Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 15:28   #4981
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Jel se pričalo o pizzeriji O'Hara ovdje? Nije mi baš u kvartu, aki onako, informacije radi... http://dobrahrana.jutarnji.hr/ako-va...-ali-savrsena/
Meni kao pizza laiku je pizza bila odlična, imala sam dojam da su namirnice baš svježe, tijesto tanko, ali ne gnjecavo.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 16.10.2014., 18:55   #4982
Upravo bacih pogled kroz prozor u Vlaskoj, ZeroZero. Djeluje simpa na prvi pogled (pizza), sočno, al ne OroGoro "sočno" (disclaimer: vidjeh samo na slikama). Mislim da bi pizzojedima mogla bit zanimljiva destinacija.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 17.10.2014., 10:17   #4983
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Upravo bacih pogled kroz prozor u Vlaskoj, ZeroZero. Djeluje simpa na prvi pogled (pizza), sočno, al ne OroGoro "sočno" (disclaimer: vidjeh samo na slikama). Mislim da bi pizzojedima mogla bit zanimljiva destinacija.
Slučajno poznajem lika koji je vlasniku pomagao kod otvaranja, talijan koji živi već godinama u Zg. Furali su pizza-majstora nekih mjesec dana u Napulj na praksu i većinu namirnica nabavljaju u Italiji (tipa neko brašno s većim postotkom proteina, itd.). S te strane se čini ok. Ali s druge strane je to prvi ugostiteljski objekt koji vlasnik ima, tako da su šanse za propast nekih 90%.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 17.10.2014., 12:31   #4984
Vjerojatno, ali to ne iskjučuje mogućnost da trenutno tamo rade dobre pice
Krkimir is offline  
Old 19.10.2014., 14:37   #4985
Nakon duuuuuuge apstinencije i traženja second best thing, Karijola Kranjčevićeva. Teško mi priznat , al i dalje nenad******. Prvi put me koštala čak 50 kuna jerbi sam uzela s bufalom.

No, ne pišem zbog toga, nego zbog news flasha za ljubitelje: sele na ćošak s Badalićevom. Šmrc. Vlaška mi nikad nije sjela, sumnjam da će mi novo mjesto biti jednako drago kao mnogima omražena stara Kranjčevićeva...
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 19.10.2014., 14:44   #4986
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
sumnjam da će mi novo mjesto biti jednako drago kao mnogima omražena stara Kranjčevićeva...
da si ikad bila u darkerskom klubu Concordija koji je prije bio na tom mjestu u Kranjčevićevoj, bilo bi ti sve jasno
nego, nedavno sam savjetovao Deedya da ode u Restoran kuhinju na picu sa pršutom i čeri paradajzima da se riješi trauma iz Karijole...

Zadnje uređivanje Krkimir : 19.10.2014. at 14:55.
Krkimir is offline  
Old 19.10.2014., 14:55   #4987
Da, da, Concordia je bila popularna početkom devedesetih...iako među mojom ekipom nije slovila kao osobito bad mjesto, u usporedbi s podrumom u koji smo izlazili

Čula sam za Deedyjeve traume, ali nikak da se sjetim koje točno. Jel uključuju sam wc ili još nešto?
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 19.10.2014., 14:59   #4988
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Čula sam za Deedyjeve traume, ali nikak da se sjetim koje točno. Jel uključuju sam wc ili još nešto?
vjerojatno je i wc dio priče, mada DD vjerojatno zna da se priča kako je zahod u Karijoli u istom stanju kao i prije u Concordiji pa se nadam da nije ulazio...
a traume su kad je zadnji put u Karijoli uzeo picu sa pršutom koju je masno platio a bila je velika kao pica-cut odonda nije išao u Karijolu
Krkimir is offline  
Old 19.10.2014., 15:06   #4989
Nisam imala slična iskustva. Nekad bi mi (danas, recimo) pasalo da me neko skratio za malo jer nisam dovoljan karakter da ostavim kad mi nije fino.

Ja sam dugo odbijala ici zbog dizanja cijena nakon fiskalizacije i smanjivanja PDVa, ali kvaliteta/kolicina nikad nisu bile problem. U najboljim danima smo znali nas dvoje uzet tri pizze kad nam je baš krenulo, sad mi je jedna too much. Pod tim mislim da sad vise nemrem jest, a bilo bi super da nesto sladoleda stane...
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 19.10.2014., 17:12   #4990
Dobro veli Krkač, baš je bilo tako kako je rekao, koji dan iza otvaranja Vlaške su mi napravili tu lošu ispriku za veliku pizzu. Od tada ne idem tamo više.
U najmanju ruku bila je veličine male pizze i k tome su sastojci sezali do gotovo 5 cm prema rubu, a tih zadnjih nekoliko centimetara- pustoš.
Pa pa.



