Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Pogledaj rezultate ankete: Kupujete li čaj u čajoteci?
Da 52 42.62%
Ne 42 34.43%
Ako su cijene pristupačne 28 22.95%
Ne pijem čajeve 0 0%
Glasovatelji: 122. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2014., 22:20   #1541
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
pohvalno? ne znam, ja bih radije rekla pametno.
jer ja na svu sreću nisam tako jako osjetljiva na mlijeko da bih umrla od jednog čaja ali napravio bi mi veliki problem. pa bih ja njoj napravila problem

a koji si ti kupio?
često kod njih kupujem, zadnje sam imao mate s limunskom travom i neki mješung zelenog s ribizom i zaboravio sam čime još.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 10:55   #1542
pozdrav čajoljupci

trebam malu pomoć/savjet...znači ne volim kavu, ali mi treba koefein, pa me zanima koji je crni čaj najjači po tom pitanju?
trenutno pijem neki Gruzijski čaj iz Orienta u Arena Centru, to je navodno onaj klasični turski čaj iako dolazi iz Gruzije (tako mi kaže gosin prodavač )...

jel netko možda nabavljao čajeve preko ebaya ili nečeg sličnog, trebala bi to biti jeftinija opcija nego naše kuće čajeva..(naravno, ako znamo za neki provjereni proizvod)
getready is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 21:47   #1543
Pozdrav
I ja bih voljela pomoć u vezi crnog čaja...
Naime, imam problema s niskim tlakom, počela sam nedavno piti kavu ujutro, no nisam ljubitelj, a i ne odgovara mi...
Sada sam pročitala da se kava može zamijeniti i crnim čajem, ili eventualno zelenim, pa me zanima ima li neka marka koju preporučujete? Inače volim zaslađene čajeve, no voljela bih probati piti čisti crni čaj, bez da moram dodavati šećer, pa me zanima ima li možda nešto što je samo po sebi već slađe ili nešto što bih mogla samo malo zasladiti medom...?

Hvala
Korni21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 01:53   #1544
Quote:
Korni21 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
I ja bih voljela pomoć u vezi crnog čaja...
Naime, imam problema s niskim tlakom, počela sam nedavno piti kavu ujutro, no nisam ljubitelj, a i ne odgovara mi...
Sada sam pročitala da se kava može zamijeniti i crnim čajem, ili eventualno zelenim, pa me zanima ima li neka marka koju preporučujete? Inače volim zaslađene čajeve, no voljela bih probati piti čisti crni čaj, bez da moram dodavati šećer, pa me zanima ima li možda nešto što je samo po sebi već slađe ili nešto što bih mogla samo malo zasladiti medom...?

Hvala
zeleni čaj je opor i ne paše mi

crni čaj je bolji - preporučujem ti Twinings; pažnja crni čaj ima kofeina
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 15:51   #1545
korni, možeš probati twinings čisto ako nisi nikad pila crni čaj pa da vidiš hoće li ti odgovarati okus. iako, razlika između čaja i čaja u vrećici je - ogromna.

ako ga odlučiš piti, čekiraj na primjer ovu stranicu.

a kaj se oporosti tiče, svi čajevi ako predugo stoje u vodi postanu opori i gorki. treba pogoditi koliko dugo držati čaj (i naravno staviti ga u odgovarajuće vruću vodu) a da odgovara okusom. to je individualno.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 15:54   #1546
Trenutno pijem čaj od aronije,to sam pocela piti kad mi je jedna osoba koja boluje od raka rekla da je to dobro piti jer djeluje na stanice raka.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=0UoopiNlnLk
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 17:19   #1547
Hvala manchild i Angry Bird

Znam da crni čaj ima kofeina, mislim da bi mi to i trebalo jer se niskotlakašima preporučuje kava, a kažem, meni osobno ne odgovara pa bih zato i probala s čajem.
Čitala sam da Twinings ima začine (cimet, klinčić...) pa sam i mislila probati s tim, da vidim kako će mi odgovarati. Nisam nikad pripremala čaj u listićima, no malo sam se informirala posljednjih dana pa ću probati
Twinings se može kupiti samo u biljnim apotekama (vidjela sam da ga ima u Bio & Bio) ili ga ima još negdje?

