Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2007., 16:49   #61
Quote:
Ame®icano kaže: Pogledaj post
Red za MRI? Koliko se inace ceka?

Moram jos jednom citirati ovo: "brzem dolazenju na red za MRI".

Kad je u pitanju lova i kada se malo podmaze, naravno da se moze brze. E sad, koliko ovi grakcu da je osiguranje u Kanadi bolje jer je nacionalizirano, zar ovaj citat nije neki pokazatelj da lova vrti gdje burgija nece. It's not about health, but all about the money.
ti si preskocio na onu drugu temicu gdje bi se moglo pisat i pisat....generalno jest sve u parama i tu bismo se slozili

a za MRI ne znam koliko se ceka jer mislim da nema pravila
ali to sad za ovu pricu nije ni vazno
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 16:52   #62
Quote:
Ame®icano kaže: Pogledaj post
To znaci da ona voli Kanadu.
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 17:17   #63
Quote:
goga kaže: Pogledaj post
ma ne
nisam citala clanak
bilo mi lijeno
a i nesto sam mislila di si ti predpostavila (pretpostavila?) da nisam imala dodira sa wsib pa si zato ostavila clanak

sto sto mi znaci?
pa moja iskustva..iz prve ruke
Pa evo ako si lijena citati:

Quote:
In the 1990s, due to political and economic changes, government focused on the financial circumstances of the Board, cutting or restricting benefit entitlements, limiting recognition of occupational diseases, stress, and chronic pain, reducing employer premiums, and emphasizing early return to work by injured workers. As is reflected in the recent Annual Reports of the WCB, emphasis has been placed on the fiscal performance of administration over adequacy of compensation to injured workers. New developments have also included emphasis on prevention and service delivery, important and welcome additions. Lost in these changes has been an evaluation of the adequacy of the system in helping the most vulnerable.

Quote:
Stress at work, due to poor work organization, for example, is now clearly identified as a factor in the onset of cardiovascular disease as significant and substantial as the contribution work makes to the onset of low back pain and repetitive strain injuries.

Despite this development, the Workers Compensation system has lagged far behind in effectively recognizing when these conditions are work related and therefore has failed to provide compensation and other needed services to those who suffer from these conditions. Indeed our experience has been that even with occupational diseases about which there can be no doubt that they are work related – diseases like silicosis and asbestosis – injured workers experience considerable difficulty getting their compensation claims recognized.
Quote:
he only real incentive which employers have to take steps to reduce work exposures that cause occupational disease is when they have to pay compensation for the victims of their failure to take action and when government is prepared to rigorously enforce exposure limits. By failing to adequately compensate occupational disease, the workers compensation system forces the costs of suffering, health care, and family disruption onto individuals and society contributing to increased health care and welfare costs.

There are four areas in particular that we believe that changes should be made to improve the adequacy of compensation in this area:

1. Where a worker makes a claim for certain well known occupational diseases, the claim should be accepted presumptively when the worker is employed in an occupation known to cause the disease or when he is exposed to known work causes. For example,

* silicosis claims of foundry workers and miners, and of workers employed jobs where silica is used;
* asbestosis and mesothelioma claims of workers exposed to asbestos;
* lung cancer of workers exposed to asbestos and hard rock miners.
Quote:
The problems that injured workers face are varied and many and we know that the Review Committee has received many complaints about this. What we have heard includes:

* Injured workers being forced back to work too quickly
* Injured workers pressured to go on short term insurance as a quicker alternative to WCB
* So-called job offers that turn out to be inappropriate and unrealistic or too short term
* Unsafe and unhealthy working conditions are not changed when the injured worker is required to go back to work
* Treating physician’s concerns are ignored or rejected
* Work restrictions are accommodated for only brief periods, and then the worker is pushed to do his regular job
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 17:32   #64
talia,

Mnoge osobe vole nesto napisati,ali su kada treba posvjetiti vremena...nesto lijene.
Ja znadem da pisem preopsirno i mnogo.....ali ovakav slucaj ima veoma mnogo za kazati i prikazati ,jer ima mnogo toga sta osoba nije poduzela ranije....sve dok je luka ...koliko toliko dobivao bio je zadovoljan....sada padaju cigle iz neba.

