Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2016., 23:19   #101
Ja na meniju od njihove skole procitala puding za dorucak, pise hrenovke ali moji tvrde pola hrenovke da je svatko dobio (potvrdjeno od strane mame koju sam srela danas na treningu ciji mali ide u 2 razred)...., jucer ja pitam jel im bio fini francuski krumpir i salata oni mi kazu bila je riba i nije bila fina (pitala sam ih oboje zasebno i rekli su isto - znaci ne muljaju), a posao je francuski krumpir....


Ja sam zapravo razocarana s obzirom da im je budzet veci nego u vrticima (kak citam zadnjih dana), a hrana gora i jos je jedan obrok manje nego u vrticu....

Dobre ideje imas za dodatnu hranu. Tnx

Moj je presao sa vrtickog nogometa bas u klub....
E ja kad sam to vidjela i taj trening.....ma ja se nakon 10 minuta tim tempom nebi vise ustala s trave a oni tako sat i pol....
I trener je rekao da tko ne jede nemoze trenirati i rekao je da to miski ozbiljno jer nece izdrzati napore, a moj nece nista drugo osim nogometa i njemu je suuuuper pa ga bas pilamo sa hranom....a bas on od njih dvoje tezi za hranu :faceplam:

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Nikakav sir ne dolazi u obzir pljuju ga od prvog dana....sto mi zao jer ja obozavam sir....to su na mm-a potegnuli oboje

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Probala sam i sa doruckom ujutro ali nisu tipovi za ici jesti odmah iz kreveta (u 7 ih dizem - u 8h skola)... bas im je to tlaka al ajde pojedu 2-3 zalogaja

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Zato mi i je opcija da si ipak nesto ponesu

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.

Zadnje uređivanje Angry Bird. : 16.09.2016. at 08:32.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 08:31   #102
twinmama ajde molim te nemoj cjepkati svoje misli na gomilu postova ko da muljaš javnu nabavu.
evo vidi gore, uopće ne izgleda loše, zar ne?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 12:12   #103
mojima je jučer bio super dan šta se jela tiče, pojeli su su sve, jer je na meniu bilo sve šta jedu :
doručak: Kakao napitak, namaz nutela,kruh, sezonsko voće
ručak: juha, juneći šnicli, njoke, kupus salata (salatu neće), užina puding od vanilije (ali oni su mogli i čokoladu birat)
Danas imaju: čokoladno mlijeko, pletenica, juha, tjestenina u umaku od rajčice i tunjevine i zelena salata sa kukuruzom, muffin od borovnica, to nisam sigurna šta će proć.
Ujutro prije nego odem na posao ostavim neku sitnicu da žvaknu prije škole da ne idu praznog želuca
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 22:08   #104
Pozdrav! Nosorog, napisala si da je cijena obroka po danu 12kn, a nama u skoli jucer dali ugovore sa 16kn. Da li netko zna zasto je razlika u cijenama obroka tolika? Da li ovi s cijenom od 16kn dobivaju za 1/4 kvalitetniji/obilniji obrok ili nas samo za 1/4 cijene vise deru?😯

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 17:56   #105
Quote:
Nenuphar kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nosorog, napisala si da je cijena obroka po danu 12kn, a nama u skoli jucer dali ugovore sa 16kn. Da li netko zna zasto je razlika u cijenama obroka tolika? Da li ovi s cijenom od 16kn dobivaju za 1/4 kvalitetniji/obilniji obrok ili nas samo za 1/4 cijene vise deru?😯

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
isto grad zagreb?

grad zagreb nesto subvencionira, mislim da ti o lokalnoj samoupravi puno toga ovisi. vidi, ako niste zagreb, kolko grad/zupanija subvencionira.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 18:10   #106
Grad Zagreb

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 18:37   #107
Quote:
Nenuphar kaže: Pogledaj post
Grad Zagreb

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
onda ne znam
imate 3 ili 4 obroka?

