Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2011., 13:36   #181
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
kako vi komentirate ovo i ovo ??
kakav utjecaj ima to na nekoga tko pije puno mlijeka??
Mlijeko prije nego preuzme mlijekara se po zakonu mora testirati na antibiotike,mlijeko koje sadrži antibiotike mlijekara ne otkupljuje. Po zakonu živ koje su tretirane antibioticima moraju proci odredenu karencu prije ponovnog davanja mlijeka u otkup. Isto tako mlijeko kada dode u mlijekaru se vrse testiranja u laboratoriju, medu kojima su i koncentracije hormona, takoder po zakonu je zabranjena upotreba pojedinih hormona kod životinja,a oni koji nisu se toleriraju samo do one granice u kojoj nemogu naskoditi ljudima
mateja-4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 20:32   #182
Quote:
mateja-4 kaže: Pogledaj post
...
a oni koji nisu se toleriraju samo do one granice u kojoj nemogu naskoditi ljudima
dakle, novinari opet preuvelicavaju sitnice (kao i uvijek)...

ps. u mom zadnjem postu sam objavio dva clanka u kojima pise da nije zdravo piti puno mlijeka, a nedavno sam procitao clanak (na net.hr-u mislim) da trebamo sto vise piti mlijeko -.-

pa tko tu koga jebe???
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 00:38   #183
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
dakle, novinari opet preuvelicavaju sitnice (kao i uvijek)...

ps. u mom zadnjem postu sam objavio dva clanka u kojima pise da nije zdravo piti puno mlijeka, a nedavno sam procitao clanak (na net.hr-u mislim) da trebamo sto vise piti mlijeko -.-

pa tko tu koga jebe???
najbolje ti je biti umjeren u jelu i picu
mateja-4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 03:07   #184
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
dakle, novinari opet preuvelicavaju sitnice (kao i uvijek)...

ps. u mom zadnjem postu sam objavio dva clanka u kojima pise da nije zdravo piti puno mlijeka, a nedavno sam procitao clanak (na net.hr-u mislim) da trebamo sto vise piti mlijeko -.-

pa tko tu koga jebe???
Novinari pišu obično gluposti jer trebaju nešto napisat. Jedine pouzdane informacije o hrani na hrvatskom jeziku možeš nać na www.hah.hr, ostalo je sve rekla kazala.
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 00:36   #185
jeo ne jeo mlijeko isto mi je.čini mi se da navečer bolje zaspim ako uzmem čašu toplog mlijeka
Blagodati hrane koja me budi iz mrtvila da to stvarno i osjećam su:maslinovo i bućino ulje te tamna čokolada
RunfaZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 11:14   #186
Quote:
mateja-4 kaže: Pogledaj post
Mlijeko prije nego preuzme mlijekara se po zakonu mora testirati na antibiotike,mlijeko koje sadrži antibiotike mlijekara ne otkupljuje. Po zakonu živ koje su tretirane antibioticima moraju proci odredenu karencu prije ponovnog davanja mlijeka u otkup. Isto tako mlijeko kada dode u mlijekaru se vrse testiranja u laboratoriju, medu kojima su i koncentracije hormona, takoder po zakonu je zabranjena upotreba pojedinih hormona kod životinja,a oni koji nisu se toleriraju samo do one granice u kojoj nemogu naskoditi ljudima
Mateja, OK, znamo da živiš od mliječne industrije, ali malo objektivnosti ti ne bi škodilo.

Evo dokaza da tvoje riječi ne drže vodu - VIDEO: Na Dnevniku su istražili tko, kako i gdje u Hrvatskoj provjerava razinu hormona rasta, pesticida i teških metala u mlijeku - i pronašli su: NITKO! U Hrvatskoj ne postoje ni testovi ni laboratoriji koji bi to provjeravali. Tak da lijepe pričice i pravilnike možeš okačiti mačku o rep.

Imamo mi puno pravilnika i zakona koji se ne provode niti je itko zadužen za njihovo provođenje. Ili je prepušteno samom prekršiocu zakona da samog sebe provjeri i sankcionira. Ovo je samo još jedan primjer toga.

Nije li degutantno kako su predstavnici mliječne industrije u ovom prilogu bezočno lagali u kameru? Promotrite malo facijalnu ekspresiju gospođe Inge iz Dukata - vidi se da laže, jer joj je izmakla malo facijalna ekspresija kontroli na pitanje hormona rasta (na otprilike 1:55 min). Pratite joj rad očiju na to pitanje - nehotični pogled u stranu. Gospođa laže i podsmjehuje se naivnim potrošaćima. Ja im ne bih vjerovala koliko je crnoga pod noktom nakon ovoga. Mljekarska industrija bi mogla svoje glasnogovornike poslati na tečaj boljeg laganja.

