Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 06:55   #1
Čedomir Bulat i predaja 21. korpusa

Ovako. Pogledao sam filmiće, potražio na google-u, i ništa

A kako se radilo o prilično jakom korpusu "svk" koji smo zarobili u cijelosti, ne shvaćam koji je smisao da se neprijateljskog zapovjednika pusti.

Zadnja snimka (prije nego je nestao iz svih informacija):

http://www.youtube.com/watch?v=OUX7Omt0Pok










Ima li netko informacija, što se s njim kasnije događalo, i ako je živ, gdje sada živi...?
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:53   #2
Quote:
Aurgelmir kaže: Pogledaj post
Ovako. Pogledao sam filmiće, potražio na google-u, i ništa

A kako se radilo o prilično jakom korpusu "svk" koji smo zarobili u cijelosti, ne shvaćam koji je smisao da se neprijateljskog zapovjednika pusti.

Zadnja snimka (prije nego je nestao iz svih informacija):

http://www.youtube.com/watch?v=OUX7Omt0Pok

Ima li netko informacija, što se s njim kasnije događalo, i ako je živ, gdje sada živi...?
Smisao je bio politicki....ne samo pustanje Bulata vec i ostatka njegovog korpusa u kojem je bilo gomila ratnih zlocinaca ali i 30,000 civila. Tudjman je ocito procjenio da se Hrvatskoj vise isplati to sprovesti za Srbiju nego imati komplikacije sa raznim medjunarodnim hostaplerima. Ne zaboravi da je samo mjesec dana prije Mladic dao pobiti sve muskarce u Srebrenici u slicnoj situaciji.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 30.01.2011. at 11:58.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 12:13   #3
Bulat je postao komadant na sam dan Oluje. Njegov prethodnik Veljko Bosanac je samovoljno otišao.
Velizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 12:20   #4
Srbi su sami priznali da su priželjkivali da HV postupi kao Mladić u Srebrenici pa da slijedećih 50 godina imaju materijala za sintagmu ''o genocidnosti hrvatskog naroda''.
Kako su naši zarobili zapovjednika korpusa Čedu i ministra unutarnjih poslova svk Tošu te cca 5000 vojnika i 20 tisuća civila (naoružani narod) ostavili su ima nakon vojničkog njihovog raporta o porazu i čestitkama Hv- u na pobjedi svakom osobno naoruzanje ( i ostalim njihovim oficirima da mogu raditi red u koloni i imati kakav takav autoritet i vojničku čast).
Kako su se zarobljeni Srbi bojali Muslimana nisu htjeli ići rutom kroz Bosnu nego duljim autocestom.
Naši su trebali sve zarobljene srpske vojne kamione s civilima i vojnicima na granici sa Srbijom iskcati i te kamione vojne ostaviti u Hrvatskoj ,ali netko nije odradio kako treba.
Ista je situacija bila i u operaciji Bljesak kad je zarobljeno na tisuće vojnika i civila 18.korp svk te njihovih 138 ranjenika od kojih nitko nije umro od zadobivenih rana a kamo li da su pobijeni kao naš u Vukovaru i Dvoru na Uni.
I zbog naših kokošara političara koji nisu dorasli zadaći sve se zaboravlja i prešućuje ,kao što je HV bio dorastao 1994 i 1995 godine napkon učvrstiti funkcionalno RH.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 12:31   #5
Da je Hrvatska Izrael, a hrvatski narod izraelski narod onda bi svaki osnovac ,srednjoškolac i student znao tko su ovi ljudi na slici,što ona predstavlja i znači za uspostavu hrvatske države,kad je i gdje nastala i bio bi sastavni dio predmeta o domovinskom odgoju u memorijalnim središtima diljem Hrvatske.
Ali kako smo mi k...c od ovce tako ovo 100% navedenih nema pojma .
i zato će nam budućnost biti svijetla.

Gde da potpišemo braćo Hrvati-sve je ovo bio jedan veliki promašaj,reče čovek,reče poraženi pukovnik.Ministar Tošo Pajić gleda potpisivanej kapitulacije
http://img.photobucket.com/albums/v2...atiTooPaji.jpg

Miran Čedo kao jagnje popušio vojnički
http://img.photobucket.com/albums/v2...iipukBulat.jpg
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 18:55   #6
Mislim da je ova predaja izvrstan pokazatelj vojničkog kodeksa .

http://www.youtube.com/watch?v=im3tEcBA3r8
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:32   #7
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Mislim da je ova predaja izvrstan pokazatelj vojničkog kodeksa .
Slazem se, posebno kada znamo da je bilo obrnuto i da se Stipetic predavao Bulatu svi bi nasi ukljucujuci i Stipetica zavrsili sa metkom u celo.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:46   #8
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Slazem se, posebno kada znamo da je bilo obrnuto i da se Stipetic predavao Bulatu svi bi nasi ukljucujuci i Stipetica zavrsili sa metkom u celo.
Zato se razlikujemo od njih , da smo isti ne bi ratovali
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:05   #9
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Slazem se, posebno kada znamo da je bilo obrnuto i da se Stipetic predavao Bulatu svi bi nasi ukljucujuci i Stipetica zavrsili sa metkom u celo.
Pa dobro bilo je i srba sto su dobili metak po zarobljavanju
Velizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:18   #10
Quote:
Velizar kaže: Pogledaj post
Pa dobro bilo je i srba sto su dobili metak po zarobljavanju
Jesu....rat je...uvijek se nadje netko tko isprazni sarzer u nekog zarobljenika.......ali nikada organizirano i masovno, u stotinama ili tisucama. To je ipak bio iskljucivo cetnicki specijalitet.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:22   #11
editirao si
Velizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:24   #12
Quote:
Velizar kaže: Pogledaj post
editirao si
ucinilo mi se da nisam bio dovoljno jasan...pa sam malo popravio odgovor.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:00   #13
Da upravo je to bitno, nitko normalan neće sporiti da nije bilo ubojstava u Oluji. Ali bitna stvar je reči da su to pojedinačni slučajevi, da nije bilo organizirano i tako naređeno od vrha. I onda Tadić s Josipovićem iz Vukovara > u kojem je KOS s JNA organizirao transport, spiskove , prevoz ranjenika i osoblja iz bolnice i smaknuća na ovčari, a oni koji su izbjegli ovčaru ili trenutnu smrt na ulicama grada ti su bili u logorima po Srbiji (koje naš prijatelj Tadić ne priznaje) > ode u neko mjesto di je pobijeno koliko? 5, 10, 15 srba od nekih divljaka?

