Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2007., 17:51   #1
Polaganje vozačkog za motor

Ovako, imam 17 godina i htio bih polagati za motor..
Možete li mi reći kolika je cijena testa? Tražio sam na netu al nisam našo..
I možete li mi molim vas objasniti kako to ide.. za koji motor polažem? jeli mogu kad položim vozit sve ili trebam posebno polagati za motor od 50 kubika posebno za više?
A kada budem htio polagat za auto, oću li opet morat polagat testove ili samo vožnju..?
Help... molim
devil's right hand is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 18:17   #2
Quote:
devil's right hand kaže: Pogledaj post
Ovako, imam 17 godina i htio bih polagati za motor..
Možete li mi reći kolika je cijena testa? Tražio sam na netu al nisam našo..
Slabo si ti to nesto trazio.... Aj opet


Quote:
devil's right hand kaže: Pogledaj post
I možete li mi molim vas objasniti kako to ide.. za koji motor polažem?
A1, do 125 ccm


Quote:
devil's right hand kaže: Pogledaj post
jeli mogu kad položim vozit sve ili trebam posebno polagati za motor od 50 kubika posebno za više?
Kad polozis ne smijes dvije godine voziti nista vise od 125 ccm i nesto sitno kw
Motocikli od 50 ccm ne postoje, to su mopedi.
Quote:
devil's right hand kaže: Pogledaj post
A kada budem htio polagat za auto, oću li opet morat polagat testove ili samo vožnju..?
Help... molim
Polagat ces i testove i voznju
__________________
Pas koji laje - nije dovoljno skuhan!
CSV Laki start is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 20:15   #3
Quote:
devil's right hand kaže: Pogledaj post
Ovako, imam 17 godina i htio bih polagati za motor..
Možete li mi reći kolika je cijena testa? Tražio sam na netu al nisam našo..
I možete li mi molim vas objasniti kako to ide.. za koji motor polažem? jeli mogu kad položim vozit sve ili trebam posebno polagati za motor od 50 kubika posebno za više?
A kada budem htio polagat za auto, oću li opet morat polagat testove ili samo vožnju..?
Help... molim
http://www.autoskola-rotor.hr/cjenik.php
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 01:28   #4
pošto sam nedavno polagao A kategoriju evo odgovor.
Sveukupno A kategorija će te koštati oko 4000 - 4500 kn (troškovi autoškoli, ispiti Hak-u, prva pomoć, državna taksa, itd)
Testovi ti ne važe za B tako da ćeš njih morati polagati ponovno, dok prva pomoć vrijedi. Moraš odslušati 30 sati predavanja, 9 sati prve pomoći i odvoziti 15 sati vožnje. Kada položiš, do punoljetnosti imaš kategoriju A1 (do 125 ccm) zatim imaš ograničenje do 25 kw (što ti je neki motor od 250 ccm) preostalo vrijeme dok se ne napuni 2 godine od položenog vozačkog (znači ako si položio sa 17.5 god do 18 imaš ograničenje do 125 ccm, a do 19.5 ograničenje do 25 kw snage, a nakon toga neograničeno).
