Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2015., 16:28   #3801
Kupila sam djeci maltezera prije mjesec dana. Star je tri i pol mjeseca ima 2 kile i sedamsto! Neznam je`l to pravilna težina?
Molim da mi odgovorite

Zadnje uređivanje vixic27 : 29.04.2015. at 16:38.
vixic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 16:43   #3802
Quote:
vixic27 kaže: Pogledaj post
Kupila sam djeci maltezera prije mjesec dana. Star je tri i pol mjeseca ima 2 kile i sedamsto! Neznam je`l to pravilna težina?
Molim da mi odgovorite
Sudeći prema standardu, nije.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 16:53   #3803
Imam jos pitanja (neželim biti dosadna, ali me zanima)
Već smo ga okupali, je´l to uredu?
S čime čistiti oči?
Molim odgovor
vixic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 17:11   #3804
Veterinarka nam je rekla da je ta težina moguca jer ima dugu,gustu dlaku. Nemam pojma :/
vixic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 22:07   #3805
Moja je sa 5.5 mjeseci težila 2.2 kg, sa 3.5 mjeseca je bila teška 1.5 kg.
Sad joj je kilaža oko 3.5 kg. Izgleda manja od pasa iste kilaže. Jedna mi je žena, čiji pas težak kao i moj, rekla nakon što mi je ispipala psa da je moj mišićav. Puno trči.

Ne može dlaka toliko težiti. Ako je maltezer, nema veze što je van standarda. Najbitnije je da je pas zdrav i bez problema.

O čišćenju dlake imaš tu temu. https://www.forum.hr/showthread.php?t=331869&page=5
A najbolje bi ti bilo da nepotrebno ništa ne diraš oko očiju, meni se pokazalo najbolje očistiti suhom maramicom krmeljice i iščešljati posebnim češljem. Redovito šišati posebnim škarama.

Ako je bilo potrebno neka si psa okupala, ali kupi kvalitetan šampon koji štiti kožu. Ta prva zaštita na psu i na bebama je jako bitna. Mislim da nordijskim zemljama imaju običaj rijetko kupati djecu upravo zbog te zaštite, brišu samo gazama i kažu da je miris bebe najljepši. Pranje samo vodom i spavanje na balkonu na minusu.
Kupaj ga max jedno mjesečno izuzev ako se uprljao i usmrdio.Dobro prosuši fenom, pogotovo šapice i između jastuka. Tako ćeš spriječiti gljivice koje mogu izazvati neugodan miris.

Nogice možeš prati nakon šetnje i pišu da ne smrdi po urinu. AKo je moguće radi to samo sa vodom, ali ako je po cesti gdje ima auta onda može svašta pokupiti na nogicama i lizati. Tad možeš jako razblaženim šamponom (postoji i šampon koji štiti masnoću kože) ili ocat i voda (2:8) otopinom.
Inače da izbjegneš kupanje možeš uzetio rukavicu i u ovoj octenoj otopini(bjeli ili jabučni ocat) očistiti i dlaku. Imaš i one mirisne maramice. Ja ih jednom nakon kupanja premažem preko dlake i to samo pola maramice, i to je to do idućeg kupanja.

Ne kupuj nikakve gluposti za čišćenje dlake i nestavljaj pudere, napudraj sebe pa vidi kako će ti koži biti. Pusti psa da bude to što jest i prirodan, bolje daj pare na kvalitetnu hranu i meso svom mesojedu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 10:59   #3806
Ništa nismo kupovali za oci, samo smo mu prebrisali sa vlažnom maramicom, a nakon toga sa suhom. Nama kad smo kupovali štene rekli su da probamo sa fiziološkom otopinom. Vaša mišljenja?
Kupali smo ga sa šamponom za štence iz Pet centra.

