Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 16:19   #21
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Pelllaprat, na prvu sekundu kak sam pogledala, pomislih da su na fotki neke narezane gljive

a hebemu
Fala ursula.
Sada si mi dala ideju da ih zdinstam s vrganjima.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:23   #22
s obzirom na količinu, to će biti neko veće društvo?
na meniju: gljive sa... gljivama
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:32   #23
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
s obzirom na količinu, to će biti neko veće društvo?
na meniju: gljive sa... gljivama
Još davno obećao kologama na poslu da ću im napraviti bijele bubrege. (Za nas 6 ).

Sutra ću im reći da za petak radim vrganje s jajima.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 20:46   #24
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ovo je poznata dezinformacija koja desetljećima kruži Zagrebom za restač "Divna".
Meso i krv psa ,za naše pojmove, ima tako neugodan i intenzivan miris da bi ga bilo nemoguće zamijeniti s bilo čim.
sjecam se da je bilo u novinama , o nekom restoranu , mislim na staroj cesti za rijeku , kako su i policija i sanitarna inspekcija i sudovi imali posla oko toga
osobno nisam nikad jeo psa (niti bih), tako da razliku u okusu neznam
znam da ih jedu u kini i u nekim dijelovima spanjolske (cak je i princip isti - sa sto visom razinom adrenalina )
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:00   #25
ako me ikad put nanese u južnu koreju, klopat ću psa bez da okom trepnem
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:14   #26
žohari i štakori se mogu probati i ovdje
konzumirajmo hrvatsko
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:10   #27
Ovo sam bio postao u krivi pdf..mislio sam da je završilo na Gastronomiji...

Gledam Zimmernove gastroputešestvije pa vidim da je u Španjolskoj na cijeni pijetlova krijesta, a vidim da se i u Italiji rado konzumira.
Zanimljivo da se kod nas ne jede (ili je rijetki jedu) iako je relativno dostupna, i navodno jako ukusna, namirnica.

__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 13:27   #28
joj meni se želudac dizao kad sam nedavno (!) prvi put čula da se jedu kokošje nogice, oni prsti i nokti da se to sve slatko pocucla. grozno.

al planiram ići u Dol probati puha. kruh sa puhom, to je navodno jako fino. kruh sa mišem. fora
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 13:30   #29
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
mislim da smo već imali ovakvu temu. od navedenog popisa kuhanu ovčju glavu smlatim od šuba men men men!

a ovo ostalo bi sve probao, mada oni pasići u gelu na prvoj slici hmmmmmmm, mislim da su im kosti fino krckave

ono pače u jajetu je navodno delikatesa

Mada upozorba na gornji link za one sa slabim želudcem
Mozda stvarno upozorenje.
Zivot mi se smucio.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 13:35   #30
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ovo sam bio postao u krivi pdf..mislio sam da je završilo na Gastronomiji...

Gledam Zimmernove gastroputešestvije pa vidim da je u Španjolskoj na cijeni pijetlova krijesta, a vidim da se i u Italiji rado konzumira.
Zanimljivo da se kod nas ne jede (ili je rijetki jedu) iako je relativno dostupna, i navodno jako ukusna, namirnica.

http://i40.tinypic.com/331ftk5.jpg
Nisam nikada probala,inače volim letaće,ali krijestu nikada nisu spravljali ni na koji način.
Sada imam volju probati.
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
joj meni se želudac dizao kad sam nedavno (!) prvi put čula da se jedu kokošje nogice, oni prsti i nokti da se to sve slatko pocucla. grozno.

al planiram ići u Dol probati puha. kruh sa puhom, to je navodno jako fino. kruh sa mišem. fora
Nekada je bilo sasvim uobičajno da se nožice od peradi jedu.To je bila delikatesa izvadiš ih još onako tople kuhane iz juhe,jer je tkivo ispod kože želatinozno možeš sve isisati.
Jedan obiteljski prijatelj i dan danas to dobije kod mene kada dođe na ručak,jer znam da je se to rijetko služi.
S tim da su se kod mojih djeda i bake noktići uvijek bacali.

