Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2007., 12:40   #41
Gorenje uređaji

Jesi li zaista najjeftiniji kod glavnog zastupnika, u Slavonskoj?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 17:28   #42
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Jesi li zaista najjeftiniji kod glavnog zastupnika, u Slavonskoj?
ne.
mi smo kupili frizider u pevecu.. bio je najjeftiniji od svih ducana pa i generalnog zastupnika.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 18:07   #43
Meni rekoše da noviji modeli nikako nisu jeftiniji drugdje jer svi kupuju od generalnog zastupnika. Ali to mi nekak čudno zvuči, zašto ne bi bili?

Kam da odem pogledati, za frižider konkretno.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 20:54   #44
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Meni rekoše da noviji modeli nikako nisu jeftiniji drugdje jer svi kupuju od generalnog zastupnika. Ali to mi nekak čudno zvuči, zašto ne bi bili?

Kam da odem pogledati, za frižider konkretno.

čula sam da pevec pojedine artikle, a radi se uglavnom o tehničkoj robi, prodaje i ispod nabavne cijene. nisam kužila kak im se to isplati, pa su mi objasnili da je i to način da privuku kupce jer neće toliko izgubiti ako npr. par frižidera ili veš mašina prodaju ispod nabavne cijene koliko će zaraditi na ostalim điđama koje će ljudi kupiti u puno većim količinama. nisam provjeravala, nemoj me držati za riječ. činjenica je da imaju povoljne cijene.
probaj pitati u deak tehni u samoboru. moja kolegica je tamo kupila gorenjev frižider i bio je jeftiniji nego u pevcu ili u gorenju na slavonskoj. ja sam također kupovala kod njih, jako su ljubazni i uslužni, dostavljaju i subotom (čak sam bila zaboravila čekove, pa sam platila prilikom dostave).
moj savjet je da pitaš na slavonskoj, u pevcu i u deak tehni.
goldilock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 21:06   #45
gorenje su kvalitetni i relativno povoljni uređaji,al nakon nedavnih slovenskih političkih smicalica ne kupujem ništa njihovo,pa makar i po cijenu da kupim lošiji tj. manje kvalitetan proizvod
antekic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 21:41   #46
Quote:
goldilock kaže: Pogledaj post
čula sam da pevec pojedine artikle, a radi se uglavnom o tehničkoj robi, prodaje i ispod nabavne cijene. nisam kužila kak im se to isplati, pa su mi objasnili da je i to način da privuku kupce jer neće toliko izgubiti ako npr. par frižidera ili veš mašina prodaju ispod nabavne cijene koliko će zaraditi na ostalim điđama koje će ljudi kupiti u puno većim količinama. nisam provjeravala, nemoj me držati za riječ.
To je živa istina i jedan od najstarijih trgovačkih trikova!
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 02:13   #47
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Jesi li zaista najjeftiniji kod glavnog zastupnika, u Slavonskoj?
Jesu li? Nisu. I sam sam se u to uvjerio. Njihovi uređaji su mi OK po cijeni i kvaliteti.

Ima njihovih hladnjaka u raznim većim trgovačkim centrima, kao u :

Mercatone, Ipercoop (King Kros), Pevec, Konikum (City Centar), Merkator, ...
Pevec se i u mojem slučaju pokazao jeftinijim i fleksibilnijim za otplatu u ratama.

Imaju raznih modela, ne svih. Nemaju ni u Slavonskoj sve modele na lageru.
Samo je pitanje koji ti je centar bliže po mjestu stanovanja zbog ophodnje i prijenosa.

Ali, ukoliko tražiš neki specifičan hladnjak kojega nemaju u nabrojanim centrima,
onda ga se mora naručiti i čekati nešto duže (nekoliko tjedana), neovisno o trgovini.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 09:36   #48
Quote:
goldilock kaže: Pogledaj post
čula sam da pevec pojedine artikle, a radi se uglavnom o tehničkoj robi, prodaje i ispod nabavne cijene.
probaj pitati u deak tehni u samoboru.
hm...a ja sam za pevecove cijene čula sasvim drugi razlog...a to je da znaju nove aparate, koji su odmah završili na servisu (i ljudi kao zamjenu dobili nove aparate), otkupljivati od servisa i onda preprodavati...navodno je to razlog kaj dosta ljudi ima probleme s aparatima iz peveca ubrzo nakon kupnje
....nisam provjeravala, a ni ne želim

a što se tiče deak tehne...i ja sam kod njih sve aparate za kuhinju uzela, a prije toga sam sve druge dućane obišla...jako sam zadovoljna s njima...aparate smo platili tek kad su ih dostavom dovezli...mislim da se to ne može baš često naći u današnje vrijeme...da ne moraš unaprijed platiti

inače...cjenovno im jako blizu znaju biti konikom u city centru i euronics...
i ljudi dobro provjeravajte cijene...ja sam za neke aparate uštedjela i po 1000kn
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 10:29   #49
Hvala svima na sugestijama.

