Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2009., 16:21   #21
Quote:
Kathy85 kaže: Pogledaj post
znači opet sam zaslužila gastronomski spank...

bemti, uvijek napravim neš krivo
ma ne brini, meni je bas dobra ta majoneza od tunjevine... nisam je davno jela! jedi sta te veseli a ne sta ovi neo gastro eliticari misle da je najbolje!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 21:25   #22
evo kako ja pravim:
mladi luk
paradajz
grah(crveni iz konzerve)
tuna
sir grabancijaš(dosta je slan)
kukuruz(konzerva)
malo tvrđe kuhane tjestenine
sve sastojke izmješati začiniti solju,paprom i balzamičkim octom
sprlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 20:25   #23
tuna, majoneza, kapari, sol, papar, malo maslaca.. gnjec-gnjec...tostirati kruh..i deri miško.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 20:30   #24
jedan mali trik, bolje reć upozorba
ako stavljate tjesteninu mudro je umješat istu sa preostalom tuna salatom netom prije serviranja, naime stavijo sam tjestninu i sve fino sočno ma milina i frk u frižider da malo dođe sebi. nakon nekoliko sati otvorim, a ono tjestenina popila svu vlagu!
mislim pojeo sam, ali ono
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 20:43   #25
Ja nekad prelijem tjesteninu s mlijekom da upije njega umjesto smjese.
Ova tvoja metoda je sigurno manje kaloričnija
Kathy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 20:54   #26
a od kad su mi našli kolesterol zercu pazim šta jedem, u komkretnom slučaju bolje je izbacit majonezu neg tjesteninu, organizmu treba ugljikohidrata

alternativa je pojist malu količinu : guzonja:
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 02:31   #27
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
jedan mali trik, bolje reć upozorba
ako stavljate tjesteninu mudro je umješat istu sa preostalom tuna salatom netom prije serviranja, naime stavijo sam tjestninu i sve fino sočno ma milina i frk u frižider da malo dođe sebi. nakon nekoliko sati otvorim, a ono tjestenina popila svu vlagu!
dobra upozorba!


Kod iskusnjara koje duže slažu salate s tjesteninama, to se podrazumijeva.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 18:08   #28
evo da načnem ponovo ovu temu.
kak vam se čini ova kombinacija: tuna, tjestenina, kukuruz, posni sir
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 18:53   #29
dodaj malo masl. ulja!



ic okej.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 19:13   #30
ja radim ovako:
paradajze na kratko uronim u kipuću vodu da im lakše očistim kožu, zatom odstarnim koštice i meso narežem na kockice, stavim u zdjelu, dodam maslinovog ulja i narezanog friškog bosiljka te na to bacim toplu tjesteninu (federe, mašnice...); ostavim da tako miruje nekih 10ak minuta pa dodam ljubičastog luka narezanog na trakice, kapara, sardina zdrepanih u pastu i ocijeđenu tunu; soli, papra, octa i začinskih trava puno puno... sve pažljivo promiješam, na sat vremena u frižider i
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 00:23   #31
maslinovo ulje nebi vjerovali bas i ne volim, mogu ga jest jedino ak se baci dok se peče meso il neš, al u salatama mi ne paše, neznam, ima taj neki specfičan okus koji mi ne paše.
isprobat cu nešto drugo i stavit mirodija
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 00:37   #32
Eo, ja ti vjerujem da ne voliš okus maslinovog. Šta se može...



Ubaci ono što voliš, ne pretjeruj sa sastojcima, da ti ne bi bilo previše i da ti se na kraju i ne svidi, jer najbolje je što jednostavnije raditi...


a surlice- ja voooooolim, jaaaako volim ljubičasti luk.
tuna i luk se sjajno sljubljuju...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 22:32   #33
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
maslinovo ulje nebi vjerovali bas i ne volim, mogu ga jest jedino ak se baci dok se peče meso il neš, al u salatama mi ne paše, neznam, ima taj neki specfičan okus koji mi ne paše.
isprobat cu nešto drugo i stavit mirodija
bit će ti presuho ako staviš samo to. stavi neki dressing, malo octa, ulja ili ako baš moraš, vrhnja ili majoneze, iako je to bzvz, ako umjesto ovog sira staviš mozzarelu ili fetu, onda možeš poškropiti s malo balsamica i nek bude suha salata,al onda nema pretjeranog miješanja. još fali nekakvog povrća, npr salata narezana na rezance ili kineski kupus ili tak nešt hrskavo
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:04   #34
Zanimljivo je da nitko nije pitao o kakvoj se tuni radi, već samo kaj staviti u salatu???

Zaboravi tunu iz konzerve, kakve god dodatke stavio, nije to baš neka salata.

Nabavi frišku tunu ili još jednostavnije neku plavu ribu koja isto odlično može poslužiti, a neusporedivo je bolja od tune u konzervi:
- palamida
- luc, može i trup, mada je luc ipak dosta bolji
- skuša

U ovo vrijeme godine skoro uvijek imaš bar palamide ili luca u ribarnicama.