Zadnje uređivanje L3go : 07.01.2014. at 18:07. Reason: kvotanje slike
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 15:40   #31
pileće nožice su kod kineza nešto kao kod nas čokoladice i kaugume kod blagajne



ima običnih



i mariniranih

__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 17:50   #32
Većina bakinih pilećih juha je bila kuhana sa nogicama, ali ja to nikad nisam htjela jesti, ne bih vjerojatno niti sad. Iako čvarke u djetinjstvu isto nisam mogla smisliti a sad se ubijam u njima

Isto tako kod kolinja je delikatesa bila pečeni mozak, onako lijepo se sa tanjurom dočeka dok se obradi potrebni dio svinje i trči lijepo mami/baki u kuhinju da odmah ispeku. I nikad nije bilo dovoljno za sve zainteresirane.
Naravno, iz istog perioda ide sklonost krvavicama.
Ali to vjerojatno isto ništa ne spada u čudno.

Bijele bubrege sam prvi put jela prije 15 god u restoranu..Dva goluba? Tamo na Kvatriću. Nedavno radila sama i nije mi bilo toliko fino kao prije 15 god...

Puževe ne računam u egzotiku isto, to mi je fino.
Žablji kraci....hm iskustvo prije 10 god, fiiino meso al tad nisam htjela više od 1 zalogaja jer su me sitne kosti iznimno smetale.

Otkriće iz prošle godine na Siciliji, uz pomoć random talijanske obitelji negdje uz plažu: ikra ježinca. Mljac, može još.

Suzdržati ću se kao što je netko rekao: embrija, insekata, vjerojatno pasa i mačaka ali više onako... iz poštovanja/ljubavi prema njima, kao što ne jedem niti konjetinu jer ju jašem makar vjerujem da bi mi bila fina
I još čekam da mi naleti mjesto gdje ću moći probati zmiju.
Nekako ne mogu definirati konkretne kriterije po kojima bih nešto pojela a nešto ne, to je neki instinkt Umako od mrava da, ličinke ne...
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 20:33   #33
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
joj meni se želudac dizao kad sam nedavno (!) prvi put čula da se jedu kokošje nogice, oni prsti i nokti da se to sve slatko pocucla. grozno.
nokti baš i ne, jer se odrežu ranije još prilikom čišćenja kokoši/pilića, ali pileći saft mi je ne zamisliv bez nogica, toliko su mekane, fine, ukusne, slatko/ljepljive za prste
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 20:52   #34
Juha od "drapa" (hrv. pileći tabani i prsti+"potkoljenice" ) je bila uobičajena na stolu u mom djetinjstvu. Mojima je to bilo izvrsno.
A, i meni je to koristilo- to je jedan od razloga što nisam razvio pretilost u ranoj dječjoj dobi
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 21:21   #35
Moji pilece i kokošje nogice obavezno kuhaju u juhi , moj zakoniti poludi kad ih vidi i nema šanse da juhu proba.On nemre vidjeti ni hladetinu ili švarglu.
Tetak moj recimo jako voli oči ( kokoš, janje, odojak),zakonti kad je ove godine prvi put bio na kolionju u životu vidio tetka kad je čistio kuhanu glavu i progutao sa guštom oko skoro pao u nesvjest, popio momentalno pola litre rakije i cijeli dan više nije jeo i u pol noći on meni veli si vidla kak je on progutao oko, ma to nije moguce
__________________
arvveen Galerija korisnika/ce kenai
arvveen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 22:01   #36
Quote:
arvveen kaže: Pogledaj post
Moji pilece i kokošje nogice obavezno kuhaju u juhi , moj zakoniti poludi kad ih vidi i nema šanse da juhu proba.On nemre vidjeti ni hladetinu ili švarglu.
Tetak moj recimo jako voli oči ( kokoš, janje, odojak),zakonti kad je ove godine prvi put bio na kolionju u životu vidio tetka kad je čistio kuhanu glavu i progutao sa guštom oko skoro pao u nesvjest, popio momentalno pola litre rakije i cijeli dan više nije jeo i u pol noći on meni veli si vidla kak je on progutao oko, ma to nije moguce
Dakle, ipak imam brata blizanca kojeg su mi roditelji zatajili
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 00:40   #37
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Nisam nikada probala,inače volim letaće,ali krijestu nikada nisu spravljali ni na koji način.