Ja postujem svaciju bol i zao mi je svakoga tko se pati, ali.......napisao sam dosta!

pozdrav vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 21:23   #65
Quote:
Australian-forever kaže: Pogledaj post
talia,

Mnoge osobe vole nesto napisati,ali su kada treba posvjetiti vremena...nesto lijene.
..........
Vilko, nisam ja lijena za napisat savjet luki
evo javljam se cim sam rascistila obaveze.....samo sto ne znam sto bih mu napisala

buduci da sam potpuno druge struke ne mogu mu davati medicinske savjete (iako sad znam dosta), pogotovo sto uopce nije detaljno opisao simptome- da su simptomi bili jednaki kao kod mog muza, onda bih mogla napisati nesto u stilu....e vidis kod nas je bilo tako, i mi smo napravili ovako

da je luku zanimalo da mu pomognem savjetom kako razgovarati o bolesti i tretmanima, napisala bih i to
u ovom slucaju, ne mogu se igrati lijecnika

napisala sam mu jos da ja nisam stekla utisak da je itko ikoga tjerao na bilo kakav tretman, i da mislim da ljecnici sigurno ne operiraju kraljeznice da bi napravili uslugu wc
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 21:25   #66
Quote:
goga kaže: Pogledaj post
ma ne
nisam citala clanak
bilo mi lijeno
a i nesto sam mislila di si ti predpostavila (pretpostavila?) da nisam imala dodira sa wsib pa si zato ostavila clanak

sto sto mi znaci?
pa moja iskustva..iz prve ruke
aa ti si ovdje nasao da sam lijena
pa ne znam, zasto bi moje iskustvo bilo manje vrijedno od clanka
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 21:32   #67
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Pa evo ako si lijena citati:
eto, svasta si nesto napisala/prepisala tu, ali te sad jos manje razumijem
1. pisala sam luki da opise simptome i da nitko ne operira ljude bez potrebe- bar ne koliko ja znam
2. ti si me pitala imam li kakvog kontakta sa wsib i za svaki slucaj prilozila clanak
3. ja kontakt sa wsib imam, imam svoje misljenje i ne znam zasto bih citala
4. citam clanak i dalje mislim da luku nitko nece operirat samo zato da ga skinu sa grbace wc

ovo je malo pojednostavljeno
a luka nije mali, pa ako mu nesto treba, konkretno, on ce valjda pitat
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 23:24   #68
Quote:
goga kaže: Pogledaj post
eto, svasta si nesto napisala/prepisala tu, ali te sad jos manje razumijem
1. pisala sam luki da opise simptome i da nitko ne operira ljude bez potrebe- bar ne koliko ja znam
2. ti si me pitala imam li kakvog kontakta sa wsib i za svaki slucaj prilozila clanak
3. ja kontakt sa wsib imam, imam svoje misljenje i ne znam zasto bih citala
4. citam clanak i dalje mislim da luku nitko nece operirat samo zato da ga skinu sa grbace wc

ovo je malo pojednostavljeno
a luka nije mali, pa ako mu nesto treba, konkretno, on ce valjda pitat
Eto, ako me ne razumijes, radi se o tome, da tvoje iskustvo sa WCB nije uobicajeno.
Vecina ljudi ima negativna iskustva sa WCB, a u onom clanku su opisani tipicni problemi...
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 01:07   #69
Dragi prijatelji... nemam ja nikakvo konkretno pitanje za ni jednoga od vas (ako cu imati pitat cu)...nego mi mnogo znaci kada citam vase savjete, iskustva....
Svi znate da od osobe, do osobe ne vrijede ista pravila sto se tice kicme jer svako je tijelo drugacije i svako tijelo drugacije podnosi i reagira na bol.
Niti jedan doktor ne moze sa sigurnoscu reci koliko koju osobu boli kad je kicma u pitanju.

