Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 13:48   #201
Ja sam je zamrzavao na mjesec dana i bila je živa dok sam je odmrznuo. Treba je samo zamrznuti "na suho", tj. procijediti, osušiti krpicom ili salvetom čim više i zamrznuti u nekoj vrećici, kutijici...
Zlogermo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 21:50   #202
kefir/strucni rad

Na ovoj stranici možete skinuti rad o kefiru, jedan ozbiljniji tekst, sve sto treba znati ako cete ga praviti kod kuce

http://hrcak.srce.hr/index.php?show=...ak_jezik=97038

imam kefir za podijeliti..Osijek, javiti se na PM
__________________
Friends don't let you do stupid things.... alone
potrošač is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 13:34   #203
a hoće preživjeti ako bude više od mjesec dana? u glavnom kako joj god bilo, danas ide na zamrzavanje, tnx na savjetu
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 00:32   #204
Pa ne bi trebao biti problem izvaditi je iz zamrzavanja nakon nekoliko tjedana, staviti u mlijeko i pustiti da se malo oporavi i nahrani pa opet zamrznuti, jelda? Ne znam koliko dugo može izdržati zamrznuta odjednom.
Zlogermo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 20:40   #205
oprostite što upadam ko padobranac.. Je li se gljiva treba prati nakon cijeđenja ili ne?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 08:46   #206
kefir

Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
oprostite što upadam ko padobranac.. Je li se gljiva treba prati nakon cijeđenja ili ne?
Perem je u hladnoj vodi, dosad se nije žalila 4-5 puta nije mi se dalo zezati s gljivom, samo sam je stavio u svježe mlijeko, nisam primjetio neku razliku.
__________________
Friends don't let you do stupid things.... alone
potrošač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 16:17   #207
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
oprostite što upadam ko padobranac.. Je li se gljiva treba prati nakon cijeđenja ili ne?
Tzv.gljiva se u pravilu ne treba prati nakon svake ture kefira. Pranje pomaže da brže raste ( da možemo dati dalje ) ali malo usporava brzinu stvaranja novog kefira.
Usput, ja svoje kefirne gljivice zamotam u mali komad mokre gaze 15x15 cm, zavežem na vrhu čvrstim koncem, odrežem višak gaze iznad veza i tako taj "paketić" samo selim iz mlijeka u mlijeko. Operem otprilke svakih desetak ciklusa. Otpada dosadno procijeđivanje i traženje kefirnih zrnaca. Kad "paketić" nabubri tj. gljiva se dosta razmnoži, raspakiram, doniram višak zrnaca a ostatak natrag u gazu.
Kefir pijem svaki dan već skoro godinu dana, uglavnom za večeru uz šnitu, dvije raženog kruha. Najbolji način za smanjivanje tjelesne težine i reguliranje probave.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 10:09   #208
Da li tih gljiva ima u prodaji, mislim neki dućan tiba bio ili zdrava hrana?
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Šefica prstena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 09:27   #209
samo sam htjela reći da gljivu koristim već mjesecima i da sam kesperimentirajući s njom ustanovila sljedeće:
1. gljiva se smije dirati rukama (štoviše, ja ju malo stisnem da iscijedim vodu kad je isperem, a i šaka mi je mjera)
2. uopće joj ne smeta ništa od rostfraja (mislim da su ograničenja stavljena zbog jednostavnosti uputa, ako napišeš plastika ili drvo nemaš opise i izuzetke)
3. ne vidim razloga da se višak, koji nužno nastane, ne baci u vodovod ili kanalizaciju (štoviše, čini mi se da je to dosjetljivac stavio samo zato da bi vlasnik gljive poklonima širio njenu uporabu)
4. gljiva se smije držati i u hladnjaku, ali je fermentacija tako spora kao da je i nema, no praktično je ako želite preskočiti jedan dan, jer nemate vremena za primjenu pa je izvadite drugi...
5. i konačno, zašto bi trebao "odmor" nakon dva tjedna?
eto, nadam se da mogu nekome olakšati njenu primjenu... a ja sam vrlo znatiželjna kakvi su rezultati njene primjene (konkretno, imam kamenčić oko 2.5 cm u žući), no bez obzira na to - gljiva je prefina, a i znantno jeftinija od sličnih napitaka...
moranadecadent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 18:39   #210
Imam pitanje

Prvi puta imam gljivu, ali po ovome što tu čitam, izgleda drugačije, to je hrpa malih gljivica, oko tri pune žlice.

Koliko toga staviti ako mi treba samo 2 dcl kefira na dan, 1/2 l mi je previše?

Koje mlijeko preporučate?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 15:14   #211
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Imam pitanje

Prvi puta imam gljivu, ali po ovome što tu čitam, izgleda drugačije, to je hrpa malih gljivica, oko tri pune žlice.

Koliko toga staviti ako mi treba samo 2 dcl kefira na dan, 1/2 l mi je previše?

