Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2015., 16:02   #5601
mozes staviti 35-622 (700c/28"/29") http://www.bike24.com/1.php?content=13&search=35-622. imas i 37-622 guma http://www.bike24.com/1.php?content=13&search=37-622
diskox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 08:43   #5602
Tvoja dimenzija bi se trebala dati pronaći i u šoping centrima i ne smije koštati više od 90 kn. Teško ćeš nešto drugo staviti umjesto 28 x 1 3/8.
Problem je u felgama na koje ne idu današnje 28 gume a zbog kočnica ne možeš staviti 'moderniji' kotač.
andjelkoasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 12:32   #5603
Da li netko ima preporuku za dobar servis u zapadnom dijelu grada?
Gajnice, Stenjevec, Vrapče, Malešnica ili Špansko.
Shivaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:16   #5604
Koliko cesto rastavite svoje hubove? Na nekoj kilometrazi, kad prodje neko vrijeme, kad se pojave neki simptomi, ili nikad?

Skinuo sam lanac kazetu i sad si mislim da li da idem otvoriti hub kad vec sve rastepavam. S druge strane mozda da ne cackam ako nije nuzno. Zadnji servis je bio prosle godine u kolovozu, ali ne bih rekao da su ih onda radili, a kad jesu dragi Bog zna.

Treba li mi neki posebni alalt za rastaviti ovo:

http://cycle.shimano-eu.com/content/...s/fh-4600.html


I jos nesto drzi li koji ducan kod nas one pulley-e iz zadnjeg mjenaca?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.

Zadnje uređivanje Arash's friend : 31.03.2015. at 00:30.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:31   #5605
Nabe dobrog stanja, pravilno podešenih konusa i podmazane kvalitetnom mašću, trebale bi prijeći tisuće kilometara bez servisa. Kod vožnje u blago vlažnim uvjetima, pravilan ciklus održavanja bi bio svakih 2500 – 4000 km, u većini slučajeva (ovisno o kvaliteti brtvi, u prvom redu).
Ukoliko je pristuno dosta vlage, tad bi isti bio u intervalima od 1000 – 1500 km. Dijelovi hrđaju vozi li se bicikl ili ne, pa je važan faktor i mirovanje bicikla u intervalima između vožnji. Za primjer, ukoliko vozimo 300 km u vlažnim uvjetima, a zatim bicikl odložimo na par mjeseci zimi, bilo bi potrebno obnoviti nabe prije stavljanja u mirovanje.

Za pulleye vidi u Viva Sportu.
Feeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:37   #5606
Quote:
Feeler kaže: Pogledaj post
Nabe dobrog stanja, pravilno podešenih konusa i podmazane kvalitetnom mašću, trebale bi prijeći tisuće kilometara bez servisa. Kod vožnje u blago vlažnim uvjetima, pravilan ciklus održavanja bi bio svakih 2500 – 4000 km, u većini slučajeva (ovisno o kvaliteti brtvi, u prvom redu).
Ukoliko je pristuno dosta vlage, tad bi isti bio u intervalima od 1000 – 1500 km. Dijelovi hrđaju vozi li se bicikl ili ne, pa je važan faktor i mirovanje bicikla u intervalima između vožnji. Za primjer, ukoliko vozimo 300 km u vlažnim uvjetima, a zatim bicikl odložimo na par mjeseci zimi, bilo bi potrebno obnoviti nabe prije stavljanja u mirovanje.

Za pulleye vidi u Viva Sportu.
Hvala!

zadnji servis je bio ljetos, bilo je od onda barem 5000km vozio sam cijelu zimu, a mislim da serviser niti onda nije radio hubove. Jos jedno pitanje, za tiagra 4600 trebam li neki posebni alat osim kljuceva za zatezanje konusa?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 01:31   #5607
Za kvalitetan servis Tiagra 4600, kao i za bilo koju drugu nabu podesivog konusa, trebaš dobrog majstora s iskustvom. Od alata su potrebni samo ključevi konusa (13, 15) i viličasti ključ 17.
Feeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 07:27   #5608
Quote:
Feeler kaže: Pogledaj post
Za kvalitetan servis Tiagra 4600, kao i za bilo koju drugu nabu podesivog konusa, trebaš dobrog majstora s iskustvom. Od alata su potrebni samo ključevi konusa (13, 15) i viličasti ključ 17.
vec me dugo sluzi tako da se amortizirala, imam jednu rezervnu nabu u buksi, tako da je mozda trenutak da probam kad mogu odtrpjeti stetu.

