Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2013., 16:49   #801
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ustavni sud bi trebao raspustiti Sabor ukoliko ne raspiše referendum.
A što ako ne raspusti? Koja je alternativa? Ima li je uopće?
dec_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 17:04   #802
Quote:
dec_it kaže: Pogledaj post
A što ako ne raspusti? Koja je alternativa? Ima li je uopće?
Ima alternative.
Političari se mogu ponašati kao da se nije ništa dogodilo.

Npr. Andro Vlahučić je optužen i nepravomočno osuđen za pronevjeru. U normalnim državama tako netko se ne bi kandidirao za gradonačelnika, pa opet evo njega kao gradonačelinka.

Jednako tako ako ako prekrše Ustav. Oni će se ponašati kao da se nije ništa dogodilo.
demosten is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 17:29   #803
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Ima alternative.
Političari se mogu ponašati kao da se nije ništa dogodilo.

Npr. Andro Vlahučić je optužen i nepravomočno osuđen za pronevjeru. U normalnim državama tako netko se ne bi kandidirao za gradonačelnika, pa opet evo njega kao gradonačelinka.

Jednako tako ako ako prekrše Ustav. Oni će se ponašati kao da se nije ništa dogodilo.
Ne znam jesi li ozbiljan ili sarkastičan.
dec_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 18:12   #804
Quote:
Pipsić kaže: Pogledaj post
Ustavni sud ili Predsjednik RH?
Predsjednik RH no malo je vjerojatno da bi se čak i u slučaju neraspisivanja referenduma odlučio na takvo što.

Zadnje uređivanje marlasr : 17.06.2013. at 18:19.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 21:26   #805
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Predsjednik RH no malo je vjerojatno da bi se čak i u slučaju neraspisivanja referenduma odlučio na takvo što.
Objektivan i pošten predsjednik bi to učinio, a vezano uz referendumsko pitanje, bojim se da Josipović ne bi iskazao niti jedan niti drugi atribut i još manje raspustio Sabor, to mi je u rangu SF-a. Ja sam glasala za te ljude i sad ih moram gledati kako čine sve što mogu ne bi li opstruirali moju i volju još 749 315 građana ove zemlje za raspisivanjem referenduma. Naivno, očito, ali vjerovala sam da su drugačiji.
Pipsić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 21:38   #806
Predsjednik države bi trzno lijevim kapkom samo da mu netko ugrozi ZAMP.
Desnim kapkom ne može trzati. By the way, smije li se netko u ovoj državi zapitati je li nam predsjednik zdrav? Pola lica mu je oduzeto već duže vrijeme. Je li taj čovjek sposoban za položaj koji obnaša?
fobohom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 22:27   #807
Quote:
Pipsić kaže: Pogledaj post
Objektivan i pošten predsjednik bi to učinio, a vezano uz referendumsko pitanje, bojim se da Josipović ne bi iskazao niti jedan niti drugi atribut i još manje raspustio Sabor, to mi je u rangu SF-a.
Koliko pratim medije nije objektivan i neutralan nego progay orijentiran.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 22:37   #808
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Koliko pratim medije nije objektivan i neutralan nego progay orijentiran.
Ako pažljivije pročitaš moj upis, shvatit ćeš da sam manje-više i ja to napisala.
Pipsić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 22:41   #809
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Predsjednik RH no malo je vjerojatno da bi se čak i u slučaju neraspisivanja referenduma odlučio na takvo što.
Nebitno.

Vladajući se samo sve više uvaljuju.
Uspjeli su svojim nespretnim i iritirajućim potezima od relativno nebitne stvari stvoriti prvorazredno društvenopolitičko pitanje. Oko kojega se skupila organizirana masa ljudi. Izigrati volju građana na tako bezobrazan način značilo bi izazvati gnjev čak i kod mnogih koji su indiferentni prema tom pitanju braka.
Pa bi na slijedećim izborima to pitanje postalo vrlo važno.
Štoviše - postalo bi praktički jedin pravo pitanje u situaciji kada građani postaju svjesni da im niti jedna opcija ne može donijeti neki značajan boljitak. Pa bi lijevoliberalne političke opcije doživjele takav poraz na izborima koji bi se pamtio desetljećima.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 02:24   #810
mi smo 1991 izašli na referendum o napuštanju YUG. Ko je raspisao referendum i kakve je bila onda procedura?
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 02:54   #811
sad je već kristalno jasno da će referenduma biti i novog zakona....još samo treba prestati mlatiti praznu slamu....očigledno je da im je crkva ustupila svoje pravne stručnjake te da je sve u skladu s nekim tumačenjima zakona... isto tako je jasno da eto građani RH žele tu promjenu ustava, bilo bi najpametnije da se promjena momentalno donese i ne troši lova na referendum....
jedino pozitivno iz svega ovoga je što će gayevi barem dobiti veća prava nego li ih sada imaju jer su njihova pitanja posredno aktualizirana, morat će se zadovoljiti da imaju sve ko bračni parovi osim usvajanja djece....


ja se nadam da će queer udruge igratii na niske strasti prije referenduma te na plakate lijepiti nešto tipa- glasajte za veliku srbiju
masukipo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.