Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2012., 20:29   #1
Ljetovanje bez roditelja

Ovo ljeto sam odlučila na ljetovanje, po mogućnosti sama. Moj otac je malo strog, ali ponekad se ponaša kao psihopat i par puta sam prijetila da ću pobjeć od doma jer to ne mogu trpit. To nekad stvarno zna doći do granice psihičkog maltretiranja, idem npr se vozit biciklom a on me napada da sam se išla nać s dečkom.
Uglavnom, ja sam se dogovorila da bi htjela na ljetovanje sama, s frendicama, i sada kad sam njega pitala on je rekao da ne, da ne može, da mogu ić s njim ako hoću, i da ću sljedeće godine ić sama (a to je rekao i prošli put)

što bih ja sad trebala? ne mogu mu nikako stat na kraj
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:52   #2
a koliko imaš godina? i koliko daleko ideš na more? zg-ri oli zg st? (udaljenost puta nije isto 2 h vožnje ili 8 h)
tko plaća ljetovanje?


jesi probala sa opcijama da idete kod neke prijateljice koja ima baku, dedu, neku rodbinu tako da niste baš solo?

da ide nečija sestra brat koji je punoljetan tako da vas ne gnjavi, a roditeljima bi bi puno značilo da ide odrasla osoba sa vama...

ili da se dogovorite da ide neka "starija osoba" npr teta, sestrična koja bi vas pazila?

ps. u pregovorima moraš mirno i staloženo razgovarati kao diplomat jer svaki izljev bijesa ti smanjuje šansu da odeš na more

naći prijetnje tipa otići ću, lupanje vratima, zašto ste me rodili.... izbjegavaj

nakon večere kas su svi raspoloženi skuhaš mami i tati kavu i kažeš da želiš popričati...
i počneš ja znam da se vi bojite da se meni nešto ne dogodi ali ja mislim da se mogu brinuti za sebe tjedan dana

i napraviš raspored kad bi išla, sa kime, da ćete kuhati, da ćeš se javljati svaki dan, da je blizu ambulanta za ne daj bože, s kim ideš upoznaš roditelje i predložiš nekog starijeg da ide sa vama... sretno
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:53   #3
btw.. ja plaćam ljetovanje, jer sam dobila novce od prakse, ma sve je već dogovoreno, njega to uopće ne opterećuje, i opet ne može

sve je već dogovoreno, skoro ću 18 godina, i idemo kod mene u stan.. idu još 3 cure samnom, 2 su punoljetne .. i dalje ne

Zadnje uređivanje Nica : 02.08.2012. at 21:36. Reason: spajanje
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:01   #4
aha ja sam mislila da imaš 14

a da mama intervenira ili neka druga bliska osoba?
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:01   #5
ne znam oće to puno pomoć
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:08   #6
Quote:
MarijetaFreak kaže: Pogledaj post
ne znam oće to puno pomoć
a da otvoreno pitaš koji su njegovi strahovi?

trudnoća? droga? previše izlazaka?
to je jedino što mi pada na pamet trenutno
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:10   #7
s njima nemreš normalno razgovarat, barem ne s njim, ja ti kažem, taj čovjek je psihopat, ako kasnim 10 minuta, znao je dić paniku
il ono kad idem van, pa dođem kasnije doma, prijeti mi i tak

ne koristim mobitel

Zadnje uređivanje Nica : 02.08.2012. at 21:37. Reason: spajanje
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:15   #8
Quote:
MarijetaFreak kaže: Pogledaj post
s njima nemreš normalno razgovarat, barem ne s njim, ja ti kažem, taj čovjek je psihopat, ako kasnim 10 minuta, znao je dić paniku
il ono kad idem van, pa dođem kasnije doma, prijeti mi i tak
to mi je poznato ima i ja takvog doma, ali danas u doba tehnologije i mobitela zaista nije teško poslati poruku (0,30 lipa) da ti je tramvaj, bus otišao i da ćeš kasniti ili da si ispred ulaza u zgradu....
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 20:27   #9
Jesi možda jediniceA? S obzirom da ti se bliži punoljetnost, probaj sa tatom i mamom razgovarati. Reci da ćeš stvarno biti dobra djevojka. Probaj razgovarati i dokaži mu da se stvarno bliži punoljetnost. Staloženost,mirno i razgovar. Na jednu stranu razumijem tatu, danas se svašta može dogoditi, ne znam . Da li si ga upoznala sa tim prijateljicama, postoji li način da ga/ih pitaš kako možeš opravdati povjerenje, novac si sama zaradila. Jedino nisam sigurna da li si čekala do zadnjeg trena, sve isplanirala, pa ga pitala, možda si trebala pitati, zaraditi novac i platiti.Budi ustrajna,mirna i itd. AKo/kada tata pristane i da dozvolu, a nadam se da će uspjeti , pokaži mu opravdanje. S tim više da idete kod tebe u stan. Sretno.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 07:24   #10
Nisam, imam 3 brata i sestru. Brat ima sva prava, i njemu bi odmah dopustio, ali u pitanju mene, ne. Zaradila sam novce, zna mi frendice, ma sve je savršeno
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 17:51   #11
Quote:
MarijetaFreak kaže: Pogledaj post
Nisam, imam 3 brata i sestru. Brat ima sva prava, i njemu bi odmah dopustio, ali u pitanju mene, ne. Zaradila sam novce, zna mi frendice, ma sve je savršeno