A dobri majstori uvijek imaju najboljeg posla nakon "majstora" poput mene

hvala
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 08:14   #5609
Ili odvezeš bicikl najboljem stručnjaku za nabe u Hrvatskoj
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:55   #5610
promijenio sam vilicu na trekkingu (suntour za karbonsku s onone). ako ju stegnem da mogu normalno okretati volan onda imam lufta između vilice i rame. ako par stegnem toliko jako da nemam lufta onda teško okrećem volan. nisam uspio postići jedno i drugo nikako.

pomoć molim
QWAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:03   #5611
koristit crown race kojji si skinio sa suntour vilice?
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:06   #5612
Eventualno provjeriti da li su ti vjenčići (ako ih maš) okrenuti na pravu stranu
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 00:18   #5613
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
vec me dugo sluzi tako da se amortizirala, imam jednu rezervnu nabu u buksi, tako da je mozda trenutak da probam kad mogu odtrpjeti stetu.

A dobri majstori uvijek imaju najboljeg posla nakon "majstora" poput mene

hvala
daklem restepel sam nabu, fotke nisu bas dobro ispale, ali posluziti ce.

Daklem ovaj petrolej je bio potpuno cist prije nego sto sam u njemu oprao 2 konusa i osovinu. Pod svjetkom se ovaj soc blesice kao zlato u murinom pijesku. Nasao sam i kose u hubu. Rekao bih da majstori bas nisu otvarali taj hub u zadnjih x servisa.


Konus sa non-drive strane je dobio po piksi:



Konus sa drive strane je dobio puno manje:

Casica se cinila ok:


Cegrtaljka je bila u losem stanju, imala je lufta i kad bih ju vrtio rukom bi znala zaskripati.

No na kraju kad sam malo bolje pogledao hub, skuzio sam pukotinu na prirubnici gdje se sidre zbice. Ne vidi se dobro na fotki, ali onako tanka vlas kose. Uglavnom, barem se ne moram raspitivati gdje nabaviti konuse i cegrtaljku


Ukratko, nije lose ponekad provesti malo "quality time"- a sa hubom na kojem se vozite.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 10:59   #5614
Samo da javim. Problem s pedalama je riješen. Čovjek iz servisa ih je uspio skinuti i odmah je namontirao gore nove. I naplatio 20kn. Tatin novi ključ me više koštao
iGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:07   #5615
jel namastio navoje na pedalama prije montaze?
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:15   #5616
Da. Sve po propisima
iGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:36   #5617
Imam Trek 4300 sa diskovima.24 brzina...trebao bi promjenit kazetu i lanac...vidim da cijene variraju kao i modeli...može neka preporuka ,sram ,shimano...neka srednja cijena..rekreativna vožnja..hvala..
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:34   #5618
Imam taj bic. Drži se istog proizvođaća za cijeli pogon. Te Sram-Shimano kombinacije u kombinaciji sa Altus mjenjaćiima bi ti mogli popiti živce na slamku. Ja sam na 6000 km mjenjao cijeli pogon za deore grupu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:57   #5619
Ok..Hvala ..znači samo shimano....imas neku kazetu za preporučit...pošto si več mjenjao imas isti bike ..pa znas ..takodjer i lanac..
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:36   #5620
Ima koji majstor oko Črnomerca, Kustošije i sl. koji bi htio posuditi set za odzračivanje Avid kočnica i/ili pomoći oko toga uz neku naknadu?
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.