A mlijeko krave je za ljude ionako štetno samo po sebi. Tko želi uključiti mozak, uključit će ga, tko ne želi... a pretpostavljam da si je sam kriv.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.

Zadnje uređivanje Ahisma : 01.10.2011. at 11:30.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 00:24   #187
tko u HR provjerava pesticide, herbicide, antibiotike, taške metale na povrću i mesu?
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 11:34   #188
Meso ne jedem, a povrće si sama uzgajam, a isto savjetujem i ostalima ako želite biti sigurni u podrijetlo i kvalitetu hrane koju jedete.

No, radi se o tome da ovdje mljekarska industrija dokazano LAŽE. Žena gleda u kameru i LAŽE. Nemojmo sada okretati temu na nešto drugo. Što misliš o ovoj konkretnoj demonstraciji kako zavarati potrošaće?
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 01:53   #189
Meni koža podivlja od mlijeka, neki dan popila čašu kakaa, odmah se drugi dan par bolnih prišteva stvorilo. A znam da nije od kakaa, jer mi čokolada ne smeta. A i zna me boljeti trbuh poslije. Uglavnom ja ga ne pijem, nekad napravim iznimku pa popijem kakao(samo mi je odvratno, zamišljam kako je puno gnoja ) ali ga više neću piti nikako. A i nije mi fino, naprotiv gadljivo mi je i neprirodno to piti. Jogurt i sir su mi ok, makar znam da nisu ni oni najzdraviji i ne treba pretjerivati..

Zadnje uređivanje gold_girl : 04.10.2011. at 02:00.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 15:30   #190
pink - raise your glass na oko 1.10... ma i da je najzdravije na svijetu, kad sve to pogledaš na način prikazan u spotu, teško je više koristiti kravu
meni barem.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 19:59   #191
Nemam neko osobito mišljenje o svemu ovome, je li mlijeko doista štetno ili ne, trenutno ga ne pijem skoro uopće osim ujutro u kavi, ali malo razmišljam o prošlosti, cijelo djetinjstvo sam pila mlijeko, i to u ne malim količinama, barem po pola litre dnevno godinama, pa sad eto živa i zdrava.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 00:31   #192
djetetu do 6 mj starosti za život treba samo mlijeko
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 15:24   #193
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Jel može netko reći nešto više o tome?
Čini mi se da je bila tema ali tražilica mi baš i ne radi...

Ja svaki dan jedem jogurt ili svježi sir pa sam se malo zabrinula..
Jedina "štetnost" je punomasno mlijeko zbog povečanog udjela kolesterola i masnoća, te ogromne količine mlijeka i mliječnih proizvoda jer takve količine preopterečuju organizam proteinima, posebno bubrege...
Štoviše mlijeko i mliječni proizvodi preporučuju se uzimati svakodnevno (2-3 čaše mlijeka na dan, 1-2 jogurta, ovisno o TVOJIM TJELESNIM POTREBAMA)jer sadrži vitamine topljive u vodi i mastima, brojne minerale među kojima je i prijekopotreban kalcij...Preporučam uzimanje mlijeka sa smanjenim udjelom masti....
__________________
Prodaja
malacurica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:09   #194
primijetila sam da puno ljudi sa upalnim bolestima crijeva ne podnosi mlijeko. pitam se zašto
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 00:27   #195
Herman's Hermits - No Milk Today

http://www.youtube.com/watch?v=pf1X3aEaUj0

velki hit
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 19:26   #196
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
djetetu do 6 mj starosti za život treba samo mlijeko
Ljudsko mlijeko treba ljudskoj bebi. Kravlje mlijeko je za kravlju bebu. Između toga dvoga je velika razlika.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 19:31   #197
Quote:
malacurica2 kaže: Pogledaj post
Jedina "štetnost" je punomasno mlijeko zbog povečanog udjela kolesterola i masnoća, te ogromne količine mlijeka i mliječnih proizvoda jer takve količine preopterečuju organizam proteinima, posebno bubrege...
Štoviše mlijeko i mliječni proizvodi preporučuju se uzimati svakodnevno (2-3 čaše mlijeka na dan, 1-2 jogurta, ovisno o TVOJIM TJELESNIM POTREBAMA)jer sadrži vitamine topljive u vodi i mastima, brojne minerale među kojima je i prijekopotreban kalcij...Preporučam uzimanje mlijeka sa smanjenim udjelom masti....
Nije ti mlijeko uopće zdravo - ni masno ni nemasno. Pogledaj tu - Got the facts on milk.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.