Puno ti je bolje polagati A kategoriju u paketu s B kategorijom tj prvo polazes B pa A, jer ti tada vrijede testovi od B i ne moraš odslušati dodatna 4 sata kao u suprotnom slučaju).
runnkt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 00:48   #5
ja sam sad kupujem gileru nexus 125ccm i idem polagat a1 jer planiram s njom na neko putovanje do mora i tako
baotian500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:41   #6
Quote:
runnkt kaže: Pogledaj post
pošto sam nedavno polagao A kategoriju evo odgovor.
Sveukupno A kategorija će te koštati oko 4000 - 4500 kn (troškovi autoškoli, ispiti Hak-u, prva pomoć, državna taksa, itd)
Testovi ti ne važe za B tako da ćeš njih morati polagati ponovno, dok prva pomoć vrijedi. Moraš odslušati 30 sati predavanja, 9 sati prve pomoći i odvoziti 15 sati vožnje. Kada položiš, do punoljetnosti imaš kategoriju A1 (do 125 ccm) zatim imaš ograničenje do 25 kw (što ti je neki motor od 250 ccm) preostalo vrijeme dok se ne napuni 2 godine od položenog vozačkog (znači ako si položio sa 17.5 god do 18 imaš ograničenje do 125 ccm, a do 19.5 ograničenje do 25 kw snage, a nakon toga neograničeno).
Puno ti je bolje polagati A kategoriju u paketu s B kategorijom tj prvo polazes B pa A, jer ti tada vrijede testovi od B i ne moraš odslušati dodatna 4 sata kao u suprotnom slučaju).
znači ako si položio sa 16 i pol imaš ograničenje do 18 godina 15ks, a do 18,5 godina 25kw, a nakon toga možeš neogranišeno
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 21:31   #7
Sličnu stvar sam i ja hteo napraviti.Položiti za A1 kategoriju sa 16 godina.Tada bi sve to mene izašlo oko 3500kn.Kako tada nisam imao ni motor, a ni love sve je palo u vodu.Mogu ti reć da je tako i najbolje bilo,mada sam ja tada bio jako razočaran.
Ono što je nezgodno kod toga jeste da danas polaganje za A1 te košta oko 4500kn sveukupno(autoškola+ispiti+prva pomoć+lečničko).A ti ćeš za dve godine moći izaći na test za B kategoriju koju ćeš isto toliko platiti.Znači da te to sve ukupno izađe oko 9000kn.A mislim da ti se to ne isplati.Da se dve godine vozaš okolo na nečemu od 125ccm i praviš se faca,ja zaista mislim ad se ne isplati(osim ako ti ćale nije u saboru).
Moj savet ti je da sačekaš malo,strpiš se jer vreme je novac.Sačekaš da budeš 17,5 i piči na polaganje za auto.Kada budeš vadio lečničko uverenje za B kategoriju kažeš onim doktoricama da ti upišu da si sposoban i za A kategoriju.To će te izać oko 400kn.Dalje uplatiš autoškolu i potrudiš se da sve prođeš iz prve(manje troškova).Sve u svemu autoškola te izađe(bar je mene izašla) 5300kn. E kad fino izvadiš vozačku za B vratiš se u svoju autoškolu i kažeš da bi polagao za A.To platiš samo 1400kn(jer ti se priznaju i ispiti iz pravila i prva pomoć) i odvozaš 10 sati i to ti je to.

