Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2014., 15:29   #1
Radna mjesta - opis zaduženja

Evo, otvaram novu temu. Tko zna hoće li ostati, ili će se prebaciti, pa već unaprijed govorim - ne tražim posao (ne na forumu). Ovo neće biti prvi put da otvaram temu gdje se raspitujem o nekom poslu, jer čim otvorim stranicu burze rada, pitam se - što se tu radi? Ovo nije o samo jednom poslu.
Ako bas morate ovu temu spojiti, možete li bar olakšati traženje već postojeće teme, jer forum.hr tražilica ne valja, a google search pokuzuje gomile članaka iz žute štampe.

Ovu temu sam zamislila kao temu gdje forumaši mogu zatražiti objašnjenje nekih poslova, u kratkim crtama, da na razgovor na posao ne dođu ne znajući uopće kakav je to posao i kakva vrsta rada je taj posao.

Može li mi netko objasniti što radi:
zemaljska domaćica?
kumunalni djelatnik
obican radnik u pakirnici (je li taj radnik pakira proizvode?)
radnik u održavanju
asistent u odjelu zakupa i plasmana privatnog smještaja
financijska planerica (neću se zapravo prijaviti na to)
kućni majstor


Ponekad bi se stvarno prijavila na neke poslove za koje imam kvalifikacije, ali ne znam što se tu radi?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 19:50   #2
Zemaljske domaćice čekiraju putnike, daju informacije, prate putnike do aviona.

Asistenti zakupa smještaja traže smještajne jedinice za sezonu koje će raditi preko njih, unosiš u sustav, bukiraš, rješavaš probleme gostiju i tako to.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 11:45   #3
Savjetnici ministra/ravnatelja/predsjednika...

Ima li tko ikakvih saznanja o tome kako je biti savjetnik nekome na nekoj funkciji? Znam da su male šanse da će ovdje netko o tome znati..I znam da sve ovisi kome si savjetnik, u kojem području u kojoj instituciji..

Ali nekako načelno..da li se podrazumijeva da kad su smjene funkcija, savjetnici u principu gube svoja radna mjesta? Da li je savjetnik uglavnom na puno radno vrijeme tamo (gdje već) ili je češće da je savjetnički posao po potrebi, povremen? Kakve su odgovornosti? Ima li to tako nekako striktno definirano ili ako savjetnik nešto profula, nikom niš.

Znam da se savjetnike ne zapošljava regularno, preko natječaja (možda samo formalnosti radi) pa tako ne morate mi to napominjati.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 15:28   #4
Opis zanimanja: Računovodstveni referent,

Poštovani,

Često vidim na zavodu oglas za računovodstvene referente pa me zanima što tocno oni radi u svojem opisu posla, koji programom obavljaju svoj rad, samo MS Officeom ili ? Isto tako što tocno spada u opis posla ukljucujuci koji programi osim Office alata su potrebni za rad kao računovodstveni referent,

Hvala
crocro25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 15:43   #5
Thumbs down

Moras znati obracun place u COP-u, moras znati JOP...uglavnom moras biti od velike pomoci voditelju racunovodstva jer se sa placama djelatnika ne smijes zafrkavati znaju onda doci i prvo ce napasti referenta
Nickname 000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.