Obično se očevi tako postavljaju prema kćerima jedinicima. Možda se varam, moja pretpostavka je onda se od njih 4-ero najmlađa. Onda stvarno trebaš porazgovarati dokazati mu stvarno svoje povjerenje.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 20:22   #12
imaš krive pretpostavke.. samo je jedan brat stariji od mene, i to godinu dana.. big deal
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 08:46   #13
Quote:
MarijetaFreak kaže: Pogledaj post
imaš krive pretpostavke.. samo je jedan brat stariji od mene, i to godinu dana.. big deal
Onda stvarno ne vidim razloga zašto te ne bi pustio na more.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 23:13   #14
Iskreno u tim godinama nisam imala problema s odlascima na more sama s prijateljima. Moji roditelji iako starog kova imali su sklop u sebi i povjerenje da me puste. Ovisi valjda o roditeljima i stavu kakav imaš kod njih. Moja sestra je starija i ona je probijala led ali nikada se nije držala njihovih pravila koja su postavljali i lošije je prolazila. Ja sam bila oduvijek ta koja se držala pravila, ako sam bila vani i oni su odredili vrijeme kada se trebam vratiti - jednostavno sam išla na prvu govornicu (tada nije bilo mob.) da javim da sam ok ako je zastoj u prometu, nema tramvaja i sl. Znala sam ne da će me kazniti nego se jako brinuti i da ne spavaju.
Vjerojatno sam na taj način uspjela stvoriti mirnoću u njima da budu sigurni u mene dok sestru nisu mogli nikada ni za glavu ni za rep uhvatiti.
Kako ću ja sa svojim djetetom kada dođe u tu dob nemam sada pojma. Od vremena kada sam ja bila dijete mnoge stvari su se promjenile. Ja sam imala još jedan as u rukavu a to su bile 3 prijateljice iz istoga ulaza pa su nam starci uvijek nekako bili sigurniji što nas je više zajedno vani ili na ljetovanju.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 23:22   #15
rekao mi je, budeš išla sljedeće godine
tješim se da me nije pustio jer sam sa zdravljem malo li la
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 21:38   #16
Meni se čini da ćeš i sljedeće godine ići, sljedeće godine.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:54   #17
Meni je mama znala dizati paniku ako ne dodem kuci 10min prije dogovorenog vremena, jednostavno bi je pocela gusiti pomisao da necu doci..Tesko je biti roditelj i brinuti se za dijete od 17godina, pogotovo za curu, danas kada smo preupoznati sa crnom kronikom.

Ocito sa tim 10 minutnim kasnjenjem, prijetnjama da ces otici od kuce nisi stekla njegovo povjerenje i za to ne mozes njega kriviti. Nabavi mobitel, svakih sat vremena mu se javljaj da je sve okej, i da se ne brine. Dolazi kuci i prije dogovorenog vremena, i pricaj s njim o izlascima, druzenju,..onako neobavezno....ali samo ono sto zeli cuti, makar i malo morala lagati.Odi u kino sa njim, na utakmicu, na sladoled,... Pokazi da ne odlazis na sumnjiva mjesta. Dokazi svoju odgovornost postupcima a ne godinama...Ako te i ne pusti ove godine, nema veze...Tvoje najbolje godine tek dolaze, uzivaj, zabavaljaj se i ne zuri se odrasti....

I budi sretna sto imas tatu koji se brine, pokazi mu postovanje radi toga, i da ga volis...Njima je najvaznije da sto duze ostanemo njihove male princeze....
senora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 19:03   #18
Smile Tesko je biti roditelj

i nije mi problem ljetovati s njima
Zabatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 16:41   #19
teško je biti dobar roditelj
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 22:34   #20
Quote:
MarijetaFreak kaže: Pogledaj post
teško je biti dobar roditelj

Istina...za biti roditelj treba 1-2 minute posla...i to je to...za biti dobar/solidan...ili bar ne los roditelj...treba se itekako truditi.
Sva sreca da su djeca danas tako pametna, pa razumiju/shvacaju/toleriraju...i nisu nezahvalna...oproste i nase greske (tipa povremene glupe zabrane i nepotrebne strahove), ako su svjesni da stvarno pokusavamo biti dobri...a kad jesmo mozda losi to je samo zato jer ...bla,bla,bla...za njihovo dobro. Koji puta zvuci glupo, ali u sustini je tako, namjere su dobre, koji puta se pretjera...
Da, nije lako biti dobar roditelj. Ali je lijepo kad znas da si (u ocima djeteta) bar povremeno takav.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.