I evo izjednačavanja kojeg se mi toliko bojimo, na kojem srbi toliko inzistiraju, sponzorirano od našeg predsjednika!!!

Rat još traje, i to informacijski i u ovom srbi debelo vode. Oni su tu fantastični i ako ćemo stalno birati beskičmenjake možete zamisliti rezultat. Samo se sjetite 700 000 iz jasenovca i sl. a za istrebljenja židova i profašističku vlast u Srbiji nezna ni prosječan hrvat
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 02:11   #14
Quote:
Velizar kaže: Pogledaj post
Pa dobro bilo je i srba sto su dobili metak po zarobljavanju
Istina , rat je sranje . Kud vojska prođe tu trava ne raste , ali siguran sam da su srbske ( neke , kao Arkanovci i Šešeljevi ) postrojbe to radile planski i smišljeno . Dok sam jednom naletio ( ne sam ) na ekipu od kap. Dragana ( između Stankovaca i Benkovca , na nekom brdu Gromila , Gomila tako neki naziv ) ali to su bili jebeni momci . Na našu žalost morali smo se dati petama vjetra .A vjerujte nismo bili neiskusni ni naivni . Ne , čini mi se da smo mi bili na Gromili a na njih smo naletjeli na Stražbenici ( ma ne znam ni sam , nakon toliko vremena )

EDIT: odošmo od Bulata
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 21:45   #15
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Istina , rat je sranje . Kud vojska prođe tu trava ne raste , ali siguran sam da su srbske ( neke , kao Arkanovci i Šešeljevi ) postrojbe to radile planski i smišljeno . Dok sam jednom naletio ( ne sam ) na ekipu od kap. Dragana ( između Stankovaca i Benkovca , na nekom brdu Gromila , Gomila tako neki naziv ) ali to su bili jebeni momci . Na našu žalost morali smo se dati petama vjetra .A vjerujte nismo bili neiskusni ni naivni . Ne , čini mi se da smo mi bili na Gromili a na njih smo naletjeli na Stražbenici ( ma ne znam ni sam , nakon toliko vremena )

EDIT: odošmo od Bulata
e jbg prekineš kad postane zanimljivo

dakle čekam nastavak
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 23:53   #16
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
e jbg prekineš kad postane zanimljivo

dakle čekam nastavak
Kakav nastavak ?? O čemu
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:36   #17
Ja bih svejedno zarobio Čedomira i sudio mu, jer je naređivao topničke napade na Karlovac, i to je dokazano...
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:47   #18
07/2001

Quote:
6. srpnja - Karlovačko Županijsko državno odvjetništvo Istražnom je centru Županijskog suda podnijelo zahtjev za proširenje istrage protiv pukovnika Čedomira Bulata, zapovjednika Taktičke grupe 2 JNA, zadužene za osvajanje Slunja.

Za Bulata se osnovano sumnja da je počinio kažnjiva djela protiv čovječnosti i međunarodnog prava ratnim zločinom protiv civilnog stanovništva, ratnih zarobljenika te uništavanjem kulturnih i povijesnih spomenika, doznaje se od županijske državne odvjetnice Ljubice Fiškuš-Šumonje.
Zahtjev je podnesen jučer nakon što je Odsjek za terorizam i ratni zločin karlovačke Policijske uprave, koji već šest godina skuplja podatke za istragu, prikupio novu građu za proširenje istrage.

U vezi s proširenjem istrage, po podacima Odvjetništva nepobitno je da je pukovnik Čedomir Bulat, čije sadašnje boravište pravosudna tijela ne znaju, ali je prije Domovinskog rata živio u Karlovcu, bio zapovjednik Taktičke grupe 2 JNA koja je imala plan osvajanja općine Slunj nastanjene hrvatskim stanovništvom. Osnovano se sumnja da je Bulat zapovjedio podčinjenim postrojbama da zrakoplovima bombardiraju i mitraljiraju Slunj i okolicu, ne odredivši vojni cilj. Osim toga tereti ga se i za nečovječne postupke prema pripadnicima oružanih snaga koji su položili oružje.
Fizičkim nasiljem ubijeni su u studenome 1991. Mile Jučić, Pavo Ivšić, Tomo i Marko Cindrić, Vid Žgela, Katarina Puškarić, a u kući je spaljena Manda Begović.
http://www.hrt.hr/arhiv/2001/07/06/KRV.html
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.