Na kraju sam se odlučila za Končarov frižider jer je dosta velik, a ne pretjerano skup, a i estetski mi je najviše sjeo. Za Gorenje nikada nisam ni bila (trudim se bojkotirati slovensko), ali drugi su me navukli zbog tog 5-godišnjeg jamstva, tak da sam tražila bilo kaj da nije Gorenje i na kraju našla.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 12:03   #50
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Hvala svima na sugestijama.

Na kraju sam se odlučila za Končarov frižider jer je dosta velik, a ne pretjerano skup, a i estetski mi je najviše sjeo. Za Gorenje nikada nisam ni bila (trudim se bojkotirati slovensko), ali drugi su me navukli zbog tog 5-godišnjeg jamstva, tak da sam tražila bilo kaj da nije Gorenje i na kraju našla.
5.-godišnje jamstvo je mamac za privlačenje kupaca.

Kad te navuku u svoj dućan onda ti tobože ukazuju da je to jamstvo samo za neke uređaje i pod određenim uvjetima plaćanja, a da kao u "katalogu" (kojega ti ne daju, ali ga se može download-ati preko interneta) stoji da je garancija 3 (ili 2) godine i koješto drugo. Mamac za kupce.

Znam za jedan končarev hladnjak koji je u pogonu već 20 godina.
Takva trajnost može biti slučajnost, no uvijek ima iznimaka.
I ne samo kod njih.

Ukoliko se ima vremena, najbolje je prije kupnje uređaja istražiti što se sve nudi, odnosno čega sve ima, s kakvim tehničkim specifikacijama i s kakvim cijenama, za što treba odvojiti stanovito vrijeme. Dakako, i uz dobro planiranje mogućnosti smještaja ili ugradnje uređaja da se osigura normalna funkcionalnost uređaja. Samo jamstvo je sekundarna stvar ukoliko je npr. hladnjak lošijega energetskog razreda (od klase A do klase G), te će stvarati u pogonu veće troškove (el. energije), ukoliko ga ugrađujemo na mjestu koje će mu onemogućavati normalan rad, a što opet stvara dopunske troškove i pogona i održavanja, itd.

Jasno, treba dobro odvagnuti želje i mogućnosti, i zadovoljiti se uređajem koji će biti nekakav optimalan.

Zadnje uređivanje Shwake : 08.08.2007. at 12:45.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 16:28   #51
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
5.-godišnje jamstvo je mamac za privlačenje kupaca.

Kad te navuku u svoj dućan onda ti tobože ukazuju da je to jamstvo samo za neke uređaje i pod određenim uvjetima plaćanja, a da kao u "katalogu" (kojega ti ne daju, ali ga se može download-ati preko interneta) stoji da je garancija 3 (ili 2) godine i koješto drugo. Mamac za kupce.

Znam za jedan končarev hladnjak koji je u pogonu već 20 godina.
Takva trajnost može biti slučajnost, no uvijek ima iznimaka.
I ne samo kod njih.

Ukoliko se ima vremena, najbolje je prije kupnje uređaja istražiti što se sve nudi, odnosno čega sve ima, s kakvim tehničkim specifikacijama i s kakvim cijenama, za što treba odvojiti stanovito vrijeme. Dakako, i uz dobro planiranje mogućnosti smještaja ili ugradnje uređaja da se osigura normalna funkcionalnost uređaja. Samo jamstvo je sekundarna stvar ukoliko je npr. hladnjak lošijega energetskog razreda (od klase A do klase G), te će stvarati u pogonu veće troškove (el. energije), ukoliko ga ugrađujemo na mjestu koje će mu onemogućavati normalan rad, a što opet stvara dopunske troškove i pogona i održavanja, itd.

