Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2016., 14:23   #2621
Dobivaš dok si nezaposlena, jedan mjesec pa drugi itd, ne možeš dobiti sve odjednom jer to je naknada za nezaposlene, a ti ćeš se (govorim teoretski) možda sutra zaposliš pa onda je logično da ne dobivaš naknadu za nezaposlene.
Koliko mjeseci imaš pravo dobivati naknadu lako nađeš na stranicama hzz ako znaš koliki ti je staž. Ja sam radila više od tri godine, a staž mi je nešto malo viši od 2 godine, samo kao primjer, tako da vjerojatno i tebi je manji od 10godina. Pisat će ti na dokumentu koji ćeš dobiti kad se prijaviš na burzu

Sretno u potrazi za novim poslom!
__________________
I'm not insane, my husband had me tested.
_lolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 20:16   #2622
Prijavio sam se 22.1.2016 u roku kako treba,a nemam nije mi sjela naknada
__________________
Before we get to number one my name is Chills and I hope you enjoy my naration.
nesvrstani007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:29   #2623
Sjest će ti dvije u treći mjesec. Predaju ljudi i desetog pa im ne bude obrađeno na vrijeme.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 22:44   #2624
Ha a nadam se da je tako hvala na odgovoru brzom
__________________
Before we get to number one my name is Chills and I hope you enjoy my naration.
nesvrstani007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:10   #2625
Quote:
nesvrstani007 kaže: Pogledaj post
Prijavio sam se 22.1.2016 u roku kako treba,a nemam nije mi sjela naknada
Ja sam imala isti "problem", pitala u pravnoj službi i rekli su mi da se ne brinem i da će sljedeći mjesec sjesti dvije odjednom i tako i bilo
__________________
I'm not insane, my husband had me tested.
_lolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:17   #2626
Vi koji primate naknadu,jel vam sjela nova?
Ja imam pravo na 90 dana,dvije su mi sjele i sad cekam trecu..nekako mi cudno da jos nije.
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:33   #2627
Prosli mjesec bile uplate 3.3.2016.
Danas bi mogla sjesti ili sutra.
bouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 11:40   #2628
Mene zanima ako sam pocela radit sad 6.4. hocu li dobit naknadu za tih prvih 6 dana u mjesecu sto sam bila nezaposlena?

Imala sam pravo na 90 dana naknade i isplatili su mu za pola drugog i cijeli treci mjesec
glamandglitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 15:41   #2629
Pozdrav! Upravo sam izračunala da ce mi falit 7 radnih dana da dobijem naknadu s burze.... Ima li netko kakav pametan savjet? Mogu li nekoga tražiti da me prijavi na samo 7 dana?Radila sam malo manje od 9 mjeseci.. Koliko bi ta osoba imala troškova mirovinslo, zdravstveno) da me prijavi.. Ako netko zna, zahvaljujem!!!
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 12:14   #2630
pozdrav

kako izbjeci ponude za posao koje mi salje biro a i dalje nastaviti primati novcanu naknadu za nezaposlene..?

prije nego me nabijete na kriz, da vam objasnim da mi se vise isplati primati naknadu u maksimlanu iznosu nego se zaposliti u lokalknoj kafani za minimalac, a i onako uskoro planiram nastaviti raditi van drzave tako da bi volio primiti barem jednu naknadu dok se ponovno ne zaposlim vani.

u birou su mi objasnili ako odjebem njihove ponude da ce mi ukinuti novcanu naknadu...

Hvala unaprijed na odgovoru
Dr.Akula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:06   #2631
Pozdrav,

Ugovor mi ističe 31.8. Isplaćuje li se naknada za 9. mjesec u cijelosti ili samo iznos od datuma kad sam se prijavio na biro? Npr, prijavim se 10.9. - hoće li mi isplatiti za cijeli mjesec ili samo za 20 dana?

