Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2016., 08:29   #1
Network credentias

Pozdrav

U mreži imama spojeno više kompjutera. Na večini je Windows XP, a neki su Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10,
Jedan PC na kojem je Windows 10 ima podjeljeni disk kako bi mu se moglo pristupiti sa ostalih PC u mreži.
Svi PC sa Windows XP mu pristupaju bez problema dok dva PC na kojima je Windows 8.1 i Windows 10 pri pokušaju otvaranja navedenog diska otvara se prozor 'Enter network credentias'
Zna li netko kako ovo zaobići.
Napominjem da je u Windowsima pod Advanced shearing settings sve podešeno kako mi se ćini da bi trebalo:

Turn on network discovery
Turn on file and printer sharing
Turn off password protected shering

Googlao sam ali nisam uspio naći pravo rješenje.

Unaprijed zahvaljujem na svakoj pomoći,
pmiroslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 14:15   #2
Quote:
pmiroslav kaže: Pogledaj post
Pozdrav

U mreži imama spojeno više kompjutera. Na večini je Windows XP, a neki su Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10,
Jedan PC na kojem je Windows 10 ima podjeljeni disk kako bi mu se moglo pristupiti sa ostalih PC u mreži.
Svi PC sa Windows XP mu pristupaju bez problema dok dva PC na kojima je Windows 8.1 i Windows 10 pri pokušaju otvaranja navedenog diska otvara se prozor 'Enter network credentias'
Zna li netko kako ovo zaobići.
Napominjem da je u Windowsima pod Advanced shearing settings sve podešeno kako mi se ćini da bi trebalo:

Turn on network discovery
Turn on file and printer sharing
Turn off password protected shering

Googlao sam ali nisam uspio naći pravo rješenje.

Unaprijed zahvaljujem na svakoj pomoći,
Pokren XP instalacijski disc na win 8.1 i win 10, te instaliraj dodatak za networking. To je prije pomagalo za spajanje win 7 i win xp. Uglavnom, dojam je da si podesio share-anje na logičkoj razini xp-a, ali ne i na razini 8ice i 10tke. Da, nije isto...
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:53   #3
Probat ću to na poslu u ponedjeljak. Ali interesantno je da kod kuće imam PC sa Windows 10 i Laptop sa Windows 10 i pod Advanced shearing settings sve je podešeno isto. Na laptop se spajam preko Wirellesa i oba kompjutera se normalno vide. Odnesem Laptop na posao i spajam se žično i ne mogu otvoriti dijeljene diskove koji su pod Windows 10. Trži Network credentials.
Diskovi koji su po Windows XP wide se.4
A može li mala uputa kako instalirati dodatak za Networking sa Windows Xp CD-a?

Zadnje uređivanje pmiroslav : 30.01.2016. at 15:58. Reason: Pitanje
pmiroslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 16:16   #4
Čekaj malo, jesi ti admin na poslu? Mislim, da jesi, vjerojatno me ovo ne bi niti pitao. Ako nisi, kako očekuješ da imaš pristup mijenjanju mrežnih postavki?
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 22:35   #5
Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
Pokren XP instalacijski disc na win 8.1 i win 10, te instaliraj dodatak za networking.
Koji kurac?! Kakve su ovo gluparije?



OT: Kada te traži network credentials, ti lijepo upišeš username i password nekog accounta na udaljenom kompu, a koji ima podešena prava pristupa tom dijeljenom folderu.

Nakon toga sve XP kante baciš u smeće i staviš nova računala s normalnim operativnim sustavom.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 17:14   #6
Riješi se XP-a i 8.1 čim prije možeš.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 11:41   #7
Kad unosis credse za pristup, upisi ime racunala pa onda usera.
npr:

Username: ime_kompa\login
Password: password koji koristis
__________________
/j #nirvana
DoubleShot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.