ovo kod nas je 3 obroka, pise mlijecni obrok, rucak, uzina (nemam ugovor ovdje, pa ne znam tocne cifre, osim sto se sjecam da ej rucak 6,5kn)

edit:
Quote:
Cijena mliječnog obroka iznosi 5,00 kuna, ručka 9,00 kuna, a užine 2,50 kuna
Quote:
- Sufinanciranje cijene mliječnog obroka ove kategorije korisnika prehrane provodi se uz popust od 30,00%, odnosno cijena za korisnika iznosi 3,50 kune.
- Sufinanciranje cijene ručka ove kategorije korisnika prehrane provodi se uz popust od 27,78%, odnosno cijena za korisnika iznosi 6,50 kuna (uz uvjet da su uključeni u produženi boravak).
- Sufinanciranje cijene užine ove kategorije korisnika prehrane provodi se uz popust od 20,00%, odnosno cijena za korisnika iznosi 2,00 kune (uz uvjet da su uključeni u produženi boravak).
Quote:
zadovoljava sve prostorne i materijalne uvjete, ima adekvatnu kuhinjsku opremu i opremu za serviranje hrane te ako ima dovoljan broj zaposlenika, može organizirati konzumaciju ručka po cijeni od 9,00 kn i užine po cijeni od 2,50 kn. Ovi učenici ne iskazuju se u popisu u Tablici B. za ručak i užinu prema Gradskom uredu prilikom obračuna sufinancirane prehrane, jer plaćaju punu cijenu tih obroka.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 18:38   #108
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja svome napravim onaj lunchbox sa sendvičem, sokom, stavim mu obično onu energetsku pločicu corny sa zitaricima i neku vocku.
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Barem se ja trudim da to bude nešto nutricionistički vrijedno
Veliš, trudiš se da bude nutricionistički vrijedno, a daješ mu sendvič (koji je 80% ugljikohidrat), sok (šećer) i corny (još šećera).

Oprosti, ali daleko je ovo od nutricionistički vrijednog obroka.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 18:55   #109
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Veliš, trudiš se da bude nutricionistički vrijedno, a daješ mu sendvič (koji je 80% ugljikohidrat), sok (šećer) i corny (još šećera).

Oprosti, ali daleko je ovo od nutricionistički vrijednog obroka.
A može onda razumni prijedlog? Što djetetu spakirati da ne izgladni kad npr. ima nastavu 8 sati, jedan jadni obrok u školi, a sve treba preživjeti van frižidera? Da mu spakira rajnglicu variva?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 19:31   #110
Quote:
Nenuphar kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nosorog, napisala si da je cijena obroka po danu 12kn, a nama u skoli jucer dali ugovore sa 16kn. Da li netko zna zasto je razlika u cijenama obroka tolika? Da li ovi s cijenom od 16kn dobivaju za 1/4 kvalitetniji/obilniji obrok ili nas samo za 1/4 cijene vise deru?😯

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
vjerojatno da, mi imamo slicnu cijenu i koliko imam prilike vidjeti iz komentara drugih roditelja, stvarno super ponudu za tu cijenu, vocka je svaki dan uz mlijecni obrok i užinu.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 19:40   #111
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A može onda razumni prijedlog? Što djetetu spakirati da ne izgladni kad npr. ima nastavu 8 sati, jedan jadni obrok u školi, a sve treba preživjeti van frižidera? Da mu spakira rajnglicu variva?
U prvom redu što manje procesiranih stvari, tj. kruh, peciva, raznorazni namazi tipa Nutella, slatkiši, salame i sl.

Daj im meso (ako baš inzistirate na sendvičima, radite ga s mesom, a ne s kojekakvim salamama tipa parizer ili bečka).
Kuhana jaja su super i nije problem ak su par sati izvan frižidera.
Povrće bilo kakvo, imaš masu mogućnosti, puno njih je praktično jer se ne mora kuhati, tipa paradajz, paprika, krastavci.
Razne mahunarke mogu biti super za složiti u neku salatu i ponijet u kutijici.
Orašasti plodovi.
Bilo kakvo voće je također OK, no ne treba pretjerivati jer je to ipak u svojoj osnovi šećer. Zato je bolje pojesti cijelo voće nego cijeđeni sok.