Zadnje uređivanje vixic27 : 30.04.2015. at 11:29.
vixic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 17:42   #3807
Evo na ovoj stranici imaš moje postove kako čistim to. Iskreno izbjegavam močiti ičim to područje ako nije potrebno..https://www.forum.hr/showthread.php?t=331869&page=4

Ova linija šampona za pse ti je dobra. http://www.pet-centar.hr/Proizvodi.a...1-afcf7190ff20

Pa i ovi. http://www.pet-centar.hr/Proizvodi.a...1-afcf7190ff20

Ovdje imaš dva šampona, jedan za češće pranje šapica koji štiti kožu a drugi za problematičnu kožu. Ove kapi za uši su jako bitne i treba abr jeddnom mjesečno pred kupanje počupati pažljivo dlake iz uha i ubaciti ovu tekućinu (Otifree). Izmasirati bazu uha i navwest psa da protrese uši i izbaci smolu iz uha. Škakljaš ga po upšima. Radimo to prije kupanja.

Kod kupanja zaštiti vatom uhice i ako se protrese i baci vatu iz uha, ponovo je stavi. Bitno je da voda ne uđe u uho. AKo i uđe možeš opet Otifree u uho da izbaci vodu. Mi nakon kupanja ubacimo kapi aloe vere (Aktivator) u uho da se slučajna voda isčisti, a i njegujem uho tako.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 17:53   #3808
Quote:
vixic27 kaže: Pogledaj post
Ništa nismo kupovali za oci, samo smo mu prebrisali sa vlažnom maramicom, a nakon toga sa suhom. Nama kad smo kupovali štene rekli su da probamo sa fiziološkom otopinom. Vaša mišljenja?
Kupali smo ga sa šamponom za štence iz Pet centra.
Nemoj mu oko očiju s vlažnim maramicama. Oči su osjetljive. Obrišeš ispod oka suhom maramicom, tek toliko da pokupiš krmelje i to je to. Ako nema potrebe da močiš dlaku oko oka, nemoj. Ako ima potrebe, tj. dlaka oko očiju je zaprljana, da, to mu možeš čistiti fiziološkom, običnom vodom ili još bolje, uzmi acidi borici. Što god radila, samo nemoj kamilicom.

P.S. Da, pas ti je pretežak, ali pretpostavljam da nije došao iz uzgajivačnice skupa s papirima, pa je to i za očekivati
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 13:19   #3809
Nije iz uzgajivacnice, kupili smo kod jedne zene iz Osijeka. Vidjeli smo roditelje i roditelji su bili malo krupniji imali su 4kg.
vixic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 11:18   #3810
pozdrav svima, našla sam temu i iščitavam ju, pratim vaše savjete i učim...dakle imamo troje klinaca i razmišljamo o kupnji psa...s obzirom na starost djece(sin7, blizanci2,5) razmatrali smo mogućnost većeg psa na dvorištu (labrador ili bernardinac--proučavali smo karakteristike, slaganje s ljudima i djecom i da ima barem malo čuvarskog u sebi)..no na kraju smo došli muž i ja do zaključka da će pas uskoro postati naš problem a teško ću se moći posvetiti psu vani a zanemariti klince u kući..pas naravno traži svoje(sve znate zasigurno), a ako i ljeto provedeno dosta vani, u jesen će pas biti osuđen na druženje većinom sam sa sobom što zbog malih klinaca kojima će vrijeme8kiša, vjetar, hladno...) biti uvijet da budemo u kući..tak da je dvorišni pas mislim otpao i tada se javila ponovno misao koju smo jedno vrijeme eliminirali zbog dvoje male djece--pas u kući izbor maltezer...e sad, sve sam proučila, informirala koliko sam mogla, bit će u kući s nama naravno, moći ću se i njemu posvetit jer će biti uz mene, vodit ćemo ga svugdje jer jemo biti u mogućnosti zbog njegove veličine najviše(neznam kak bi bernija povela na more u autu s petero ljudi i djece-muž bi dobio mlade)...tražimo psa isključivo po službenim karakteristikama..znači odrasli do 3kg...ženku...tražim preporuku uzgajivačnica molim vas...želimo zdravog psića provjerenih gena..papir mi je apsolutno nebitan u izložbenom smislu...eee jesam vas udavilaaaaaa....hvalaaaa
__________________
D
danci3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 12:49   #3811
Quote:
danci3107 kaže: Pogledaj post
tražimo psa isključivo po službenim karakteristikama..znači odrasli do 3kg...ženku...tražim preporuku uzgajivačnica molim vas...želimo zdravog psića provjerenih gena..papir mi je apsolutno nebitan u izložbenom smislu...eee jesam vas udavilaaaaaa....hvalaaaa
Falatibožeisvisveci!

