Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2007., 12:17   #21
Slika baš i nije bog-zna-kaj(nisam pofarbao zidove i pošteno oprao štenge) ali sa poslom sam bio stvarno zadovoljan(a vele mi da sam picajzla )....

http://img176.imageshack.us/img176/541/stubistenu2.jpg
Golileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 18:42   #22
Quote:
Golileo kaže: Pogledaj post
Slika baš i nije bog-zna-kaj(nisam pofarbao zidove i pošteno oprao štenge) ali sa poslom sam bio stvarno zadovoljan(a vele mi da sam picajzla )....

http://img176.imageshack.us/img176/541/stubistenu2.jpg
Lijepo obavljen posao. Dobar majstor!
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 00:00   #23
Čujte,imam vanjske skale sa dva podesta od otprilike 2.5 m2 svaki,skale su čelične jak profil 8x4 debljina 3mm.Podesti su od drva i polako su propali pa bi na te podeste najradije stavio pločice ali ne znam kako na čeličnu konstrukciju.Razmišljao sam skinuti drvo i naliti malu ploču od 4-5 cm s mrežom i na nju nalijepiti pločice ali mi je to malo teško iako su mi svi rekli da te skale to nosu bez problema.
Palo mi je na pamet položiti azbest na podest i na njega zalijepiti pločice s flexi lijepilom al taj azbest je otrov živi.Ima li ko kakvu ideju ili da li postoji kakav tanji materijal a opet dovoljno čvrst da njega položim na konstrukciju podesta pa da na nj zalijepoi pločice ili ipak moram naliti ploču?
pajdo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 01:42   #24
Quote:
pajdo1 kaže: Pogledaj post
Čujte,imam vanjske skale sa dva podesta od otprilike 2.5 m2 svaki,skale su čelične jak profil 8x4 debljina 3mm.Podesti su od drva i polako su propali pa bi na te podeste najradije stavio pločice ali ne znam kako na čeličnu konstrukciju.Razmišljao sam skinuti drvo i naliti malu ploču od 4-5 cm s mrežom i na nju nalijepiti pločice ali mi je to malo teško iako su mi svi rekli da te skale to nosu bez problema.
Palo mi je na pamet položiti azbest na podest i na njega zalijepiti pločice s flexi lijepilom al taj azbest je otrov živi.Ima li ko kakvu ideju ili da li postoji kakav tanji materijal a opet dovoljno čvrst da njega položim na konstrukciju podesta pa da na nj zalijepoi pločice ili ipak moram naliti ploču?
zavari gore čeličnu ploču pa nalijepi na nju pločice. imaš lijepilo i za to.
ili si napravi kalup (šalung), pa sva gazišta napravi dole i onda ih samo namontiraš na koinstrukciju već gotove.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 11:07   #25
stepenice