P.S. Volio bi da s operacijom rijesim svoj problem ali nemogu ali posto mi ni jedan doktor nije garantirao da ce operacija biti uspjesno obavljena jako se bojim toga (to je ljudski...jer ja kako god hodam i koliko me god boli...ali ipak HODAM)
Nedavno sam cuo za jednog naseg hrvata u Houstonu koji je doktor i koji je takoder imao problema s ledima. On se nedavno podvrgnuo operaciji ali operacija nije uspijela :-(
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 04:13   #70
Dok sam 2006, lezao u krevetu,spreman za operaciju ramena...KOJA JE MALO KOMLICIRANIJA, nego mnoge kicmene operacije, dosao je specijalista i pitao me /bilo nas je u prostoriji 6/....je li sam siguran na sto idem da nije kasno za odloziti ili ne imati operaciju.

Supruga ga je pitala /jer nije bila sa menom na zadnjem razgovoru/ koliko su postotci da rame ostane jos gorje.....doktor je prstom pokazao nas svih 6 i kazao od vas jedan ce otici kuci komletno gorji i neuspjesna operacija....neki ce biti isti sa malim poboljsanjem....a neki ce imati kompletan uspjeh.

Statistika pokazuje da je 1 od 5 u kostanim /zglobovnim operacijama, neuspjesna totalno operacija i jos je pacijent gorje.

Moji pokreti ramena su sada 100%...ali ja imam druge probleme koji dolaze iz vratne kicme.....i osjecam bol malo....za moj pojam...i moj treshold bolova.

vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:26   #71
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
P.S. Volio bi da s operacijom rijesim svoj problem ali nemogu ali posto mi ni jedan doktor nije garantirao da ce operacija biti uspjesno obavljena jako se bojim toga (to je ljudski...jer ja kako god hodam i koliko me god boli...ali ipak HODAM)
Nedavno sam cuo za jednog naseg hrvata u Houstonu koji je doktor i koji je takoder imao problema s ledima. On se nedavno podvrgnuo operaciji ali operacija nije uspijela :-(
Niko ti nikada nece garantirati da ce operacija uspjeti, jer time postaje odgovoran ako ne uspije. Prije svake operacije, bar ovdje u Americi, traze od tebe da potpises papir da dobrovoljno ides na operaciju i da si svjestan mogucnosti da ne uspije iz razloga sto bolnica ili doktor ne zele odgovornost niti tuzbe protiv njih.

Pa da slomijes prst nece ti garantirati da ce zarasti kako treba, iako se radi o jednostavnom zahvatu.

Dalje, neuspjelom operacijom se smatra i ona koja nije ucinila promjenu na bolje ili ako je stanje ostalo isto. Samo zato sto kazu da je operacija neuspjela, ne mora imati negativnu konotaciju. Neuspjela doduse znaci i kada operacija ucini gore, ali operaciju ti niko nece preporuciti ako misli da ce uciniti gore nego jeste.

Sam si rekao da su slucajevi razliciti od covjeka do covjeka, da bi onda uzimao primjere drugih ljudi. Ako su slucajevi razliciti, odkud znas da ce tebi biti isto kao njima?

Ja sam imao nekoliko operacija (sportke, automobilske, ratne ozljede) i nikada nisam mislio negativno. Znam da su doktori tu da mi pomognu, znam i da se mogu desiti neplanirane stvari, zato biram najbolje doktore, hirurge, anesteziologe koji ce moje sanse povecati i koliko toliko unijeti mir u mene.

