Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2009., 19:19   #81
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Bila sam u Gardenu

Kupila sam veganske sladolede, veganske jogurte i veganske pudingice.
ja nisam probavala ništa iz dubokog. podijeli dojmove kad probaš!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 19:31   #82
Ovaj sam kupila:
http://www.soya.be/reviews/gelato-italiano.php
http://www.naturattiva.it/agricoltur...i_Soia_24.html

Proizvodi ista firma kao Valsoiu, ali uvoznik nije isti, valjda oni iz Opatije nemaju hladnjace.

Meni je fin, ali mora biti kad je to jedini cokoladni sladoled kojeg mogu nabaviti (ako ne racunamo jednu slasticarnu u Pozegi, ne znam imaju li jos uvijek). Oko 55 kn za 750 ml. Imaju jos vaniliju s preljevom od visnje i vaniliju s preljevom od cokolade (Valsoia s visnjom, samo ne bio, je oko 8 eura u Mercatoru u Brezicama za 1000 ml). Imaju jos neke nepoznate od rizinog mlijeka. I neke male, jagoda i sumsko voce, isto meni nepoznate.

Neki su s kravljim mlijekom, treba dobro citati etikete.

Inace, oni su lijepo poredali u frizider veganske jogurte, a ispod mortadelu (od svinja)
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:38   #83
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Oko 55 kn za 750 ml.
Pretjeraše malo s cijenom, imo. Mah, koliko teško može biti naučiti raditi sam svoj sladoled?

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Inace, oni su lijepo poredali u frizider veganske jogurte, a ispod mortadelu (od svinja)
Uh i onda veliš da se aktivisti bore da vegetarijanski proizvodi budu među mesinom da ih i svejedi vide i probaju... C'mon - mislim da su rijetki svejedi koji će dati za jogurt duplo više nego inače samo zbog znatiželje, a tako je i s vege narescima i ostalim. S druge strene, oni koji žele probati bezmesno zbog zdravlja ili životinja, ti će se, vjerujem, potruditi da odu do predjela za vegetarijance. Mene užasno smeta kad mi je hrana među leševima. Život mi se smuči dok biram i totalno izgubim apetit (što valjda ima i dobru stranu - blagonaklono je prema buđetu , ali ipak...).
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 13:54   #84
Meni nije bilo jasno tko bi zapravo kupio mortadelu iz biouzgoja. Mislim, mortadela iz biouzgoja i opet nije zdrava, ako se vec hranis nezdravo, mozes i za puno manje love.

Zapravo meso iz biouzgoja ima vise smisla nego povrce iz biouzgoja. Povrce se pere i guli i tako ukloni dobar dio pesticida. A pesticidi iz biljne hrane se akumuliraju u masnom tkivu zivotinja.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 13:56   #85
Najveci problem kod domaceg sladoleda je sto ga se mora mijesati dok se zamrzava, inace nasranu veliki kristali.

Nisam probala s aparatom za sladoled.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:46   #86
Quote:
leda je sto ga se mora mijesati dok se zamrzava, inace nasranu veliki kristali.
ma jok, ne znam kak se inace radi, al banana, neko voce, soj mlijeko/vrhnje i drugo po zelji zmiksat i stavit u skrinju..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:57   #87
Gle tipfelera, "nasranu", omaske nisu slucajne, rekao bi cika Frojd

Ja izmiksala sojino mlijeko, tofu i rastopljenu cokoladu, stavila u zamrzivac s 4 zvjezdice (mali, u frizideru) i nastali su kristali. Par puta sam tako probala, bez tofua, s kakaom... Jednom sam zaboravila zlicu unutra, pa ju nisam mogla izvaditi dok se sladoled nije otopio Onda sam probala tako da svako malo izvadim iz zamrzivaca i promijesam, pa mi je dopi*****, pa sam ostavila preko noci i opet isto.

A ista stvar mi se desavala s Ledenim desertom i skrinjom kad sam bila dijete.