A D&G je u kcu i više nego sam mislio- mislim okej, bila mi je ukusna ta Specijale s jajem i špekom i nešto malo šunke i pristojnom količinom sira. Ali jučer se dosjetiše kako bi mogli narezati i nešto kockica šunke na pizzu.
WTF?!? #%&$/&/
Kao zato jer je ta šunka pri kraju i onda ne mogu rezati šnite pa režu kockice. Dakle imao sam i šniticudvije i kocki ko u priči. To je nešto pregrozno. Neću više ići tamo.

Krki, zeza me malo lokacija Kuhinje, sam još prolazim tamo često- ali tad uglavnom idem prema doma- a ne jesti.
A kad smo udvoje uglavnom smo oko centra i sl. ili izvan grada.

No Kuhinja mi stoji među prvima na popisu, uz Mundoaku.
Deedy is offline  
Old 19.10.2014., 18:34   #4991
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
uz Mundoaku.
Bilježim se sa štovanjem! :klap:
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 19.10.2014., 22:20   #4992
ne sjećam se više pizze iz vlaške, jer kad god sam došla, nije bilo mjesta....al u kranjčevićevoj nikad nije bila mala niti siromašna sastojcima....duksa je malo manja i siromašnija sastojcima, ali isto fina.....samo da je mrviccu više sira i bila bi odlična....

probala zero zero - 6 formaggi....fini sirevi, tijesto ok, al radije bih "mlinac", jer mi je laganije za želudac....uređenje lijepo, osoblje ljubazno, doći ću opet....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 19.10.2014., 23:16   #4993
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Krki, zeza me malo lokacija Kuhinje, sam još prolazim tamo često- ali tad uglavnom idem prema doma- a ne jesti.
A kad smo udvoje uglavnom smo oko centra i sl. ili izvan grada.
viš, to je zanimljivo... nije problem otići u Podsused ili u Prečko na ćevape, ali picerija ima svugdje pa si čovjek nađe onu koja mu je blizu,
i ja sam tako razmišljam... ali kad probaš picu iz Kuhinje onda ćeš vidjeti o čemu pričam
edit: cijeli grad ide u Rougemarin na hamburger a ovo je parstometara dalje

Zadnje uređivanje Krkimir : 19.10.2014. at 23:36.
Krkimir is offline  
Old 20.10.2014., 18:49   #4994
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Nakon duuuuuuge apstinencije i traženja second best thing, Karijola Kranjčevićeva. Teško mi priznat , al i dalje nenad******. Prvi put me koštala čak 50 kuna jerbi sam uzela s bufalom.
Ja sam prvi put bila u karijoli neki dan nakon što mi je mama ishvalila pizzu koja je bila dva dana prije toga. Naručila sam istu pizzu koju je ishvalila da probam. Nažalost, razočarala sam se jer mi se čini da su mi zaboravili staviti i češnjak i maslinovo na tu pizzu ili su ih stavili u takvim tragovima da se niti ne osjete. A ulje se osjeti, kao i češnjak kojeg sam naknadno naručila i dovoljno je jak tako da čisto sumnjam da je išta od toga bilo ispod te mozzarelle. Tijesto je bilo fino, mozzarella isto ukusna, ali ako na pizzu sa češnjakom i maslinovim ja ne osjetim niti jedno od toga dvoje onda se ne mogu ne razočarati. Pogotovo za te novce. Stvarno šteta jer sam mislila da ću konačno pojesti ukusnu pizzu sa pravim sastojcima ali nisam imala sreće kao mama dva dana prije toga.
A WC stvarno izgleda kao da nije opran još od vremena kada se tu partijalo
lemonBEZdevetke is offline  
Old 20.10.2014., 20:50   #4995
Isla u nekoliko puta hvaljenu Spizzu (ne samo sto sam citala po netu i ovdje na forumu nego i od "real life ljudi") pa da vidim sta se nudi.
Nas dvije...frendica uzela njihov burger...kaze odlican, meso socno...ja probala one krumpirice uz to i koji onion ring....zadovoljavajuce

