Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 09:53   #1
Avaaz.org - projekt sumnjivih interesnih skupina?

Iako sam potpisao dosta peticija na stranici www.avaaz.org , poput one protiv ACTA-e i slične, stalno mi je nešto sumnjivo u vezi tog projekta koji je zasigurno fenomen današnjih internetskih društvenih aktivnosti:

1. Izgradili su platformu koja mi je "predobra" za jedan ad hoc aktivistički projekt...organizirana na visokoj razini i za korporativne pojmove
2. neke peticije (poput one u slučaju Sirijskih pobuna) su samo povećavale sumnju da je riječ o još jednoj interesnoj skupini, no bilo je nemoguće tvrditi čijoj...

OK, nije riječ o čvrstim argumentima nego mojim sumnjama no kad se malo počne upisivati po tražilicama nađe se optužbi da je projekt avaaz.org financiran od strane Georga Sorosa. On to doduše opovrgava...

No zanimljivo je vidjeti tko je zapravo osnivač avaaza Ricken Patel: kanađanin,navodno bio savjetnik Un-a, Rockefeller Foundationa, International Crisis Groupa i još par njih...smrdi mi kako god okrenem.
Neki drugi članovi su navodno također financirani u svojoj karijeri od raznoraznih američkih fondova...hmmm, toliko o aktivizmu.

Imam osjećaj da je riječ o pokušaju manipulacije i kanaliziranja antiglobalističkih namjera dobrih ljudi kroz birane kampanje: puno zaštite prirode, nekoliko slučajeva ekstremnih kršenja ljudskih prava no ne mogu naći slučajeve pokretanja kampanja za kvalitetne promjene...kao da borbom u pojedinačnim slučajevima žele stjeći dojam aktivizma.

Ima li tko od vas kakvih kvalitetnih materijala na tu temu?
planktoni82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.