Pretpostavljam da nije problem u zamrzivacu, tj. temperaturi, jer u njemu drzim kupovne sladolede.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:16   #88
aparat za sladoled je naaaajbolja investicija za sladoledoljupce. bude stvarno odličan, a eksperimentiranju nema kraja!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:55   #89
Ljelja, kojeg imas? Koliko si ga platila? Trosi li puno struje (zamrzava li on sam ili posudu iz njega izvadis i stavis u zamrzivac)?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 12:41   #90
ja nemam aparat za sladoled jer ga ustvari ne jedem. (nisam luda za sladoledom, ali ga mogu probati)

ali mogu reći iz iskustva da one kvalitetne mašine rade odličan sladoled. jedna kolegica ima baš iz Amerike, na ručku, staromodan (iako nov), ali funkcionira savršeno. dvostruka posuda oko koje je led, a u unutrašnju se ubacuju sastojci po želji i onda vrtiiiiiii... najčešći su naravno sa mehaničkim lopaticama na struju koje same miješaju i zaleđuju smjesu. mislim da se jedino takvi i mogu tržiti kod nas. treba ih potražiti.

bitno je da je to aparat koji odmah daje konzumni sladoled, a ne da se još mora stavljati u zamrzivač ili nešto. sama unutrašnja posuda već bi trebala biti hlađena ledom ili nečin, a ne stavljana u zamrzivač.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:00   #91
Bas bih htjela takav koji sam hladi sladoled, jer ako moram izmijesano staviti u zamrzivac, to mi je isto kao da mikserom radim. Vidjela sam davno neke u Emezetti, ali tad nisam imala mjesta za jos jedan kuhinjski aparat (zivjela sam u studentskom domu).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 01:41   #92
Koje je povrce na slici iznad mrkve? To povrce je u grincajgu kupljenom u Slovniji i pise "zuta koleraba" (sve ostalo iz grincajga sam prepoznala, tako da se taj naziv definitivno odnosi na to povrce).



Znam da koraba nije jer koraba ima nadzemni gomolj:



Po izgledu me malo podsjeca na pastrnjak, ali nema crte kao on (a pastrnjak je na slovenskom pastinak ili navadni rebrinec):



Jednom sam degustirala nesto slicno, prodavacica je rekla da je to zuta mrkva. Ali, zuta mrkva na slovenskom je rumeno korenje

Latinski naziv za rumenu kolerabu ne uspijevam naci...

Gdje se inace moze kupiti pastrnjak?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 14:48   #93
Ne mogu vjerovati kakvih sve ekstremista ima. Da pojasnim. Malo sam googlala općenito o vegetarijanstvu (nikad previše informacija, makar sam veg već neko vrijeme) i pronađem ovakav post na jednom forumu:

Quote:
Prva poslanica Timojteju 4 glava govori o tome kako će se u posljednje vrijeme neki odstupiti od vjere,
slušajući lažne duhove i proroke i đavolske nauke.
I da će on zabranjivati blagovanje jela koja je Bog stvorio, a Bog je stvorio sve da se uzima sa zahvalnošću!

I nekako sam u molitvi to povezao s tim..... I vjerujem da je to istina!
A danas vidim da se sve više i više to reklamira itd.
Đavao je jako jako lukav!
A što reći?
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 16:56   #94
Nema niti jedne religije koja zabranjuje vegetarijanstvo i kojoj bi vegetarijanstvo bilo protivno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 12:57   #95
Ti to znaš, ja to znam. Žalosno je da svi to ne znaju.
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 23:39   #96
Pozdrav svim vegetarijancima i veganima.Ja sam vegetarijanac oko 8 mjeseci.Na početku nije bilo lako,jer sam prije jeo samo meso,povrće nikako.Al sam odlucio da je neetički jesti svjesna bića(budista sam),a i slušao sam brata koji je prešao na vegetarijanstvo(jede samo ribu i gledao sam na netu,iako neki to ne smatraju vegetarijanstvom)kako ja jedem leš i tako ja odlučio i postao sam bolji od njega.HAHA,jer ne jedem ni ribu.A komentari o mojoj odluci su bili "pametni",šta ću da jedem,ako ne jedem meso,pa to treba,dobro je jesti meso zbog zdravlja i naravno da nisam normalan!!!A sad imam problem pošto sam ne kuvam i jedem u većim količinama soju,tjesteninu imam višak kilograma.Da li neko ima savjet,koje namjernice najviše da konzumiram da bi skinuo višak kilogram?
phoenix666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 20:51   #97
phoenix, kod debljanja/mršavljenja stvar je ustvari jednostavna - uneseš više kalorija nego ih potrošiš. kod prelaska na vegetarijanstvo često se desi da se čovjek ne snalazi sa hranom koja je vegi, a bogata bjelančevinama i zasitna, već se prehrana počne koncentrirati oko ugljikohidrata. žitarice, kolači...a one po svojoj prirodi brzo navlače novi osjećaj gladi, pogotovo ako se radi o ne-cjelovitom žitu.