Miješam se u temu koja me se ne tiče izravno, ali ljudi koji se odlučuju za čistokrvnog maltezera ima općenito vrlo malo pa se može pretpostaviti da je postotak forumašica s maltezerima proporcionalan općem postotku. No, nadajmo se da će si ipak javiti netko s iskustvom u vezi s uzgajivačnicama.

Do tada, da možda pogledaš ovo? Osim ako to već nisi vidjela.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 21:49   #3812
Didi hvala na linku..to već gledala, čitala, al sam baš htjela živu potvrdu ljudi koji su nabavljali psiće pa malo prokomentiraju uzgajivačnice iz kojih su kupovali ili netko koga provjereno znaju jer se da primijetiti da i među uzgajivačnicama ima varijacija na temu
__________________
D
danci3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:41   #3813
NA ovoj stranici koju je Didi stavila pišu neke istinite stvari.
Negdje sam pročitala upozorenje da maltezere ne bi trebali imati ljudi sa djecom ispod 7 godina zbog povreda. Pogotovo čistokrvni su manji i krhkiji.
Moju su djeca i našutirala loptom na ulici dok smo šetale, ništa nisam mogla napraviti da to zaustavim s leđa nam je doletila lopta. Mali je dan ranije svojoj sestri ruku povrijedio loptom.
Od tada čim vidim djecu mičem se što dalje. Djeca do 3 godine mnogih stvari nisu svjesna, pa mogu pokušati psu iskopati oko kao da je krpena lutka. I to nam se dogodilo. A ljudi se uvrijede kad ih upozoriš da se maknu od psa. A povrede mogu biti teške, recimo kad se malo djete zaleti autićem ili biciklom na psa i to baš da ga zgazi. I to nam se desilo.

Pusti da djeca malo odrastu i postanu odgovorna i svjesna što je životinja i pas. Pas ih treba učiti da budu odgovorni, pas nije igračka.
Maltezeri su zaigrani, uvlačit će se u nogavicu, ulijetati ispod vas kad sjedate. A pogotovo gdje vas je više, pas će biti povrijeđen.
Takođe imat ćeš dosta posla ako želiš da ti je pas uredan i u kući, kao da imaš još jedno dijete.

Da i moj pas je iz uzgajivačnice i na stranicama HKS, ali je došao bolestan i muku smo mučili prvih par meseci. Ništa više nije garancija. Ali je pas moj i kad je veterinar rekao doslovice da je vratimo, moj odgovor je bio "Ona je naša i ostaje sa nama". Zavoljeli smo je, ljubav na prvi pogled.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:47   #3814
Danci, razmišljam kao i petra. Iako mislim da je divno odrastati uz psa, nekako mi ovako malena djeca i štene maltezera ne idu zajedno.

Dijete do četvrte godine nema razvijen pojam o nanošenju boli i najčešće nije svjesno da njegovo oduševljeno grljenje životinje ovoj može biti itekako bolno. S Lunom i tada trogodišnjom nećakinjom sam prošla to iskustvo i Luna i dan danas nastoji izbjeći malu dječicu, dok sve iznad 10 godina voli. Puno sam truda uložila da je joj nekako objasnim da joj mala djeca neće nauditi, tako da će ona danas stati i dozvoliti da je malo dijete čak i nespretno pomazi, no, čim mi uputi pogled: 'Ne bih više!', kažem da bi Lunica išla dalje i da će se sljedeći puta opet dragati.