Također, što se događa kada se zaposlim, npr 15.10. Hoću li dobiti naknadu za prvih 15 dana mjeseca ili uopće neću dobiti za 10. mjesec?

Hvala
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 00:09   #2632
Ja sam radila do 31.7, a na biro se prijavila 12.8. i jučer mi je sjela cijela naknada.
Za ovo drugo ne znam.
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 11:49   #2633
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ugovor mi ističe 31.8. Isplaćuje li se naknada za 9. mjesec u cijelosti ili samo iznos od datuma kad sam se prijavio na biro? Npr, prijavim se 10.9. - hoće li mi isplatiti za cijeli mjesec ili samo za 20 dana?

Također, što se događa kada se zaposlim, npr 15.10. Hoću li dobiti naknadu za prvih 15 dana mjeseca ili uopće neću dobiti za 10. mjesec?

Hvala

isplaćuje se naknada za cijeli mjesec naravno jer imaš pravo na to cijeli mjesec (rujan).....
ovo sa datumom prijave na hzz nakon isteka ugovora....treba se prijaviti u roku od 30 dana od isteka rada....
npr. tebi je istekao ugovor 31.08. i možeš se prijaviti u rujnu...ne kasnije....
u principu ako se prijaviš negdje do 10.-tog u mjesecu (ne znam točno je li 10. ili još koji dan) onda unesu sve podatke na vrijeme i isplata naknade ide idući mjesec kao i svima.....to je negdje do 10. isto,isplate
a ako se prijaviš recimo 25.09. onda će isplata biti tek u studenome....bit će isplate za rujan i listopad skupa....dakle 2 naknade...odnosno naknade za 2 mjeseca

valjda sam bila jasna
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 11:51   #2634
Quote:
Nella5 kaže: Pogledaj post
Ja sam radila do 31.7, a na biro se prijavila 12.8. i jučer mi je sjela cijela naknada.
Za ovo drugo ne znam.
eto...dakle ako se prijaviš negdje do sredine mjeseca ide isplata idući...ako ne onda idu 2 skupa u priodu isplate za te dvije....
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 20:54   #2635
Pozdrav,

prestala sam raditi 8.8.. U 8 mjesecu sam radila jos po par dana. 31.08 sam se prijavila na burzu, tako da ni nisam ocekivala isplatu u rujnu.
Danas sam dobila uplatu sa burze malo manju od pola svote koju trebam dobiti za jedan mjesec.. Da li je moguce da su mi uplatili za dio kolovoza te da ce mi uplata za rujan sjesti naknadno?
Nikad nisam bila na burzi i sve mi je ovo novo..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 09:09   #2636
Da li će sutra možda biti naknada ?
đeram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 09:39   #2637
Meni je sjela u petak i sjelo mi je skoro 200 kn manje.
Prve 2 naknade su isplatili točno kako piše na rješenju, a sad ova zadnja 3. naknada je sjelo skoro 200 kn manje. Ne znam u čemu je problem? Jel imao netko sličnu situaciju?
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:49   #2638
oko kolko sati sijedne na zabu ?
mihajlo021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 21:32   #2639
ok jedno mopzda glupo pitanje,

dakle ostvario sam pravo na novcanu naknadu koja bi trebala sjesti pocetkom iduceg mjeseca, medjutim u isto vrijeme (pred par dana) mi je poslodavac isplatio jos jednu placu.

da li se ja sad brisem mozda iz te evidencije ili? ima li mozda HZZ uvid da sam ja to primio pa da rade probleme oko isplate novcane naknade?
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 10:42   #2640
Ovako. Trebam dobit zaostatke za 9.,10.&11.mjesec. Trenutno nisam u svom gradu, rješenje je doneseno, rekli su mi i rekli su da kad se vratim podignem rješenje. Eh sad.. Meni isplata treba biti sad u 12.mjesecu, znima me hoće li biti iako ja još neću dignuti rješenje sa Zavoda? Vjerujem da da, ali provjeravam ipak
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.