u vrijeme dok sam imala bake i djedove na selu, imali su svoju perad. nedjeljom se obavezno zaklalo pile ili koka i od sitniša kuhala bi se juha. u tu juhu stavile bi se noge(bez noktiju, oguljene), glava (bez očiju i kljuna), želučić, srce, krilca i ono masno oko guze od jetre moguće napraviti knedle za u juhu

vrlo dobro se sjećam da je glava iz juhe morala ići na tanjur mom dedi i da ju je on cijelu oglobal..dakle i krijestu

kad sam postala gadljiva - ne znam, ne pitajte.

Quote:
arvveen kaže: Pogledaj post
Tetak moj recimo jako voli oči ( kokoš, janje, odojak),zakonti kad je ove godine prvi put bio na kolionju u životu vidio tetka kad je čistio kuhanu glavu i progutao sa guštom oko skoro pao u nesvjest, popio momentalno pola litre rakije i cijeli dan više nije jeo i u pol noći on meni veli si vidla kak je on progutao oko, ma to nije moguce
moj zakoniti je predlani sasvim slučajno posrknul to okeco na janjcu, po prvi put u životu i kad ga je progutao, ta činjenica mu je doprla do mozga, razgoračenih očiju me gleda prek stola i kaže: oko...oko mi je uletilo u želudac! u šoku je bio! nije dobil pusu 2-3 dana
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 09:57   #38
Ja volim probati nešto od hrane što dosad nisam imao priliku. probao sam klokana i krokodila recimo. Ali nema šanse da sa uvodnog posta probam ono nešto što mi izgleda na nedonošće odojka kojeg je krmača pobacila,
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:36   #39
Vrane,vrapci,golubovi,zmije,žabe,puhovi,puževi,jaz avci,labudovi,biserke itd.to mi je sve uobičajno,jer eto na selu se nakad jelo ono što se moglo naći i uloviti u polju,šumi,bari,jezeru uz ono što se uzgajalo kod kuće.

Probala bih svašta,jedino mislim da bi mi neki insekti tipa žohara i glodavci tipa štakor mogli predstavljati problem.Žohari su mi ružni,a štakorima pripisujem prenošenja zaraznih bolesti,pa mi nikako nisu apetitlih.

Nedavno me tata podsjetio kako su se kod trančiranja svinje čistile kožice od sala na dva različita načina.
Jedan da se očiste skroz i te idu u hladetinu,a drugi da se ostavi ipak 2-3mm sala i onda se te iste kožice nasole i peku sa krumpirom u pečnici i grickaj poput čipsa
To sam skoro potpuno izbrisala iz pamćenja,ali nakon priče s njim sjetila sam se prabakinih protvana iz kojih se pušilo sa zlatno žutim hrskavim kožicama po vrhu.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 18:31   #40
Quote:
arvveen kaže: Pogledaj post
zakonti kad je ove godine prvi put bio na kolionju u životu vidio tetka kad je čistio kuhanu glavu i progutao sa guštom oko skoro pao u nesvjest, popio momentalno pola litre rakije i cijeli dan više nije jeo

imala sam slično iskustvo sa janjećim očima, do tad sam mislila da to jedu negdje u Mongoliji.

kao dijete sam jela puževe, sada više ne bih, iako puževi niti nisu neka egzotika, kao niti pijetlova krijesta pa ju svejedno prepustim mačkama.

one doista neobične namirnice, poput glodavaca raznih, insekata, krokodila... niš me ne privlači. meni su i one žlundrave kineske gljive i alge najčešće višak na tanjuru.
__________________
To die by your side is such a heavenly way to die.
*sara* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.