Ribu skuhati u vodi u koju si dodao papar u zrnu, češnjaka malo (cijeli, ne rezati), peršina, celera ili što već imaš pri ruci. Dovoljno je kuhati 10-15 minuta, ovisno o veličini ribe. Ribu kuhati cijelu ili prerezanu na 2-3 komada da stane u lonac.

Pustiti da se ohladi, te skinuti kožu i očistiti od kostiju. Treba imati malo strpljenja, ali ništa nije strašno, jer imaš samo centralnu kost i rebra za počistit.

I dalje radiš salatu kao što su ljudi već predložili. Bit će neusporediva delicija prema tuni iz konzerve. A u slučaju luca i puno jeftinija (kg luca je oko 30-40 kn u Zagrebu, palamida je od 40-60 kn, odpada imaš 20% ako računaš glavu i kosti).
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:44   #35
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da nitko nije pitao o kakvoj se tuni radi, već samo kaj staviti u salatu???

Zaboravi tunu iz konzerve, kakve god dodatke stavio, nije to baš neka salata.

Nabavi frišku tunu ili još jednostavnije neku plavu ribu koja isto odlično može poslužiti, a neusporedivo je bolja od tune u konzervi:
- palamida
- luc, može i trup, mada je luc ipak dosta bolji
- skuša

U ovo vrijeme godine skoro uvijek imaš bar palamide ili luca u ribarnicama.

Ribu skuhati u vodi u koju si dodao papar u zrnu, češnjaka malo (cijeli, ne rezati), peršina, celera ili što već imaš pri ruci. Dovoljno je kuhati 10-15 minuta, ovisno o veličini ribe. Ribu kuhati cijelu ili prerezanu na 2-3 komada da stane u lonac.

Pustiti da se ohladi, te skinuti kožu i očistiti od kostiju. Treba imati malo strpljenja, ali ništa nije strašno, jer imaš samo centralnu kost i rebra za počistit.

I dalje radiš salatu kao što su ljudi već predložili. Bit će neusporediva delicija prema tuni iz konzerve. A u slučaju luca i puno jeftinija (kg luca je oko 30-40 kn u Zagrebu, palamida je od 40-60 kn, odpada imaš 20% ako računaš glavu i kosti).
sve to stoji. ali di ce neko ko zivi u po zagore u nekoj pripizdini ili na nekom brezuljku u zagorju nac frisku plavu ribu? nije uvik stadun od plave ribe a onda je bolje uzet i konzervu.... kad se ima vrimena za napravit fini rucak onda je tvoja verzija na prvom mistu. ali kad radim od 6 ipo do 4 onda mi se neda kuvat a i peskarije su zatvorene... onda je i konzerva doba
i meni je puno draza kad se pec u alu foliji. riba bude socnija i zadrzi sve arome.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 23:16   #36
Ok, naravno da nije moguce nabavit svježu ribu baš svuda. Ali nikako se ne slažem da se nekom neda kuhat, da ne stigne od posla i slicna bljac, truc izvlačenja za lijenost. Pa nije posao bitniji od normalne prehrane.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 09:35   #37
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
Ok, naravno da nije moguce nabavit svježu ribu baš svuda. Ali nikako se ne slažem da se nekom neda kuhat, da ne stigne od posla i slicna bljac, truc izvlačenja za lijenost. Pa nije posao bitniji od normalne prehrane.
radim u 2 osnovne skole, u skoli stranih jezika, dajme repeticije, iman maloga od 22 miseca. usput ne radim u mistu u kojem zivim i putujem busem svaki dan uru ipo vrimena. molim te nemoj spominjat ljenost! uz sve to peglan, perem, cistim, placan racune... naravno pomogne i muz. e pa kad dodem doma onda jedino zelim bit sa svojim ditetom i ne mislim da tunu u konzervi ili na frisku ribu!
znam da se nisi mislija svadat i prepucavat ali sam ti tila ukazat na to da nemozes rec da se neko izvlaci na LJENOST jer u salatu od tune ne stavlja frisku kupljenu ribu nego konzervu....

obozavam kuhat i kad iman vrimena kuham sve i svasta, ali kad neman a bas zelim pojest salatu od tunjevine i taj minut me je uvatila zelja onda cu je napravit sa onim sta iman u frizideru!


znam da zvuci ka da te napadam, ali to mi nije bila namjera... bocnila me ta ric ljenost pa sam morala reagirat
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:50   #38
Nisam se htio svađati, nego mi je često smiješno što većina ljudi ne kuha, kako nemaju vremena, a hrpu vremena provedu pred TV-om i slično.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:55   #39
Treba vodit računa o tome koju tunu kupuješ i koristiš. Ja isključivo koristim tunj filete od Sardine, Postira ... Naj bolji su, sve ostalo jao, pogotovo K plus
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:14   #40
Ti si tak super kul. Smijem ti biti prijatelj?
Fileti i komadi su više-manje okej kod svih proizvođača, a o ukusu ovisi kome su koji bolji.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.