Niko ti ne moze dati savjet koji ce biti 100% ispravan i prihvatljiv. Ne mogu ni Vilko, ni goga, ni ja iz razloga sto ne poznajemo tvoj slucaj ili nismo doktori. Ironicno je da ni ti sam ne mozes znati sto je najbolje za tebe. Previse se oslanjas na sto ti drugi kazu, svaku negativnu informaciju uzimas kao da se odnosi na tebe, a najteze prihvatas savjete doktora, jer ti "ne idu na ruku".

Ono sto znas sigurno je da imas izbor: operacija ili ne. Takodje znas da ako se ne operiras gubis WC odstetu, a mozda ti odbiju i pruziti daljnju medicinsku zastitu, jer ako odbijas da se lijecis onda imaju i pravu da ti uskrate pomoc.

Neodlaskom na operaciju ti nece biti bolje, a kako stvari stoje vremenom ce ti biti gore, izgubices pomoc koju vec imas, neces moci raditi i sto si dobio? Nista, osim sto ce ti jos smjestiti frku i pojesces govno.

Operacija mozda nece poboljsati zdravlje, a mozda i hoce (prije hoce nego nece). Najvaznije od svega je da pristankom na operaciju pokazusjes da si se voljan lijeciti, pa te nemaju na osnovu cega zajebavati. Osim... ako se bojis da ti operacija uspije pa da se moras vratiti na posao. Tek bi to bio veliki gubitak.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 02:14   #72
Quote:
Ame®icano kaže: Pogledaj post

Operacija mozda nece poboljsati zdravlje, a mozda i hoce (prije hoce nego nece). Najvaznije od svega je da pristankom na operaciju pokazusjes da si se voljan lijeciti, pa te nemaju na osnovu cega zajebavati. Osim... ako se bojis da ti operacija uspije pa da se moras vratiti na posao. Tek bi to bio veliki gubitak.
Ovo je jako bezobrazan komentar. I bespotreban. Ovdje se radi o operaciji koja ima niski postotak uspjesnosti i ljudi su stvarno zavrsavali u invalidskim kolicima poslije iste.

Sad covjek nema pravi ni biti zabrinut za ishod tako rizicne operacije, bez da mu razni pametnjakovici pisu bezobrazne i arogantne komnetare.

Kao sto vec napisah, mom muzi je kirurg rekao da su sanse za uspjeh te operacije 50:50.
To je bas nizak postotak (kao i tvoj komentar).
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 02:28   #73
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ovo je jako bezobrazan komentar. I bespotreban. Ovdje se radi o operaciji koja ima niski postotak uspjesnosti i ljudi su stvarno zavrsavali u invalidskim kolicima poslije iste.

Sad covjek nema pravi ni biti zabrinut za ishod tako rizicne operacije, bez da mu razni pametnjakovici pisu bezobrazne i arogantne komnetare.

Kao sto vec napisah, mom muzi je kirurg rekao da su sanse za uspjeh te operacije 50:50.
To je bas nizak postotak (kao i tvoj komentar).
Prvo objasni sto znaci neuspjela operacija.

U njegovom slucaju, 50:50 je vrlo dobar postotak. 50% da nece biti bolje. 50% da hoce. Ako ne operira, 100% mu nece biti bolje, 0% da hoce. Ja bih uzeo 50%, uzeo bih i 25%. No brainer.

A i ti si no brainer. Pored svega sto sam napisao, zadnji komentar sam poceo sa osim ako. Nigdje ga nisam osudio, samo sam ostavio i tu mogucnost, jer ona postoji. Dok ti mene jesi osudila, na osnovu cega? Imas dug jezik, i umjesto da citas sto pise, preletis ovlas preko redova bez razmisljanja i donosis zakljucke.

Ostavi se ti mene. Idi peglaj.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 04:11   #74
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ovo je jako bezobrazan komentar. I bespotreban. Ovdje se radi o operaciji koja ima niski postotak uspjesnosti i ljudi su stvarno zavrsavali u invalidskim kolicima poslije iste.