ja sam nedavno radio gazista za stepenice, drvo bukva i jedno gaziste od kanadskog javora. stepenice su ispale savrseno. doduse cijena je bila malo visa (100 € / gazistu) ali se isplatilo jer je stolar vrhunski. (najbolji u sredisnjoj hrvatskoj) drzi se dogovorenog. za svaku preporuku.
meteor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:57   #26
Ma mislio sam ja lijevati al bi radije na lakšu opciju zbog težine,a kako ide to sa lijepljenjem na čeličnu ploču,kakvo lijepilo,gdje da pitam,nađem?
pajdo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 07:12   #27
Ja bi stavio aluminijska gazišta
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 08:47   #28
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Ja bi stavio aluminijska gazišta
Aluminij i čelik se baš ne podnose medjusobno. Moglo bi sve oxidirati na jen'-dva.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:01   #29
Quote:
pajdo1 kaže: Pogledaj post
Ma mislio sam ja lijevati al bi radije na lakšu opciju zbog težine,a kako ide to sa lijepljenjem na čeličnu ploču,kakvo lijepilo,gdje da pitam,nađem?
Mislim da bi ti svako kvalitetnije flexi lijepilo za vanjsku upotrebu super poslužilo.
Ali pročitaj na ambalaži ili probaj na nekom komadu željezne ploče zalijepiti komad pločice da budeš ziher. ima i lijepila koja su svojim sastavom namijenjena lijepljenju na metal.
Ja sam nalijepio jedan mozaik na čelični poklopac od šahta za vodu i ispalo je super.
napravi si čelična gazišta dimenzija koje trebaš, sa rubom cca 1,5 cm visine, tako da ne moraš izmišljati što češ staviti na rub stepenica. Ako kužiš kaj mislim. Ak ne, bum ti nacrtal pa ti pošaljem, sad nemam vremena.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 10:46   #30
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Aluminij i čelik se baš ne podnose medjusobno. Moglo bi sve oxidirati na jen'-dva.
željezo se pofarba, aluminij eloksira i ne vidim gdje je problem
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:55   #31
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
željezo se pofarba, aluminij eloksira i ne vidim gdje je problem
Ako je tako, onda super!
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:47   #32
Je ali to željezo ne bi bilo deb.centimetar nego klasični lim 3 mm a on je savitljiv tj rešetke podesta nisu toliko guste pa pretpostavljam da bi prilikom hodanja bilo laganih vibracija sta bi dovelo možda do pucanja lijepila jer je ipak lijepilo kruto tj krto pa bi prvo možda poispadale fuge pa i pločice,jedino što bi mogao zadržati sadašnji drveni podest pa na nj staviti lim npr onaj hrapavi kao u busu tako da bi on stajao na drv podlogi koja je čvrsta,pa onda eventualno ili obojati taj lim ili na nj s fleksijem zalijepiti pločice,nastalo bi 1.8 mm razlike al šta je tu je,nisu ni gazišta savršena u milimetar.
pajdo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 18:42   #33
Lim ne dolazi u obzir. Skicu ti jedino mogu poslati na mail jer je pravelika za atach.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 13:12   #34
Eh sjetio sam se i ja nesto....
(Cak sam i cuo da je netko radio nesto slicno)
Dakle napravis okvir od kutnika tipa 35x35x4 tako da u njegovo ležište možeš staviti kamenu klupčicu tj gazište. Okvir možeš pripasati na bilo kakvu pod konstrukciju. Kamenu klupćicu uzmeš debljine 3 cm o ostane ti još 1-2mm za ljepilo. Preporućam uzeti vanjska elastična ljepila na bazi smole ili silikon, kojim obavetno popuniti i rešku jer je okvir ipak malo širi od gazišta. Kako kamena ima različitih desena a metal možeš farbati u bilo koju boju vjerujem da bi rezultat mogao biti
A kamen na rasponu dubine štenge nebi što se nosivosti tiće trebao biti problem(a uvijek se može napraviti i probni uzorak i opteretiti)
Golileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 13:08   #35
molim pomoć...
koliko mi kubika drvene građe treba za 26 stepenica ( dužine 120 cm, debljine 4 cm i širine 40 cm ) , batiškopu za iste ( visina 12 cm i širina 2 cm ) , leđima za stepenice ( visina 15 cm i debljina 2 cm ) te podestom od 4 m2 ( debljina 4 cm )... i okvirne cijene za postavljanje istih...

ako sam dobro računala kubik bi trebao biti dovoljan, eventualno još nešto zbog škarta!?
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:03   #36
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
molim pomoć...
koliko mi kubika drvene građe treba za 26 stepenica ( dužine 120 cm, debljine 4 cm i širine 40 cm ) , batiškopu za iste ( visina 12 cm i širina 2 cm ) , leđima za stepenice ( visina 15 cm i debljina 2 cm ) te podestom od 4 m2 ( debljina 4 cm )... i okvirne cijene za postavljanje istih...

ako sam dobro računala kubik bi trebao biti dovoljan, eventualno još nešto zbog škarta!?
ne kužim, što će ti kubikaža ako se to uglavnom prodaje po komadu
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 08:02   #37
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
ne kužim, što će ti kubikaža ako se to uglavnom prodaje po komadu
ja ne mislim kupovati samo gazišta, već drvenu građu iz koje će stolar napraviti i gazišta, i batiškope, i podest.
no problem je u tome što je meni stolar rekao da mi je za to potrebno 2 kubika, a ja računam i računam, no meni sa svim škartom ne ispada puno više od kubika.
jednostavno bih željela mišljenje još nekoga tko je radio stepenice na taj način jer ne želim ispasti naivno žensko... pogotovo što se radi o tropskom drvetu čija cijena kubika iznosi oko 17.000 kuna.
a zanima me i okvirna cijena izrade i postavljanja stepenica...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 11:13   #38
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
ja ne mislim kupovati samo gazišta, već drvenu građu iz koje će stolar napraviti i gazišta, i batiškope, i podest.
ahaaaa
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 12:06   #39
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
ahaaaa
zar je to sve što imaš za reći!? ja se nadala da ovdje ima ljudi koji znaju baratati kubicima i da ću odgovor dobiti istog trena
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:08   #40
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
zar je to sve što imaš za reći!? ja se nadala da ovdje ima ljudi koji znaju baratati kubicima i da ću odgovor dobiti istog trena
ovak odoka, mislim da si izračunala dobro
e sad, pitanje je koliko ima otpada...to ti može najbolje izračunati majstor stolar
ja nisam taj pa bi bilo bez veze da se petljam
ako misliš da te taj hoće prevariti, pitaj drugoga, trečega...
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.