Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 00:21   #2241
ovdje definitivno ne znam jer je pomalo zbunjujuće objašnjeno mobitel (jel on uopće bitan u cijeloj priči?!? )-monitor-ekran(čega?)-(opet)monitor..? pripazi na ton inače i budi precizniji, detaljniji u objašnjavanju.

ako je onako kako ja shvaćam mislim da ti je dijelom krepao ekran tog monitora. no može biti i samo do nekog čipa, diode, kojivećk, sitnija stvar, tak da ti je to najbolje u servis na dijagnostiku pa nek ti ove vele jel uopće isplativo išta poduzimat..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:02   #2242
Quote:
povilska kaže: Pogledaj post
Gledanje sam postigao bez problema! Ali snimanje nikako! ... Znači, ništa od toga?
Ukoliko se ne može snimati sa lcd-a, snimanje sa digitalnog rec-a mora raditi (samo se snimač spoji scartom na izlaz rec-a (obično označen sa VCR) i na snimaču odabere input sa kojeg bu snimal.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:24   #2243
@veky: vrlo vjerojatno lcd panel,... potrebna zamjena koja baš i nije isplativa.


Quote:
rando20 kaže: Pogledaj post
LG, radi ali ima velike crne pruge preko cetvrtine ekrana.
Najdonja pruga na dnu preko prve cetvrtine ekrana je najtamnija, pruga iznad nje koja ide od cetvrtine do polovine ekrana je malo svijetlija, treca pruga koja se proteze odd polovice do trece cetvrtine je jos svijetlija, a zadnja cetvrtina, ona na vrhu ..nje zapravo nema, nego je na tom djelu slika ok..
Ista stvar na svim video inputima?,... mijenja li se išta nijansa zatamnjenja tih pruga kad je tv dulje uključen?
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 13:42   #2244
MytByte radio sam već iz DOS-a tak da ću se znat snać nekako. Zanimalo me samo kako pokrenuti program. Hvala
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 15:06   #2245
Zvuk kućno kino

Pozdrav svima, molim malu pomoć.

Preko HDMI kabela spojim laptop na LCD za gledanje fimova koje imam na laptopu.
Zvuk dobijem samo na zvučnicima od TV-a.
Kako prespojiti da dobijem zvuk na kućnom kinu?
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 18:16   #2246
dali bi se di dao kod nas naruciti di panel? Ili mozda pase od kakvog drugog monitora?
vekyOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 20:16   #2247
vjerojatno bi se dalo, al ti rekoše već da nije isplativo, ako je do toga.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:03   #2248
Da preformuliram radi nekog u budućnosti.

HDMI kabel iz laptopa u LCD. Crveni i bijeli činč iz LCD-a u kućno kino.
Zvuk imam samo na prednje lijevi i desni i na subwooferu. Ne centralnom za dijalog i na stražnja 2 nemam nikako.
Šta mogu uraditi?
__________________
What we do in life echoes in eternity

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 18.02.2013. at 23:18.
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:20   #2249
promijeniti surround mod na AV receiveru? iako, tako moš samo dobit npr. 6-channel stereo, dakle stereo na svih 6 zvučnika, bez separacije kanala na multikanalni surround jer ti laptop na izlazu daje vjerojatno samo stereo...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 09:16   #2250
Mmda, no dobro, ajd da teoretski razradimo i tu mogućnost,... kao što rekosmo zamjena za novi se ne isplati, no neki polovni za sitnu lovu bi već bil opcija (ajmo reć da se zna nać na netu monitor sa neispravnom elektronikom a OK panelom za sitnu lovu).
Teško bu naći baš isti, no, može se uzeti polovni i drugog proizvođača pazeći pritom na nekoliko osnovnih stvari,... osim same veličine panela, odgovarajućeg backlighta (ovdje CCFL) i rezolucije ima još par sitnica o kojim treba voditi računa (broj lampi pa time i pripadajućih konektora za inverter, odgovarajući signalni konektor te manje važna anti-glare ili glossy površina zaslona.

Na poleđini svakog panela nalazi se oznaka modela (npr. LTM220M1, M215H1,...) i proizvođača putem koje se svi potrebni elementi mogu saznati. Osim svojih, Samsung vrlo često koristi panele i drugih proizvođača (Chi Mei, AUO, Chungwa) pa se na stranicama istih može naći i popis tvrtki za koje ih proizvode pa tako i popis monitora sa sličnim ili istim panelima, čime će i potraga za odgovarajućim biti olakšana. Good luck!
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 16:32   #2251
hvala puno. Evo monitor je kod majstora trenutno pa cemo vidjet sta ce reci. Zvao sam servise u zg ali mi oni kazu da nemora to znaciti sto posto da je otisao panel nego da ima dosta jos stvari od kojih bi bio taj problem. Vidjet cu sutra sta ce mi majstor rec pa cu vam javit