Maltezer također traži gotovo svakodnevnu brigu oko dlake, čak i kad je ova prilično kratka. Maltezeru su oči i zubići slaba točka. Ne znači da se to treba dogoditi i tvom budućem psiću, no znači da i ovo treba ukalkulirati u svakodnevnu njegu.

Odgoj šteneta traži puno vremena i energije, bez obzira na pasminu. Ako se ovo ne odradi kako treba, sljedećih petnaestak godina može biti problematično i za psa i za obitelj.

Uglavnom, koliko god ja navijala za najljepšu, najbolju i najpametniju pasminu na svijetu (molim ostale pasminoljupce da me na OVOJ TEMI ne pokušaju uvjeravati u suprotno ), savjetovala bih ti da pričekaš da ti blizanci napune barem pet godina. Čak i tada bih razmišljala o malčicu robustnijoj pasmini, a još uvijek malenoj. Možda nešto poput tibetskog španijela.

Žao mi je što sam nastupila kao partibrejker, ali znam previše maltezera koji nisu sretni, bez obzira što su uzeti s puno entuzijazma i ljubavi, ali su ovi splasnuli pod teretom obaveza kojima se nije moglo udovoljiti, a u startu se o ovome nije razmišljalo. Iskreno, bit će mi drago ako ću u tvom slučaju biti u krivu. No, ne bih se osjećala dobro da nisam napisala kako ja vidim stvari.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 12:59   #3815
Dobri ljudi interesuje me ima li neko od vas iskustva sa angels glow, cula sam da to nije opasno za maltezere tacnije suzice oko ociju? Ali ipak zelim da cujem vasa misljenja. Hvala vam na svakom odgovoru
Foli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:55   #3816
Foli, imamo temu Crvena dlaka zbog suzenja očiju i tu ćeš pročitati i što mislimo o angels glowu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:41   #3817
Quote:
danci3107 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, našla sam temu i iščitavam ju, pratim vaše savjete i učim...dakle imamo troje klinaca i razmišljamo o kupnji psa...s obzirom na starost djece(sin7, blizanci2,5) razmatrali smo mogućnost većeg psa na dvorištu (labrador ili bernardinac--proučavali smo karakteristike, slaganje s ljudima i djecom i da ima barem malo čuvarskog u sebi)..no na kraju smo došli muž i ja do zaključka da će pas uskoro postati naš problem a teško ću se moći posvetiti psu vani a zanemariti klince u kući..pas naravno traži svoje(sve znate zasigurno), a ako i ljeto provedeno dosta vani, u jesen će pas biti osuđen na druženje većinom sam sa sobom što zbog malih klinaca kojima će vrijeme8kiša, vjetar, hladno...) biti uvijet da budemo u kući..tak da je dvorišni pas mislim otpao i tada se javila ponovno misao koju smo jedno vrijeme eliminirali zbog dvoje male djece--pas u kući izbor maltezer...e sad, sve sam proučila, informirala koliko sam mogla, bit će u kući s nama naravno, moći ću se i njemu posvetit jer će biti uz mene, vodit ćemo ga svugdje jer jemo biti u mogućnosti zbog njegove veličine najviše(neznam kak bi bernija povela na more u autu s petero ljudi i djece-muž bi dobio mlade)...tražimo psa isključivo po službenim karakteristikama..znači odrasli do 3kg...ženku...tražim preporuku uzgajivačnica molim vas...želimo zdravog psića provjerenih gena..papir mi je apsolutno nebitan u izložbenom smislu...eee jesam vas udavilaaaaaa....hvalaaaa

