Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2009., 01:00   #1
excel ... da li može ovo raditi ?

zanima me da li bi mogao u excel'u raditi slijedeće ...

npr. u stupac A pišem samo ime nekog učenika ... u B, C, D i možda još neke se ubace još neki podaci o njemu ... iza toga dolaze ona glavna 3 stupca gdje bi bili neki rezultati ispita, npr. pod E 1.ispit, F 2.ispit, G 3.ispit ...

ono što me zanima nakon kada bih sve ovo uneo u tablicu da li bi onda mogao nekako da biram da mi pravi listu od onih najboljih do "najgorih" ... da mi prvo stavlja one koji imaju veći broj bodova pa prema onima sa manje (mislim da je stvar jasna) ...

ali ono što je malo "zahebano" je to da bi mi trebalo da može gledati i 1. i 2. i 3. ispit i onda praviti tu listu ... dakle, da ne pravi listu s obzirom na to kako je netko prošao tj. koliko je bodova ima na 1. ispit, nego na sva 3. ...

ako se ne razumije ... evo još jedan primjer ... u 1. ispitu imaju učenici sa 500, 450 i 450 bodova ... u 2.ispitu sa 490, 450, 440 ... i u 3. ispitu 500, 400, 400 ... e sada bi on trebao napraviti listu tako da 1. najbolji učenik bude ovaj koji ima 500 bodova u 1. ispitu, iza njega dolazi ovaj koji je dobio 500 bodova iz 3. ispita, pa onaj što je dobio 490 bodova iz 2. ispita, pa preostala dvojica koja su dobila 450 bodova iz 1. ispita ... itd ... mislim da sam sada fino objasnio ... samo da li to excel može
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 01:13   #2
Quote:
MatejScorp13 kaže: Pogledaj post
zanima me da li bi mogao u excel-u raditi slijedeće
excel može sve, tako da nemaš brige

prvo, dodaj još jednu kolonu, koja treba da sadrži sintetičku ocjenu sa sva tri ispita, npr formulom:
Kod:
=max(e1+0,2;f1+0,1;g1)
formulu iskopiraš u sve redove nove kolone
ono 0,2 i 0,1 treba da forsira da 500 bodova iz prvog ispita vrijedi više od 500 bodova iz trećeg, ali mora biti dovoljno malo da zbir korekcija ne poremeti kalkulaciju bodova
kad si to napravio, samo sortiraš tablicu po toj sintetičkoj dodanoj koloni [ima komanda u meniju za sortiranje], i to je to ...
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:43   #3
prijatelju probao sam ovo sa "max" ali dobijem neki rezultat ?!?!?! ... a neznam kakve veze ima sa time, jer rezultat je čudan

ali nema problema, hvala što si mi barem nešto rekao ... ali riješio sam sam ovo ... na C, D i E mi se nalaze rezultati ... a na F se nalazi formula koja uzima najveći rezultat i stavlja ga kao glavni kod sebe ... i onda napravim listu samo s obzirom na rezultate iz F

evo i formule ako kome bude kada trebalo

Quote:
=IF(AND(E2>D2;E2>C2);E2;IF(D2>C2;D2;C2))
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.