Jasno, treba dobro odvagnuti želje i mogućnosti, i zadovoljiti se uređajem koji će biti nekakav optimalan.
Slažem se. Osobno, već nekoliko tjedana pikiram hladnjak i u nadi da ću naći onaj koji će najbolje zadovoljiti moje potrebe i želje, obilazim razna mjesta, uspoređujem omjere cijene i kvalitete, da bi se na kraju neki dan odlučila za Končar i naposljetku ga i kupila. Sviđa mi se kaj je poprilično velik (preko 300 litara, ne znam koliko točno), a istovremeno jeftiniji od par litara manjeg Gorenja, a i dizajn mu je prednost jer je srebrni mat, dok su Gorenje uglavnom sjajni i nisu mi baš zapanjujući, iako imaju Ferinin popust. Po meni, skupi su s obzirom na konkurenciju, a niš posebno. Potrošnja energije je A+, što mi je bilo jako važno, dimenzije se uklapaju u moju užasno kompliciarno izvedenu kuhinju... Stiže mi u petak, nadam se da ću biti zadovoljna s njim!
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:20   #52
Gorenje - stroj za pranje rublja

Dakle ovako, kupili smo novi stroj za pranje rublja - Gorenje WA 61081 od 800 okr./min. Što se tiče pranja, zadovoljni smo jer zbilja dobro i iskuhava bijeli veš i dobro pere obojano (barem nakon ovog prvog puta što smo oprali ). Problem je u tome što jako zuji/cvili/škripi dok vrti bubanj : S obzirom na to da je bila na akciji, odmah smo posumnjali nešto no ajde riskirali smo i kupili ju. Mene sad zanima da li netko ima slično iskustvo? Da li možda kojim slučajem nove mašine za veš moraju zujati/cviliti/škripati dok se ne razradi ili je posrijedi ipak neka serijska greška pa su zato bile na akciji? Inače već dugi niz godina (oko 20) smo imali staru Gorenje mašinu i bili zadovoljni s njom.
__________________
Život je ovdje i sada, a ne ondje i poslije.
zloćka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:26   #53
evo slika:

__________________
Život je ovdje i sada, a ne ondje i poslije.
zloćka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:27   #54
Zuje sve masine. Cvile kada se zaustavlja bubanj nakon centrifugiranja. Skripe? Ne bi trebala skripiti..
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:01   #55
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Zuje sve masine. Cvile kada se zaustavlja bubanj nakon centrifugiranja. Skripe? Ne bi trebala skripiti..
Ova cvili cijelo vrijeme dok se okreće bubanj, a kad počinje centrifuga onda se cviljenje pojačava Katastrofa!! Mislim da ćemo ići reklamirati! Jer zbilja mislim da mogu razlikovati normalne zvukove koje bi trebala proizovditi od ovih koje ova proizvodi!!
__________________
Život je ovdje i sada, a ne ondje i poslije.
zloćka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:05   #56
navikni se skripi i moja, zvali servis al kad su pogledali rekli da je sve ok i da je to normalno
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:21   #57
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
navikni se skripi i moja, zvali servis al kad su pogledali rekli da je sve ok i da je to normalno
Stvarno? Jel imas istu takvu ili barem neku od Gorenja? Ma naviknut ću se ja ako je to normalno Mene trenutno kopka da li smo se zaje... pri kupnji te na akciji?
__________________
Život je ovdje i sada, a ne ondje i poslije.
zloćka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:50   #58
možda blesavo pitanje, ali jesi li izvadila one šipke koje drže bubanj kod transporta?
Inače ja sam isto kuplia Gorenje ali neki stariji model i dosta je tih...
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:14   #59
Quote:
bela777 kaže: Pogledaj post
možda blesavo pitanje, ali jesi li izvadila one šipke koje drže bubanj kod transporta?
Inače ja sam isto kuplia Gorenje ali neki stariji model i dosta je tih...
izvadila sam te sipke tako smotana nisam A koji si ti model kupila ako smijem znati?
__________________
Život je ovdje i sada, a ne ondje i poslije.
zloćka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:35   #60
a ne znam koji je model, sad sam gledala na njihovoj stranici i nema ga više. To je onaj što imaš jedan gumb za program da odabereš, a dodatno možeš i temparaturu odabrati. To je neka verzija od prije, sad imaš samo mogućnost odabira programa, a time ti je temparatura već određena...

Ali ja sam još ispod stroja stavila gumeni podlažak, mislim da ih ima kupiti u Pevecu ili negdje - crne boje, debljina cca 2 cm, kvadrat točno za ispod perilice... probaj to, pa možda ublaži malo lupanje...
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.