Mala djeca i maltezeri/yorkici nisu najsretnija kombinacija, westie ili shih-tzu su bolja opcija jer su i dalje mali ali robusniji od ovih minijatura.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 23:28   #3818
hvala vam na vašim promišljanjima....mužić i ja odlučili odgoditi kupnju pesonje do sljedećeg ljeta...sin će bit već 8, a i kikići 3,5 pa ćemo se moći više posvetiti pesonji....a možda i svi počnu spavati cijelu noć jer uz noćni tulum twinsa jeza me prolazi od peseka koji je tužan i cvili ponoći....iako pratim vas i dalje i upijam informacije....a možete mi napisati preporuku uzgajivačnice da ipak malo poškicam
__________________
D
danci3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 13:47   #3819
Iako ste odgodili kupnju psa do daljnjeg ja preporučujem isto shi tzu, manje su "živčani" od maltezera (ne znam jesu svi takvi ali znam par koji stalno histerično laju i skaču), slatki su, umiljati a sa djecom se odlično slažu i "podnose" njihove vragolije, ne linjaju se osim kad se češljaju i sve ostaje na češlju.
Mi smo svoju curu kupili kad je naš klinac imao 4,5 godine i malo smo uranili sa kupovinom. On sada ima 6,5 godina i sad tek počinje ona "prava" ljubav između njih. Curka spava kod njega u sobi i on bi najradije da bude kod njega u krevetu ali mi to ne dozvoljavamo ima ona svoj jastuk za spavanje, on se brine da prije spavanja obavi sve što treba u dvorištu, igraju se zajedno sa loptom, kad dođe iz vrtića najprije pogleda gdje je ona, ali moram priznati još uvijek se mi roditelji u glavnom brinemo o hranjenju, on se njoj u glavnom umiljava sa poslasticama.
Dakle, naše tople preporuke za ovu vrstu i ako Vas još nešto zanima tu sam. Jedino nemam preporuku za uzgajivačnicu jer moja nije tako kupljena.
kity1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 20:05   #3820
Quote:
kity1973 kaže: Pogledaj post
Iako ste odgodili kupnju psa do daljnjeg ja preporučujem isto shi tzu, manje su "živčani" od maltezera (ne znam jesu svi takvi ali znam par koji stalno histerično laju i skaču)...

Mi smo svoju curu kupili kad je naš klinac imao 4,5 godine
Mislim da ću uskoro ja ispaliti na živce

Doći na temu o maltezerima i onda im 'živčanost' proglasiti pasminskom karakteristikom. To je kao doći u nečiju kuću (ovdje tema maltezeri) i onda proglasiti ukućane ovakvima i onakvima (ovdje maltezere), dok se istovremeno na sva usta ishvali svoju curu (ovdje šicuicu). Azo dakle!

Evo samo nekih copy/paste karakteristika maltezera:

Quote:
Temperament: Živahan, Razigran, Ležeran, Nježan, Poslušan, Koji se odaziva, Dobroćudan, Neustrašiv, Aktivan, Inteligentan, Privržen
Quote:
Maltezer je vrlo zaigran i hrabar, odan je zaštitnik svoga gospodara i s njegovom se djecom najradije igra.
FCI (Fédération Cynologique Internationale) standard
Quote:
BEHAVIOUR / TEMPERAMENT: Lively, affectionate, very docile and very intelligent.
AKC (American Kennel Club) standard:
Quote:
Maltese are low-shedding, long-lived, and happy to make new friends of all ages. Sometimes stubborn and determined, they respond well to rewards-based training.
KC (The Kennel Club) standard
Quote:
Lively, intelligent, alert. Sweet-tempered. Sweet-tempered.
Ono što često je problem s malim pasminama, je da ne prođu kvalitetan odgoj, što onda može rezultirati devijacijama u ponašanju. No, ovoga sam se nagledala kod svih pasmina, tako da generaliziranje nema ni smisla ni svrhe, tim više što se ne temelji na znanstvenim istraživanjima, već na temelju:
Quote:
znam par koji stalno histerično laju i skaču
Uvažavam da 'svaki Cigo svoga konja hvali', ali, 'aj'mo biti više frendly, a manje kritizerski raspoloženi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.