Ja sam nedavno položio za B sada čekam proleće i toplije vreme da položim i za A.
Nadam se da sam pomogao,pitaj ako nešto nije jasno.
Pozdrav
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 17:17   #8
Ja prije 5 godina polozio A,B i C kategorije za 3500 kn
A sad tolko treba platit samo za A...
Koji lopovluk
OliveRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 00:12   #9
Quote:
OliveRR kaže: Pogledaj post
Ja prije 5 godina polozio A,B i C kategorije za 3500 kn
A sad tolko treba platit samo za A...
Koji lopovluk
Da stvar bude gore ponekad je auto ili motor koji vozimo jeftiniji od same vozačke
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 11:10   #10
koliko košta za vozački za motoren do 50 ccm
5ra1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 11:54   #11
Quote:
5ra1989 kaže: Pogledaj post
koliko košta za vozački za motoren do 50 ccm
Za Mopede do 50 ccm moraš imati položenu A1 ili B kategoriju.
dejo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 11:59   #12
Quote:
Johnny 007 kaže: Pogledaj post
E kad fino izvadiš vozačku za B vratiš se u svoju autoškolu i kažeš da bi polagao za A.

Nemoraš vadit vozačku za B pa polagat za A. To ti je bacanje novaca jer moraš opet mijenjati vozačku a to košta. Najbolja ti je opcija da kad kreneš u autoškolu kažeš da hoćeš polagati A i B. Položiš prvu pomoć, testove i dvije vožnje i to je to(ako ne okineš na nečemu)
dejo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 16:11   #13
Quote:
5ra1989 kaže: Pogledaj post
koliko košta za vozački za motoren do 50 ccm
Gle ja kontam ovako, ako imaš 15-16 godina i poseduješ motor do 50ccm možda je najbolje da polažeš za A1 kategoriju, tj. za motore do 125ccm. Uz nju ćeš dobiti i tu za mopede, mislim da dobiješ i za radne strojeve i za traktor. Mislim da ti ta vozačka sa svim troškovima i ukoliko položiš iz prve dođe oko 4300kn.
Ali ja ti kažem polaganje za motor se isplati jedino ako baš u ovom momentu poseduješ motor i imaš 16 godina.
Ja sam položio za auto prošle godine, sve me to koštalo oko 5300kn. Ovo leto planiram A kategoriju pologat pa ću nadoplatiti oko 1500kn za to jer ti se testovi i prva pomoć priznaju od auta.Imam 10 sati vožnje i ispit i to je to.
Ovako uštediš 1000-1500kn.
Inače položiš A1 sa 17 godina i platiš ju 4500 a nagodinu opet moraš pljunit toliko za B, 9000kn ukupno, previše...
Ovako sa 18 položiš B za 5300kn posle toga 1500kn za A. Neznam koliko košta kada se polaže odjednom, tj položiš i odmah vadiš vozačku i za auto i za motor, ali mislim da je cifra tu negde, možda 200-300kn manja zbog nekih troškova...
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:41   #14
ja sam punoljetan i imam M i B kat,,
e sad ja bi polagao tu A1 nesto nadoplatim polozim , ako bog da, i sad so kolko kubika/ks mogu ja vozit?
planiram uzet nexus 250,, jel mogu ja na to cim polozim ili moram cekat 2-3-5-100 godina?
RioFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:51   #15
@riofiume za 250 ti treba ova nova A2 ili A
A1 ti je ograničena na 125ccm i 15ks
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 20:22   #16
A jel se može prvo položiti B kat., pa onda A kat.?
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 17:30   #17
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
A jel se može prvo položiti B kat., pa onda A kat.?
Jasno da se može, ali ne A nego A2. Onda te dođe jeftinije jer moraš samo liječnički obaviti i vožnju te ispit položiit(nekih 1,8oo,oo kuna) samo onda do 24 godine si ograničen voziti do 24 godine neograničenu kubikažu ali snagu motora do 35 kW-a

"A2- minimalno 18 godina, a motocikl ne smije biti preko 35 kW; omjer snaga/masa motocikla ne smije prelaziti 0,2kW/kg"
Zekoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:20   #18
znači nemože se odmah A nikako, čak ni ako imaš B??? A šta da imam A1, s koliko bih mogao ići na A?
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 12:32   #19
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
znači nemože se odmah A nikako, čak ni ako imaš B??? A šta da imam A1, s koliko bih mogao ići na A?
Ne znam zašto ti baš treba A1 jer za A1 treba minimalno 16 godina, a motocikl ne smije biti preko 125 cm3 ni jači od 11 kW (15KS), a za A2 ti treba 18 godina i voziš motore koji su taman za te godine(35 kW-a i circa 600 ccm3)
Za A2 znam ovo:
"Ukoliko vozač posjeduje vozačku dozvolu za A2 kategoriju najmanje dvije godine, vozačka dozvola za A kategoriju može se dobiti s navršenih 20 godina života." ako pomaže
http://www.mup.hr/1162.aspx
Zekoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:19   #20
Quote:
devil's right hand kaže: Pogledaj post
Ovako, imam 17 godina i htio bih polagati za motor..
Možete li mi reći kolika je cijena testa? Tražio sam na netu al nisam našo..
I možete li mi molim vas objasniti kako to ide.. za koji motor polažem? jeli mogu kad položim vozit sve ili trebam posebno polagati za motor od 50 kubika posebno za više?
A kada budem htio polagat za auto, oću li opet morat polagat testove ili samo vožnju..?
Help... molim


Sto se cijene tice, prije tjedan dana sam upisao autoskolu i platio sam 4,500 kuna + 350 kuna lijecnicki pregled.

Prvu pomoc i polaganje testa na motoru se dodatno placa.
Mozes polagat za A1, tj. do 125ccm.
Za polaganje za auto su mi rekli da se treba samo voznja, jer prvu pomoc i prometne propise rjesis dok ides za A1
lg-viewty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.