Sad covjek nema pravi ni biti zabrinut za ishod tako rizicne operacije, bez da mu razni pametnjakovici pisu bezobrazne i arogantne komnetare.

Kao sto vec napisah, mom muzi je kirurg rekao da su sanse za uspjeh te operacije 50:50.
To je bas nizak postotak (kao i tvoj komentar).

talia ako se sjecas napisao sam slijedece.

Supruga ima 30 godina i vise "kronicne bolove "i dvije spinalne curvature/scoliosis i par protruding diskova,degeneration i osteopathyte....neurologist nije predlozio operaciju....jer ne bi mnogo pomoglo /dapace svaka operacija vec anestetic je opasnost /.
Na klinickom pregledu specijalista odlucuje ne samo po MRI...nego po bolesnickoj situaciji..."kada sam kazao ona/supruga ima par protrudnig diskova "...tocno je ima 4 na lumbar i 4 na vratnoj kicmi.

Ona isto ima osteoartratis u prstima i nateknute prste na obadvije ruke, ne moze nositi niti jedan prsten , vec sam tri morao rezati kako rastu prsti, redovito ide specijalistu koji su specijalizirani samo za ruke, i vec 2 godine odbija operaciju prstih....ima dva nacina jedan je razbiti zglob u prstu i smanjiti velicinu prsta ...ali prst ostaje ravan ne moze se savijati...drugi je usaditi novi zglob, i ako dobro uspije, prst se moze savijati.
Ona da ostane na spisku.../jer ako prekine trajalo bi cekati preko godinu dana da ponovo dodje na red/nastavlja posjete svaka 6-9 mjeseca......i odbija operaciju.

Za tvojega supruga da je bilo potrebna operacija doktor bi naglasio da je potrebna, jer ima "kada se mora imati pa makar kakovi su procenti"....to je bio moj slucaj....ukljesteni nervi.

Ali i sada imam vise od 5 ukljestenih nerva u lumbar i vratu i ruke su mi poluoduzete....cekam vec 14 mjeseci za specijalistu za vratne kraljeznike
u drzavnoj bolnici , iako sam vidio privat specijalistu ,sta mi pomaze kada on ne radi u drzavnoj bolnici, eto danas idem doktoru opce prakse sa rezultatom od CT -scan...koji pokazuje pogorsanje lumbar i jos jedan pritisak nerva,zadnja posjeta neurologistu....gospodine mi ne radimo mirakle...a kada sam mu kazao je li moze da mi pogleda vrat MRI...kazao je ja imam uputnicu samo za vasu operaciju lumbar.

Svaki slucaj je drugaciji, Kao sta Americano kaze on bi uzeo i 25%....ja sam isto takav...ako je "neizbjezno"...u tome postaje razlika.

vilko

Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 04:21   #75
Quote:
Ame®icano kaže: Pogledaj post
Prvo objasni sto znaci neuspjela operacija.

U njegovom slucaju, 50:50 je vrlo dobar postotak. 50% da nece biti bolje. 50% da hoce. Ako ne operira, 100% mu nece biti bolje, 0% da hoce. Ja bih uzeo 50%, uzeo bih i 25%. No brainer.

A i ti si no brainer. Pored svega sto sam napisao, zadnji komentar sam poceo sa osim ako. Nigdje ga nisam osudio, samo sam ostavio i tu mogucnost, jer ona postoji. Dok ti mene jesi osudila, na osnovu cega? Imas dug jezik, i umjesto da citas sto pise, preletis ovlas preko redova bez razmisljanja i donosis zakljucke.

Ostavi se ti mene. Idi peglaj.
ovaj Ame®icano mi se svidja
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 04:29   #76
ja mislim da je najvaznije zasto su luki sad, poslije deset godina predlozili operaciju- stvarno nisam lijecnik, i moja struka nema nikakve veze ali znam da postoje simptomi kada treba ici hitno u bolnicu- na operaciju
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 04:32   #77
Quote:
VILKO kaže: Pogledaj post

..................
Za tvojega supruga da je bilo potrebna operacija doktor bi naglasio da je potrebna, jer ima "kada se mora imati pa makar kakovi su procenti".....

nisam vidjela sto je vilko pisao..ali sad vidim da smo isto mislili
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 05:03   #78
Quote:
Ame®icano kaže: Pogledaj post
Prvo objasni sto znaci neuspjela operacija.

