Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 00:12   #1
Ožiljak od cjepiva BCG

Zanima me kakvi su oziljci od BCG kod vase djece, odnosno, koliko su veliki ili mali. Je li kod brace oziljak donekle slican, ili kod svakoga potpuno razlicito? Postoji li da opce nema oziljka? O cemu ovisi koliki ce biti ozlijak - samo reakcija tijela ili isto nacin injekcije?
ChikaPika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 00:16   #2
moja ima malu crticu na ruci, iste je boje, ništa jako upadljivo. tak i ja imam, samo kaj je naravno veća crtica jer se razvukla
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 06:54   #3
Quote:
ChikaPika kaže: Pogledaj post
Zanima me kakvi su oziljci od BCG kod vase djece, odnosno, koliko su veliki ili mali. Je li kod brace oziljak donekle slican, ili kod svakoga potpuno razlicito? Postoji li da opce nema oziljka? O cemu ovisi koliki ce biti ozlijak - samo reakcija tijela ili isto nacin injekcije?
mojoj je dosta velik. i naravno razvući će se još.
ovisi ti o organizmu kako ti taj 'prišt' organizam izbaci, da li je išao gnoj ili ne te koliko puta je gnojio.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 07:00   #4
Ja sam sretnica koja nema taj ožiljak, al malenom je malo crveno pa brijem da će ga imat.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 07:09   #5
može bit da nema ožiljka..
može imati kružić(to je mislim najčešće)
a ak bude sretnica ko ja, može joj se to 100 puta upalit pa da ima kripi ožiljak od 4-5cm u duljinu
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 08:17   #6
moja uopće nema ožiljak..
njoj je reakcija bila samo mala ljubičasta točkica od uboda igle, ali pedica rekla da je i to dovoljno (bitno da se vidi); ništa joj se nije gnojilo..

ja imam malu točkicu promjera možda 3mm
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 08:55   #7
moja nije uopće imala reakciju pa smo se morali opet cijepit, nakon toga je mjesecima imala crveni kružić ali se nije gnjojilo i pucalo.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 09:27   #8
Quote:
Thai kaže: Pogledaj post
moja nije uopće imala reakciju pa smo se morali opet cijepit,
Moja nema nikakav ožiljak i baš sam u petak pitala pedicu hoće li se morati ponovno cijepiti i ona je rekla da ne jer ako je cijepljena sigurno ima antitijela koja se pouzdano mogu vidjeti jedino iz krvi, a da ožiljak i kasnije reakcija na testiranje (ono na podlaktici) nisu dobri pokazatelji.
Ja isto nemam nikakav ožiljak i na svakom testiranju nisam imala nikakvu reakciju i svaki put sam docjepljivana (i dalje nemam nikakav ožiljak). Pedica mi je rekla da je to takva koža koja jednostavno ne reagira ( imala sam i astmu, a kožnim testiranjem nisu mogli dokazati nikakvu alergiju).
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 09:37   #9
mome izgleda kao veliki prišt, nije se gnojio, ped kaže da je u redu, meni baš tako i ne izgleda... ja pak nemam ništa, muž ima veliku "zvijezdu"...
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 10:56   #10
Nama se sto puta ugnojilo i sad je velika crvena krastasta fleka a moj malo miš to češe o sve. O krevet, o kauč, o namještaj.... jutros smo bili na vađenju krvi a u utorak će nam radit neki test na podlaktici veli da nije dobro da se to tak konstantno gnoji jer mogu nateč limfni čvorići pod pazuhom a to nerjetko završava operacijom
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 11:04   #11
Ni moj nije imao ožiljak pa smo išli na testiranje i onda su ga opet cijepili.Opet nema nikakav ožiljak pa je pedica rekla da je sve ok,da očito nije sklon tim ožiljcima.Nemam ga ni ja.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:16   #12
Moja malena je imala veliki kao čir pun gnoja,ružne ljubičaste boje,veličine njezinog ramena,koji se stalno gnojio,pa pucao i opet gnojio.To je trajalo do njenih nekih 8 mjeseci starosti.Kada smo bili u Austriji na operaciji,liječnici su to pregledali i snimili UZV,pa su mi rekli da je ona rođena pod jakom infekcijom,odnosno sepsom,narušenog imunog sistema,pod jakim terapijama antibiotika i da sa 15 dana starosti nije smjela uopće primiti to cjepivo,nego kasnije,uostalom nikad nije kasno,može i sa godinu dana.Inaće se takva jaka reakcija naziva "besežitis".
Ja sam naravno bila van sebe i stalno ispitivala pedijatre koji su se bavili njom,ali su svi samo slijegali ramenima.
Došlo mi je da nekog zadavim.

edit:-danas je taj ožiljak jako širok i dugačak oko 2-2,5 cm.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)

Zadnje uređivanje swanmia : 20.05.2010. at 12:25.
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:19   #13
moja je imala odvratnu krastu do 6 mjeseca, sad ima crveni krug
u jednom trenu mi se činilo da to nikad neće proći
kod mene se taj ožiljak npr uopće ne vidi, a kod nje mi se čini da će biti ogroman
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:24   #14
gnoji se nekoliko (puno) puta?
a ja mislila zagnoji se, iscuri, napravi krasticu i gotovo...
kod moje male je sada faza kad se gnoji... veličina je negdje 6-7 milimetara u krug...