I naravno, pobrinite se da se doma jedu kvalitetni obroci pa neće biti strašno ako se u školi ne pojede uvijek dobar obrok.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 19:54   #112
Ja samo ne kuzim zasto mu sve to sprema uz dorucak doma i punu prehranu u boravku.
Mojem djetetu bi nakon dorucka sendvic, vocka (npr cijela jabuka ili banana), slatkis (jer corny je u mojim ocima to) i jos sok bilo vjerojatno dovoljno do 16h. Nije ni cudno da njen dijeli.

Moja ne jede dorucak doma kad je odmah u osam onaj u skoli, za rucak moze uzeti repete (sto redovito cini) i jos kad dodje uzina - na kraju cesto vocku koju sam poslala ujutro donese popodne nepojedenu. Ostalo nista ne nosi (slatkise, grickalice, kekse i sl)

Sto se tice zdravih obroka, meni su varijante tipa kupovno sir-vrhnje (ono u casici), narezani stapici tvrdog sira, neotvoreni jogurt, tuna/pileca salata s povrcem, omlet, peceno povrce i sl bili na sobnoj temperaturi po par sati do konzumacije bez problema (ja si redovito od doma nosim neku hranu na posao, da razbijem monotoniju menze).
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:44   #113
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
vjerojatno da, mi imamo slicnu cijenu i koliko imam prilike vidjeti iz komentara drugih roditelja, stvarno super ponudu za tu cijenu, vocka je svaki dan uz mlijecni obrok i užinu.
Ja moram tek provjeriti da li dobivaju bas sve tocno kako pise jer moja mala sve zaboravi do popodne sta je bilo za rucak, uopce nije jedalica i hrana joj je nebitna, pa mi je tesko pohvatati te obroke. I ne pojede cesto uopce. I sad ne znam da li da joj pakiram obrok ili ne. Ona je prvasic i tek hvatamo konce. Ako joj ne posaljem sta ako ne pojede pa bude gladna cijeli dan, a ako joj posaljem onda pojede ono sto donese od kuce taman prije rucka pa rucak ne pojede nista? A placati moram jer svakako je bolje tamo kuhano pojesti; ja joj ne mogu kako ste vec rekli varivo poslati.
Sto se tice cijene, bas moram provjeriti,mozda je do toga; ja nemam pravo na subvencije za hranu jer ne ispunjavamo uvjete.
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:48   #114
Quote:
Nenuphar kaže: Pogledaj post
Ja moram tek provjeriti da li dobivaju bas sve tocno kako pise jer moja mala sve zaboravi do popodne sta je bilo za rucak, uopce nije jedalica i hrana joj je nebitna, pa mi je tesko pohvatati te obroke. I ne pojede cesto uopce. I sad ne znam da li da joj pakiram obrok ili ne. Ona je prvasic i tek hvatamo konce. Ako joj ne posaljem sta ako ne pojede pa bude gladna cijeli dan, a ako joj posaljem onda pojede ono sto donese od kuce taman prije rucka pa rucak ne pojede nista? A placati moram jer svakako je bolje tamo kuhano pojesti; ja joj ne mogu kako ste vec rekli varivo poslati.
Sto se tice cijene, bas moram provjeriti,mozda je do toga; ja nemam pravo na subvencije za hranu jer ne ispunjavamo uvjete.
koje uvjete?
ovo sto sam ti kopipejstala, uvjeti su za svu djecu na produzenom boravku. dakle, grad subvencionira ta tri obroka jer produzeni boravak mora osigurati i prehranu. ako skola ima uvjete, i radi hranu, jesti mogu i djeca koja nisu na boravku.
postoje jos subvencije za branitelje, samohrane, socijalne slucajeve itd, koje su jos vece.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:54   #115
Aha. Ja nemam ugovor kod sebe nismo dobili natrag primjerke. Ali cijena je svakako u ugovoru bila 16,5 kn po danu. Nigdje nije spomenuto sufinanciranje od strane Grada. Zato pitam.