U njegovom slucaju, 50:50 je vrlo dobar postotak. 50% da nece biti bolje. 50% da hoce. Ako ne operira, 100% mu nece biti bolje, 0% da hoce. Ja bih uzeo 50%, uzeo bih i 25%. No brainer.

A i ti si no brainer. Pored svega sto sam napisao, zadnji komentar sam poceo sa osim ako. Nigdje ga nisam osudio, samo sam ostavio i tu mogucnost, jer ona postoji. Dok ti mene jesi osudila, na osnovu cega? Imas dug jezik, i umjesto da citas sto pise, preletis ovlas preko redova bez razmisljanja i donosis zakljucke.

Ostavi se ti mene. Idi peglaj.
Kako si elegantno zaobisao podatak da su ljudi ostajali u invalidskim kolicima nakon te operacije. Sanse su velike da mu bude gore.

Inace, ma koliko ti sad valjao svoju demagogiju, cinjenica je da je tvoja komentar covjeku, koji je u nezavidnoj situaciji i obratio se ovdje za pomoc i podrsku, u najmanju ruku neukusan, a u najvecu GNUSAN.

Meni si se se zgadio. Fuj.

Samo tako nastavi u revijalnom tonu, da vidim kakav si do kosti...
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 06:23   #79
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Kako si elegantno zaobisao podatak da su ljudi ostajali u invalidskim kolicima nakon te operacije. Sanse su velike da mu bude gore.

Inace, ma koliko ti sad valjao svoju demagogiju, cinjenica je da je tvoja komentar covjeku, koji je u nezavidnoj situaciji i obratio se ovdje za pomoc i podrsku, u najmanju ruku neukusan, a u najvecu GNUSAN.

Meni si se se zgadio. Fuj.

Samo tako nastavi u revijalnom tonu, da vidim kakav si do kosti...
Kojem revijalnom tonu? Revijalno je da se ti igras neke politicke korektnosti i izigravas dobru dusu, a hinjski se podsmjehujes kada god i kome god da stignes.

Nigdje nisam rekao da on ne zeli da radi, niti da folira, ali svojim komentarom nisam iskuljucio ni tu mogucnost. Ja njega ne poznajem, a ne poznajes ga ni ti. Dao sam mu savjet, rekao mu da se operise, a on ce odluciti sta misli da je najbolje za njega. Ako ne ode na operaciju zna sta gubi. Problem je sto ne zna sta dobija.

Dalje, odkud ti znas da su sanse velike da mu bude gore? Jesi li ti doktor? Jesi li njegov doktor? Je li poznajes njegov slucaj? Nope, nope and nope. Onda zavezi. Rekoh ti, pusti se ti mene, pusti se i dijagnoza. Idi peglaj.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:04   #80
Prijatelji ne prepucavajte se . Nije potrebno ,ja imam konkretnih pitanja za vas .Dali tko od vas zna zasto bi wc mene prekinuo placati sto ja odlucim da nejdem na operaciju. Imaju moje nalaze i doktorska misljenja gdje oni govore ovako .Ako se odlucis na operaciju mi ti mozemo samo pomoci da malo bolje hodas,a bez bolova u ledima ti vise neces biti i tu ti nemozemo pomoci.Aja zbog svoje plasljivosti bih ovako grbavo i dalje hodao nego uzeo risk i mozda zavrsio u kolicima .A da vam budem iskren neda mi se to malo pomoci izgubiti jer za posao nisam sposoban. Mislim da tu talija ima iskustva pa te molim da mi malo objasnis.
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.