlatno-smeđe i hrustljavo, ne dinstam ga
meni bi pak svježi luk bio preintezivan, a i ne smijem ga sirovog jest, buba buša od sirovog

netko je jednom napisao da jetrica poprži na hamburgeru, tko je probao pohvalio je recept
Za paštetu nikad ne stavljam luk.Jetrica dinstam na maslacu,dodajem slatko vrhnje,sol,papar,majčinu dušicu.Ako imam više jetrica napravim terinu.
Imam prijatelej koji to obožavaju.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 17:08   #76
Daklem :-) Ovo je tema o štapnom mikseru, a ne receptima :-)))) zezam se, sad sam gladna :-)))

UGLAVNOM, MISLIM DA SAM NAŠLA BEST BUY!!!!

Kupila sam štapnu spravicu + sjeckalica + posuda od 600 W Philips - za 320 kn u HG spotu.
Mislim da bolje od toga ne može, ako ona obična košta 150 - bez ičega skoro.

Dakle, svima onima koji se dvoume, da li ili ne - preporučujem štapni mikser, ALI OBAVEZNO SA SJECKALICOM, jer inače baš i nije nešto od velike funkcionalnosti. Ovako je stvarno koristan. Lako se čisti, brz je i ok.
Može čak rezati i orahe, a ima i solidnu snagu.

Mislim da sam našla po super cijeni, jer je jedan do, od 700 W koštao skoro 800 kuna. Ma da ne bi! :-)

Bila sam krenula po neki jeftinjak za 130 kuna, ali drago mi je da sam na kraju uzela ovaj sa sjeckalicom! I sjecka! Jedino kaj sam mislila da će mi narezati kupus, a onga usitni za kašicu. Al nema veze, meni je i tak fin, samo da ga ne moram rezati, he he
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 12:35   #77
Žena pravi bebi voćnu kašicu sa takvim mikerom i počelo je istjecati nešto crno iz njega! KOji je to k..?
Hvala
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 13:01   #78
Jel ima onaj iz dva dijela?
Ako je tako mozda joj je prilikom pranja nesto upalo unutra u cijev
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 13:45   #79
kupih taj gorespomenuti philipsov sa sjeckalicom, jerbo mi je boš omadrknuo i razbijo se.
elem sjeckalicu sam uništio jer sam radio falafel, pa sam mljeo podosta namočenog slanutka te je sjeckalica otišla bogu na istinu

za led i tvrđe sjemenke treba uzeti štapni sa metalnom lavom. trebalo bi isprobati one jeftikanere triumph ili tako nekako

trenutno mi je štapni na odmoru, zamjenila ga je boshova sjeckalica u koju stane 0.8l pa tu ubijam sezam i slanutak za svoje omiljene blisko istočne delicije.

slijedeće sokoćalo je mulinexov multipraktik, što manj to bolji jerbo imam micro kuinju.


udomljavam philipsov sokovnik, bučan je, zakurac je, treba ga prat
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 10:59   #80
Ima li netko štapni mikser marke Biva?
Ima mutilicu i zdjelicu veću od Philipsa a košta 279 kn..

ja ga koristim za krem juhe, pire, kašice (ok ovo će mi trebati kratko)...
bitno mi je da ima sjeckalicu za luk, mrkvu i sl da ne vadim veliki multipraktik za glavicu luka a i mutilica mi dobro dođe za kremšnite
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.