P. S. A je li tko kad pio Yogi tea (ima ga u Bio & Bio)?

Zadnje uređivanje Korni21 : 25.06.2014. at 17:28.
Korni21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 17:49   #1548
twinings se može kupiti svugdje.

btw i ja imam jako nizak tlak. doduše ja sam zaljubljena i u kavu jednako kao i u čaj ali imam osjećaj da mi crni čaj ipak malo više utječe na taj jadni tlak nego kava. nadam se da će i tebi pasati.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 20:21   #1549
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
twinings se može kupiti svugdje.

btw i ja imam jako nizak tlak. doduše ja sam zaljubljena i u kavu jednako kao i u čaj ali imam osjećaj da mi crni čaj ipak malo više utječe na taj jadni tlak nego kava. nadam se da će i tebi pasati.
Nadam se i ja, svakako ću probati. Hvala ti
Korni21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 12:22   #1550
Meni su Twinningsovi čajevi koma.
U Muelleru sam kupila Darjeeling u listićima, nije bio jeftin, i baš mi je nekako slab. Mislim, ok je kad se doda limuna i meda ali nije ni sjena darjeelingu koji kupim u Engleskoj.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:49   #1551
Znate li gdje se može kupiti stakleni vrč za čaj, ne mora imati filter, ali da je termootporan i da nije preko 100kn ^^' Tenkju
Chiharu Amaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:37   #1552
Imam problem u gradu Zagrebu naći najobičnije čajeve u rinfuzi, brusnicu i šipak! Tj. KVALITETNE čajeve, ono što sam probala je uglavnom loše!

Pred 2 godine sam kupila kilu onog od Bioterre, nije uopće bio dobar, ne znam, možda sam potrefila lošu seriju. Ni šipak iz Muellera mi nije baš nečemu, bljedunjavog okusa je, i malo pakiranje je, preskupo mi ispada.

Jel ima igdje za kupiti pravi, ukusni čaj od šipka i brusnice? Puno trošimo, pa bi mi se isplatilo uzeti najmanje po kilu od svakog. Možda od nekog privatnog proizvođača s placa? Hvala.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 19:45   #1553
čajoljupci, radite li hladni čaj na ovaj način?
koliko dugo tako spravljen čaj može stajati u frižideru?

koji čaj (ne nužno pravi čaj, može i neko bilje...) je najbolji za kuhanje navečer a pijenje ujutro?
pila bih naime ujutro čaj ali nemam vremena čekati da se ohladi kad ga skuham pa bih ga morala kuhati navečer. probala sam ostaviti mentu ali ona potpuno promijeni boju i bude toliko ružna da ju se ne usudim piti. crni već nakon nekoliko sati promijeni boju i okus... koji?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 09:11   #1554
Quote:
Chiharu Amaya kaže: Pogledaj post
Znate li gdje se može kupiti stakleni vrč za čaj, ne mora imati filter, ali da je termootporan i da nije preko 100kn ^^' Tenkju
A da pogledaš na Ebayu?
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 00:57   #1555
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Potrosivsi zalihe caja iz inozemstva, kupila prije par dana ovaj Snow Buds bijeli caj:
http://www.cajkovski.com/520.html

Zaista je izvrstan, ide uz bok mog omiljenog Silver Needle bijelog caja.

Snow buds ti je nešto između zelenog i bijelog, koliko vidim imaš ga i ovdje, ali je razlika u cijeni, ono na 100 grama velika

