Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2013., 20:45   #1
Wok By Matija (to go)

http://www.wokbymatija.com/ponuda.html
http://dnevnik.hr/showbuzz/celebrity...---277799.html

Bio netko? Okus, količina, zasitno ili bljutavo-razrijeđeno?
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 08:12   #2
Koliko se ja sjećam, taj frajer je predstavljao kao uspješan menadžer.
A meni je pošteno nepismen, sve ne znam jeli mi draži "juneće teriyaki" ili "pork file" (pork fajl?), a ni "domaće noodle" nisu loše.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 09:49   #3
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Koliko se ja sjećam, taj frajer je predstavljao kao uspješan menadžer.
A meni je pošteno nepismen, sve ne znam jeli mi draži "juneće teriyaki" ili "pork file" (pork fajl?), a ni "domaće noodle" nisu loše.
Meni je puno važnije kakvi su mu wokovi- jesu li pristojni ili čak odlični ili su pattogusto rijetki i bezukusni. Kad to saznam- javim.
A ovo za gramatičke greške- nema ih tolko puno kolko ih inače ima po webovima restorana i sl. ustanova, ovo nešto se još da progutati (iako i mene smetaju), više mi je problem što nema fotki lokala, nego mahom taj trans font koji te omađija, gledaš li ga duže od 5 minuta.
Držim fige da je nešto što je dobro i da će (ako je to tako) ljudi to prepoznati.
Cijene su pristojne (istina treba vidjeti količinu male porcije).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 14:12   #4
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Meni je puno važnije kakvi su mu wokovi- jesu li pristojni ili čak odlični ili su pattogusto rijetki i bezukusni. Kad to saznam- javim.
A ovo za gramatičke greške- nema ih tolko puno kolko ih inače ima po webovima restorana i sl. ustanova, ovo nešto se još da progutati (iako i mene smetaju), više mi je problem što nema fotki lokala, nego mahom taj trans font koji te omađija, gledaš li ga duže od 5 minuta.
Držim fige da je nešto što je dobro i da će (ako je to tako) ljudi to prepoznati.
Cijene su pristojne (istina treba vidjeti količinu male porcije).
Potpis ko kuća!
Pogotovo me zanima ovaj sa škampima
Kakvi su to tigrasti? Nadam se da nisu kozice na kojima ostave onaj jedan neočišćeni dio (tanji oklop iznad mesnog dijela), ovako:
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 14:15   #5



ili si pogledaj
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 14:21   #6
zvuči fino, treba to isprobati što prije

širi se centar ponuda, valjda ć biti dobro
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 18:23   #7
Pokušala naručiti dostavu u centar i odgovor je da ne mogu jer su danas imali preko 250 dostava. Super no što ja imam od toga
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 22:07   #8
ista stvar i kod mene.....došetala se oko 5 i pol danas i kaže mi ženskica da su imali preko 250 dostava i ostali su bez materijala....ako budem u gradu, da svratim oko 8, jer će tada opet imati jela na raspolaganju....drugi put onda...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 12:39   #9
ja sam pokusala nazvati i naruciti dostavu ali od 11:30 im je broj konstantno zauzet....
cuvarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 07:35   #10
MOže li se kod njih jesti ili je sve za van?
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 08:39   #11
Oooo, pa to nam je matija Menager iz prve sezone Masterchefa
Ima li što od vepra
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:46   #12
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
MOže li se kod njih jesti ili je sve za van?
Imaju malu terasu s dva stola.. Pa ako uloviš mjesto
touch_of_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:52   #13
OK, al ovdje do sad niko nije uspio ni jesti ni uzeti dostavu pa jesti.
Lokal koji ne može osigurati hranu? Hm...
Valjda početničke postporođajne muke, iako slatke ako ostaje bez materijala pa ne može zadovoljiti svu klijentelu. Znači da je (bar bi tako trebalo biti) hrana dobra.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:28   #14
Ja sam bila jučer navečer, i imali su hranu normalno, jedino nemaju još sokove i vodu (osim nekog prirodnog soka od jabuke-bazge-đumbira).
Probali smo juneći teriyaki i marinirani lungić - iskreno, nismo bili sigurni koji je koji jer su okusi bili slični, ali bilo je baš ukusno (rezanci, povrće, mekani komadi mesa).
Meni baš fale u Zg takva mjesta i sigurno ćemo se vratiti još koji put..nadam se samo da ovaj jedan put nije bila iznimka u kvaliteti
touch_of_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:36   #15
Ja još nisam bila, ali planiram otići ovih dana.
Frendica koja je bila kaže da je lošije nego na takvim mjestima vani i da je cijena previsoka za to što nude. We'll see.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 12:25   #16
Ne znam za vas, ali meni je stranica užasno nepregledna.
Možda se ovih dana zaletim, valjda ima još nešto veprovine..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 13:00   #17
Quote:
touch_of_pink kaže: Pogledaj post
Ja sam bila jučer navečer, i imali su hranu normalno, jedino nemaju još sokove i vodu (osim nekog prirodnog soka od jabuke-bazge-đumbira).
Probali smo juneći teriyaki i marinirani lungić - iskreno, nismo bili sigurni koji je koji jer su okusi bili slični, ali bilo je baš ukusno (rezanci, povrće, mekani komadi mesa).
Meni baš fale u Zg takva mjesta i sigurno ćemo se vratiti još koji put..nadam se samo da ovaj jedan put nije bila iznimka u kvaliteti
Ajde, drago mi je da ti je ukusno. Ti si prva koja je ovdje to doista i probala.
Vjerujem da su sigurno ukusniji od Patto Rijetkoa.



Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ja još nisam bila, ali planiram otići ovih dana.
Frendica koja je bila kaže da je lošije nego na takvim mjestima vani i da je cijena previsoka za to što nude. We'll see.
To ne sumnjam (da je vani vjerojatno bolje), ali ako je malo lošije, opet će biti bolej od svih ponuda koje su trenutno u 'to go' ponudi u gradu i šire.

Quote:
German kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas, ali meni je stranica užasno nepregledna.
Možda se ovih dana zaletim, valjda ima još nešto veprovine..
Već sam naveo što mislim o toj stranici. Ubija u pojam.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:12   #18
Thumbs up Novi zg gastro hit!

Danas sam uspio uloviti vremena i posjetiti Wok by Matija u Varšavskoj. Riječ je o novootvorenom lokalu koncipirano samo na dostavi wok jela, no ima dva mala stola uz koje se moze pojesti, kao i dvije stolice na šanku s kojeg se naručuje a ima i veliki zidic pored na koji se moze sjesti (kao ja danas).
Kako na webu nema slike kako to izgleda, uslikao sam:http://www.flickr.com/photos/yvancheen/8553779423/
dakle minimalistički, rekao bih nordijski stil, koji je baš ok.

Prije svega iznenadila me je ogromna gužva. red je bio povelik, rekla je gospođa da se čeka po 20min da se naruči uopće, telefon nije prestajao zvoniti, a dostavljači (na dva bicikla i jednom skuteru) neprestano su razvozili. Također me iznenadilo da tamo rade samo stariji ljudi (50+ godina), gospodin Matija iz Masterchefa, nije bio tamo. u kuhinji su tri gospođe od, dakle, 50ak godina i jedna starica od kakvih 70 godina koja doista djeluje usporeno. Gospođa zadužena za narudžbe, iako su doslovno plivali od gužvi i narudžbi, uspijevala je biti ljubazna, spremna na pošalice i zdravu komunikaciju s nama koji smo čekali porcije na šanku (red gladnih ljudi me podsjetio na soup nazi epizodu u Seinfeldu, samo što je gospođa baš simpa).

Iz šanka se dobro vidi cijela unutrašnjost, a to je mala skučena kuhinja sa štednjakom na koji stane tri woka, iza toga se vide sve namirnice i mali frižider s pićima. Predmnijevam da će im uskoro biti potrebno proširenje kapaciteta jer kada sam vidio koliko narudžbi imaju, nisam mogao vjerovati da je tako negdje u Zagrebu!

Uglavnom naručio sam teriyaki juneći wok veliki (porcija 32kn - mala 22kn)
i tigrasti škamp wok (naravno isto velika porcija - 32kn a mala je 22kn)

http://www.flickr.com/photos/yvanche...in/photostream
http://www.flickr.com/photos/yvanche...in/photostream
Slikano je u ovim klasičnim kineskim u kojima sam i dobio jelo pa se nema percepcija veličine, već sam malo bio odjeo prije nego sam uslikao jer je porcija velika doslovno puna do vrha!
Ono što me oduševilo, a to je i najbitnije, je fenomelan okus oba jela! Punoća okusa, hrpa povrća s fenomenalnim okusom, tjestenina koja je domaća je bila odlična, količina tigrastih škampića je odlična i jedina zamjerka je mala količina junetine (i bila je pretvrda) u beef teriyaki porciji, no svejedno dovoljno dobro i dovoljno da bi dobila ne samo prolaznu i zadovoljavajuću ocjenu već i iznimno dobru!

Neznam kada me neki obrok toliko razveselio, razveselio što smo dobili novo i drugačije mjesto za nabrzinu nešto pojesti, nije ni čudo što, kako sam čitao su neki dan imali 250 narudbi i potrosili sve zalihe!

Ukupno dajem 8/10.

Toplo se nadam da kada se uhodaju da će se moći birati kombinacija jela (primjerice ne može se naručiti piletina wok s teriyaki umakom nego je poseban samo za pileći wok). i zato sam dao prostora za veću ocjenu kada bi recimo imali takvu bogatiju ponudu
Uglavnom toplo preporučam - ja sam bio oduševljen!

Zadnje uređivanje Yvancheen : 13.03.2013. at 18:15. Reason: loš link
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:35   #19
Well, ja sam sad nazvala, ne kuha mi se, izgleda fino na ovim fotkicama, pa ajde da probamo. Odgovor "dostavljac nam se razbolio, pa nemamo dostavu danas" .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:40   #20
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Well, ja sam sad nazvala, ne kuha mi se, izgleda fino na ovim fotkicama, pa ajde da probamo. Odgovor "dostavljac nam se razbolio, pa nemamo dostavu danas" .
jedna gospođa bila na biciklu i stariji gospodin na skuteru (još ima jedan bicikl no nisam uspio identificirati dostavljača ) su danas nosili..
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.