Ja sam kao ljubitelj pizze isla naravno probat pizzu, kad isprobavam nova mjesta obicno prvi puta idem na sigurno i uzimam "vulgaris" mijesanu, pa ako se pozelim vratiti onda kemijam

Jako sam razocarana, ne znam zasto sam cula tolike hvalospjeve...ili su se srozali u zadnje vrijeme. Tijesto gnjecavo po sredini, od one "rajcice" koja je vise nalikovala vodi obojenoj u crveno, krajevi napuhnuti...debeli (ljudima do nas je malo poslije donio i koliko sam vidjela njihova je bila puuuuno tanja nego moja), inace nisam ljubitelj sunke u komadima na pizzi a ovo sam vidjela i prije nego sam pocela jesti, one "modrice" po sunki vidljive na 100 m udaljenosti, samo sam cekala kad cu naici na bas to u zubima ali sam brzo gutala jel, ipak, frendica je gustala u burgeru bilo mi zao da nisam i ja to...i tjestenina koju sam vidjela kod drugih izgleda fino i porcija je dovoljna za mene...tako da im dajem drugu priliku ali po pitanju drugih stvari, pizza nikad vise, ovo pizza u nazivu...trebali su opravdat
Jedino sto im je ok sto zaista nisu stedili na sampinjonima i to nisu oni iz konzerve :klap:
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Old 20.10.2014., 20:57   #4996
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
Gdje vam je najbolja pizza u Zagrebu i zasto?
Pizzeria Dalmatino (JARUN).
Velika,sočna,odlično tijesto,nije preskupa,brza usluga...
zadovoljni cura i ja.
Uvijek se vraćamo.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Old 20.10.2014., 23:33   #4997
Pizza u pizzerijama, restoranima...

@xx..viva..xx
Da, srozala se jako, ima već dugo, nisi očito čitala recentne postove ovdje na temu Špice..

@be real
Dalmatino?!? Mora da se šališ , tamo je pica oduvijek dno dna, dobra samo za pijanu, dekintiranu studentariju u gluho doba večeri.
Ako smo već kod Jaruna, onda ju obližnja Helena šije bar 2 koplja.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 21.10.2014., 00:01   #4998
Quote:
xx..viva..xx kaže: Pogledaj post
Isla u nekoliko puta hvaljenu Spizzu

............

Jako sam razocarana, ne znam zasto sam cula tolike hvalospjeve...ili su se srozali u zadnje vrijeme. Tijesto gnjecavo po sredini, od one "rajcice" koja je vise nalikovala vodi obojenoj u crveno, krajevi napuhnuti...debeli (ljudima do nas je malo poslije donio i koliko sam vidjela njihova je bila puuuuno tanja nego moja)

.............
ima 3 vrste tijesta - debelo kvasno, tanko beskvasno i bez glutena.....ako pri narudžbi ne navedeš koje đeliš, odmah dobiješ debelo....iako bi svaki normalni konobar trebao sam pitati koje tijesto želiš, a ne da to preprusti gostima, gdje većina ne vidi ona sitna slova o vrstama tijesta....

u svakom slučaju, jako su se srozali....

meni su u zg zasad samo 3 pizzerie super - karijola, duksa i zero zero....o'haru i chateu des jardins još nisam probala...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 21.10.2014., 08:38   #4999
Pridružujem se konstataciji da se je Spizza jako srozala zadnje vrijeme. Naručili prošli tjedan, nije ni slično pizzi kakva je tamo bila prije koji mjesec.
Allexis spomenula Chateu, meni tamo odlična. Duduše, ni tamo nisam bila barem pola godine, pa ne garantiram kako je sad.
sis is offline  
Old 21.10.2014., 10:05   #5000
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
Allexis spomenula Chateu, meni tamo odlična. Duduše, ni tamo nisam bila barem pola godine, pa ne garantiram kako je sad.
Tijesto ("mlinac") odlično, sira užasno malo, tak da mi je više izgledalo ko neka zapečena korica, rajčica nabacana u hrpicama i vuče na paradajz konzervu, mada ne želim vjerovati. Uzela sam s bukovačama, sve skupa mi nije bilo kak treba. Trebalo bi uzet margharitu, da vidim kolko tam ide sira. Al ta rajčica...

Mislila sam probat još jednom, možda im se zalomilo, al razlika u cijeni između njih i Karijole nije tak ogromna, rijetko jedem pizzu, pa si mislim, kad već jedem, čemu tražiti zamjene? (U zadnje vrijeme čak često jedem, ukupno 4 u cca 8 mjeseci )
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.