u bolnici rekli da "normalno" postupamo s tim, nikakvi flasteri i sl., a patronažna kaže: staviti flaster, ne kupati tu ruku...
koga da slušam? zasad je kupam normalno, ali što ću kad gnoj iscuri? onda ne kupati dan-dva-tri ili? molim savjet
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:33   #15
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Moja malena je imala veliki kao čir pun gnoja,ružne ljubičaste boje,veličine njezinog ramena,koji se stalno gnojio,pa pucao i opet gnojio.To je trajalo do njenih nekih 8 mjeseci starosti.Kada smo bili u Austriji na operaciji,liječnici su to pregledali i snimili UZV,pa su mi rekli da je ona rođena pod jakom infekcijom,odnosno sepsom,narušenog imunog sistema,pod jakim terapijama antibiotika i da sa 15 dana starosti nije smjela uopće primiti to cjepivo,nego kasnije,uostalom nikad nije kasno,može i sa godinu dana.Inaće se takva jaka reakcija naziva "besežitis".
Ja sam naravno bila van sebe i stalno ispitivala pedijatre koji su se bavili njom,ali su svi samo slijegali ramenima.
Došlo mi je da nekog zadavim.

edit:-danas je taj ožiljak jako širok i dugačak oko 2-2,5 cm.
ajme swanmia moja draga, doktori se baš krasno eksperimentiraju nad našim Miama
I moja je prerano besežirana u bolnici (dok sam ja skužila što to znači...) i kad smo došli kod našeg pedijatra u DZ, blago rečeno je popyzdio što je već tako mala (ispod 2500gr) i tako kratko nakon sepse dobila cjepivo.
Nasreću, nije imala nikakvu reakciju osim malog plika koji sad već prolazi...ali baš je bila lutrija kako će reagirati...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:33   #16
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Ni moj nije imao ožiljak pa smo išli na testiranje i onda su ga opet cijepili.Opet nema nikakav ožiljak pa je pedica rekla da je sve ok,da očito nije sklon tim ožiljcima.Nemam ga ni ja.
ni mi nemamo oziljak
gdje ste isli na testiranje?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:44   #17
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ni mi nemamo oziljak
gdje ste isli na testiranje?
kod naše pedijatrice.kada smo bili sa 13 mj. na redovnoj kontroli i cijepljenju pogledala mu je ruku i rekla da treba testirati. za nekih dva mjeseca sam ju zvala i dogovorila kada da dođem.sestra mu je samo u lijevu podlakticu pod kožu to nešto ubrizgala,pošto nije bilo nikakve reakcije (u roku 4 dana),nazvala sam i dogovorila ponovno cijepljenje (tj.besažiranje).
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 08:53   #18
Moja mala ima maleni crveni otok u sredini kojeg se vidi bijeli gnojni prišti. Već se jednom osušilo i zaraslo i sada ponovno izbija. Baš smo jučer bili na redovnom cijepljenju pa sam pitala pedicu do kad će to tako gnojit se i zarastati pa kaže da ima fore do godine dana, a sve preko toga je zabrinjavajuće. Tak da eto i mi crvenimo na ručici

ne rade mi smajlići, int mi je spor za popizdit,, dan nije dobar
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 09:01   #19
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
kod naše pedijatrice.kada smo bili sa 13 mj. na redovnoj kontroli i cijepljenju pogledala mu je ruku i rekla da treba testirati. za nekih dva mjeseca sam ju zvala i dogovorila kada da dođem.sestra mu je samo u lijevu podlakticu pod kožu to nešto ubrizgala,pošto nije bilo nikakve reakcije (u roku 4 dana),nazvala sam i dogovorila ponovno cijepljenje (tj.besažiranje).
hvala!
bas cu pitati pedicu na sljedecem pregledu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:31   #20
Pomoć, pomoć

Mi se već mjesecima mučimo s gnojenjem. Zatvori se, krasta padne pa ispočetka
Bili smo kod dječjeg kirurga pred 3 dana, rekao je da se rana suši i da bi to trebalo bit to. Ako se opet ugnoji doć k njemu pa će široko otvorit (molim vas, recite mi da ga neće recnut) i vidit šta je unutra.
Jučer navečer vidim krasticu, sva sretna, crvenilo prošlo....jutros gnjecav bodić na ramenu, upalilo se i opet flusa

Stvar je sljedeća. Idući petak idemo na more. Je li pametno stavit mu na rame oblog od domaćeg kantarionovog ulja (iliti gospine trave u maslinovom ulju)? Je li netko probao? I je li netko bio na tom "širokom otvaranju" ramena?

Pedijatrica mi je zbilja zlatna ali ne zna što da više napravi, zvala je svuda, tražila druga mišljenja ... a ja nebi da ga režu

Svaki savjet je dobrodošao, hvala!
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.