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 19.02.2013. at 17:09. Reason: Q
vekyOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 17:22   #2252
imam view sonic te-ve koji se odnedavno ne zeli upaliti. nece, nece, pa nece... nema niti one tockice u dnu (crvene) kad se ukljuci u struju. prvo sam mislila da je do kabela, pa posto je isti (mikimausni kabel) skinula sam s printera, ali nije to.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 18:42   #2253
Pozdrav, imam stariji ctrl tv (oko 10g) marke LG model CK-21F84X Ima pretpostavljam manji kvar,radi se o tome da kad je hladan,znaci kad ga upalim u donjem djelu ekrana je crno sirine otprilike 10cm,, boja je uredu, nakon 10 minuta slika se normalizira,no vj nije sasvim normalna,dok recimo neki objekti neizgledaju sasvim pravilno. Po struci sam elektro-mehanicar,,,nemam nikakvog iskustva s popravcima tv uredjaja. Kratak sam s lovom a imam rezervni tv,,pa zelio sam to popraviti ako netko ima da mi malo pomogne,od kuda da krenem..stavit cu link uslikao sam plocu...hvala
http://i1100.photobucket.com/albums/...ps3eac1949.jpg
http://i1100.photobucket.com/albums/...ps1652195a.jpg

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 20.02.2013. at 01:09. Reason: prevelike fotke
danidj is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 19.02.2013., 22:41   #2254
Imam CRT tv quadro star oko 10g. Kad ga idem upaliti cuje se iz njega onaj visoki zvuk, ali onda nakon 1-2 sekunde zvuk nestane i opet se pocinje paliti pa opet prestane i tako u nedogled.
Znaci svijetli ona crvena lampica i pocinje se paliti ali nakon par sekundi se opet ispocetka pocinje paliti.
Je li moguce da je neki kondenzator otisao i isplati li je se uopce otvarati?

to je ovakav model http://www.njuskalo.hr/crt-televizor...-oglas-2247508

znam da nisam dao puno informacija i ne znam tocan model sad jer nisam ni blizu tv-a ali ako bi netko mogao bilo kako pomoci bio bi zahvalan.
Inace znam neke osnove elektronike i znam lemiti a ovaj tv ne bi davao na servis jer se vjerojatno ne isplati.
thunderTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 08:46   #2255
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
imam view sonic te-ve koji se odnedavno ne zeli upaliti. nece, nece, pa nece... nema niti one tockice u dnu (crvene) kad se ukljuci u struju. prvo sam mislila da je do kabela, pa posto je isti (mikimausni kabel) skinula sam s printera, ali nije to.
Problem u sklopu napajanja,...

Quote:
danidj kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam stariji ctrl tv (oko 10g) marke LG model CK-21F84X Ima pretpostavljam manji kvar,radi se o tome da kad je hladan,znaci kad ga upalim u donjem djelu ekrana je crno sirine otprilike 10cm,, boja je uredu, nakon 10 minuta slika se normalizira,
Ovaj televizor bi trebal imati Beko šasiju (12.4, 12.5), kod koje dost često odlazi vertikalni čip AN5539 (slika 2, čip desni na hladnjaku) i elektroliti oko vert. izlaznog stupnja,... prije svega provjeriti napone napajanja vert. izlaza.

Quote:
thunderTW kaže: Pogledaj post
Imam CRT tv quadro star oko 10g. Kad ga idem upaliti cuje se iz njega onaj visoki zvuk, ali onda nakon 1-2 sekunde zvuk nestane i opet se pocinje paliti pa opet prestane i tako u nedogled.
Znaci svijetli ona crvena lampica i pocinje se paliti ali nakon par sekundi se opet ispocetka pocinje paliti.
Je li moguce da je neki kondenzator otisao i isplati li je se uopce otvarati...
Sve je moguće,...isplati se ak je ekran bio dobar,... misliš li sam nekaj pokušavati napiši točan model televizora.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 10:53   #2256
Problem sa TV-om

Imam problem sa TV-om
Star je jedno 4 godine i nekidan mu se pojavio problem da mu je pola ekrana crno a na pola ima slike sa crticama.

Tv je neki LG pa me zanima jel isplativo to popravljat ako je neki sitni kvar i šta mu je točno otišlo

Evo i par slika da vidite o čemu se radi:

NatkoDim is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2013., 12:06   #2257
,... možda samo hladni lem u vertikalnom izlaznom stupnju,... za početak otvorit, pregledat, prelemit.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:45   #2258
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Sve je moguće,...isplati se ak je ekran bio dobar,... misliš li sam nekaj pokušavati napiši točan model televizora.
Evo nasao sam na internetu, Model CTV-55V10 TXT
thunderTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:53   #2259
Znači da se popravit i to ne bi trebalo biti skupo ??

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 20.02.2013. at 16:37. Reason: Q
NatkoDim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 19:20   #2260
Pozdrav,imam stariji ctrl tv (oko 10g) marke LG model CK-21F84X Ima pretpostavljam manji kvar,radi se o tome da kad je hladan,znaci kad ga upalim u donjem djelu ekrana je crno sirine otprilike 10cm,, boja je uredu, nakon 10 minuta slika se normalizira,no vj nije sasvim normalna,dok recimo neki objekti neizgledaju sasvim pravilno. Po struci sam elektro-mehanicar,,,nemam nikakvog iskustva s popravcima tv uredjaja. Kratak sam s lovom a imam rezervni tv,,pa zelio sam to popraviti ako netko ima da mi malo pomogne,od kuda da krenem..stavit cu link uslikao sam plocu...hvala

http://i1100.photobucket.com/albums/...ps60c8f0ef.jpg
http://i1100.photobucket.com/albums/...ps6f9279a4.jpg
danidj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.