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 21:54   #116
Quote:
Nenuphar kaže: Pogledaj post
Aha. Ja nemam ugovor kod sebe nismo dobili natrag primjerke. Ali cijena je svakako u ugovoru bila 16,5 kn po danu. Nigdje nije spomenuto sufinanciranje od strane Grada. Zato pitam.

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
u ugovoru bi trebalo pisati posebno mlijecni obrok, posebno rucak, posebno uzina i moguce da su vam izrazene ove cijene, i onda pise da su umanjene za subvenciju budci je na boravku?
cak mislim da je to pravno ispravnije
jel je na boravku?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:41   #117
Ne kuzim to placanje obroka po danu. Kad sam dobila taj ugovor nista mi nije bilo jasno. Zasto jednostavno ne dobijemo uplatnicu svaki mjesec sa izracunom?

Druga stvar. Zasto djetetu toliko hrane spremam. Ne znam. Pretpostavljam da me peru teske traume iz djetinjstva kad mi se dogadjalo da bih citav dan bila gladna u skoli pa idem u drugu krajnost. Nisam sarkasticna. To je samo nekakav moj zakljucak i ocito kompleksi i slabosti s kojima se moram izboriti.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:47   #118
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ne kuzim to placanje obroka po danu. Kad sam dobila taj ugovor nista mi nije bilo jasno. Zasto jednostavno ne dobijemo uplatnicu svaki mjesec sa izracunom?

Druga stvar. Zasto djetetu toliko hrane spremam. Ne znam. Pretpostavljam da me peru teske traume iz djetinjstva kad mi se dogadjalo da bih citav dan bila gladna u skoli pa idem u drugu krajnost. Nisam sarkasticna. To je samo nekakav moj zakljucak i ocito kompleksi i slabosti s kojima se moram izboriti.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Pa i dobit ces uplatnicu, u 10-om za 9-i, a tocan iznos ce ovisiti o broju radnih dana kad je dijete imalo prehranu (znaci nije isto kad je tjedan dana praznika i kad nije i sl)

Sto se trauma iz djetinjstva tice - kao i uvijek, probaj ne projicirati na dijete. Neka pojede dorucak doma da si mirnija i onda ga pitaj na kraju dana je li bio gladan u skoli. Vjerojatno nije, naravno vecina njih nakon dolaska doma jede jos jednom i to mi je ok. Pa ni u vrtic ga nisi valjda slala s lunch boxom ?!
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:56   #119
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
u ugovoru bi trebalo pisati posebno mlijecni obrok, posebno rucak, posebno uzina i moguce da su vam izrazene ove cijene, i onda pise da su umanjene za subvenciju budci je na boravku?
cak mislim da je to pravno ispravnije
jel je na boravku?
Ne znam, javim cim dobijem ugovor natrag. Dobili smo taj i ugovor o pb na roditeljskom, odmah ga morali potpisati i vratiti im. Svoj cemo primjerak fobiti ovih dana.
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 11:45   #120
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Pa i dobit ces uplatnicu, u 10-om za 9-i, a tocan iznos ce ovisiti o broju radnih dana kad je dijete imalo prehranu (znaci nije isto kad je tjedan dana praznika i kad nije i sl)

Sto se trauma iz djetinjstva tice - kao i uvijek, probaj ne projicirati na dijete. Neka pojede dorucak doma da si mirnija i onda ga pitaj na kraju dana je li bio gladan u skoli. Vjerojatno nije, naravno vecina njih nakon dolaska doma jede jos jednom i to mi je ok. Pa ni u vrtic ga nisi valjda slala s lunch boxom ?!
Normalno da nije gladan... ili se vrati doma s nepojedenim sendvicem. Ili ga je dao nekom drugom. 2 plus 2 je 4. Za nekoga tko nije spičkan ko ja.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.