Koje mlijeko preporučate?
Pa je hrpa malih gljivica, tako bi i trebalo biti.
Probaj staviti žlicu i pol pa ako bude prekiselo ili preslabo lako dodaš ili makneš malo. Ovisi kakav okus voliš.
Bilo koje mlijeko je dobro, ali meni najbolje ispada sa svježim punomasnim. Ali razlike su samo u nijansama.
Zlogermo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:16   #212
Evo i mi dobili ovu čudnovatu gljivicu da pravimo kefir doma

Mene zanima dal se može ta gljiva pojesti,mislim onaj višak kad ona naraste,meni nekako žao bacit dio ako neću imat kome dat,i još me zanima dal vi koji pravite kefir tokom dana koji put promješate mljeko,pošto vidim da se kiseli odozgo,a na dnu bude još skoro svježe...
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:42   #213
Quote:
malena curica kaže: Pogledaj post
Evo i mi dobili ovu čudnovatu gljivicu da pravimo kefir doma

Mene zanima dal se može ta gljiva pojesti,mislim onaj višak kad ona naraste,meni nekako žao bacit dio ako neću imat kome dat,i još me zanima dal vi koji pravite kefir tokom dana koji put promješate mljeko,pošto vidim da se kiseli odozgo,a na dnu bude još skoro svježe...
Može se pojesti, no stavi ti ovdje ponudu za višak pa će se uvijek naći netko tko treba.
Dobro je povremeno promiješati jer se gljivice zbog proizvodnje CO2 dignu na površinu.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 21:14   #214
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Može se pojesti, no stavi ti ovdje ponudu za višak pa će se uvijek naći netko tko treba.
Dobro je povremeno promiješati jer se gljivice zbog proizvodnje CO2 dignu na površinu.
Molim vas da se ovdje ne stavljaju ponude za višak ili oglasi za potražnju jer takve postove brišemo. Preporučam da se takve stvari oglašavaju na pdf-u Mali oglasi. (klik)

LP!

__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 06:27   #215
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Molim vas da se ovdje ne stavljaju ponude za višak ili oglasi za potražnju jer takve postove brišemo. Preporučam da se takve stvari oglašavaju na pdf-u Mali oglasi. (klik)

LP!

Žalosti me strogo i uskogrudno promišljanje moderatora.
Kefirna gljiva je lijek, živi organizam, ne kuha se, ne spravljaju se od nje recepti.
O čemu bi ovdje na ovom topicu pisali već o uzajamnom poklanjanju kefirne gljive i povremeno podučili "novake" o uzgoju, čuvanju itd.
Šteta.
Usput, daj nam onda barem preporuči subkategoriju na tržnici u koju da dajemo oglase za nešto što ćemo ionako pokloniti.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 09:59   #216
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Žalosti me strogo i uskogrudno promišljanje moderatora.
Kefirna gljiva je lijek, živi organizam, ne kuha se, ne spravljaju se od nje recepti.
O čemu bi ovdje na ovom topicu pisali već o uzajamnom poklanjanju kefirne gljive i povremeno podučili "novake" o uzgoju, čuvanju itd.
Šteta.
Usput, daj nam onda barem preporuči subkategoriju na tržnici u koju da dajemo oglase za nešto što ćemo ionako pokloniti.
Rasprava o uzgoju, čuvanju itd. je dobrodošla i nigdje u svojoj obavijesti nisam napisala da se ne dopušta te ju se ne treba stavljati u istu kategorijju s nudim/tražim postovima. Nudim/tražim postovi nisu dobrodošli nigdje na forumu (pa tako ni na ovom pdf-u) osim na mjestima predviđenima za to (Mali oglasi). Takvih upisa je bilo više od 50% na ovoj temi.

Oglašavati možete na rootu pdf-a MO, a ako je potrebno kolege će premjestiti temu na neki od njihovih ppdf-a.

Također lijepo molim da moderaturu komentirate na pdf-u koji je za to predviđen (Poruke, žalbe, komentari) ili preko privatnih poruka, a ne na temi.

Svako daljnje nepoštivanje pravila foruma/pdf-a ćemo kartonirati.

LP!
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:58   #217
Quote:
matea2 kaže: Pogledaj post
Dobila sam tibetansku gljivu, a na papiriću koji sam dobila uz nju piše da se pije 17 dana, pa pauzira 10 dana, pa opet pije... Zanima me da li ima neki poseban razlog za to pauziranje. Ne da mi se održavati je 10 dana i bacati kefir. Mislim kakav bi štetni učinak kefir mogao imati?
Nema. Razlog je što joj se pridaju bogomdane sposobnosti ozdravljivanja različitih teških, kroničnih i malignih bolesti. Stoga je takav "lijek" jednostavno "prejak" da bi ga se uzimalo duže vrijeme.
Samo ga ti pij. Ništa ti neće biti. Dapače, daje odličan probiotik i ako ništa drugo probava će ti biti puno bolja. Dobar je pospješivač imunološkog sustava i blagi antiseptik i antimikotik. Neka istraživanja pokazuju i određeni stupanj inhibicije nekih tumora (na štakorima).
Također ništa neće biti ni kad dođe u kontakt s metalom - neće izgubiti ljekovita svojstva, to su priče za naivne i malu djecu.
Inače, to nije gljiva nego simbioza kvasaca i nekih bakterija u polisaharidnom ovoju.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 19:28   #218
Jel se nekome dogodilo da mu se pojave zrnca koja nisu onako lijepo "grudasta" nego izgledaju opnasto, kao krpice, kao žlundra... ne znam kako da objasnim... Jel znate zasto se to dogadja??
misomorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 21:52   #219
Imam gljivu, ali nije hrpa zrnaca nego onako kao cvjetača, karfiol. U komadu. Napravi odličan kefir ali se NE razmnožava. Zna li netko zašto? I kojom brzinom bi se trebala razmnožavati?
Ova gljiva mi je dovoljna za cca 2,5 dl mlijeka a volio bi da naraste da mogu raditi barem pol litre a i da je mogu dati dalje.
__________________
Potpis? Pa ja ne znam pisati.
zloinaopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 13:13   #220
Jeli moguće debljati se od kefira (domaćeg)?
Navodno je pun vitamina B,a poznao je da se od njega "raste"....
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.