https://www.cajevi.hr/zeleni-caj/31-...snow-buds.html
OshNesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 11:36   #1556
Ja sam prije dva mjeseca počela piti čaj i baš uživati u njemu. Mama mi je napravila neku predobru mješavinu domaćih suženih trava (metvica, gospina trava, sljez i još nešto što nemam pojama što je) i tomi je daleko najbolja kombinacija za čaj, uz žličicu domaćeg meda od kadulje, ma divota :-) super mi je i bijeli čaj, iako njega ponekad pomješam sa koprivom, metvicom, kamilicom ili brusnicom, ili malo kima. Uglavnom kombiniram svašta. E sad, jako bi se voljela odreći jutarnje kave (počela sam je malo previše piti...) pa sam pokušavala umjesto nje piti zeleni čaj. Pila sam svakakve od onog najobičnijeg iz vrećice tipa Franck, Podravka, navodno malo boljih Ahmad, Twinnings, i one iz KZČ, ali svi ti čajevi izazovu mi nesnosnu mučninu i počne mi se povraćati. Uopće mi nije jasno zašto? Jel netko od vas imao sličan problem? Koji biste mi čaj preporučili umjesto kave, da me jutri malo prodrma a da ne izazove mučninu. Ja volim stvarno sve okuse i spremna sam isprobati sve :-)
anchimtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:03   #1557
Quote:
anchimtk kaže: Pogledaj post
Ja sam prije dva mjeseca počela piti čaj i baš uživati u njemu. Mama mi je napravila neku predobru mješavinu domaćih suženih trava (metvica, gospina trava, sljez i još nešto što nemam pojama što je) i tomi je daleko najbolja kombinacija za čaj, uz žličicu domaćeg meda od kadulje, ma divota :-) super mi je i bijeli čaj, iako njega ponekad pomješam sa koprivom, metvicom, kamilicom ili brusnicom, ili malo kima. Uglavnom kombiniram svašta. E sad, jako bi se voljela odreći jutarnje kave (počela sam je malo previše piti...) pa sam pokušavala umjesto nje piti zeleni čaj. Pila sam svakakve od onog najobičnijeg iz vrećice tipa Franck, Podravka, navodno malo boljih Ahmad, Twinnings, i one iz KZČ, ali svi ti čajevi izazovu mi nesnosnu mučninu i počne mi se povraćati. Uopće mi nije jasno zašto? Jel netko od vas imao sličan problem? Koji biste mi čaj preporučili umjesto kave, da me jutri malo prodrma a da ne izazove mučninu. Ja volim stvarno sve okuse i spremna sam isprobati sve :-)
Mate caj ima ucinak kave. Moze se nabaviti zeleni u listicima kao i fermentiran. Bolji je zeleni.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 00:33   #1558
Quote:
anchimtk kaže: Pogledaj post
Ja sam prije dva mjeseca počela piti čaj i baš uživati u njemu. Mama mi je napravila neku predobru mješavinu domaćih suženih trava (metvica, gospina trava, sljez i još nešto što nemam pojama što je) i tomi je daleko najbolja kombinacija za čaj, uz žličicu domaćeg meda od kadulje, ma divota :-) super mi je i bijeli čaj, iako njega ponekad pomješam sa koprivom, metvicom, kamilicom ili brusnicom, ili malo kima. Uglavnom kombiniram svašta. E sad, jako bi se voljela odreći jutarnje kave (počela sam je malo previše piti...) pa sam pokušavala umjesto nje piti zeleni čaj. Pila sam svakakve od onog najobičnijeg iz vrećice tipa Franck, Podravka, navodno malo boljih Ahmad, Twinnings, i one iz KZČ, ali svi ti čajevi izazovu mi nesnosnu mučninu i počne mi se povraćati. Uopće mi nije jasno zašto? Jel netko od vas imao sličan problem? Koji biste mi čaj preporučili umjesto kave, da me jutri malo prodrma a da ne izazove mučninu. Ja volim stvarno sve okuse i spremna sam isprobati sve :-)
Mučninu ti može izazvati količina tanina u pripremljenom čaju.
Probaj ne pit na prazan želudac i ne držati predugo čaj u vodi.
Tanini ostavljaju u ustima "opor" okus, isto kao i u vinu npr.
Ili od crnih čajeva probaj sa Darjeeling iz prve berbe (first flush), oni su nježniji.
OshNesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 08:17   #1559
Quote:
OshNesh kaže: Pogledaj post
Mučninu ti može izazvati količina tanina u pripremljenom čaju.
Probaj ne pit na prazan želudac i ne držati predugo čaj u vodi.
Tanini ostavljaju u ustima "opor" okus, isto kao i u vinu npr.
Ili od crnih čajeva probaj sa Darjeeling iz prve berbe (first flush), oni su nježniji.
Super, probat ću taj crni, ali i zeleni spremiti po preporuci.. A doma ima 100 vrsta i paketića tog zelenog, tako mi je žao baciti ga, nadam se da ću ga ipaak moći piti..
anchimtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 09:51   #1560
i meni zeleni izaziva mučninu. ne pijem ga. pijem crni (najradije earl grey) ili mješavine bilja.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.