Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 16:34   #1
Zyprex

Oni kojima naslove nešto znači, znati će i o čemu se ova tema radi. Konkretno, zamolila bih vas da mi javite kakva su vaša iskustva s korištenjem navedenih tableta. Koliko dugo ih koristite, za koju dijagnozu, kao i da li postoji netko koga je liječnik uspješno "skinuo" sa njih.
Prijateljica je na njima zadnjih 5 godina, trenutno na 5mg ujutro i 10mg navečer. Cijelo to vrijeme je terapija bila uspješna, ali se lagano krenula "skidati" prije 2 mjeseca (u kombinaciji sa stresnim razdobljem u životu) i završila u bolnici i s epizodama halicunacija i paranoja. Povratkom na istu dozu stanje se popravilo. Inače funkcionira sasvim normalno, kao i svi ostali i ako ne znate, ne bi primjetili da koristi bilo kakve lijekove.

Glavno pitanje trenutno joj je da li se netko uspješno "skinuo" i kod kojeg liječnika.
Dodatno pitanje, kakva su iskustva s trudnoćama i korištenjem navedenih tableta.

hvala
Aloe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 22:08   #2
Wink

Moja prijateljica pije zyprex već 9 godina, doduše samo 5mg navečer. Htjela je dijete i u koordinaciji s dr. nekoliko mjeseci prije trudnoće prestala je piti zyprex i zatrudnila. Cijelu trudnoću je prošla čista- bez ljekova, rodila živo i zdravo dijete, ali dva mjeseca nakon poroda (nije htjela piti ljekove, jer je od onih - ja ću dojiti) završila je u bolnici i vratila se ponovo na terapiju. Funkcionira savim normalno, više ne pomišlja na prekid terapije. Čula sam da te u trudnoći hormoni čuvaju, ona je to prošla super, ali čim su se hormoni vratili na staro vratila se i bolest.
vivian25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 01:59   #3
Question Zyprexa i imunitet?

Pozdrav, zanima me mišljenje stručnjaka. Naime uzimam Zyprexu 10mg već 4 godine. Imam strašne probleme sa herpesom. Praktički 8-9 mjeseci godišnje provedem sa herpesom na ustima. Ne impliciram da je za to kriv lijek, ali ne mogu da ne naglasim da se to često izbijanje počelo događati kada sam počeo uzimati to govno. Uz to imam monstruoznu potrebu za spavanjem (13-14 sati dnevno) i ako se ne naspavam dovoljno osječam se posrano. I zadnje, od početka uzimanja tog govna pokvario mi se vid. Sada me zanima samo jeli to govno odgovorno za slab imunitet, umor i vid... Ili ništa od toga? Bilo bi mi lakše kada bi odgovor bio potvrdan, jer bi se nadao kada lječenje tim govnom prestane, da će se stanje poboljšati. Zahvaljujem na odgovorima!
Tektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 14:28   #4
Quote:
Tektor kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me mišljenje stručnjaka. Naime uzimam Zyprexu 10mg već 4 godine. Imam strašne probleme sa herpesom. Praktički 8-9 mjeseci godišnje provedem sa herpesom na ustima. Ne impliciram da je za to kriv lijek, ali ne mogu da ne naglasim da se to često izbijanje počelo događati kada sam počeo uzimati to govno. Uz to imam monstruoznu potrebu za spavanjem (13-14 sati dnevno) i ako se ne naspavam dovoljno osječam se posrano. I zadnje, od početka uzimanja tog govna pokvario mi se vid. Sada me zanima samo jeli to govno odgovorno za slab imunitet, umor i vid... Ili ništa od toga? Bilo bi mi lakše kada bi odgovor bio potvrdan, jer bi se nadao kada lječenje tim govnom prestane, da će se stanje poboljšati. Zahvaljujem na odgovorima!
pa načelno zyprexa ne bi smio imati veze s herpesom, više bi ti to trebao biti znak pada imuniteta... mada danas se toliko mulja s mogućim nuspojavama lijekova tako da ti neznam ni sam. Sigurno da ti je zyprexa odgovorna za vid i umor, to su uobičajene nuspojave. Zyprexa ti je antipsihotik, koji se koristi za liječenje psihoza, ali teško da bi se to moglo nazvati liječenjem. Prije ublažavanjem simptoma, kako bi omogućili bolesniku normalniu socijalizaciju usprkost bolesti... tako da bi se teško moglo govoriti o prestanku terapije.
Ako ti ove smetnje predstavljaju značajne probleme postoji još nekoliko antipsihotika novije generacije ko bi ti možda imali bolji ili isti učinak uz smanjenje nuspojava....
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.