pojačaj bjelančevine. ne znam jedeš li mlijeko i mliječne proizvode? malomasni su dobar izvor bjelančevina i zasitniji, pogotovo svježi sir.

ako ih ne jedeš, uzimaj grahorice (grah, grašak, slanutak...), tofu, tempeh. kombiniraj ih s puno povrća, a malo priloga od ugljikohidrata. jedini problem s njima može biti ako ih nemaš baš gdje za kupiti, a i skupi su.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 22:56   #98
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
phoenix, kod debljanja/mršavljenja stvar je ustvari jednostavna - uneseš više kalorija nego ih potrošiš. kod prelaska na vegetarijanstvo često se desi da se čovjek ne snalazi sa hranom koja je vegi, a bogata bjelančevinama i zasitna, već se prehrana počne koncentrirati oko ugljikohidrata. žitarice, kolači...a one po svojoj prirodi brzo navlače novi osjećaj gladi, pogotovo ako se radi o ne-cjelovitom žitu.

pojačaj bjelančevine. ne znam jedeš li mlijeko i mliječne proizvode? malomasni su dobar izvor bjelančevina i zasitniji, pogotovo svježi sir.

ako ih ne jedeš, uzimaj grahorice (grah, grašak, slanutak...), tofu, tempeh. kombiniraj ih s puno povrća, a malo priloga od ugljikohidrata. jedini problem s njima može biti ako ih nemaš baš gdje za kupiti, a i skupi su.

Hvala.Da razgovarao sam sa nekima i oni su kada su presli na vegetarijansku ishranu dobili koji kilogram viska.Nego glavni problem su kolaci,jer sam prosle godine(tada nisam bio vegetarijanac) za 2 mjeseca skinuo 6 kilograma,samo sam izbacio kolace,ali tesko se odviknuti.Mozda cu u svoju odbranu citirati Homera Simpsona Sta ja mogu da uradim kao pojedinac.
__________________
O beautiful, for spacious skies...
phoenix666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 10:50   #99
hehe, pa da! i Homer je u neku ruku Budist! šunjata u glavi...

samo izbaciš "krafne", i to je to! bitno je istrajati u početku, jer šećer zna stvoriti ovisnost.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 11:10   #100
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Koje je povrce na slici iznad mrkve? To povrce je u grincajgu kupljenom u Slovniji i pise "zuta koleraba" (sve ostalo iz grincajga sam prepoznala, tako da se taj naziv definitivno odnosi na to povrce).

Znam da koraba nije jer koraba ima nadzemni gomolj:

Jednom sam degustirala nesto slicno, prodavacica je rekla da je to zuta mrkva. Ali, zuta mrkva na slovenskom je rumeno korenje

Latinski naziv za rumenu kolerabu ne uspijevam naci...

Gdje se inace moze kupiti pastrnjak?
Ono na tvojoj sličici je žuta mrkva.

Podzemna koraba /Brassica rapus var. napobrassica/ je kuglasta ne ovako izdužena.

Pasternak rijetko tko prodaje samog za sebe, nađe ga se u grincajgu, dosta ljudi sije doma za svoje potrebe, ako se upustiš u tu avanturu - sjeme mora biti lanjsko (jako mu pada klijavost) i treba mu duplo više prostora nego mrkvi.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.